بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

8-21 خرداد - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-06-2012, 12:52 AM   #21
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

استوسور و ارانی در بین 4 زن برتر رولند گاروس 2012

در مهمترین دیدار امروز کورت فیلیپ شاتریه میزبانِ قهرمان یو اس اپن، سمانتها استوسور و دومینیکا سیبولکووا بود.سیبولکووا در راه رسیدن به کوارتر به کار بزرگی دست زده است و موفق شده زن شماره یک و یکی از آماده ترین تنیسور های حال حاضر زنان، ویکتوریا آزارنکا را در دو ست متوالی در هم بکوبد.
بازی مردانه استوسور او را برای شکست دادن سیبولکووا به حرکت در اورد تا با یک بازی زیبا موفق شَوَد حریف خود را کنار بزند و به نیمه نهایی برسد. جایی که باید از سد شگفتی ساز تورنمنت ، سارا ارانی عبور کند.
کیک سرو و تاپ اسپین های وحشتناکه استوسور سید پانزدهم مسابقات،دومینیکا سیبولکووا را از پا در آورد. سمانتها موفق شد بازی را در دو ست و با نتایج 6-4 6-1 به سود خود به اتمام برساند. " او شبیه به مرد ها بازی می کند و این سخته که در مقابل یک مرد مبارزه کنی. " دومینیکا گفت. سارا ارانی در نیمه نهایی استوسور را فرا می خواند . کسی که با قد 1متر 64 سانتی خود نمایشی خیره کننده ای را در خاک بر پا کرده و با حذف بزرگان تمام نگاه ها را به سمت خود خیره کرده است. سمانتها امسال تمام تلاشش را می کند تا برای دومین سال به مسابقه نهایی رولند گاروس برسد. او در سال 2010 با حذف بزرگانی همچون سرنا ویلیامز به فینال رسید اما در دیدار نهایی مغلوب فرانچسکا شیاوونه شد. استوسور امسال تا مرحله نیمه نهایی هنوز به حریفان ستی را واگذار نکرده است.

اما دو شگفتیِ دیگر امسال در کورت سوزان لنگلن به دیدار هم رفتند تا فرد دوم راه یافته به نیمه نهایی مشخص شود. صاحب قدرتِ آلمانی و زن شماره 10 جهان ، آنجلیک کربر به مصاف استاد بازیای خاکی ، سارا ارانی رفت. کربر اگر چه ضربات سنگین تری را وارد زمین ارانی کرد اما مهارت ارانی در زمین های خاکی و ریترن های زیبای او آنجلیک را وادار به ارور دادن می کرد.
سارا ارانی شوق و اشتیاق ایتالیایی ها را برای تماشای رولند گاروس بالا برد . او در روز سه شنبه موفق شد با برتری 6-3 7-6 در مقابل کربر به نیمه نهایی پاریس برسد. بدین ترتیب ایتالیا برای سومین سال پیاپی یک نماینده در مرحله نیمه نهایی رولند گاروس دارد. در دو سال قبل فرانچسکا شیاوونه این مسیولیت را بدوش کشید و موفق شد یک بار هم به مقام قهرمانی برسد اما امسال نوبت به ارانی رسیده تا خود را نشان دهد. ارانی در بازی بعد به دیدار استوسوری می رود که هم وطنش در سال 2010 او را مغلوب کرده است. سارای 1 متر و 64 سانتی تا کنون موفق نشده بود بیشتر از راند 3 یک گرند اسلم پیش برود او سر انجام در استرالیای امسال موفق شد برای اولین بار به مرحله کوارتر برسد و در رولند گاروس هم طعم مسابقه دادن در نیمه نهایی را می چشد. تنیسور 25 ساله ایتالیایی امسال موفق به کسب 3 تورنمنت خاکی آکاپولکو، بارسلونا و بوداپست شده است و پس از شکست دادن قهرمان سال 2008 و 2009 رولند گاروس اکنون به نیمه نهایی بزرگترین تورنمنت خاکی رسیده است. " من تنیسور قدرتی نیستم و سعی می کنم از سرعتم بیشتر استفاده کنم. همچنین من از نیروز ذهنم در برابر تنیسور های قدرتی استفاده می کنم. " ارانی گفت. تنیسور ایتالیایی اکنون در وضعیتی رویایی قرار گرفته است. " من تمام زمستان را سخت تمرین کردم. اما راکتم را عوض کردم و با این راکت جدید اکنون من احساس بهتری در زمین دارم. " سارا گفت.
آخرین دیدار ارانی و استوسور حدودا 1 ماه قبل در تورنمنت خاکی رم بوده بوده است. جایی که استوسور موفق شد در دو ست ارانی را شکست بدهد. " بازی بسیار سختی در رم داشتم. او یک بازیکن فوق العاده قوی است و جز یکی از برترین بازیکنان تنیس زنان به حساب می آید اما من در این دیدار با تمام قدرت مبارزه می کنم تا ببینم که چه اتفاقی می افتد . " ارانی گفت.
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-06-2012, 04:05 AM   #22
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پايين، پايين، پايين، ولي بدون سقوط؛ پيروزي پنج سته براي نوله و راجر

سيد سوم و قهرمان سال 2009، راجر فدرر، مسابقه 2-0 باخته را براي هفتمين بار در دوران بازيش برد تا به 31مين نيمه نهايي گرند اسلم خود صعود كند.در مقابل خوان مارتين دل پوترو، بازيكن سويسي چهار مرتبه در دو ست ابتدايي سرويسش را از دست داد و فقط هشت امتياز بر روي سرويس اول دلپو كسب كرد.ولي مصدوميت زانو كه بازيكن آرژانتيني را در جريان تورنومنت آزار داده بود نياز به مداوا داشت.هنگامي كه درصد سرويس اول دل پوترو شروع به سقوط كرد، فدرر اختيار بازي را به دست گرفت و فقط 8 امتياز در ست چهارم از دست داد و به راحتي ست نهايي را كسب كرد تا بعد از 3 ساعت و 14 دقيقه، 3-6, 6-7(4), 6-2, 6-0, 6-3 برنده شود.
سيد نهم كه به نيمه نهايي 2009 رسيده بود، هشت بار سرويسش را از دست داد و 43 خطا –به اندازه فدرر- داست و فقط 35 درصد امتيازات ريترن را به خود اختصاص داد.او حالا ركورد 37 برد و 9 باخت را در اين فصل دارد كه قهرماني در مارسي و استوريل آن را برجسته مي كند.

خوان: “بازي عالي نمايش دادم، حتي در ست سوم و چهارم.او شروع به بهتر شدن نسبت به ابتداي مسابقه كرد.خوب سرويس نزدم و به همين خاطر بود كه قدرت بازيم را از دست دادم.فرصت داشتم.آن ها را از دست دادم.وقتي او فرصت داشت، به دست آورد و اين تفاوت را ايجاد كرد.هيچ فرصت پيروزي تا اولين گيم ست پنجم نداشتم، وقتي يك فرصت بريك كسب كردم.تورنومنت خيلي خوبي برايم بود.خيلي خوشحالم كه به اين سطح رسيدم.وقتي ست مي برم، وقتي در برابر بازيكنان بزرگ پيروز مي شوم، آن هايي كه رنكينگ بهتري از من دارند، هميشه چيزي براي يادگيري است.نكات مثبت و منفي وجود دارد و بايد بر روي جنبه منفي كار كنم.”

اين دومين بازگشت فدرر از نتيجه 2-0 در رولند گاروس بود.او همچنين در سال 2001 مقابل سباستين گروژان و در 2009 مقابل تامي هاس به اين موفقيت رسيده بود.
او گفت: “به نظرم شرايط خوبي برايش بود.مي دانستم به هر حال دشوار خواهد بود.در پيدا كردن ريتم ناموفق بودم.در ست سوم آن را حس كردم، هر چند او دو ست پيش بود.راهي براي بازگشت مي يافتم و حس بهتري داشتم.فقط دنبال راهي براي بازي كردن مقابل بازيكني بودم كه از چنين فاصله دوري بر روي سطح كند ريترن مي كرد.سعي مي كنيد سرويس را از او عبور دهيد؟كه سعي كردم؛ جواب نداد.يا او را در زمين كمي حركت دهم؟و اين بهتر جواب داد ولي واقعا در تركيب كردن بود كه موفقيت را يافتم.ست دوم برايم ست سختي بود كه واگذار كنم ولي او تايبريك خيلي خوبي بازي كرد و بر من غلبه كرد.اما خوشحال بودم كه دو ست نخست كمي زمان برد، چون وقتي بازي طولاني تر شد به سود من بود.از جنگيدن و شروعم در ست سوم و چهارم و حتي ست پنجم، جايي كه به وضوح سخت ترين بود، چون آخرين فرصت او بود و مقاومتش شايد در بيشترين حد بود، خيلي راضيم.”

فدرر در تكرار نيمه نهايي فصل گذشته به مصاف نواك جوكويچ مي رود.مرد شماره 1 تنيس جهان، روز سه شنبه با ناكام گذاشتن 4 فرصت مچ پوينت جو ويلفرد سونگا، اميد كشور فرانسه براي كسب قهرماني را يك سال ديگر به تعويق انداخت و 6-1, 5-7, 5-7, 7-6(6), 6-1 به پيروزي رسيد.جوكويچ پس از كسب ست اول و برتري 3-1 در ست دوم، فقط يك خطا داشت ولي مقاومت سيد پنجم نتيجه را 4-4‌ مساوي كرد.او مجبور شد از دو فرصت ست پوينت در امتياز 5-6, 15/40 رهايي يابد ولي سونگا سومين موقعيت را به لطف خطاي فورهند جوكويچ به دست آورد تا بازي 1-1‌ شود.هر دو بازيكن در شروع ست بعدي يك بريك را مبادله كردند و به نظر مي رسيد دومين تايبريك در راه است كه بريك سونگا نتيجه ست را 7-5 به سودش پايان داد.پس از آن، بازيكن فرانسوي دو فرصت بريك را در گيم پنجم ناكام گذاشت ولي نتوانست دو فرصت پيروزي در گيم دهم و دو فرصت ديگر در گيم دوازدهم را كسب كند.قدرت ذهني بازيكن صرب برايش نتيجه بخش بود تا در تايبريك ست چهارم برنده شود و ست پاياني را به راحتي به خود اختصاص دهد.
سونگا قصد داشت بعد از كريستوف راجر وسلين (پدر ادوارد راجر وسلين) كه در ¼ نهايي 1983 جيمي كانرز را مغلوب كرده بود، به اولين فرانسوي تبديل شود كه نفر اول رنكينگ را در آزاد فرانسه شكست مي دهد.

جو ويلفرد: “اين شايد سخت ترين شكست دوران بازيم بود.مسابقات زيادي را بعد از چنين جنگندگي بزرگي واگذار نكرده ام...برايم خيلي نادر است كه مچ پوينت داشته باشم و برنده نشوم، پس آن را به ياد خواهم داشت چون رولند گاروس بود؛ ¼ نهايي بود.كمي مايه شرمندگي است چون خيلي نزديك بودم.افسوس چيزهاي زيادي را در آن مسابقه نخواهم خورد.همه تلاشم را كردم.تا مي توانستم جنگيدم.متاسفانه در پايان انرژي در پاهايم باقي نمانده بود.اين است.اينگونه است.بايد اين فصل را فراموش كنم و تمرين بر روي چمن را شروع كنم.تلاش خواهم كرد و اين ديدار را به ياد خواهم داشت و اين شكست را، پس در تورنومنت هايي مانند ويمبلدون اعتماد به نفس بيشتري خواهم داشت.چون اگر مي توانم بازيكنان برتر را در خاك رس آزار دهم، مي توانم در چمن بدتر باشم.”

مطلب برگزیده تنيس تاكرز: در تعقيب لِيور؛ نواک جوکوویچ

جوكويچ 25 ساله در جستجوي كسب چهارمين قهرماني پياپي در گرند اسلم و كامل كردن عناوينش در همه آن هاست.فقط دون باج (1938) و راد ليور (1962 و 1969) موفق شده اند هر چهار عنوان گرند اسلم را همزمان در اختيار داشته باشند.
نواك به خبرنگاران گفت: “به عنوان يك بازيكن تنيس، اين چيزيست كه شما برايش زندگي مي كنيد.اين چيزيست كه سال ها برايش تمرين مي كنيد، تا اينكه قسمتي از نمايش باورنكردني، نبرد باورنكردني در اينجا، رولند گاروس با بازيكن ميزبان باشيد.واقعا خوشحالم كه امروز برنده شدم.”
او درباره ناكام گذاشتن چهار فرصت مچ پوينت ادامه داد: “به نظرم، سعي در اينكه از نظر ذهني محكم باشيد و ضربات خود را باور داشته باشيد.قطعا كمي تجربه كه در پنج، شش سال گذشته در اين سطح مسابقه داده ام.بازي هايي مشابه اين داشته ام وقتي مچ پوينت عقب بودم و موفق به بازگشت شدم.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
33 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-07-2012, 01:27 AM   #23
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

شاراپووا و کویتووا لیست 4 زن برتر رولند گاروس 2012 را تکمیل کردند

در سومین بازی کوارتر،عصر امروز سید دوم مسابقات ماریا شاراپووای روس در کورت فیلیپ شاتریه به مصاف شگفتی ساز تورنمنت ، کایا کانپی که موفق به حذف زن شماره یک اسبق جهان شده رفت. نمایش قدرت توسط تنیسور روس او را برای سومین بار به مرحله نیمه نهایی رولند گاروس رساند. جایی که شاراپووای روس به آسانی موفق شد با نتیجه 6-2 6-3 در یک بازی نسبتا یک طرفه به پیروزی برسد.
وینر های آتشین تنیسور روس به همراه جیغ های همیشگیش کانپی را وادار به دادن 7 بریک پوینت کرد و پس از 1 ساعت و 14 دقیقه او را از رولند گاروس بیرون انداخت. شاراپووا در سال های 2007 و 2011 نیز به نیمه نهایی رولند گاروس رسیده است اما هرگز تا کنون تجربه بازی در فینال این گرند اسلم را نداشته است. " خوش حالم که دوباره به نیمه نهایی فرانسه رسیدم. اما امسال آمده ام تا بتوانم با تلاش بیشتر به مراحل بالاتر صعود کنم. من پس از قهرمانی در اشتوتگارت و رم به پاریس آمده ام. قطعا قهرمانی در آن ها ( رم و اشتوتگارت ) به من اعتماد به نفس زیادی بخشیده است اما هر تورنمنت شرایط خاص خودش را دارد. من خوش حالم که توانستم بازیم را بهبود ببخشم. " این را شاراپووایی گفت که می تواند با پیروز در روز پنجشنبه بار دیگر به رنک 1 تنیس زنان صعود کند.
عصر امروز شاراپووا در خیابان شانزه لیزه همچون یک قوی آزاد در میان مردم به تنفس در هوای بارانی پرداخت. " من عاشق تماشای مردم در توکیو هستم اما در پاریس مردم در سطح دیگری هستند. من بسیار لذت می برم وقتی زندگی مردم را می بینم که به کافه می روند و ماشین خود را در چند سانتیشان پارک می کنند . همه مردم نزدیک به هم نشسته اند و شما می توانید مکالمات آن ها را گوش دهید. " ماریا گفت.
به نظر می رسد ماریا خود را به خوبی با خاک قرمز وفق داده است و بازی خود را از ابتدای تورنمنت تا مرحله کوارتر بهبود بخشیده است. کانپی در ست دوم آغاز خوبی داشت و کمی هم پیش افتاد ولی خیلی سریع با اشتباهات پیاپی بار دیگر نبض بازی را به دست حریف روس داد. کانپی پس از بازی گفت : " او در تمام بازی حمله می کرد. من فرصتی نداشتم تا ضربات همیشگی خود را بزنم و بتوانم به ریتم همیشگی برسم. من امروز مضطرب بودم و واقعا متاسفم به خاطر این شکست. من باید زمان بیشتری را برای تمرین در زمین بگذرانم. ماریا امروز خیلی خوب بازی کرد. او می تواند امسال قهرمان رولند گاروس بشود. "

در دیگر بازی امروز قهرمان ویمبلدون ، پترا کویتووا به مصاف شگفتی ساز دیگر تورنمنت، یاروسلاوا شودووا رفت. کسی که در بازی قبلی خود موفق به حذف مدافع عنوان قهرمانی شده است.
قهرمان ویمبلدون که توانسته است از 4 گرند اخیر خود 3 بار به نیمه نهایی برسد امروز موفق شد با نتیجه 3-6 6-2 6-4 کار را برای رنک 142 تنیس زنان به اتمام برساند . شودووا امروز تمام تلاش خود را کرد تا به سومین تنیسور در تاریخ گرند اسلم تبدیل شود که پس از شرکت در دور مقدماتی و راهیابی به جدول اصلی اکنون در نیمه نهایی حاضر است. ولی هرگز نتوانست این رکورد را در کنار نام خود قرار دهد. او در ست سوم فرصت بسیار خوبی داشت تا کار را تمام کند. یاروسلاوا در این ست 4-2 از پترا پیش افتاد اما تجربه و مهارت حفظ نتیجه را نداشت و بازی را در ست آخر با نتیجه 6-4 به کویتووا واگذار کند. اما او توانست به اولین تنیسوری تبدیل شود که با شرکت در مرحله مقدماتی ، پس از ورود به تورنمنت توانسته است از سد مدافع عنوان قهرمانی عبور کند. کویتووا که اولین دیدار خود را در نیمه نهایی رولند گاروس تجربه می کند در بازی بعدی خود باید به مصاف زن شماره 2 جهان ماریا شاراپووا برود.
شودووا پس از بازی گفت " من امروز خیلی خسته بودم. انرژی من امروز برابر با صفر بود. " پترا در مورد حریف بعدی خود، شاراپووا گفت : " من در چند بازی اخیر خود در مقابل او شکست خوردم. اما من سعی می کنم بازیهایی را به یاد بیاورم که توانسته ام او را شکست دهم. فردا یک مسابقه خیلی سخت برای من است . "
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-07-2012, 02:51 AM   #24
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پنجاهمين براي رافا، نخستين براي فرر؛ نيمه نهايي تمام اسپانيايي

سيد دوم رقابت هاي آزاد فرانسه، رافائل نادال كه در جستجوي هفتمين قهرماني خود در مسابقات است، پنجاهمين پيروزي در خاك پاريس را با نتيجه 7-6(4), 6-2, 6-3 مقابل هموطنش نيكولاس آلماگرو ثبت كرد.نادال اولين فرصت بريك را در گيم يازدهم خلق كرد اما آلماگرو با ضربه والي آن را ناكام گذاشت.در تايبريك، نادال به سرعت 4-0‌ پيش افتاد قبل ازينكه آلماگرو راهش را به نتيجه 4-5‌ بيابد.با اين وجود، برترين تنيس باز اسپانيا با كنترل اعصابش ست 62 دقيقه اي را به خود اختصاص داد.او در ست دوم هم 3-1 جلو افتاد و دومين فرصت بريك در گيم هشتم را كسب كرد.نادال در اين ست 18 تا از 24 امتياز سرويس را برد و 10 ضربه وينر زد تا در 45 دقيقه برنده شود.مدافع عنوان قهرماني در امتياز 4-3 ست 59 دقيقه اي سوم، حركتش را آغاز كرد و 38مين پيروزي فصل 2012 را با پنجمين ضربه ايس به دست آورد.

آلماگرو كه در سال هاي 2008 و 2010 هم به اين مرحله از مسابقات رسيده بود، گفت: “از تنيس امروزم خيلي راضيم.به نظرم يكي از بهترين بازي هاي ممكن مقابل رافا را به نمايش گذاشتم، ولي او نفر اول جهان بر روي اين سطح است.او امروز خيلي خوب سرويس زد.به نظرم در لحظات مهم بهتر سرويس زد...ولي فكر كنم نكته مهم بازي اين بود كه من فرصت داشتم و استفاده نكردم.تنها چيزي كه مي توانم به شما بگويم اينست كه براي دفعه بعدي تلاش زيادي خواهم كرد.”
نادال به ششمين بازيكني تبديل شد كه در رولند گاروس 50 يا بيشتر مسابقه را با پيروزي پايان داده.مرد شماره 2 تنيس جهان به گيرمو ويلاس (56)، راجر فدرر (54)،‌ايوان لندل (53)، آندره آغاسي (51) و نيكولا پيترآنجلي (50) پيوست.
او گفت: “نمي توانيد انتظار پيروزي راحتي را در ¼ نهايي گرند اسلم داشته باشيد، ¼ نهايي رولند گاروس.سخت بود ولي من برنده شدم و خوشحالم.او در ست سوم فرصت داشت.چند لحظه خوب به همراه ضربات خيلي قوي داشت.ولي سرويسم خيلي خوب كار كرد و او يك اشتباه، يك اشتباه مهم از طرف فورهند داشت.”

ديدار نيمه نهايي اين سمت از جدول مسابقات تمام اسپانيايي خواهد بود، چرا كه داويد فرر موفق شد براي نخستين بار در 10 حضورش در تورنومنت به اين مرحله صعود كند.در مقابل راه يافته به نيمه نهايي فصل گذشته، فرر سرويس را در گيم چهارم بريك كرد.اندي ماري كه به اندازه كافي سرويس اول نمي زد، موقعيت را به سود حريفش مي ديد و با وجود ناكام گذاشتن يك فرصت ست پوينت در نتيجه 2-5 و بريك كردن فرر براي رسيدن به امتياز 4-5، در گيم پرفشار دهم نتوانست از دومين فرصت ست پوينت نجات يابد تا بازيكن اسپانيايي در 66 دقيقه ست نخست را كسب كند.فرر 12 وينر زد و 10 خطا داشت.همانطور كه ابرهاي باراني آسمان را احاطه مي كردند، شدت رقابت در ست دوم بيشتر شد.ماري بالاخره با دو ضربه فورهند قوي كه ناكامي فرر در تعقيب آن ها را به همراه داشت در نتيجه 3-3 بريك كرد ولي سيد ششم بلافاصله بريك را بازگرداند و ست به تايبريك رسيد.بازيكن بريتانيايي برتري اوليه را به دست آورد و موفق شد در 67 دقيقه پيروز ست دوم شود.

هنگامي كه ماري در ست سوم 1-0 جلو بود، بازي به علت بارش باران حدود 30 دقيقه متوقف شد و اين فرر بود كه نيرومند بازگشت و با فورهندهاي كم خطا و قدرت بيشتر در گيم سوم بريك كرد ولي سيد چهارم نتيجه را 3-3 مساوي كرد.يك بار ديگر، فرر سطح بازيش را بالا برد تا بريك كند و 5-3‌ پيش بود كه از سومين فرصت ست پوينت استفاده كرد تا در يك قدمي نيمه نهايي قرار گيرد.ماري به انجام خطاهاي بيشتر ادامه داد (59 خطا در كل مسابقه) و اين برايش گران تمام شد، چرا كه فرر در شروع ست چهارم بريك سرويس را به دست آورد و در پايان بعد از 3 ساعت و 45 دقيقه، 6-4, 6-7(3), 6-3, 6-2 برنده شد.

ماري كه به دنبال كسب 350مين پيروزي دوران بازيش بود، به خبرنگاران چنين گفت: “فكر كنم امشب تنيس خوبي ارائه دادم.فقط [از موقعيت ها] استفاده نكردم.منظورم اينست كه فرصت هاي زيادي در چند ست آخر بر روي سرويسش داشتم و گيم هاي طولاني زيادي را بر روي سرويسم از دست دادم، كه كمك نكرد.او خيلي محكم است، خيلي باثبات، اينگونه كه اگر از فرصت هايتان استفاده نكنيد به گيم هاي طولاني تبديل مي شود و فشار بر روي سرويس شما زياد مي شود.در واقع او دفعات زيادي (شش بار) در چند ست پاياني مرا بريك كرد.”
اين چهارمين برد فرر مقابل بازيكن بريتانيايي در زمين هاي خاك رس بود.فرر: “اولين حضورم در نيمه نهايي رولند گاروس، پس حس خوبي دارم.بازي خيلي سختي بود و من خيلي خوشحالم.شايد در لحظات مهم بود كه من بهتر از او بازي كردم.با فورهندم خيلي خوب بازي كردم.”

بازي روز جمعه، بيستمين رويارويي نادال و فرر خواهد بود كه در بازي هاي گذشته هر يك به ترتيب 15 و 4 مرتبه برنده شده اند.نظر آن ها درباره مرحله بعد:
نادال: “ما دفعات زيادي با هم بازي كرده ايم.بازيش هر كسي را آزار مي دهد، چون يكي از بهترين بايكنان جهان بر روي همه سطوح است – مخصوصا بر روي خاك رس.بازيكن كاملي است.بازي كردن در برابرش دشوارست چون حركت كردنش در زمين شايد بهترين در دنيا باشد و مي تواند دفعات زيادي توپ را خيلي زود بازگشت دهد.”
فرر: “من سعي خواهم كرد بازي زيبايي نمايش دهم، بهترين تنيسم.جاه طلبي زيادي دارم و مطمئنم كه اين يك بازي خيلي فيزيكي خواهد بود.به نظرم شما مي توانيد از رافا ست بگيريد ولي بين بردن ست و مسابقه تفاوت وجود دارد.بردن مسابقه مقابل رافا تقريبا غيرممكن است.او در فرم بسيار خوبيست.”

27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-07-2012, 04:07 AM   #25
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

مصاحبه شخصی با پترا کویتووا در خلال رولند گاروس

اولین بازیت توی تور زنان مثل اولین بوسه ات تو خاطرت هست؟

راستش نه ، چون اولین مسابقم رو یادم نیست (میخندد) . وقتی تو وسط دوران حرفه ایت هستی یه کم سخته که برگردی و به حافظه ات مراجعه کنی ؛ وقتی بازنشسته شدم شاید یادم بیاد ولی فعلا قهرمانی در ویمبلدون و قهرمانی در فد کاپ 2011 تو ذهنمه.

آیا همه بازیکنان چکی طرفدار مارتینا ناوراتیلووا (بازیکن چکی دارنده 18 گرند اسلام ) هستند؟

شاید (لبخند میزند ) نمیدونم بقیه دخترا چه فکری میکنند , ولی من همیشه آرزوی بازیش رو داشتم , آرزوی قهرمانیهاش و شخصیتش ؛ اون خیلی هوشمندانه تنیس بازی میکرد و خیلی شخص خوبی هستش.

با وجود 183 سانت قدت میتونستی دو تا ورزش محبوبت بسکتبال و والیبال رو انتخاب کنی ؛ آیا انتخاب تنیس تصمیم سختی بود؟

من 10 ساله که بودم تنیس رو انتخاب کردم ؛ یه بار تصمیمو گرفتم و بقیه رو کنار گزاشتم ؛ من بسکتبال رو توی دبیرستان بازی میکردم و در حد باشگاه و مسابقات نبود اگر چه توی مسابقات والیبال شرکت میکردم.

تو توی زمین به نظر خونسرد و آروم میای بعد از برد چه جوری جشن میگیری و شادی میکنی؟

خوب من دیوونه بازی در نمیارم ؛ چون از اون دسته آدمائی که با یک بهونه جشن و پارتی راه میندازن نیستم ؛زیاد مشروب نمیخورم ؛ عادت ندارم ؛ ترجیح میدم بعد از برد با خانوادم یا دوستام یا اعضای تیمم بریم بیرون شام بخوریم و حرف بزنیم.

پدرت و برادرت معلم هستند ؛ برادر دیگه ات هم که مهندسه ، ظاهرا تحصیل و درس توی خانوادت خیلی مهمه . تو از این قاعده پیروی کردی؟

پدرم اصرار کرد که دبیرستانمو تموم کنم و دیپلمم رو بگیرم ؛ دانش آموز خوبی بودم ، همیشه برام درس و تحصیل مهم بوده ، ولی فعلا تا وقتی توی تور بازی میکنم نمیتونم دانشگاه برم , بعد از بازنشستگی درسم رو ادامه میدم.

تعداد خیلی کمی از زنان تنیسور مثل تو سرویسشون قویه ؛ این به خاطر اینکه توی کودکی توی جمع پسران بزرگ شدی؟

اصلا (میخندد) ؛ خب قد بلند بودنم بی تاثیر نیست , من همیشه دوست دارم محکم به توپ ضربه بزنم ولی پیش از اون دوست دارم که توپم توی محل مورد نظر و زاویه مناسب فرود بیاد.

نفر چهارم رنکینک زنان برای تور کردن پسرها خوبه؟

من دوست پسر دارم و دیگه توی این بحرها نیستم ؛ با اون قبل از فصل 2011 آشنا شدم ؛ خب دیگه اینجوری بهتره (میخندد)

چه جوری پولداری توی جوونی رو مدیریت میکنی؟

پولهامو توی بانک میذارم ؛ زیاد خرج نمیکنم ؛ به اندازه کافی پول دارم ؛ خب راستشو بگم این چیزی نیست که نگران مدیریت کردنش باشم ؛ چندان بهش توجه نمیکنم.

اگه بخوای پولاتو خرج کنی و به کنسرت خواننده ای بری اون کیه؟

بدون شک
پینک
(خواننده زن آمریکائی)

میتونی آهنگ چکی بخونی؟

من طرفدار پروپاقرص خواننده های چکی هستم ؛ ولی به نفع شماست که نخونم (میخند ).
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2012, 12:37 AM   #26
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

روز دوازدهم ؛ زن شماره یک را تغییر داد

در بازی اول سمی فینال زنان در کورت فیلیپ شاتریه امروز پس از وقفه ای حدودا یک ساعته ، قهرمان یو اس اپن، سمانتها استوسور به مصاف سارا ارانی از ایتالیا رفت. ارانی پس از پایان بازی گفت هیچ کلمه ای برای توصیف ندارد و از راهیابی به فینال سوپرایز شده است. کسی که امروز موفق شد دست به کار بزرگ دیگری بزند و استوسور را هم از گردونه رقابت ها خارج کند.
سارا ارانی سید 21 مسابقات ، امروز موفق شد در سه ست و بانتایج 7-5 1-6 6-3 از سد زن شماره 6 جهان عبور کند و برای اولین بار به فینال یک گرند اسلم برسد.سمانتها استوسور در این بازی بسیار پر اشتباه ظاهر شد او در این مسابقه 48 آنفورسد ارور داشت و این یعنی 27 تا بیشتر از ارانی ، که نمی تواند برای زن شماره 6 جهان آمار خوبی به حساب بیاید. " این برای من باور نکردنی است. من واقعا انتظار همچین چیزی را نداشتم. اما من الان اینجا هستم و نمی دانم که چه بگویم. " سارا گفت. ارانی با این پیروزی توانست به یک فینال رولند گاروس راه پیدا کند. اما او در دو فینال امسال حاضر است. در فینال بخش انفرادی برای کسب قهرمانی باید به مصاف ماریا شاراپووا ی روس برود و برای کسب قهرمانی در بخش دابل به همراه هم تیمیش، روبرتا وینچی باید به مصاف پترووا/کیریلنکو برود. سارا ارانی پس از کیم کلایسترز در سال 2003 اولین تنیسوری است که موفق می شود در یک گرند اسلم به دیدار پایانی انفرادی و دو نفره راه پیدا کند. او می تواند با قهرمانی در این دو مسابقه به اولین تنیسور پس از ماری پیرس در سال 2000 تبدیل شود که در یک گرند اسلم به طور هم زمان قهرمان یک نفره و دو نفره شده است. استوسور برای کسب دومین گرند اسلم خود تلاش فراوانی کرد اما هرگز موفق به انجام این کار نشد. پس از درخشش در ست دوم ، در ست نهایی بازی نتوانست خوب ظاهر شود و با 21 انفورسد ارور در این ست خود را از جریان بازی خارج کرد. " من در بعضی از لحظات بازی خیلی مضطرب بودم، اما سعی کردم بر روی بازی تمرکز کنم. شاید او امروز به من فشار زیادی اورد. " ارانی گفت. او امروز گیم آخر بازی را با سرویسش به صفر پیروز شد. در حالی که سرعت سرویس او در این بازی بین 70-80 مایل بود و در این مسابقه هرگز ایسی نداشت. تنیسور 25 ساله ایتالیایی پس از پیروزی بر تنیسور های بزرگی همچون زن شماره 10 جهان، آنجلیک کربر ، زن شماره 6 ، سمانتها استوسور ، قهرمان 2008 رولند، آنا ایوانوویچ و قهرمان 2009 رولند ، اسوتلانا کوزنتسووا توانسته از به دیدار پایانی راه پیدا کند و اکنون در مقابل سید دوم مسابقات باید حاضر شود. سارا در پایان بازی گفت : " شاید مشکل همیشگی من این بود که به اندازه کافی در مقابل تنیسور های بزرگ اعتماد به نفس نداشتم. اما من اکنون 3 تنیسور بزرگ را به طور متوالی حذف کرده ام. من الان در فینال گرند اسلم هستم. "

و اما در مهم ترین بازی امروز ، فینال ویمبلدون پارسال تکرار شد. جایی که شاراپووا برای نامبر وانی می جنگید و کویتووا هم در پی اولین فینال رولند خود بود. سید دوم مسابقات موفق شد در این بازی با نتیجه 6-3 6-3 از سد پترا کویتووا عبور کند و در فینال باید به مصاف ارانی ای برود که امروز موفق شد استوسور رو از گردونه مسابقات کنار بزند. این مسابقه برای شاراپووا در سطح بالایی قرار داشت. او با این پیروزی هم می توانست برای اولین بار به فینال رولند گاروس راه پیدا کند و هم دوباره به رنک 1 زنان برگردد. ماریا پس از مصدومیت شانه که در سال 2008 گریبان گیر او شد افت شدیدی در رنکینگ داشت اما امروز پس از بازگشت به فرم ایده آل اکنون خود را در رنک 1 تنیس زنان میبیند. قهرمان ویمبلدون 2004،یو اس اپن 2006 و استرالیای 2008 می تواند با قهرمانی در رولند گاروسمی تواند به دهمین تنیسور زن در تاریخ تبدیل شود که موفق به بردن هر 4 گرند اسلم شده. شاراپووا که در این تورنمنت جز فووریت های قهرمانی حساب می شود ، آغاز مقتدرانی در پاریس داشت و در ادامه هم بازی خود را بهبود بخشید. شاراپووای 1 متر و 88 سانتی امروز بازی را به حریف 1 متر و 83 سانتی متری خود تحمیل کرد و در یک هوای بادی موفق شد راهی فینال شود. بادی که در گاهی اوقات مسیر توپ را هم عوض می کرد. ماریا امروز حدودا دو برابر پترا وینر زد و توانست ارور خود را هم پایین نگه دارد. این انتقام شیرینی برای تنیسور روس بود، کسی که پارسال در فینال ویمبلدون در دو ست مغلوب تنیسور چکی شد.
" این احساس خیلی برای من شگفت اوره که برای اولین بار در فینال گرند اسلم هستم. من 2 بار توانستم به نیمه نهایی برسم . اما این برای من یک رویا است که در فینال حاضر هستم. این برای من خیلی خاص است. پس از مصدومیت شانه من از بین 100 زن برتر جهان خارج شدم. اما من اکنون دوباره توانستم به سختی به رنک 1 باز گردم. "
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-09-2012, 03:05 AM   #27
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

در جستجوي تاريخ؛ هفت براي رافا يا چهار براي نوله؟

رافائل نادال فقط يك پيروزي ديگر با هفتمين قهرماني آزاد فرانسه فاصله دارد.بعد از ظهر جمعه در پاريس، مرد شماره 2 تنيس جهان برابر هموطنش داويد فرر بي رحمانه ظاهر شد و فقط پنج گيم را از دست داد تا 6-2, 6-2, 6-1 برنده شود.نادال كه تا به اين مرحله از تورنومنت هيچ ستي را به حريفان واگذار نكرده، امروز در ابتداي مسابقه تحت فشار قرار گرفت و مجبور شد دو فرصت بريك را در گيم چهارم ناكام بگذارد.محافظه كار بودن فرر بر روي فرصت ها برايش گران تمام شد و اين پايان مبارزه او در ست نخست بود چرا كه در ادامه فقط سه امتياز كسب كرد.رافا در گيم هاي پنجم و هفتم سرويس را بريك كرد و ست 39 دقيقه اي را با بردن 19 تا از 22 امتياز نهايي خاتمه داد.تسلط مدافع عنوان قهرماني بر بازي در ست دوم ادامه يافت.او در گيم سوم سرويس را بريك كرد و در حاليكه يك فرصت بريك ديگر داشت، ابرهاي باراني استاديوم فيليپ شاتريه را فرا گرفت.نادال بريك دوم را نيز به دست آورد كه بازي براي 44 دقيقه به علت بارش شديد باران متوقف شد.

توقف مسابقه خيلي نتوانست به فرر كمك كند.نادال به سرعت كنترل ست سوم را با بريك كردن در گيم نخست در اختيار گرفت و برتريش را به 4-1 رساند و در نهايت 85 درصد سرويس هاي اول را به امتياز تبديل كرد و در هر 13 حمله به سمت تور موفق بود تا در 1 ساعت و 46 دقيقه سيد ششم رقابت ها را حذف كند.
رافا: “يكي از بهترين بازي هايم در اين زمين بود.به نظرم بازي خيلي محكمي را با وجود شرايط سخت و باد زياد نمايش دادم.در نظر خودم تقريبا همه كارها را درست انجام دادم، چون سرويسم خيلي خوب كار كرد، تغيير جهت دادن.بكهندم امروز بهترين در طول مسابقات بود.در كل تورنومنت خوب فورهند زدم.امروز هم استثنا نبود.پيروزي خيلي مهمي برايم است و برد با اين نتيجه در مقابل يكي از بهترين بازيكنان حال حاضر، يكي از بهترين بازيكنان جهان، به خاطر اينست كه خيلي خوب كار كردم.در غير اين صورت، چنين پيروزي مقابل داويد غيرممكن است.”

فرر 30 ساله كه در اولين نيمه نهايي خود در رولند گاروس حاضر شده بود، ركوردش به 38 برد و 8 باخت در اين فصل سقوط كرد.او گفت: “تمام تلاشم را انجام دادم ولي وقتي حريف در حال حاضر بهتر از من بود، چيزي نمي توانم بگويم.او در كل بازي خيلي خوب بود.هيچ شانسي نداشتم.رافائل در خاك رس بازيكن خيلي خوبيست.بهترين در تاريخ است و امروز بازي شگفت انگيزي ارائه داد.من از بازيم در كل تورنومنت راضيم.شايد امروز بهترين مسابقه اين دو هفته نبود، ولي اولين نيمه نهايي رولند گاروس بود.”
به اين ترتيب، نادال به پنجمين فينال پياپي گرند اسلم و هفتمين فينال در پاريس رسيد و ركوردش در تورنومنت را به 51 پيروزي و 1 شكست ارتقا داد.بازيكن اسپانيايي درباره ديدار نهايي گفت: “در فينال گرند اسلم بازي خواهم كرد كه برايم خيلي ويژه است.اين تورنومنت برايم ويژه است.واقعا خوشحالم كه به فينال رسيدم.با توجه به اتفاقاتي كه تا به اينجا رخ داده، مي خواهم بگويم اين تورنومنت برايم عالي بوده.خواهيم ديد كه پس از اين چه رخ مي دهد، چه اتفاقي در فينال به وقوع خواهد پيوست.اگر برنده شوم خيلي خوشحال خواهم بود، ولي بهترين چيز برايم اينست كه ميوه و ثمره اين همه سال تلاش را به به دست آورم.”

اما نادال براي تغيير دادن نتيجه فينال سه گرند اسلم گذشته، بايد بر روي سطح مورد علاقه اش به مصاف نواك جوكويچ برود.مرد شماره 1 تنيس جهان بعد از پيروزي 6-4, 7-5, 6-3‌ مقابل راجر فدرر، اولين حضورش در فينال اين مسابقات را جشن گرفت.به محض اينكه آسمان جنوب غرب پاريس صاف و آفتابي شد، بازيكنان وارد زمين شدند و فدرر با اعتماد به نفس و حركت بي نقص در زمين به كمك ضربات فورهند سريع به جوكويچ زمان كمي براي بازگردادن توپ ها مي داد.اين روش هنگامي كه فدرر از دومين فرصت بريك در گيم پنجم استفاده كرد جواب داد ولي اين بازيكن صرب بود كه بلافاصله بريك را پس گرفت و جريان بازي را به سود خود تغيير داد و در گيم دهم از فرصت ست پوينت استفاده كرد تا 1-0 جلو بيفتد.او در اين ست 10 وينر و فقط 3 خطا داشت.
فدرر به ارائه بازي هجومي ادامه داد و در گيم اول ست بعدي رالي 36 ضربه اي را به سود خود پايان داد و با دو بريك سرويس 3-0 جلو افتاد.ولي سيد برتر رقابت ها پاسخ داد و به نتيجه 2-3 بازگشت.فدرر اين موقعيت را داشت تا به امتياز 5-2 برسد ولي نتوانست از سه فرصت بريك استفاده كند.آيا اين برايش هزينه داشت؟بله.بازيكن سويسي آرامشش را از دست داد و خطاهاي فورهندش افزايش يافت و بعد از تبادل بريك از سوي دو بازيكن فرصت پايان دادن به ست را بر روي سرويس خود به دست آورد.جوكويچ با تسلط بر اعصابش سه گيم بعدي را به خود اختصاص داد تا ست دوم 7-5 تمام شود.در ست سوم، وارد نكردن سرويس هاي اول به زمين در گيم ششم براي سيد سوم گران تمام شد و سرويسش را از دست داد و جوكويچ در گيم نهم دومين فرصت مچ پوينت را با سرويس خود كسب كرد تا پس از 2 ساعت و 5 دقيقه برنده شود.پسر بلگراد 27 ضربه وينر زد و 49 درصد امتيازات ريترن را به خود اختصاص داد.
جوكويچ: “چيزهاي زيادي براي كسب كردن وجود دارند.هميشه وقتي در فينال گرند اسلم بازي مي كنيد اينگونه است.ما انتظار يك بازي احساسي ديگر را داريم، يك چالش بزرگ ديگر براي هر دو، جنگيدن براي يكي از چهار عنوان بزرگ در ورزش ما.و قطعا در سوي ديگر، براي من، فرصت طلايي براي تاريخ سازي است.اين به من انگيزه مي دهد.واقعا الهام بخش است.واقعا سپاسگزارم كه در اين موقعيت هستم.سعي مي كنم براي مسابقه آماده باشم و در صورت امكان دستانم را به جام قهرماني برسانم.”

فدرر براي حضور در ششمين فينال رولند گاروس تلاش مي كرد.تنها پيروزي او در فينال 2009 رقم خورد و در ديگر ديدارها مقابل نادال مغلوب شد.فدرر گفت: “به نظرم او در شرايط سخت خوب بازي كرد.من شايد نتوانستم به اندازه كافي بازي محكمي را نمايش دهم.به اندازه كافي فرصت داشتم پس بهانه اي از آن نظر وجود ندارد.سعي كردم، و فقط امروز نتيجه نداد.نيمه نهايي در پايان تورنومنت است، نتيجه خيلي خوبي براي يك تنيس باز.براي من هم همينطور.دوست داشتم امروز كمي بهتر باشم، مخصوصا بر روي فرصت هاي از دست رفته.ولي گاهي اوقات اينگونه پيش مي رود.بايد براي فصل چمن چيزها را تغيير دهم.به آن چشم دوخته ام.فصل خاك رس خيلي سخت بود.”

در تنيس تاكرز بخوانيد: در تعقيب لِيور؛ نواک جوکوویچ

بازيكن صرب به دنبال كسب 28مين پيروزي پياپي در گرند اسلم و تبديل شدن به اولين بازيكن بعد از راد ليور (در سال 1969) است كه هر چهار عنوان بزرگ تنيس را همزمان در اختيار دارد.او درباره رويارويي با نادال گفت: “او هميشه بهترين تلاشش را اينجا در رولند گاروس به كار مي گيرد و بنابراين من انتظار دارم يكشنبه هم همين كار را انجام دهد.مي دانم كه بايد به طور باثباتي خوب باشم و در بالاترين سطح تا در يك بازي پنج سته مقابل نادال در اينجا برنده شوم.اين چالش نهايي است.ولي باور دارم كه امروز بهترين مسابقه رولند گاروس 2012 برايم بود، پس وقتي لازم بوده بازيم را بهبود داده ام.در مهمترين لحظات واقعا خوب بازي كردم، اين چيزيست كه به من قبل از ديدار نهايي اعتماد به نفس مي دهد.هر دو ما اين قهرماني را مي خواهيم.خواهيم ديد چه كسي برنده مي شود.”
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-10-2012, 11:44 AM   #28
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

قهرمانی مقتدرانه ماریا در رولند با طعم کریر اسلم

در آخرین دیدار گرند اسلم رولند گاروس عصر دیروز سید دوم مسابقات و قهرمان 3 گرند اسلم ، ماریا شاراپووا در مقابل پدیده فصل خاک 2012 سارا ارانی قرار گرفت . لحظه ی جالبی در کورت فیلیپ شاتریه هنگام پایان فینال زنان به وجود آمد. جایی که گوینده ورزشگاه به اشتباه نام شاراپووا را به عنوان تنیسور شکست خورده در فینال معرفی کرد ، در همین لحظه صدای خنده جمعیت هنگام اهدای جوایز بلند شد. بله معنی این هست که در همچنین مسابقاتی هم اشتباه وجود دارد. حرکت سرگرم کننده ای است در این شرایط ، جایی که سارا ارانی در گیم آخر بازی 3 دراپ شات راهی زمین شاراپووا کرد. دو دراپ ابتدایی به خوبی برای او امتیاز آور بود اما ضربه سوم همه چیز را تمام کرد زمانی که توپ به تور نرسید و تنیسور روس به عنوان قهرمان معرفی شد. دو هفته تنیس در خاک رس قرمز رولند گاروس و به اتمام رساندن فینال در 89 دقیقه داستان زیبایی را در بازگشت شاراپووا به قدرت روایت می کند. ماریا بار دیگر به رتبه 1 تنیس زنان صعود کرده و پس از مصدومیت سال 2008 اکنون در یک گرند اسلم دیگر قهرمان می شود. سوالات مکرر فرانسویا در مورد فینال زنان دیروز به اتمام رسید اما آنها هنوز در حدس زدن نتیجه فینال مردان ناتوان هستن. فینالی که در آن پادشاه رولند گاروس، رافا نادال اسپانیایی باید به مصاف مرد شماره یک جهان ، نوواک جوکوویچ صرب برود. در بخش زنان امسال فرانسه اتفاقات عجیب غریب بسیاری رخ داد. جایی که در خاک قرمز تمام قدرت ها به پایان رسیدند. لی نا قهرمان سال گذشته توسط زن شماره 142 از مسابقات کنار رفت. زن 13 گرند اسلمی ، در بازی اول مغلوب تنیسور میزبان، رازانو که در رتبه 111 زنان قرار دارد شد و خیلی زوج پاریس را ترک کرد. نامبر وان سابق زنان ، کرولاین ووزنیاکی به 8 زن برتر رولند گاروس هم نپیوست و با حذف آزارنکا شگفتی ها تکمیل شد.
سارا ارنی هم یکی از شگفتی های این مسابقات بود. کسی که در مسیر خود 3 قهرمان سابق گرند اسلم ( اسوتلانا کوزنتسووا - آنا ایوانوویچ - سمانتها استوسور ) را نابود کرده بود و اکنون خود را برای اولین بار در فینال بخش انفرادی یک گرند اسلم میدید. مارتینا ناوراتیلووا ، قهرمان 18 گرند اسلم که یکی از مهمانان ویژه فینال بود می گوید تنیس در عصر حاضر بیشتر رو به قدرت اورده است . چیزی که خواهران ویلیامز به خوبی آن را بلدند اما در این دو هفته ارانی به همه نشون داد که بدون قدرت هم می شود در تنیس زنان پیشرفت کرد اما کار بسیار دشواریست. " در حال حاضر راکت ها در تنیس تغییر کرده اند و این شاید برای مدتی بد به نظر بیاید اما من فکر می کنم که این راکت ها برای یک بازی کامل بهتر هستند. " ناوراتیلووا گفت.
اما در طرف دیگر قهرمان رولند گاروس را می بینیم. کسی که در راه رسیدن به فینال موفق شد در نیمه نهایی از سد قهرمان ویمبلدون ، پترا کویتووا عبور کند. ماریا در این گرند اسلم رویایی ظاهر شد او در 7 مسابقه فقط 1 ست را به زاکوپالووا واگذار کرد. در روز شنبه ماریا با پیروزی 6-3 6-2 ارانی را با قدرت خود سوپرایز کرد. سارا در این فصل راکت خود را تغییر داد و از یک راکت بلند تر استفاده کرد اما این راکت هم برای شکست دادن شاراپووا کافی نبود. این یازدهمین فینال پیاپی رولند گاروس بود که در آن کار به ست سوم کشیده نشد. شاراپووا در سال قبل راهی فینال ویمبلدون شد و امسال هم تا دیدار نهایی استرالیا پیش رفت پس رسیدن به فینال رولند هم برای او یک اتفاق غیر منتطره به حساب نمیومد.
ماریا پس از پیروز در فینال رولند گاروس و بردن جایزه 1.6 میلیون دلاری گفت : " من می توانم بگویم که اکنون دیگر به چیزی احتیاج ندارم. من پول دارم، مشهوریت دارم ،پیروزی دارم، تمام گرند اسلم ها رو هم دارم . اما زمانی که هدف شما بزرگر تر همه چیز است پس باید هر روز صبح زود بلند سوید و خود را از حالت یخ زدگی خارج کنید. زمانی که می دانید یک روز سخت در انتظارتون هست ، اگر شما در این روز تلاش خود را نکنید حسی به شما دست میدهد که انگار از این دنیا خارج شده اید و در آن خیلی کوچک دیده می شوید. "
شاراپووا اکنون زن شماره یک تنیس زنان شده است اما هم سن و سال های او تعقیب کنندگان جدی ای برای ماریا محسوب می شوند.

===========================================================================================

تاپ 10 زنان پس از رولند گاروس :

ویرایش توسط Ahoura : 06-10-2012 در ساعت 11:54 AM
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-12-2012, 01:45 AM   #29
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

مسير سخت: نادال جوكويچ را شكست داد، از بورگ عبور كرد

مدافع دو دوره عنوان قهرماني مسابقات رولند گاروس، رافائل نادال، روز دوشنبه با كامل كردن پيروزي 6-4, 6-3, 2-6, 7-5 مقابل نواك جوكويچ تاريخ ساز شد.مسابقه فينالي كه به علت بارش باران دو روز به طول انجاميد، كسب هفتمين جام قهرماني آزاد فرانسه از سوي بازيكن اسپانيايي و شكسته شدن ركورد بيورن بورگ از نظر تعداد عناوين را به همراه داشت.
نادال در مصاحبه بعد بازي با جان مكنرو: “برايم افتخار بزرگيست.بورگ يكي از بزرگترين ها در تاريخ است، يكي از محبوب ترين بازيكنان تاريخ.مقايسه شدن با بورگ كبير فوق العاده است.هميشه با من خوب بوده، پس بايد از او تشكر كنم.”
با يازدهمين قهرماني گرند اسلم، نادال در رتبه سوم همراه با بورگ در بيشترين تعداد قهرماني در دوران حرفه اي قرار مي گيرد.او همچنين به دهمين بازيكني تبديل شد كه 50 قهرماني در تور مردان به دست آورده كه 36 تا از آن ها بر روي خاك رس بوده.

در نبرد بين دو بازيكن برتر رنكينگ مردان، نادال در دو ست نخست باثبات تر بود و بر هواي سرد و سنگين زمين فيليپ شاتريه غلبه كرد تا 6-3, 5-3 پيش بيفتد ولي باران بازي را متوقف كرد.بعد از تاخير 34 دقيقه اي، سيد دوم سرويس جوكويچ را با بكهندي خيره كننده بريك كرد تا فقط يك ست ديگر با پيروي فاصله داشته باشد.به نظر مي رسيد او اختيار مسابقه را در دست دارد و با كسب بريك 2-0 در ست سوم جلو افتاد.اما بازيكن صرب سخت جنگيد تا شش گيم بعدي و اولين ست خود مقابل نادال در پاريس را به دست آورد.جوكويچ به كنترل نيروي حركتي ادامه داد و 2-1 در ابتداي ست چهارم جلو افتاد كه بازي به علت بارش باران قطع و ادامه آن به فردا موكول شد.

وقتي مسابقه در روز دوشنبه پيگيري شد، نادال بلافاصله بريك را پس گرفت.پس از نگه داشتن پنج گيم سرويس بعدي، يك وقفه كوتاه پيش آمد و جوكويچ نتيجه را 5-5 كرد.ولي نادال سطح بازيش را در دو گيم نهايي بالا برد؛ سرويس را در گيم دشوار يازدهم نگه داشت و با يك فورهند وينر به امتياز قهرماني رسيد.چهارمين خطاي سرويس جوكويچ برايش گران تمام شد تا فينال بعد از 3 ساعت و 49 دقيقه پايان يابد.

جوكويچ سعي داشت به راد ليور، تنها تنيس بازي كه هر چهار عنوان گرند اسلم را همزمان در اختيار داشته بپيوندد و همچنين به اولين بازيكن بعد از جيم كورير در سال 1992 تبديل شود كه هر دو قهرماني آزاد استراليا و آزاد فرانسه را به صورت پياپي كسب كرده.
او گفت: “مي توانستم به راحتي در دور چهارم يا حتي بيشتر از آن مقابل سونگا شكست بخورم، ولي توانستم براي نخستين بار به فينال بيايم.بايد به خاطر آن خيلي خوشحال باشم.به نظرم مسابقه فوق العاده اي داشتيم كه اميدوارم مردم از ديروز و امروز لذت برده باشند، و من حتي از تعداد تماشاگران امروز شگفت زده شدم.روز كاري بود، ولي هنوز استاديوم پر بود.زيباست.اين مسابقه ها به شما اين حس را مي دهند كه تمام تلاشي كه انجام مي دهيد ارزش دارد.”
پيش از ورود به فينال، نادال تنها بازيكن در تاريخ حرفه اي بود كه بدون واگذاري ست به پنج فينال گرند اسلم رسيده.او اكنون ركورد 5 برد و بدون باخت را در فينال آن ها دارد و چهار تا از آن ها در رولند گاروس رقم خورده.

رافا ادامه داد: “براي من روز خيلي احساسي است، يك پيروزي ديگر در اينجا.قطعا، هفتمين مهم است چون من بازيكني هستم كه حالا بيشترين را دارم، ولي همانطور كه ديروز گفتم: اين در آينده است.برايم اين مهم است كه رولند گاروس را ببرم، حتي اگر دفعه اول، دوم، سوم يا هفتم باشد.اين چيزيست كه مرا خوشحال تر مي كند.من از بازي امروزم خيلي خوشحالم، چون هجومي تر بودم.”
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش