بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > آموزش و یادگیری > مشاوره و گفتگو

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-25-2016, 02:35 AM   #221
SABORI
Senior Member

آواتار SABORI

پستها: 265
سپاس: 4,985
در 230 پست 1,109 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: *Roger Federer* *Del Potro* *serena williams* *justine henin* *kuznetsova* *dimitrov* *wawrinka*
پیش فرض پاسخ : درخواست کمک - شروع آموزش- مشاوره هزینه ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

دوست عزیز، بازیکن های مختلف بخش های مختلفی از راکت رو می گیرن ولی به نظر من هرچقدر پایین تر رو بگیرین بهتره. خود من ترجیح می دم نصف انگشت کوچکم از دسته بزنه بیرون.
راکت شما هم به نظر براتون کوچیک میاد. البته بازیکن های حرفه ای اون استاندارد سابق رو کنار گذاشت و دیگه الزاماً اینکه یه انگشت دست در فضای خالی بین شست و چهار انگشت دیگه جا بگیره ملاک اندازه گیری نیست، اما شما هم بد نیست یه راکت با گریپ بزرگتر رو امتحان کنین. توی دسته ی همین راکت هم می تونین چیزهایی به heat sleeves بذارین و گریپش رو بزرگتر کنین اما من این کار رو توصیه نمی کنم، چون کار سخت و پردردسریه و نتیجه اش هم الزاماً ممکن نیست خوب در بیاد.
راستی الان اندازه ی گریپ راکت فعلیتون چنده؟

مهدی جان مربی هم میگه هر جور راحت تری یگیر /من گفتم شاید اصولش را به من نمیگه

گریپ هم 2 هست که یک تورنو روش بستم چون تو دستم زیاد میچرخید گفتم شاید اندازش مناسب نباشه

یک سوال دیگه اینکه باید دسته راکت یه صورت مشت شده بگیریم یا دست باید راحت باشه اگر به دست فدرر نگاه کنید انگشت اشارش جدا از 3 انگشت دیگست تو عکس مشخص کردم

http://s7.picofile.com/file/82486252..._2560_1440.jpg
SABORI آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-25-2016, 08:42 AM   #222
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط SABORI نمایش پست ها
مهدی جان مربی هم میگه هر جور راحت تری یگیر /من گفتم شاید اصولش را به من نمیگه

گریپ هم 2 هست که یک تورنو روش بستم چون تو دستم زیاد میچرخید گفتم شاید اندازش مناسب نباشه

یک سوال دیگه اینکه باید دسته راکت یه صورت مشت شده بگیریم یا دست باید راحت باشه اگر به دست فدرر نگاه کنید انگشت اشارش جدا از 3 انگشت دیگست تو عکس مشخص کردم

http://s7.picofile.com/file/82486252..._2560_1440.jpg
دوست عزیز
مربی شما بهتون درست گفته، البته خود من احساسم اینه که هرچی دست پایین تر باشه کنترل بیشتره. گریپ هم مطمئناً برای دست شما کوچیکه و این گریپ بیشتر برای خانم هاست و افرادی که انگشت های کوچک و ظریف دارن. بیشتر آقایون از گریپ 3 استفاده می کنن.

راکت رو هم باید به صورت راحت گرفت و به هیچ عنوان نباید دست رو خیلی محکم بگیرین، یا به قول مربی ها راکت رو خفه کنین. اگه تسلط خوبی پیدا کرده باشین حتی می تونین انگشت سبابه رو یه کم بالاتر هم بگیرین (مثل فدرر) که باعث می شه راکت آزادتر باشه و راحت تر بازی کنه، مخصوصاً واسه ی سرویس زدن که دست حتماً باید ریلکس باشه تا قدرت پیدا کنه
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 04-25-2016, 09:48 AM   #223
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alireza_Alemi نمایش پست ها
سلام دوستان
1-من بصورت مبتدی از 21 سالگی دو دوره با مربی کلاس های عمومی رفتم و بعضی موقع ها هم تفریحی با دوستان بازی کردم الان 23 سالمه و تنها دلیل اینکه یکم زجر آوره اینه که قدم 165 سانتی متره وزنم 58 کیلو هست و ورزش تنیس هم مستلزم جسه بزرگ و قد بلنده درسته که تیکنیک و تاکتیک مهمه اما توی این چند وقته متوجه شدم که تنیس سینگل به درد افراد مثل من مناسب نیست و بهتر دوبل بازی کنم آیا شما هم با طرز فکر من موافقیت یا من بد برداشت میکنم چون هرچی ورزشکار دیدم همشون قدشون متناسب و بلند بوده

2-هزینه های لوازم متوسط تنیس برای من که شرایط مناسب مالی ندارم خیلی گرون شده بخصوص میخوام با مربی خصوصی برم که هرکدمشون یه قیمت و سبک بازی دارند باتوجه به هزینه های زمین و خرید راکت و کفش باید یک تومن کنار بزارم تا بتونم بصورت اصولی و درست تنیس بازی کنم

3-اطلاعاتی از مسابقات میخواستم بدونم الان هزینه شرکت در مسابقات کوچیک و متوسط و بزرگ توی ایران بخصوص مشهد چقدر آیا برای شرکت در مسابقات نیاز به سطح خاصی هست یا نه همه میتونند شرکت کنند و افراد شرکت کنند طبقه بندی میشن یا نه ؟ منظورم تست میگیرند تا مشخص بشه کدوم رده و با هم سطح خودت مسابقه بدی ؟
دوست عزیز
در مورد مطلب شماره 1 حق با شماست، تنیس قد بلند می خواد ولی با قد کوتاه هم می شه موفق شد، مثلاً Dominica Cibulkova با قدی حدود 1.60 الان در جمع تنیس بازان خوب دنیاست.
در مورد 2 و 3 هم باید سایر دوستان نظر بدن.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-25-2016, 06:13 PM   #224
daneal
Member

پستها: 31
سپاس: 12
در 16 پست 45 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer Pete Sampras Juan Martin Delpotro Stanislas Wavrinka Rafael Nadal

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

دوست عزیز، بازیکن های مختلف بخش های مختلفی از راکت رو می گیرن ولی به نظر من هرچقدر پایین تر رو بگیرین بهتره. خود من ترجیح می دم نصف انگشت کوچکم از دسته بزنه بیرون.
راکت شما هم به نظر براتون کوچیک میاد. البته بازیکن های حرفه ای اون استاندارد سابق رو کنار گذاشت و دیگه الزاماً اینکه یه انگشت دست در فضای خالی بین شست و چهار انگشت دیگه جا بگیره ملاک اندازه گیری نیست، اما شما هم بد نیست یه راکت با گریپ بزرگتر رو امتحان کنین. توی دسته ی همین راکت هم می تونین چیزهایی به heat sleeves بذارین و گریپش رو بزرگتر کنین اما من این کار رو توصیه نمی کنم، چون کار سخت و پردردسریه و نتیجه اش هم الزاماً ممکن نیست خوب در بیاد.
راستی الان اندازه ی گریپ راکت فعلیتون چنده؟

سلام
اندازه دسته راکت از سایز 41/8( خونده میشه چهار و یک هشتم اینچ) یا L1شروع میشه تا 45/8 ,L5 .
برای اینکه بدونی دسته راکت مناسب شما هست یا نه با یک خط کش فلزی اینچی فاصله نوک انگشت دوم (انگشت حلقه) رو تا چین خوردگی بزرگ کف دستت اندازه بگیر دقیقا همین اندازه بر حسب اینچ میشه سایز راکت ات.
در مورد نحوه گرفتن راکت بهتره butt راکت یا انتهای دسته با قسمت انتهای نرمی کف دست تماس داشته باشه. البته برای ضربات زمینی و جلوی نت ولی برای سرویس بهتره راکت رو خیلی شل بگیری اصطلاحا با نصف دست ات راکت رو بگیری تا بتونی pronation انجام بدی.
معمولا گریپ سرویس کانتانینتال یا همون گریپ ۲ هست البته ایسترن هم میشه ولی گریپ ۲ بهتره، برای فورهند اگه بخوای سیمی وسترن بزنی گریپ ات میشه ۴ هر چند که بایستی مشخص کنی چه نوع ضربه ای میخای بزنی فلت یا تاپ اسپین. با تکرار و تمرین به گریپ مناسب ات خواهی رسید.
ضمنا گریپ ات هم برات کوچکه حداقل یک تا دو سایز بایست بری بالاتر. انگشت سبابه ات بایستی بره داخل مشت ات که اینجوری نیست. با یک خط کش سایز دقیق گریپ ات رو بدست بیار و سعی هم نکن که با اورگریپ سایز بزرگ کنی کار مناسبی نیست حالت هشت ضلعی دسته میره و باعث چرخش در زمان ضربه زدن میشه.
امیدوارم صحبت هام بتونه کمک ات کنه.
daneal آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی daneal به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-25-2016, 06:37 PM   #225
daneal
Member

بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer Pete Sampras Juan Martin Delpotro Stanislas Wavrinka Rafael Nadal

نقل قول:
سلام دوستان
1-من بصورت مبتدی از 21 سالگی دو دوره با مربی کلاس های عمومی رفتم و بعضی موقع ها هم تفریحی با دوستان بازی کردم الان 23 سالمه و تنها دلیل اینکه یکم زجر آوره اینه که قدم 165 سانتی متره وزنم 58 کیلو هست و ورزش تنیس هم مستلزم جسه بزرگ و قد بلنده درسته که تیکنیک و تاکتیک مهمه اما توی این چند وقته متوجه شدم که تنیس سینگل به درد افراد مثل من مناسب نیست و بهتر دوبل بازی کنم آیا شما هم با طرز فکر من موافقیت یا من بد برداشت میکنم چون هرچی ورزشکار دیدم همشون قدشون متناسب و بلند بوده

2-هزینه های لوازم متوسط تنیس برای من که شرایط مناسب مالی ندارم خیلی گرون شده بخصوص میخوام با مربی خصوصی برم که هرکدمشون یه قیمت و سبک بازی دارند باتوجه به هزینه های زمین و خرید راکت و کفش باید یک تومن کنار بزارم تا بتونم بصورت اصولی و درست تنیس بازی کنم

3-اطلاعاتی از مسابقات میخواستم بدونم الان هزینه شرکت در مسابقات کوچیک و متوسط و بزرگ توی ایران بخصوص مشهد چقدر آیا برای شرکت در مسابقات نیاز به سطح خاصی هست یا نه همه میتونند شرکت کنند و افراد شرکت کنند طبقه بندی میشن یا نه ؟ منظورم تست میگیرند تا مشخص بشه کدوم رده و با هم سطح خودت مسابقه بدی ؟
سلام
در مورد سوال اولتون بایست بگم خیلی نگران قد نباش از اون مهمتر میزان چابکی و ورزیدگی ات هست دیدم تو مسابقات بازیکنی با قد خیلی کوتاهتر تونسته یه بازیکن با قد بلند رو به راحتی ببره چون هم ورزیده تر بوده هم سبک بازی خوبی داشته. ضربات زمینی و سرویس تاپ اسپین بزنی بتونی تو زمین خوب بدوی آمادگی منتالی و فیزیکی داشته باشی برای تنیس در سطح ایران کافیه. هر چند باید مشخص کنی که تنیس رو میخای حرفه ای ادامه بدی یا برای فان میخای بازی کنی. بله در سطح حرفه ای تنیس قد بلند یه امتیازه البته نه دیگه مثل ایزنر آمریکایی :p:p:eek::eek:
۲-بله تنیس ورزش گرونیه و به نسبت فوتبال و والیبال و... خیلی گرونه. تو ایران گرونتر هم هست چون خودت می دونی یه جورایی اشرافیه. لوازم اش گرونه بایستی همیشه زه عوض کنی زمین اجاره کنی و کلی چیزای دیگه که نیاز به پول داره من از بچه گی عاشق تنیس بودم میرفتم سر زمین و بازی بقیه رو تماشا می کردم اما نمی توانستم برم بازی کنم چون پول نداشتم یه چند سالیه دارم بازی می کنم
۳-در مورد مشهد فکر کنم مسابقات آدینه تو یکی از هتل ها برگزار میشه. مسابقات آدینه رنکینگ داره ولی همه میتونن شرکت کنن ورودی رو میدی و میزارنت تو جدول.
اگه اصول اولیه تنیس رو می دونی و نمیخای هزینه زیادی بکنی یک پارتنر در سطح خودت پیدا کن و با استفاده از ابزارهایی غیر از مربی سطح تنیس ات رو ببر بالا. اینترنت عالیه البته باید زبان انگلیسی ات خوب باشه. من اصلا با مربی کار نکردم تجربه اینترنت،سایت یوتوب به من جواب داده.
امیدوارم همیشه موفق باشی.
کاربر زیر از شما daneal به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 04-26-2016, 03:01 PM   #226
Alireza_Alemi
Member

پستها: 54
سپاس: 55
در 10 پست 18 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط daneal نمایش پست ها
سلام
در مورد سوال اولتون بایست بگم خیلی نگران قد نباش از اون مهمتر میزان چابکی و ورزیدگی ات هست دیدم تو مسابقات بازیکنی با قد خیلی کوتاهتر تونسته یه بازیکن با قد بلند رو به راحتی ببره چون هم ورزیده تر بوده هم سبک بازی خوبی داشته. ضربات زمینی و سرویس تاپ اسپین بزنی بتونی تو زمین خوب بدوی آمادگی منتالی و فیزیکی داشته باشی برای تنیس در سطح ایران کافیه. هر چند باید مشخص کنی که تنیس رو میخای حرفه ای ادامه بدی یا برای فان میخای بازی کنی. بله در سطح حرفه ای تنیس قد بلند یه امتیازه البته نه دیگه مثل ایزنر آمریکایی :p:p:eek::eek:
۲-بله تنیس ورزش گرونیه و به نسبت فوتبال و والیبال و... خیلی گرونه. تو ایران گرونتر هم هست چون خودت می دونی یه جورایی اشرافیه. لوازم اش گرونه بایستی همیشه زه عوض کنی زمین اجاره کنی و کلی چیزای دیگه که نیاز به پول داره من از بچه گی عاشق تنیس بودم میرفتم سر زمین و بازی بقیه رو تماشا می کردم اما نمی توانستم برم بازی کنم چون پول نداشتم یه چند سالیه دارم بازی می کنم
۳-در مورد مشهد فکر کنم مسابقات آدینه تو یکی از هتل ها برگزار میشه. مسابقات آدینه رنکینگ داره ولی همه میتونن شرکت کنن ورودی رو میدی و میزارنت تو جدول.
اگه اصول اولیه تنیس رو می دونی و نمیخای هزینه زیادی بکنی یک پارتنر در سطح خودت پیدا کن و با استفاده از ابزارهایی غیر از مربی سطح تنیس ات رو ببر بالا. اینترنت عالیه البته باید زبان انگلیسی ات خوب باشه. من اصلا با مربی کار نکردم تجربه اینترنت،سایت یوتوب به من جواب داده.
امیدوارم همیشه موفق باشی.

مرسی از امید و راهنمایی و انگیزه برای ادامه دادن

تنیس حرفه ای برای ما ادمهای پایین یا متوسط رده نمیشه حرفه ای ادامه بدیم چون بعضی موقع ها شرایط هست خوب بازی میکنیم و بعضی موقع ها مشکلات زندگی مانع میشه که تاخیر در تمرین و تقویت تنیس تاثیر بدی داره اره مگر اینه یکی ساپورتت کنه تا از بعضی مسائل دور باشی و بتونی بالا بری و خوب پیشرفت کنی میدونی که تنیس نیازه به آرامش و تفکر و دقت و تمرکز بالایی نیازه تا برنده بشیم و بتونم در سطح حرفه ای پیشرفت کنیم اگه دذهنمون درگیر باشه خیلی چیزهارو بهم میریزیم

من عاشق تنیس بودم و هستم حیف که شرایط حرفه ای بازی کردن در سطح بین اللملی نیست وگرنه دوست داشتم تمام وقت و هزینه های زندگیمو صرف تنیس کنم تا در عرصه ورزش افتخار آفرین باشم اما میسر زندگی تغییر کرده و باید تنیس رو بصورت نمیه حرفه ای و تفریحی بازی کنیم چون مسائئل مهمتر از تنیس توی زندگیمون اضافه شده و درگیر کرده من خیلی وقته فوتسال و فوتبال بازی میکردم اما تنیس یه چیز دیگست اگه خدا بخواد انشالله به فرزندانم و نسلم حتما زودتر توی این رشته و ورزش بهش راهنمایی و هدات میدم که بره و بازی کنه تا کمبودی های که من داشتم و نتونستم به سطح حرفه ای برسم اون برسه حالا هرچی خدا بخواد

اره میدونم مسابقات برگزار میشه اما متاسفانه میسرش دوره اگه نزدیک باشه میشه خیلی زودتر و بیشتر استفاده کردش

من الان دنبال راکت و کفش ورزشی مخصوص تنیس هستم اما با این تفاسیر شما سالانه و ماهانه چقدر برای راکت نیازه به هزینه کردن هست مثل زهکشی و خرابی و .... تا بودجه ای که لازمه مشخص کنم خدایی نکرده داخلش برم یک موقع به بمبست نخورم برای هزینه های متفرقه
بازم تشکر از اینکه راهنمایی و انگیزه دادید
کاشکی شرایط آشنایی با همه تنیس بازان داخل ایران فراهم بشه
Alireza_Alemi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-26-2016, 06:07 PM   #227
daneal
Member

سلام
آره دیگه شرایط اینجوریه
در مورد هزینه های تنیس باید بگم خوب حداقل باید دو تا راکت داشته باشی البته با یکی هم میشه شروع کرد. قیمت اش از صد هزار تومن شروع میشه به بالا هر چند میتونی یه راکت دست دوم خوب هم تهیه کنی
هزینه زه تقریبا ۵۰ تومن میشه اگه خیلی محکم بازی نمی کنی و دد شدن زه برات مهم نیست میشه یه یکسالی باهاش بازی کنی.
کرایه زمین هم که حداقل ساعتی بیست تومنه
لباس خیلی مهم نیست اما کفش ات حتما مخصوص تنیس باشه موقع آف می تونی کفش های آدیداس رو حدود ۳۰۰ تومن بخری. مدل های آدیزیرو و بریکیت آدیداس برای زمین های خاکی خوب هستن.
برای شروع سعی کن نحوه درست انجام ضربات رو خوب یاد بگیری. فیلم بازی زیاد ببین بخصوص حرکات آهسته. اگه اشتباه بزنی ممکنه آسیب ببینی. با مربی خوب کار کنی خیلی بهتره که اونهم هزینه داره ☺
قدیمی 04-26-2016, 06:18 PM   #228
Alireza_Alemi
Member

نقل قول:
نوشته اصلی توسط daneal نمایش پست ها
سلام
آره دیگه شرایط اینجوریه

انجمن و اتحادیه و یا گردهمایی هم برگزار میکنند یا نه ؟
قدیمی 04-26-2016, 06:19 PM   #229
Alireza_Alemi
Member

شما سوال جواب تاپیک قبلی منو ندادید هزینه ها برای مسائل متفرقه چقدر میشه ؟
قدیمی 04-26-2016, 06:23 PM   #230
daneal
Member

نقل قول:
شما سوال جواب تاپیک قبلی منو ندادید هزینه ها برای مسائل متفرقه چقدر میشه ؟
من خیلی براتون مطلب نوشته بودم اما نمی دونم چرا فقط خط اول ارسال شده بود و بقیه نیست شد
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش