بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > مقالات و مطالب آموزشي

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-01-2011, 10:13 PM   #1
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki
پیش فرض طریقه تشخیص راکت اصل Babolat Aero Pro از تقلبی

این مطلب ترجمه شده از یک وبلاگ خارجی هستش و من خودم هنوز با مدل تقلبی تست نکردم.اما اگه موقع خرید مشخصه های راکت تقلبی رو که اینجا میزارم توش دیدید حداقل یه کم تو خریدتون شک کنید.

از بعضی از این راهکارها برای مدلهای دیگه Babolat هم میشه استفاده کرد.

راکت با اور گریپ سفید راکت تقلبی
راکت با اور گریپ مشکی راکت اصل

همونطور که تو عکسها میبینید تو نگاه اول دو راکت هیچ تفاوتی با هم ندارن
اما اگه کمی دقت کنید میتونید یه تفاوتهایی پیدا کنید.

• راکت تقلبی دارای Head سنگینتری نسبت به راکت اصلی هستش.در واقع راکت اصل دارای بالانس بهتری بین انتها و ابتدای راکت هستش.

• در راکت اصل کلمات به صورت نقره ای و هولوگرامی نوشته شدند اما در راکت تقلبی کلمات مایل به خاکستری مات هستند.

• در راکت تقلبی رنگهای زرد تقریبا یکسان هستند و رنگ سفید براق تر.اما در راکت اصل رنگهای زرد متفاوت هستند.

• در راکت تقلبی رنگ Grommets های به کار رفته با راکت اصل متفاوت هستش و رنگ سیاه به جای خکستری به کار رفته و کیفیت پایینی داره.همچنین مدل و طرح Grommets هم با مدل و طرح اصلی فرق داره.

• در راکت تقلبی لوگو TM داخل شیار مربوط به Grommets هستش اما در راکت اصل لوگو TM بیرونتر و روی فریم راکت هست.همچنین در راکت اصل حرف T داخل شیار مربوط به Grommets چاپ شده.

• در قسمت انتهای راکت اصلی لوگو برجسته Babolat قرمزتر از مدل تقلبی هست.همچنین دارای کد محصول هم میباشد.

• رنگ کیف راکت تقلبی پر رنگتر از کیف اصل هستش.همچنین رنگ نوشته ي Aero Series در راکت تقلبی زرد هستش اما در راکت اصلی رنگ Series سبز هست . نکته دیگه سنگینتر بودن راکت اصلی نسبت به تقلبی هست و کم کیفیت بودن زیپ راکت.

• قسمت مشخصات راکت در راکت تقلبی خارج از محور هستش و نامنظم قرار گرفته.

• اگر شما راکت رو خریداری کردید و راکت تقلبی هم در اختیار ندارید که باهاش مقایسه کنید یک راه وجود داره که به شما کمک میکنه تا بفهمید راکت اصل هست یا تقلبی.Babolat معمولا از دو بارکد هولوگرامی در راکتهاش استفاده میکنه.اولی در قسمت گلوگاه راکت و دومی در قسمت دسته راکت قرار داره که تنها راه پیدا کردنش در آوردن گریپ اصلی راکت هست.

moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-01-2011, 10:29 PM   #2
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

ممنون موریس جان،

من یه توضیحی بدم که این اگه اشتباه نکنم راکت قبلی رافا هست که قبل از APD GT باهاش بازی میکرد، خب قاعدتا الان کمتر کسی این مدل رو میره بخره ولی تفاوت ها صرفا تقلبی بودن راکت رو نشون نمیده چون راکت های مختلف در جاهای دیگه تولید میشن! هر چند به مطلب شما ایرادی وارد نیست ولی بازار ایرن الان اینطوری هست...

معمولا راکت هائی که تو ایران هست رو خود Babolat در کشور چین یا اندونزی تولید و طراحی می کنه و روی اغلبشون زده ساخت چین!! ولی این دلیل نمیشه راکت تقلبی باشه همونطور که تو اروپا و آمریکا راکت های ساخت فرانسه وارد میشه!

حداقل در مورد سری GT اینطوری هست و نمیتونه تولید چین یا وزن دقیق راکت مشخص کننده ی تقلبی یا اصلی بودن راکت باشه!

موفق باشی
koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-01-2011, 10:56 PM   #3
moris
Senior Member

آواتار moris

بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

نقل قول:
نوشته اصلی توسط koury نمایش پست ها
ممنون موریس جان،

من یه توضیحی بدم که این اگه اشتباه نکنم راکت قبلی رافا هست که قبل از APD GT باهاش بازی میکرد، خب قاعدتا الان کمتر کسی این مدل رو میره بخره ولی تفاوت ها صرفا تقلبی بودن راکت رو نشون نمیده چون راکت های مختلف در جاهای دیگه تولید میشن! هر چند به مطلب شما ایرادی وارد نیست ولی بازار ایرن الان اینطوری هست...

معمولا راکت هائی که تو ایران هست رو خود Babolat در کشور چین یا اندونزی تولید و طراحی می کنه و روی اغلبشون زده ساخت چین!! ولی این دلیل نمیشه راکت تقلبی باشه همونطور که تو اروپا و آمریکا راکت های ساخت فرانسه وارد میشه!

حداقل در مورد سری GT اینطوری هست و نمیتونه تولید چین یا وزن دقیق راکت مشخص کننده ی تقلبی یا اصلی بودن راکت باشه!

موفق باشی
koury جان ممنون از توجه ات.
البته من فکر کنم این مقایسه بین راکت چینی و فرانسوی(اروپایی) نباشه و هر دو راکت به احتمال زیاد ساخت چین هستن.اما خب همونطور که همه میدونن و شما هم قبلا تو بخش خرید راکت توضیح دادید چین هم راکت درجه یک تولید میکنه هم درجه 3-4 ... که حتما تفاوتی بین این راکتها هست.

من شخصا خودم بعضی از این راهکارها رو روی مدلهای دیگه بابولات چک کردم و جواب داده.همه راکتهایی هم که چک کردم چینی بوده اما مشخصات راکت اصل رو داشته.
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-01-2011, 11:00 PM   #4
سلام
Senior Member

آواتار سلام

پستها: 214
سپاس: 5,795
در 209 پست 1,840 بار سپاسگزاری شده

تشخیص راکت تقلبی و اصل الان خیلی سخت شده.
ویلسون 80% راکت ها رو در چین و تحت لیسانس تولید میکنه. تولید راکت در چین دلیلی بر تقلبی بودنش نیست.
الان راکت ها سه دسته اند:
1 راکت اصل که تحت لیسانسه و بهترین حالتش اینه که از جای معتبر وارد یا خریداری شه
2 راکت کپی که تقریبا کدل های پدر مادر دارش با اصلش مو نمیزنه و فروشنده خودش ادعا می کنه این راکت اصل نیست و کپیه. خیلی ها میکن راکت های گپی از راکت های درجه دوم یا سوم رد شده کارخانه اصلی است یا بوسیله دستگاههای قدیمی فروخته شده شرکتهای اصل به دیگران تولید میشه که تکنولوژی قدیمی تر دارند. یکی از تست های مخرب ای راکتها که اصولا نتیجه میده ولی صاحبش رو بدبخت می کنه برش فریم راکت و بررسی سطح مقطع برش خورده است. صحبت در این زمینه ها زیاده نمیخوام وقتتون رو بگیرم.
3. راکت های تقلبی. کافیه فروشنده راکت کپی ادعا کنه راکتش اصله و بخواد اونو با قیمت اصل بفروشه. اصولا فهمیدن اصل نبودن راکت های کپی خیلی خیلی سخته. موضوع وقتی وحشتناک میشه که شما راکتی نمونه برای مقایسه نداشته باشید!! ولی اینو بگم که بعضی از راکت های کپی نه انها از لحاظ ظاهر 95% به بالا شبیه راکت اصل هستند، بلکه در حین بازی و از لحاظ کارایی هم همینطورند!!!!! این مطلب طوریه که ملت بعضی اوقات شک می کنند راکت اصل بخرند!! یه سری دیگه از راکت های تقلبی که از ظاهرش داد میزنه تقلببیه، فریمش طوریه که از مرکز ثقل استاندارد و بهینه آرگونومی بدن فاصله زیادی داره و هنگام بازی احساس میکنی بیل دست گرفتی.

مثال در این موارد خیلی زیاده. انقدر زیاده گه فهمیدن راکت اصل و غیر اصل و بررسی کارایی اونا تخصصیه و هرکس که راجع به این قضیه و یک برند خاص کار کرده در اون مورد خاص بهتر میتونه نظر بده. بعنوان مثال من راجع به راکت بابولات نظرات عمومی میتونم بدم ولی چون اونو کار نکردم به هیچ عنوان نظر تخصصی نمیتونم بدم. یادمه کوروش یا محمد بابولات داشتند اونا بهتر میتونن نظر بدن.

موفق باشید.
سلام آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی سلام به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-06-2011, 11:26 AM   #5
amir23
Senior Member

پستها: 205
سپاس: 262
در 170 پست 1,008 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر و اندی رادیک

راستش من يك ساله كه به يه نكته جالب تو تشخيص راكت اصل از كپي رسيدم اما ميخواستم تا مطمئن نشدم اينجا به كسي نگم، شايد اشتباه كرده باشم. اينم بگم كه يك فروشنده راكت هاي كپي تو چين ناخواسته بهم كمك كرد تا اين راه رو پيدا كنم!!!
روشش رو روي 2 راكت اصل بابولات و ويلسون كه از نمايندگي رسمي اعلام شده تو سايت babolat.com و wilson.com خريدم اجرا كردم و جواب هم داد. بعد روي يك راكت كپي درجه يك كه ظاهرش 100% مشابه نوع اورجينالش بود و يك راكت كپي درجه 2 هم تست كردم. گپي بودن اين راكت ها مسجل شد!!

راهش خيلي ساده است... يك تيكه سيم!!! آره يه تيكه سيم از سوراخ ته دسته راكت بكنيد تو!!!! اگه نرفت داخل سعي كنيد با فشار اونو بفرستيد تو. اگه بازم نرفت به شما تبريك ميگم... شما يك راكت اورجينال داريد. داخل دسته هاي راكت هاي اورجينال ويلسون و بابولات چوب كار شده. اگه باور نميكنيد با همون سيم تو دستتون سعي كنيد يه مقدار بتراشيد. خودتون ذره هاي چوب رو خواهيد ديد.
اما راكت هاي ويلسون و بابولات كپي دسته هاي خالي دارن...
جالب بود مگه نه؟
لطفا امتحان كنيد و حتما نظراتتون رو اينجا بذارين. شايد من اشتباه كرده باشم، شايد هم بتونيم به يه روش مطمئن براي چك كردن راكت ها برسيم.
amir23 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amir23 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-08-2011, 02:40 PM   #6
archi
Senior Member

پستها: 301
سپاس: 311
در 294 پست 1,412 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andre agassi - Monica Seles - Arthur Ashe - Rafael Nadal -Maria Sharapova - Roger Federer - Billie Jean King - Maureen Connolly - Bryan Brothers - Bjorn Borg - Mansour Bahrami - Justine Henin - Mats Wilander - Jack Sock - Serena Williams - Martina Hingis

با درود

در وب سایت بابولات راکت رافا رو با اورگریپ سفید نمایش داده ... ظاهرا منطقی به نظر نمی رسه یه راکت تقلبی را تو وب سایت نمایش بدهند ... راکت خودم هم که دو ساله دارم باهاش بازی می کنم aero pro drive GT هست با اور گریپ سفید که می تونم بگم فوق العاده ست ... به پندارم تفاوت دو راکت لزومن به اثبات تقلبی بودن یکی و اوریجینال بودن دیگری نخواهد انجامید ، همون جور که دوستان اشاره کردن این تفاوت می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد .. خوشحال می شم دیدگاه دوستان را بدونم

با سپاس
archi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی archi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-08-2011, 03:33 PM   #7
nanook
Senior Member

آواتار nanook

پستها: 139
سپاس: 1,150
در 120 پست 554 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: 1_pete sampras 2_rafael nadal 3_rojer federer 4_delpotro
پیش فرض سوال

سلام میخواستم چندتا سوال بپرسم
nanook آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما nanook به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 08-08-2011, 06:24 PM   #8
moris
Senior Member

آواتار moris

نقل قول:
نوشته اصلی توسط archi نمایش پست ها
با درود

در وب سایت بابولات راکت رافا رو با اورگریپ سفید نمایش داده ... ظاهرا منطقی به نظر نمی رسه یه راکت تقلبی را تو وب سایت نمایش بدهند ... راکت خودم هم که دو ساله دارم باهاش بازی می کنم aero pro drive GT هست با اور گریپ سفید که می تونم بگم فوق العاده ست ... به پندارم تفاوت دو راکت لزومن به اثبات تقلبی بودن یکی و اوریجینال بودن دیگری نخواهد انجامید ، همون جور که دوستان اشاره کردن این تفاوت می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد .. خوشحال می شم دیدگاه دوستان را بدونم

با سپاس
دوست عزیز شما مطلب رو درست نخوندی یا درست متوجه نشدی
تفاوت رنگ اورگریپ دو راکت فقط برای راهنمایی در عکسهاست که یه موقع خواننده سردرگم نشه که کدوم راکت اصل بود کدوم تقلبی.
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-09-2011, 09:28 AM   #9
archi
Senior Member

پستها: 301
سپاس: 311
در 294 پست 1,412 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andre agassi - Monica Seles - Arthur Ashe - Rafael Nadal -Maria Sharapova - Roger Federer - Billie Jean King - Maureen Connolly - Bryan Brothers - Bjorn Borg - Mansour Bahrami - Justine Henin - Mats Wilander - Jack Sock - Serena Williams - Martina Hingis

دوست من شتاب زده داوری نکن ، من دقیقا همین راکت رو دارم بسیاری از ویژگی های پیش گفته که نمودار راکت اصلیست کاملن درست است ، ولی رنگ مشکی اورگریپ آشنایی زدایی پیش می آورد به گمانم کمپانی بابولات پای فشاری خاصی به بهره گیری از رنگ سفید در اورگریپ های اصلی مدل aero pro دارد ، فزون بر آن رسم امانت نیست که در بهره گیری از اطلاعات یک وبلاگ خارجی بدون نام بردن از نام و نشان و آدرس آن وبلاگ حقوق نویسنده را نقض کنید سوم اینکه بهترین منبع و مرجع برای شناخت راکت اصلی بابولات تنها و تنها وب سایت رسمی www.babolat.com می باشد که با تماسی ساده با نمایندگی های رسمی اش در خاور میانه کاتالوگ راکت دلخواهتان را در اختیارتان می نهند تمام این ویژگی های پیش گفته را هم نمودار ساخته است . با پست سفارشی هم از نزدیکترین نمایندگی برایتان ارسال خواهد شد ، نمونه های کپی امروزی بسیار دقیق تر ازین حرفاست که چنین جزییاتی را نادیده انگارد و از لحاظ ظاهری کمابیش شباهتی تام با راکت اصلی دارد چونان که خریدار اماتور که هیچ تنیسور حرفه ای هم در نگاه نخست از باز نمود آن ناتوانست ، ساده بگویم برای شناختش نیاز به آزمون های سنجش فیزیکی متریال ترکیبی به کار رفته دارد که تنها کمپانی بابولات می تواند شما را از چند و چون آگاه سازد .
کوتاه سخن آنکه آماجم روشن گریست مباد که رنجیده شوید، پیشاپیش پوزش
archi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی archi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-09-2011, 05:19 PM   #10
amir23
Senior Member

پستها: 205
سپاس: 262
در 170 پست 1,008 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر و اندی رادیک

شما چرا اينجا لجبازي ميكنين؟ برين يه تيكه سيم تو سوراخ انتهاي دسته راكتتون فرو كنين ببينين اصله يا نه...
amir23 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amir23 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش