بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2009 > تورنمنتهای مردان > (Australian Open) اوپن استرالیا

(Australian Open) اوپن استرالیا

30 دی - 13 بهمن, ملبورن استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-20-2009, 08:21 PM   #11
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض Re: اخبار در مورد اولین گرند اسلم سال (ملبورن)

رافا نادال در مصاحبه بعد از بازي ابزار خوشحالي كرده و گفته من امروز خوب بازي كردم مخصوصا در سرويس و فورهند، همچنين در تمام طول بازي تمركز خودم رو حفظ كردم. وقتي خبرنگار در مورد پيشرفت سرويسش ازش مي پرسه، رافا ميگه، بعضي وقتها سرويس خوب مي زنم بعضي وقتها يه ذره بد، مهم اينه كه در لحظاتي كه تحت فشارم بتونم خوب سرو بزنم واسه همينه كه همچنان بايد اين راه و ادامه بدم، من براي پيشرفت سرويسم خيلي تمرين ميكنم.
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-22-2009, 10:41 AM   #12
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

قسمت هايي از مصاحبه بعد از بازي رافا (البته گويا رافا خيلي در اين مصاحبه سرخوش بوده و همه جواب ها رو با شوخي و خنده ميداده )

خبرنگار: يه چيزي كه شما تغيير داديد، فورهندتونه، به نظر مياد شما خيلي Flat ترش كرديد؟ آيا اين واقعا چيزيه كه شما روش تمركز كرديد؟!
رافا:نه، حقيقت نداره! من هيچي درباره اون نميدونم! (در حال كي ميخنده)

خودم: حالا اينقدر هي چپ و راست بهش ميگن فلت تر ميزني كه آخرش شاكي ميشه و بيخيال قضيه! دوباره توپ رو 4200 دور خودش ميچرخونه!!

خبرنگار: آيا ملبورن شهر متفاوتيه از ديگر شهرها؟ آيا چيزي درش وجود داره كه اونا متفاوت جلوه بده در نظر شما؟
رافا: نه اون يه شهر خيلي خوبيه، شهر بزرگيه در عين حال كه آروم هم هست. مشكلات با زبون انگليسيم؟ نه، راحت؟ نه من فكر ميكنم شما بيشتر از سكرتري من اطلاعات داريد! (البته اين جملات زياد به سوال خبرنگار ربطي نداره كه احتمالا به شوخي هاشون در اونجا مربوط ميشه)
من واقعا از بودن در اين شهر لذت ميبرم، تميزه خيلي تميزه، بنابراين خوبه! فك كنم يكي از شهرهاي موردعلاقم باشه!

خبرنگار: اين روزها خيلي ها ميخوان از اين لباس جديد شما بدونن، خيلي از هوادارانتون تو وب سايت ها گفتند كه زياد از اين لباسهاي آستين دار خوششون نمياد! نميخواي عوضشون كني؟
رافا: چي شده؟ هواداران دوست ندارند؟
خبرنگار: بعضي هاشون آره
رافا: ببخشيد( در حال خنده) من نميدونم (نميدونستم)
من احساس خوبي با اين لباس هاي جديد دارم، مطمئنا وقتي شما يه تغيير ايجاد ميكني، يه سري خوششون مياد يه سري نه! مسلما همه هم اون لباس هاي آستين حلقه اي رو دوست نداشتند، الانم همينطوره، عده اي دوست دارن و عده اي نه!
به هرحال اين يه تغييره و من احساس خوبي دارم، آخر قضيه اين لباس نيست كه مهمه، اين راكت و توپ و بازيه خوبه كه ارزشمنده!
قدیمی 01-24-2009, 11:32 PM   #13
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

رافا در مصاحبه بعد از بازي خودش وقتي آمار و ارقام بازي (اشاره به تنها 8 UE و 53 Winner) رو از زبون خبرنگار ميشنوه، خيلي خوشحال ميشه و حسابي كيف ميكنه! (اينا رو از چهرش ميشد فهميد). كلا رافا از همه چي بازي راضي بوده
خبرنگار ازش ميپرسه كه آيا ميتوني از اين هم بهتر بازي كني؟ رافا هم طبق يه رسم نانوشته اول يه جواب كليشه اي ميده با اين مضمون "آدم هميشه ميتونه پيشرفت بكنه، اينطور نيست؟ بازي كامل وجود نداره" بعد هم توضيحاتي در باره بازي با تومي ميده "بعد از چند گيم اول بازي كه خوب نبودم، شروع به اجراي يه نمايش خوب كردم، در اويل بازي من خيلي كوتاه بازي ميكردم و اين باعث شد كه تومي بازي رو دستش بگيره، ولي بعد شرايط به نفع من عوض شد" رافا در اين بازي به گفته خودش سعيش بر اين بوده كه بيشتر در درون زمين بازي كنه تا پشت بيس لاين! آمار نسبتا خوب رافا در نزديك شدن به تور در اين مسابقه نيز تا حدودي مويد اين مطلبه. 20 بار از 23 بار تلاش وي در حمله ور شدن به روي تور موفقيت آميز بوده يعني 87%! اين براي بازيكني با سبك رافا مسلما نويد روزهاي خوبي رو در آينده ميده. امروز رافا بسيار خوب فورهند ميزد همينطور بكهندش هم قابل ستايش بود، زواياي (Angle) بي نظير فورهندهاي رافا امروز حسابي تومي رو عصبي كرده بود، ضرباتي كه بعضا تبديل به امتياز شدنشون، تماشاگران رو هم غافلگير ميكرد!
حريف رافا در دور 1/8 نهايي فرناندو گنزالس شيليايي كه در دور سوم در يك نبرد فوق العاده طاقت فرسا و سنگين كه بيش از 4 ساعت به طول انجاميد و 5 ست داشت تونست از سد تنيسور مطرح فرانسوي ريچارد گاسكه بگذره.
اما رافا در عين حال كه فرناندو رو بازيكن فيزيكي و قدرتمندي ميدونه نميتونه از تاثيرات اين بازي سنگين وي و ميزان خستگيش بر وي بگذره اما از اون طرف هم معتقده كه بردن بازيكن بزرگي مثل ريچارد به بالابردن اعتماد به نفس Gonzo نيز كمك كرده كه اين خودش فاكتور مهميه.
قدیمی 01-27-2009, 10:10 AM   #14
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پیش فرض كنار كشيدن مدافع عنوان قهرماني نواك جوكوويچ به علت گرما زدگي

كنار كشيدن مدافع عنوان قهرماني نواك جوكوويچ به علت گرما زدگي

نواك جوكوويچ تنيسور برجسته صرب، كه سال گذشته با شكست سونگا در ديدار فينال به عنوان قهرماني اين رقابت هاي دست يافته بود، در اين دوره در ديدار دور يك چهارم نهايي با اندي راديك امريكايي در حالي كه ست اول رو در تاي بريك از حريف خود برده بود از اوسط ست دوم و با بالا رفتن دماي هواي شهر ملبورن كه به بيش از 40 درجه رسيد، رفته رقته از شرايط مطلوب خودش دور شد تا اينكه در گيم هفتم بازي، اندي راديك توانست گيم وي را بريك كند و در مجموع ست دوم به نفع راديك به پايان رسيد.
در ست سوم نواك تقاضاي تايم ات پزشكي كرد تا شايد مقداري بتواند از شرايط گرمازدگي كه دچارش شده بود رهايي پيدا كند، اما سرانجام ست سوم هم به نفع راديك به پايان رسيد
در ست چهارم و در شرايطي كه عدم توانايي از ادامه كار در چهره نواك مشهود بود وي از ادامه بازي انصراف داد.
نتيجه كلي بازي نواك جوكوويچ، اندي راديك: 67 ، 64 ، 62 ، 21
قدیمی 01-27-2009, 11:12 AM   #15
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

نگاهي به جايگاه سوم و چهارم جدول رنكينگ هفته آينده (2 فوريه) بعد از حذف نواك

روز دوشنبه هفته آينده، 2 فوريه امتيازاتي كه تنيسورها در سال قبل از استراليا اپن گرفته اند حذف مي شود و امتيازاتي كه امسال بدست بياورند به جدول اضافه ميشه.

نواك جوكوويچ:
رتبه فعلي در جدول:3
امتياز فعلي در جدول رنكينگ: 10650
عملكرد و امتياز سال گذشته (استراليا): قهرمان/2000
عملكرد و امتياز امسال (استراليا): يك چهارم نهايي/360
رنكينگ 2 فوريه: 9010

اندي موري:
رتبه فعلي:4
امتياز فعلي در جدول رنكينگ: 7190
عملكرد و امتياز سال گذشته (استراليا): دور اول/10
عملكرد و امتياز امسال (استراليا): 1/8 نهايي/180
رنكينگ 2 فوريه: 7360

نتيجه: با اين حساب هم چنان 1650 امتياز بين نواك و اندي فاصله وجود داره و ميشه گفت نواك فعلا حاشيه امنيت خوبي داره. بايد ببينيم امروز راجر چيكار ميكنه تا بررسي هم از اون طرف داشته باشيم.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش