بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > آزاد چنای هند (Aircel Chennai Open)

آزاد چنای هند (Aircel Chennai Open)

12-18 دی ماه - چنای، هند

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-04-2012, 02:00 AM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار تورنومنت چناي هند

روز دوشنبه،سيد بنجم مسابقات تنيس چناي هند،ايوان دوديگ از كرواسي،از 5 مچ پوينت در راه برتري 4-6, 7-6(8), 6-1 برابر وايلد كارد هندي Vishnu Vardhan نجات يافت.بازيكن ديگر كشور ميزبان، يوكي بامبري(Yuki Bhambri)كه او هم با سهميه وايلد كارد وارد جدول اصلي شده روز خوبي داشت و 6-2, 6-3 در برابر كارول بك اسلواك پيروز شد.دودي سِلا از اسراييل هم 6-0, 6-1 سيد ششم مسابقات،فابيو فونيي ايتاليايي را كنار زد.
سيد هشتم مسابقات،اليوير روكوس هم ديگر بازيكن ناكام بود و بازي را 6-3, 6-4 به يويچي سوگيتا(Yuichi Sugita)ژاپني واگذار كرد.

يويچي سوگيتا

سوگيتا كه در رنكينگ 235 قرار دارد گفت:”اين يكي از بهترين بازي هايي بود كه انجام داده بودم و اين يكي از بالاترين بازيكنان در رنكينگ بود كه تا به حال شكستش داده بودم.”
Vardhan كه در رنكينگ 312 جاي دارد،در گيم دهم بازي سرويس دوديگ را بريك كرد تا ست اول را به سود خود به پايان ببرد ولي اين بازيكن 24 ساله نتوانست از 5 فرصت خود براي خاتمه بازي در ست دوم استفاده كند تا دوديگ راه خود براي كسب پيروزي را پيدا كند.
بامبري كه قبلا در صدر رنكينگ تنيس بازان نوجوان قرار داشته،پوشش خوبي در زمين داشت و در لحظات مهم به سمت تور هجوم مي برد تا بتواند دومين پيروزي خود را در سطح مسابقات حرفه اي به دست آورد.او در ست اول و در گيم هاي چهارم و ششم سرويس بك را بريك كرد تا 5-1 جلو بيفتد،تا اينكه بك در گيم هفتم به بازي برگشت ولي بامبري بلافاصله يكبار ديگر بريك كرد تا بهترين استفاده را از پنجمين ست پوينتش بكند.در ست دوم هم دو بار سرويس بك را بريك كرد و مجددا 5-1 پيش افتاد تا ديدار دور دوم خود را با يانكو تيپسارويچ صرب رقم بزند.
بامبري:”در ست اول خيلي زود بريك كردم و بيشتر فشار آوردم.خيلي خوشحالم كه بريك بعدي را هم گرفتم.خيلي به من كمك كرد تا پيروز از زمين خارج شوم.”
همچنين روز دوشنبه،برتزين تنيس باز حال حاضر هند،سمدِو دِوارمَن(Somdev Devvarman)به دليل آسيب ديدگي شانه از تورنومنت كناره گيري كرد.او گفت:”با توجه به نزديكي مسابقات آزاد استراليا،پزشكان به من توصيه كردند كه اين تصميم را بگيرم.”
ادوارد راجر-واسلين فرانسوي جاي او را در جدول مسابقات گرفت و توانست در دو ست هموطن خود اريك پرودن(Eric Prodon)را شكست دهد و در مسابقه بعدي خود به مصاف مدافع عنوان قهرماني،استانيسلاس واورينكا سويسي مي رود.
در ديگر بازي هاي دور اول مسابقات،سم كوِري آمريكايي 6-3, 6-4 به ويكتور هانسكو از روماني باخت.هانسكو در دور دوم با ميلوس راونيچ ديدار مي كند.
در بازي پاياني روز دوم مسابقات هم ديويد گوفين از بلژيك،هموطنش ژاوير ماليس،قهرمان سال 2007 و فيناليست سال گذشته رقابت ها را 4-6, 6-2, 6-3 شكست داد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-04-2012, 10:32 PM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

استانيسلاس واورينكا با چنگ و دندان راه خود را براي پيروزي در مسابقه دور دومش پيدا كرد.سيد سوم و مدافع عنوان قهرماني،به 2 ساعت و نيم زمان نياز داشت تا با نتيجه 3-6, 6-3, 7-5 از سد ادوارد راجر-واسلين بگذرد.بازيكن سويسي در مرحله ¼ نهايي به ديدار گو سوِدا ژاپني مي رود كه سيد پنجم تورنومنت،ايوان دوديگ كروات را 7-6(6), 6-3 از پيش رو برداشت.

واورينكا:”اولين مسابقه فصل هيچ وقت آسان نيست.هميشه فشار وجود دارد.من به خاطر پيروزي خوشحالم،خوشحالم كه راه حل ها را پيدا كردم.هرچه كه مسابقه پيش مي رفت،بهتر بازي مي كردم.”
برنده جايزه بازيكن تازه وارد سال 2011 تنيس مردان،ميلوس راونيچ كانادايي هم در نمايشي قابل قبول 6-1, 6-4 ويكتور هانسكو از روماني را از پيش رو برداشت.در مرحله ¼ نهايي،راونيچ به مصاف دودي سلا از اسراييل مي رود كه بنوت پِير فرانسوي را 4-6,6-2, 6-4 شكست داد.

راونيچ:”من خوشحالم كه تمام كارهايي كه در تعطيلات انجام داده بودم امشب به كمكم آمد.من بر روي ريترن هايم تمركز كرده ام تا بتوانم حريفانم را تحت فشار قرار دهم.من مي دانم كه پاهاي قوي دارم ولي در حال پرورش دادن بالا تنه خود هم هستم.”
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-05-2012, 10:18 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

يانكو تيپسارويچ صرب به مرحله ¼ نهايي مسابقات چناي هند صعود كرد.روز پنچشنبه،سيد اول مسابقات 6-1, 6-3 يوكي بامبري را مغلوب كرد.تيپسارويچ:”اين شروع خوبي براي فصل بود،اميدوارم كه بتوانم همين گونه ادامه دهم.”
او درباره شانس قهرمانيش در تورنومنت گفت:”من خيلي به جلو فكر نمي كنم،فقط بازي به بازي ادامه مي دهم.”

بامبري 19 ساله هم گفت كه نكات مثبت زيادي از بازي كسب كرده است:”ست دوم خوب بود.فقط يك بريك،فكر كنم خوب بازي كردم و پا به پايش در ست دوم پيش رفتم.من كمي مضطرب بودم ولي خوب بازي كردم.تجربه عالي بود.شما بايد ازين بازي ها چيزهاي زيادي ياد بگيريد.”
حريف بعدي تيپسارويچ،ديويد گوفين است كه آندرياس بك آلماني را در سه ست و با نتايج 4-6, 6-4, 6-2 شكست داد.
همچنين سيد دوم مسابقات،نيكولاس آلماگرو با توجه به كناره گيري استيو دارسيس بلژيكي به دليل مصدوميت شانه راست،به مرحله بعد صعود كرد.آلماگرو با يويچي سوگيتا رو به رو خواهد شد.سوگيتا در دو ست ين-سون لو از تاپيه را شكست داد.
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-06-2012, 10:57 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

مدافع عنوان قهرماني و سيد سوم مسابقات تنيس چناي،استانيسلاس واورينكا از دور رقابت ها كنار رفت.روز جمعه و در مرحله ¼ نهايي تورنومنت،گو سودا از ژاپن موفق شد در دو ست 6-4, 6-4 بر واورينكا غلبه كند تا راهي ديدار نيمه پاياني شود.
واورينكا پس از اين شكست گفت:”او شايسته پيروزي بود،او بهتر بازي مي كرد و فشار زيادي را وارد مي كرد و ريتم بازيش خوب بود.من هم اشتباهات زيادي داشتم.اصلا خوب سرويس نزدم و ريتم مناسب را پيدا نكردم.وقتي شما خوب بازي نمي كنيد،حريف مقابل بهتر بازي مي كند.”
سودا هم كه از اين پيروزي هيجان زده شده بود گفت:”من خيلي خوشحالم، اولين نيمه نهايي در تور حرفه اي و شكست نفر هفدهم رنكينگ.”

سودا در بازي بعد به مصاف يانكو تيپسارويچ مي رود.تيپسارويچ صرب 6-2, 3-6, 6-2 ديويد گوفين را برد.او 92 درصد امتيازات سرويس اولش را كسب كرد تا در مدت زمان دو ساعت پيروز مسابقه شود.
در سوي ديگر جدول مسابقات،سيد دوم نيكولاس آلماگرو اسپانيايي با زحمت فراوان توانست يويچي سوگيتا را شكست دهد.سوگيتا ست اول را 6-4 به سود خود به پايان برد و در تايبريك ست دوم،3 فرصت مچ پوينت براي خاتمه بازي داشت ولي نتوانست از آن استفاده كند تا آلماگرو اين ست را 7-6(8) به سود خود رقم بزند.نفر دهم رده بندي تنيس مردان،در ست پاياني 5-1 جلو افتاد ولي اين پاين كار نبود چراكه سوگيتا به جنگيدن ادامه داد و 3 گيم متوالي را كسب كرد تا نتيجه 5-4 به نفع آلماگرو باشد.آلماگرو در گيم پاياني مجبور شد از چند بريك پوينت ديگر رهايي يابد تا پس از 2 ساعت و 44 دقيقه،4-6, 7-6(8), 6-4 پيروز ميدان شود.

حريف نيمه نهايي براي آلماگرو،ميلوس راونيچ خواهد بود كه كار نسبتا راحت تري داشت و 7-6(4), 6-3 از سد دودي سلا گذشت.بازيكن كانادايي 15 ضربه ايس داشت و با هر 3 فرصت بريك شدن سرويسش مقابله كرد.او گفت:”من همه چيزهايي را كه براي يك بازي خوب مي خواستم همراه داشتم و توانستم به پيروزي برسم.من بر روي چند قسمت از بازيم اصلاحاتي انجام خواهم داد تا براي بازي بعد بهتر شوم.”
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-07-2012, 09:41 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

برگزار كنندگان ديدار نهايي رقابت هاي تنيس چناي هند مشخص شدند.روز شنبه و در مرحله نيمه پاياني مسابقات،ابتدا ميلوس راونيچ و نيكولاس آلماگرو به مصاف هم رفتند كه در پايان بازيكن كانادايي در دو ست 6-4, 6-4 به پيروزي رسيد.سرويس محكم و ريترن هاي قوي، راه حضور راونيچ در سومين فينال تور حرفه اي را هموار كردند.
آلماگرو پس از اولين رويارويي با راونيچ گفت:”او خيلي خوب بازي كرد و مانند يك هيولا سرويس زد.بيشتر از 80% موفقيت بر روي سرو در ست اول.با چنين سرويسي شما شانس خيلي خيلي بالايي براي برد داريد.”

راونيچ در گيم هفتم سرويس آلماگرو را بريك كرد و با 4 ايس ديگر تا پايان ست راه خود را ادامه داد.راونيچ كه به دور چهارم مسابقات آزاد استراليا در فصل گذشته رسيد،در گيم نهم ست دوم مجددا سرويس حريفش را بريك كرد تا فرصت پايان دادن به بازي با سرويس خود را كسب كند.
او گفت:”فردا روز مهمي است،چون شناختي كه به عنوان قهرمان از شما مي شود متفاوت است.من با ديد مثبتي وارد مسابقه نهايي مي شوم.من از سرويس خودم راضي هستم و مي دانم كه اگر در ريترن فرصت هاي مناسبي خلق كنم،شانس خوبي براي برد خواهم داشت.”
در ديدار پاياني تورنومنت،راونيچ با يانكو تيپسارويچ صرب روبرو خواهد شد.سيد اول مسابقات با نمايشي بي نقص توانست گو سودا ژاپني را 6-1, 6-4 از پيش رو بردارد تا به كسب سومين قهرماني دوران بازيش نزديك تر شود.
تيپسارويچ گفت:"تازه ابتداي فصل است و من چندين بازي خوب اراده داده ام و براي بازي فردا مشتاقم."

16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-08-2012, 08:54 PM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ماراتوني زيبا و جذاب، پايان بخش اين دوره از مسابقات تنيس چناي هند بود.روز يكشنبه و در ديدار پاياني تورنومنت، ميلوس راونيچ از كانادا و يانكو تيپسارويچ از صربستان براي كسب قهرماني به ديدار هم رفتند كه در پايان و پس از 3 ساعت و 14 دقيقه، اين راونيچ بود كه توانست 6-7(4), 7-6(4), 7-6(4) به پيروزي برسد.

با وجود فرصت هاي متعدد براي بريك كردن سرويس، هيچ يك از دو بازيكن در طول بازي موفق به اين كار نشدند.بدون شك سرويس خيره كننده راونيچ راه او را در طول تورنومنت هموار كرد.او در تمامي 48 سرويس گيمش در مسابقات پيروز بود، همه 14 بريك پوينت مقابلش را ناكام گذاشت و 76 ضربه ايس در تورنومنت داشت كه سهم مسابقه فينال 35 ايس بود.

او پس از كسب دومين عنوان قهرمانيش در تور حرفه اي مردان گفت:”من فرصت هاي زيادي خلق كردم...يكي در هر ست.تيپسارويچ در ست اول مرا ناكام گذاشت ولي در دو ست بعدي موفق شدم.سرويسم عامل مهمي در بازي است...در 99 درصد مسابقاتم.وظيفه ام ايسنت كه مراقب سرويس هايم باشم.”

تيپسارويچ هم پس از شكست گفت:”مي خواهم به ميلوس تبريك بگويم، او خيلي خوب بازي مي كند و به نظرم حضور او در بين 10 نفر برتر فقط به زمان بستگي دارد.اين يك بازي تنيس عالي بود، تا پايان بازي هيچ كس نمي دانست كه پيروز ميدان كيست.متاسفانه من بازنده بودم.فقط به يكي دو امتياز بستگي داشت.اميدوارم در رويارويي بعدي او را شكست دهم.”

15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش