بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-16-2012, 09:05 PM   #1
AndreS
Former Staff

آواتار AndreS

پستها: 917
سپاس: 20,118
در 924 پست 8,834 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض رکوردی دیگر برای راجر فدرر ; 287 هفته در صدر جدول برترین تنیس بازان جهان

امروز دوشنبه 16 جولای 2012 راجر فدرر رکوردی دیگر در تاریخ تنیس را جابه جا کرد او با 287 هفته صدر نشینی به عنوان مرد شماره یک دنیای تنیس از پیت سمپراس
(286 هفته) پیشی گرفت . هفتمین عنوان قهرمانی او در ویمبلدون باعث شد تا او پس از 31 مِی 2010 بار دیگر برفراز قله تنیس قرار گیرد .

فدرر که اولین بار در دوشنبه 2 فوریه سال 2004 مرد شماره یک تنیس لقب گرفت اکنون بهترین عملکرد را در میان تمام بازیکنان تاریخ تنیس داشته او از آن زمان تاکنون 287 هفته در صدرجدول تنیس بازان مرد بوده و از این لحاظ به یک رکورد دست نیافتنی رسیده است .

تنیسور سویسی که 17 عنوان قهرمانی در گرند اسلم را باخود یدک میکشد گفت " واقعا احساس شگفت انگیزی است برای من که بار دیگر مرد شماره یک شدم . من یک هدف را با تیم خود دنبال میکردم و آن هم تلاش برای بازگشت به بالاترین رتبه در رنکینگ بود اما هرگز فکر نمیکردم امسال بتوانم به این سرعت به آن دست پیدا کنم . من بسیار مفتخر هستم و احساس غرور میکنم که توانستم رکوردی دیگر از پیت سمپراس را بشکنم چرا که او قهرمان دوران کودکی من بود و همیشه به او نگاه و از او الگو برداری میکردم "
سمپراس که سرانجام رکورد او توسط اسطوره تاریخ تنیس شکسته شد میگوید " تلاشی بزرگ . سخت ترین کار ممکن در ورزش این است که همیشه در اوج بمانی . راجر میتواند بوسیله بازی زیبا و پایدار آن را تحقق بخشد "

Brad Drewett رئیس ATP گفت
" نتایج خیره کننده ی راجر فدرر در 12ماه گذشته میتواند یک امتیاز و الگو برای هرشخص در تنیس باشد . بازگشت به جایگاه نخست و ثبت رکوردی دیگر (هفته های صدر نشینی) همانند سایر رکورد ها و افتخارات راجرر فدرر از ارزش بالایی برخوردار است . در دهه گذشته استعداد بالای او موجب شد همیشه نزدیک ویا در بالاترین نقطه از بازی قرار گیرد که به راستی یک شاهکار در خور توجه است . ما بسیار خوش شانس هستیم و یکی از بهترین ورزشکاران تاریخ را داریم که نماینده ی ورزش ماست "

راجر فدرر و اعداد

22 سالگی : 22سال و پنج ماه - جایی که راجر برای اولین بار در 2 فوریه سال 2004 مرد شماره یک تنیس لقب گرفت
30 سالگی : امروز - 30 سال و 11 ماه و ثبت رکورد بیشترین هفته های صدر نشینی
237 : هفته صدر نشینی پیاپی - از 2 فوریه 2004 تا 11 آگست 2008
853 : دیدار پیروزی در دوران حرفه ای
75 : عنوان قهرمانی از 106 فینال
17 : عنوان گرند اسلم
20 : عنوان مسترز
6 : قهرمانی در مسابقات پایان سال (
Barclays ATP World Tour Finals )

رکورد هفته های صدر نشینی در تاریخ تنیس (تا 16 جولای 2012)

تنها 25 بازیکن در تاریخ تنیس موفق شده اند نفر اول تنیس مردان لقب گیرند (از 23 آگست 1973)
در فاصله بین اولین دست یابی به رنک 1 تا آخرین آن جیمی کانرز با
(8سال و 10ماه 2هفته - 29 جولای 1974 - 13 ژوئن 1983) از راجر فدرر با (8سال و 5ماه و 1هفته - 2فوریه 2004 - 9جولای 2012) جلوتر است .

0-3.png

منبع : ATPworldtour

AndreS آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی AndreS به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)