بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > مسترز شانگهای (Shanghai Rolex Masters)

مسترز شانگهای (Shanghai Rolex Masters)

17-23 مهر - شانگهای، چین

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-09-2012, 12:00 AM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات مسترز شانگهای

صعود چيليچ، گاسكه و كوئري به دور دوم، نااميدي بزرگ براي آلماگرو

نيكولاس آلماگرو اميدهاي خود براي كسب سهميه مسابقات تور جهاني در لندن را پس از شكست دور اول در تورنومنت مسترز شانگهاي كم رنگ تر مي بيند. در روز دوم تنها تورنومنت مسترز آسيا، شماره 2 پيشين جهان، تامي هاس مقابل 18 ضربه ايس ايستاد و 7 تا از 8 فرصت بريك را ناكام گذاشت تا 4-6, 7-6(4), 6-2 از سد حريف اسپانيايي خود بگذرد. هاس 34 ساله، 24 تا از 34 بازي قبلي خود را با پيروزي پشت سر گذاشته و به كمك سيزدهمين قهرماني دوران بازيش در هاله (با غلبه بر فدرر)، از ابتداي فصل تا كنون200 رتبه در رنكينگ صعود كرده است. او در دور دوم به مصاف ديگر بازيكن با سابقه، تامي روبردو خواهد رفت كه بعد از حدود 2 ساعت، آلكس بوگومولوف را 7-6(4), 6-4 حذف كرد.
سيد دهم، مارين چيليچ، براي نخستين بار در چهار تلاش خود در شانگهاي موفق شد برنده از زمين خارج شود. او كه 7-5, 6-3 لوكاس كوبات را از پيشرو برداشت، در حال حاضر رتبه پانزدهم رنكينگ رقابتي براي حضور در فينال تور جهاني را در اختيار دارد و به دنبال جبران شكست هفته گذشته در دور اول رقابت هاي پكن است.
ريشارد گاسكه فرانسوي كه به تازگي در تايلند مقام قهرماني را به دست آورده، شروع خوبي براي ثبت دومين عنوان تور آسيايي خود داشت و موفق شد 4 تا از 5 فرصت بريك را به ثمر بنشاند و 77 درصد امتيازهاي سرويس اول را به خود اختصاص دهد تا 6-2, 6-3 برايان بكر آمريكايي را حذف كند. گريگور ديميتروف هم پس از غلبه 7-5, 6-3 ‌بر پابلو آندوخار به مصاف نواك جوكويچ خواهد رفت. بازيكن بلغاري 21 ساله، 7 ضربه ايس زد و از هر دو فرصت بريك استفاده كرد.
سم كوئري ركورد اين فصل خود را به 32 برد و 22 باخت ارتقا داد. بازيكن 25 ساله به كمك 11 ضربه ايس، 6-3, 6-1 ژه لي چيني را از پيشرو برداشت.
كوئري: “به نظرم حالا بهتر از يك سال و نيم پيش كه رنك 17 بودم بازي مي كنم. حس مي كنم اكنون بهتر هستم. اعتماد به نفس بيشتري دارم. امروز حس خوبي داشتم. بازي كردن در اين استاديوم لذت بخش بود. فكر كنم عالي سرويس زدم. خوب ريترن كردم و از فرصت هاي بريك استفاده كردم. اين نكته مهم بود.”
در ديگر مسابقات مهم دوشنبه، آلكساندر دولگوپولوف اوكرايني در جريان برد 6-3, 6-2 برابر جرمي شاردي باثبات بود. بازيكن 24 ساله به بيست و نهمين پيروزي اين فصل خود دست يافت. او در مدت 68 دقيقه، سه مرتبه حريفش را بريك كرد و 71 درصد اميتازات سرويس را كسب كرد. آندرياس سپي ديدار دور دوم با سيد چهارم، توماس برديچ را برپا كرد. بازيكن ايتاليايي به 89 دقيقه زمان نياز داشت تا 6-2, 7-6(5) مايكل برر را حذف كند. پس از شكست ياركو نيمينن با نتيجه 6-2, 7-6(4)، كوين اندرسون 203 سانتي متري نبرد غول آساي دور دوم را با سيد هشتم، جان ايزنر 206 سانتي متري رقم زد.

براي مشاهده گالري عكس منتخب روز دوم مسابقات به همراه مهماني بزرگان مي توانيد از صفحه فيسبوك تنيس تاكرز بازديد كنيد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-10-2012, 12:12 AM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

روز سوم شانگهاي؛ نبرد تايبريك ها به سود ايزنر به پايان رسيد

روز سوم رقابت هاي تنيس مسترز شانگهاي با برگزاري سه تايبريك پياپي در زمين اصلي آغاز شد. در ديدار دو بازيكن بلند قامت تور مردان، جان ايزنر سه فرصت مچ پوينت را ناكام گذاشت تا در 2 ساعت و 46 دقيقه، 7-6(3), 6-7(8), 7-6(7) كوين اندرسون را مغلوب كند. در نبردي كه هيچ بريكي را در خود نديد، ايزنر نتوانست از فرصت مچ پوينت خود در تايبريك ست دوم استفاده كند. در ادامه، اندرسون كه 21 ضربه ايس زد و 77 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد، سه فرصت را در تايبريك ست سوم از دست داد. ايزنر آمريكايي كه به عنوان سيد هشتم در مسابقات حضور دارد، با اين پيروزي ركورد خود را به 44 برد و 18 باخت در فصل 2012 ارتقا داد.
او پس از مسابقه چنين گفت: “واقعا هردو ما خوب سرويس زديم. يكي از معدود دفعاتي بود كه، فكر نكنم از نظر سرويس شكست خوردم، ولي او از نظر تعداد ايس، درصدها و همه چيز با من برابري مي كرد. پس هردو فوق العاده خوب سرويس مي زديم. به چند امتياز بستگي داشت و من موفق شدم برنده شوم. كمي با مشكل مواجه شدم. آنقدر خوب سرويس زدم كه شايد در دو ست پيروز شوم، ولي مجبور شدم در سه ست كار را به پايان ببرم. خيلي خيلي خوشحالم كه به دور بعد صعود كردم. مي دانم كه به سادگي مي توانستم شكست بخورم.”
در ديگر مسابقات مرحله دوم، فرناندو ورداسكو فرصت حضور خوان موناكو در فينال تور جهاني را با مشكل مواجه كرد. بازيكن اسپانيايي 39 تا از 55 امتياز سرويس را كسب كرد و سه بار حريفش را بريك كرد و 6-4, 6-2 برنده شد. همچنين نفر دهم رنكينگ مردان، مارين چيليچ كروات در 90 دقيقه، 7-5, 6-1 از سد مارتين كليزان گذشت. اين تكرار ديدار دور چهارم آن ها در آزاد آمريكا بود كه چيليچ در آنجا هم پيروز شده بود.

در ادامه رقابت هاي دور نخست، راه يافته به يك چهارم نهايي شانگهاي 2009، رادك استپانك، فقط 10 امتياز سرويس را از دست داد تا ليتون هيويت استراليايي را 7-5, 6-1 پس از 86 دقيقه شكست دهد.
هيويت كه يكي از بزرگترين موفقيت هاي دوران بازيش را با قهرماني در تورنومنت مسترز كاپ 2002 شانگهاي ثبت كرد، درباره آن گفت: “خيلي وقت پيش بود. خاطره خيلي ويژه اي برايم است. موفق شدم رنكينگ 1 را نگه دارم و با قهرماني مقابل بازيكنان برتر كار را به پايان ببرم. بازگشت به شانگهاي هميشه برايم شگفت انگيز است. اين دومين بار است كه به عنوان يك تورنومنت مسترز در آن شركت مي كنم. يكي از تورنومنت هاي مورد علاقه ام است. سازمان دهي درجه يك و براي بازيكنان فوق العاده است.”

سيد چهاردهم، كي نيشيكوري كه هفته گذشته به عنوان اولين قهرمان ژاپني تاريخ مسابقات توكيو معرفي شد، تلاش خود را با غلبه 6-2, 6-4 بر دي وو از چين شروع كرد.
نيشيكوري كه حالا بهترين رنكينگ دوران بازيش (رتبه 15) را در اختيار دارد، گفت: “مسلما ساده نيست كه به اين زودي بعد از قهرماني در تورنومنت بازي كنيد. ولي امروز روز خوبي داشتم...بازي كردن در اينجا را دوست دارم.”
فلورين ماير آلماني فقط هشت امتياز را در ست دوم واگذار كرد و 6-4, 6-0 برنارد توميك را حذف كرد. اين سومين پيروزي ماير در سه رويارويي با استراليايي 19 ساله بود.
توميك: “امسال كمي متفاوت بود. دفاع كردن بود، دفاع از امتيازات. من شروع به حس كردن فشار كردم. در 16، 17 سالگي با فشار روبرو نبودم. فكر كنم در پنج يا شش ماه گذشته شروع به ضربه زدن كرده و برايم هزينه دارد. امسال راه خيلي سختي بود. برنامه ريزيم آن طور كه بايد نبود و بازي هاي زيادي را كه شايد بايد مي بردم از دست دادم.”

در مهمترين ديدارهاي باقي مانده از دور اول، استانيسلاس واورينكا پس از 1 ساعت و 53 دقيقه، 7-6(1), 7-6(5) آلبرت راموس را از پيشرو برداشت. ويكتور تروسيكي 15 ضربه ايس مقابل ميخائيل يوژني زد تا دركمتر از دو ساعت با نتيجه 6-3, 2-6, 6-4 به مرحله بعد راه يابد. سيد دوازدهم و فيناليست هفته گذشته توكيو، ميلوش راونيچ 7-6(4), 6-3 مارينكو متاسويچ را كنار زد تا در دور دوم با ماركوس باقداتيس ديدار كند كه موفق شد در 73 دقيقه، فابيو فونيني را 6-2, 6-2 مغلوب كند.

براي مشاهده گالري عكس منتخب روز سوم از صفحه فيسبوك تنيس تاكرز بازديد كنيد.
30 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-11-2012, 12:23 AM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

بدون توجه به تهديد مرگ، فدرر در شانگهاي پيروز شد

مرد شماره 1 تنيس جهان، راجر فدرر براي نخستين بار پس از سه هفته به مسابقات بازگشت و با غلبه 6-3, 7-5 بر ين سون لو به دور سوم رقابت هاي تنيس مسترز شانگهاي رسيد. بازيكن سويسي در هر ست يك بار حريفش را بريك كرد و 93 درصد امتيازهاي سرويس اول را به خود اختصاص داد تا مقاومت لو را بعد از 80 دقيقه به پايان برساند. اين اولين بازي او از زمان ديدار جام ديويس سويس مقابل هلند بود.
فدرر: “فقط درباره اين است كه دوباره چگونگي بازي كردن امتيازات را حس كنيد، حتي با اين وجود كه فقط چند هفته بوده. ولي آخرين مسابقه من بر روي خاك رس بود. هميشه به اين فكر هستيد كه آيا چيزي را در اين مدت از دست داده ايد يا خير.”
فدرر 31 ساله كه آخرين حضورش در شانگهاي را با صعود به فينال (شكست از ماري) تجربه كرد، اين هفته به دنبال كسب بيست و دومين عنوان قهرماني مسترز دوران بازيش است. اگر او موفق شود ديدار دور سوم خود مقابل هموطنش استانيسلاس واورينكا را با پيروزي پشت سر بگذارد، ركورد 300 هفته صدرنشيني در رنكينگ مردان را قطعي خواهد كرد.
او درباره ركورد احتمالي 300 هفته حضور در رتبه 1 ادامه داد: “قطعا هيجان زده ام. عدد بزرگيست. هرچند 299 يا 300 تفاوت زيادي برايم ايجاد نمي كند. مسلما بازي بزرگي برايم خواهد بود. اگر به گذشته نگاه كنيد، مسابقات زيادي بودند كه از نظر ثبت ركورد برايم اهميت زيادي داشتند، و اين يكي ديگر است. همچنين بازي كردن مقابل يك دوست خوب كار را سخت تر مي كند. اين به ويژگي فردا مي افزايد.”
واورينكا كه به عنوان سيد سيزدهم در تورنومنت شركت كرده، امروز در كمتر از دو ساعت 6-4, 4-6, 6-4‌ دنيس ايستومين را از پيشرو برداشت.

نفر ششم رده بندي جهاني، جو ويلفرد سونگا در بازي آغازين خود برابر هموطنش بنوت پير آزموده شد. در مسابقه اي كه نه بريك سرويس همراه داشت، سونگا پنج تا از 10 فرصت بريك را به ثمر نشاند و 10 ضربه ايس زد تا 7-6(7), 7-5 به پيروزي برسد. فرانسوي 27 ساله هفته گذشته به فينال مسابقات پكن صعود كرد (شكست از جوكويچ) و ركورد 49 برد و 18 باخت را در اين فصل ثبت كرده. براي حضور در يك چهارم نهايي، سونگا بايد به مصاف ماركوس باقداتيس برود كه 12 ايس زد تا از سد سيد دوازدهم، ميلوش راونيچ با نتيجه 7-6(4), 6-7(5), 7-6(3) بگذرد.

سيد دوم، نواك جوكويچ هم روز چهارشنبه تلاش خود را با برتري 54 دقيقه اي 6-3, 6-2 مقابل گريگور ديميتروف شروع كرد تا ركورد اين فصل خود برابر بازيكنان خارج از 10 نفر برتر را به 49 برد و
1 باخت برساند. جوكويچ كه فقط پنج امتياز بر روي سرويسش از دست داد، همچنين بهترين ركورد اين فصل مسابقات مسترز (30 پيروزي برابر 5 شكست) را در اختيار دارد.
نواك پس از مسابقه گفت: “از سرويس زدنم در پكن و مسابقه امروزم خيلي راضي هستم. اين چيزيست كه بر روي آن كار كرده ام. تكيه كردن بر سرويس در تنيس امروزي يك برتري بزرگ است. پس سعي مي كنم تا مي توانم امتياز ساده به دست آورم. امروز چنين بود. براي شكست دادن حريفم كمك كرد.”
جوكويچ در دور سوم با فلسيانو لوپز اسپانيايي بازي مي كند كه 76 درصد امتيازهاي سرويس را كسب كرد تا روند دو شكست پياپي از فيليپ كولشرايبر را متوقف كند و 6-3, 6-4 در 74 دقيقه برنده شود.

توماس برديچ ركورد بازي هاي رودررو با آندرياس سپي را به 4 برد و 2 باخت رساند. سيد چهارم كه به دنبال پايان دادن فصل در بين 10 نفر برتر براي سومين سال متوالي است، در 79 دقيقه،
6-3, 6-3 حريف ايتاليايي خود را شكست داد و در مرحله بعد با سم كوئري ديدار مي كند كه از نتيجه 3-1 در ست سوم بازگشت تا راه يافته به نيمه نهايي شانگهاي 2011، كي نيشيكوري را
2-6, 6-1, 6-4 مغلوب كند.
در ديگر ديدارهاي امروز، قهرمان آزاد آمريكا، اندي ماري به علت مصدوميت و انصراف فلورين ماير آلماني به دور بعد صعود كرد. او با آلكساندر دولگوپولف روبرو مي شود كه سيد پانزدهم، ژيل سيمون را 6-3, 6-4 حذف كرد. يانكو تيپسارويچ از بي ثباتي بازي هموطنش ويكتور ترويسكي استفاده كرد و هر هشت فرصت بريك را ناكام گذاشت تا 6-2, 7-6(3) به پيروزي دست يابد. حريف دور سوم براي بازيكن صرب، تامي هاس خواهد بود كه 6-4, 6-4 از سد تامي روبردو گذشت. ريشارد گاسكه هم دومين قرباني رادك استپانك در شانگهاي بود. بعد از پيروزي مقابل ليتون هيويت در دور نخست، استپانك در 88 دقيقه، 6-4, 6-4 قهرمان تورنومنت بانكوك را از پيشرو برداشت.

گالري عكس منتخب روز چهارم را در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

ویرایش توسط Nima93 : 10-11-2012 در ساعت 12:29 AM
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-12-2012, 01:17 AM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

300 هفته صدرنشيني براي فدرر و صعود سيدهاي برتر به يك چهارم نهايي

پس از پيروزي مقابل هموطنش استانيسلاس واورينكا، راجر فدرر ركورد 300 هفته صدرنشيني رنكينگ را تضمين كرد. روز پنج شنبه و در مرحله سوم رقابت هاي مسترز شانگهاي، برترين بازيكن سويس به سختي جنگيد تا در يك ساعت و 56 دقيقه، 4-6, 7-6(4), 6-0 برنده شود. واورينكا محكم شروع كرد تا فقط چهارمين ست خود در 13 رويارويي با فدرر را به دست آورد. او نه امتياز سرويس از دست داد و هر دو فرصت بريك را ناكام گذاشت. در ست دوم، فدرر در گيم نهم از امتياز 0/30‌ بازگشت و از يك فرصت بريك هم نجات يافت ولي در ادامه نتوانست بهترين استفاده را از ست پوينت خود در گيم دوازدهم ببرد تا كار به تايبريك برسد. او در تايبريك 3-1 پيش افتاد و در نهايت به كمك خطاي بكهند دوست خويش بازي را به تساوي رساند. در ست يك طرفه پاياني، فدرر فقط پنج امتياز واگذار كرد.
راجردرباره ركورد گفت: “وقتي يك بچه كوچك بودم هيچ وقت به چنين چيزي فكر نكردم، ‌قطعا اينگونه است. فقط اين آرزو را داشتم كه شايد يك روز بتوانم به صورت منظم در تور بازي كنم، در ويمبلدون بازي كنم، شايد روزي نفر اول جهان شوم. و حالا اينجا در 300 هفته هستم. خيلي شگفت انگيز است. شايد يكي از بزرگترين موفقيت ها. بدون شك به اين ركورد خيلي افتخار مي كنم.”
سيد برتر در دور بعد با مارين چيليچ مصاف خواهد كرد. بازيكن كروات سه تا از 12 فرصت بريك را ناكام گذاشت تا به روند دو شكست پياپي مقابل فرناندو ورداسكو پايان دهد و در دو ساعت و هشت دقيقه، 37ـُمين برد اين فصل خود را با نتيجه 4-6, 6-1, 6-4 به دست آورد.

مرد شماره 3 تنيس جهان، اندي ماري هم تلاش خود براي كسب سومين قهرماني پياپي در شانگهاي را امروز آغاز كرد و با موفقيت در پنج تا از شش فرصت بريك، آلكساندر دولگوپولوف را 6-2, 6-2 مغلوب كرد. بازيكن بريتانيايي كه دور اول را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و ديروز به علت كناره گيري حريفش بازي نكرد، ركورد بي نقص 10 برد و بدون شكست را در اين تورنومنت دارد.
او پس از مسابقه چنين گفت: “به نظرم خيلي خوب بازي كردم. شرايط با هفته گذشته خيلي خيلي متفاوت است. فقط سعي كردم محكم بمانم و در ابتدا خيلي توپ ها را نزديك خطوط نفرستم. سعي كردم ارتفاع توپ ها را پايين نگه دارم. وقتي توپ به ارتفاع شانه اش مي رسد ضرباتش خيلي محكم است. فقط سعي كردم ارتفاع توپ را پايين نگه دارم، محكم بازي كنم و خوب سرويس زدم.”
ماري 25 ساله براي صعود به نيمه نهايي رادك استپانك را پيشرو خواهد داشت كه پس از غلبه 6-4, 6-7(5), 6-3 بر جان ايزنر به اولين يك چهارم نهايي خود از ماه ژوئن رسيد. او مقابل 17 ضربه ايس ايستاد و دو بار حريفش را بريك كرد.
استپانك: “حضور در يك چهارم نهايي هميشه عاليست. تورنومنت هنوز به پايان نرسيده است. اين هفته تنيس خوبي را ارائه مي دهم. سطح زمين را دوست دارم. براي بازيم مناسب است. سعي مي كنم بيشترين استفاده را از آن ببرم.”

در سوي ديگر جدول رقابت ها، مرد شماره 2 تنيس جهان و قهرمان هفته گذشته مسابقات پكن، نواك جوكويچ به روند بازي هاي خوبش ادامه داد و به راحتي 6-3, 6-3‌ فلسيانو لوپز را از پيشرو برداشت. بازيكن صرب كه ديروز فقط پنج گيم را به گريگور ديميتروف واگذار كرد، نمايش چشم گير بر روي سرويسش را ادامه داد و با 12 ضربه ايس و از دست دادن فقط هفت امتياز سرويس در
68 دقيقه پيروز شد.
جوكويچ: “سعي دارم از بازدهي سرويسم لذت ببرم. در تور به خاطر سرويسم خيلي معروف نيستم. ولي تا به اين جاي تورنومنت و همچنين در پكن، برايم خيلي خوب كار كرده. امتيازهاي ساده زيادي را برايم به ارمغان آورده، اعتماد به نفس بالايي در مسابقات.”
جوكويچ در مرحله يك چهارم نهايي با تامي هاس ديدار مي كند كه براي به دست آوردن پيروزي اين فصل خود، 92 درصد سرويس هاي اول را به امتياز تبديل كرد و 6-2, 6-1 يانكو تيپسارويچ صرب را مغلوب كرد. او اكنون 499 برد در دوران بازيش ثبت كرده.

مدعي حضور در لندن، جو ويلفرد سونگا روز خوبي داشت و با برتري 6-2, 7-6(2) برابر ماركوس باقداتيس به چهارمين يك چهارم نهايي مسترز خود در فصل 2012 رسيد. سيد پنجم 11 ضربه ايس زد و پنج تا از شش فرصت بريك را به ثمر نشاند تا به پنجاهمين برد (50 برد و 18 باخت) اين فصل برسد.
سونگا: “حس مي كنم در سطح خيلي خوبي بازي مي كنم. عالي بازي كردم. به نظرم در چند ماه گذشته سطح بازيم را كمي بهبود داده ام. خيلي تلاش كردم. حالا شروع به ارائه بازي خوب كردم و اميدوارم همينطور ادامه دهم. پس از آن، مسلما لندن برايم هدف است.”
سيد چهارم، توماس برديچ هم شانس حضور خود در رقابت هاي فينال تورجهاني را بيشتر كرد. بازيكن چك تبار مقابل 17 ضربه ايس سم كوئري مقاومت كرد و چهار مرتبه حريفش را بريك كرد تا در دو ساعت و 13 دقيقه، 6-2, 6-7(3), 6-4 برنده شود. برديچ در حال حاضر رتبه ششم رنكينگ رقابت براي لندن را در اختيار دارد و ركورد 52 پيروزي و 18 شكست را در اين فصل ثبت كرده كه قهرماني در مونتپليه (با غلبه بر مونفيس) و شكست راجر فدرر براي صعود به نيمه نهايي آزاد آمريكا (شكست از ماري) آن را برجسته مي كند.

گالري عكس منتخب روز پنجم را در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-12-2012, 11:55 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

تكرار فينال در نيمه نهايي، ماري از شكست گريخت

عصر شنبه در شانگهاي، سيد برتر مسابقات راجر فدرر در تكرار ديدار نهايي دو سال پيش مقابل اندي ماري بريتانيايي قرار مي گيرد. امروز و در مرحله يك چهارم نهايي مسابقات، فدرر 27 ضربه وينر و 8 ايس زد تا در 82 دقيقه، 6-3, 6-4 مارين چيليچ را شكست دهد. اين 871ـُمين پيروزي دوران بازي فوق ستاره سويسي بود كه او را در رتبه چهارم بيشترين پيروزي در عصر حرفه اي تنيس قرار مي دهد.
فدرر درباره رويارويي با ماري گفت: “به اين بازي چشم دوخته ام. هميشه بازي كردن با بهترين بازيكنان عاليست. آن ها مسابقاتي هستند كه شما سعي مي كنيد ببريد چون مسلما مي توانيد در رنكينگ كمي بالاتر برويد، با اين وجود اگر در بين 4 نفر برتر باشيد اين موضوع خيلي مهم نيست. مسابقه سختي خواهد بود، مسابقه خوبي. از طرف من، هنوز تصميم نگرفته ام كه چگونه بازي خواهم كرد.”

پيش از اين مسابقه، اندي ماري اميد به دست آوردن سومين قهرماني پياپي را زنده نگه داشت و در ديداري سخت، 4-6, 6-2, 6-3 از سد رادك استپانك گذشت. استپانك 33 ساله در راه كسب ست نخست فقط پنج امتياز سرويس را از دست داد. با اين وجود، ماري در ادامه بازگشت تا ركورد ديدارهاي رودررو با استپانك را به 5 برد و 1 باخت ارتقا دهد.
اندي كه 21 تا از 26 امتياز پاياني مسابقه را به خود اختصاص داد، گفت: “دو ست اول خيلي جنگندگي داشت، ولي در ست دوم توانستم بريك را كسب كنم، كمي نيروي حركتي به دست آورم. در پايان شروع به زدن ضربات محكم تر و ديكته كردن اكثر آن ها كردم. مسلما مجبور بودم، چون او با تنوع زيادي بازي مي كند و اين كار را برايم دشوار مي كند. بر روي بعضي ضربات كمي عصبي بودم. به او اجازه دادم كه حمله كند.”

براي حضور در ديگر ديدار نيمه نهايي، نواك جوكويچ و توماس برديچ حريفان خود را مغلوب كردند. سيد دوم و قهرمان تورنومنت پكن، به 82 دقيقه زمان نياز داشت تا 6-3, 6-3 تامي هاس را حذف كند. او براي ثبت 68ـُمين برد اين فصل (68 برد و 11 باخت) پنج تا از نه فرصت بريك را به ثمر نشاند و چهار ايس زد. اگرچه هاس از كسب پانصدمين پيروزي دوران بازيش بازماند، ولي با صعود به اين مرحله بازگشت به جمع 20 نفر برتر رنكينگ براي نخستين بار از ماه مي 2010 را تضمين كرد.
جوكويچ به خبرنگاران گفت: “اخيرا بازي هاي زيادي را برده ام و اين چيزيست كه شما هميشه از آن استقبال مي كنيد تا اعتماد به نفس به دست آوريد، تا حس خوبي در زمين داشته باشيد. پيروزي در مسابقه هدف نهايي هر ورزشكار است. گيم هاي ريترنم استثنايي بودند. پس اين چيزي بود كه امروز خيلي به من اعتماد به نفس داد.”

توماس برديچ هم با نتيجه 6-3, 7-6(4) در 1 ساعت و 35 دقيقه بر جو ويلفرد سونگا غلبه كرد. برديچ 79 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد و نه ضربه ايس زد. او روز شنبه به دنبال صعود به چهارمين فينال اين فصل خود خواهد بود.
برديچ: “به نظرم نمايش محكمي از آغاز تا پايان بود. فكر كنم بزرگترين تفاوت بين من و جو اين بود كه توانستم از فرصت هاي كوچك در ست اول و مخصوصا ست دوم استفاده كنم. فرصت هاي زيادي وجود نداشت ولي موفق شدم آن ها را به سود خودم به پايان برسانم.”

براي مشاهده گالري عكس منتخب روز ششم مسابقات مي توانيد از صفحه فيسبوك تنيس تاكرز بازديد كنيد.
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-13-2012, 11:55 PM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

دورخيز اندي براي قهرماني سه گانه؛ نواك بي رحمانه ظاهر شد

پس از نمايشي مسلط و هجومي در مرحله نيمه نهايي كه با آن 6-4, 6-4‌ راجر فدرر را شكست داد، مرد شماره 3 تنيس جهان، اندي ماري براي دست يابي به سومين عنوان قهرماني پياپي در تورنومنت مسترز شانگهاي رقابت خواهد كرد. ماري 25 ساله ركورد بي نقص 12 برد و بدون شكست را در اين تورنومنت دارد و دو قهرماني در سال هاي 2010 (با شكست فدرر) و 2011
(با شكست فرر) آن را برجسته مي كند. در مسابقه 1 ساعت و 38 دقيقه اي، بريك هاي سرويس در ابتدا بين دو بازيكن تبادل شدند اما سه خطاي سرويس متوالي فدرر در گيم پنجم او را عقب انداخت. بازيكن سويسي در آغاز ست دوم و در گيمي كه وقفه كوتاهي به دليل بارش باران داشت، هفت فرصت بريك را ناكام گذاشت. با اين وجود، رهايي فدرر كوتاه مدت بود چرا كه ريترن وينر ماري در گيم پنجم براي بريك كردن سرويس كافي بود. باران يك بار ديگر در نتيجه 5-4 مسابقه را متوقف كرد ولي نتوانست مانع از پيروزي ماري شود.
اندي توضيح داد: “امشب خيلي خوب سرويس نزد، پس من توانستم بر روي سرويس دومش خيلي هجومي باشم. شايد كمي سرعت سرويس اولش را كم كرد و توانستم چند فرصت بيشتر پيدا كنم. قطعا اين موضوع كمك كرد. ضربات هجومي زدم، مانند چند مرتبه گذشته كه برابرش بازي كردم و امشب نتيجه داد. هنگامي كه شما شايد بهترين بازيكن تاريخ را شكست مي دهيد، مسلما ويژه خواهد بود.”

با صعود به مرحله يك چهارم نهايي، فدرر پيش از اين ركورد 300 هفته صدرنشيني رنكينگ را تضمين كرده بود و در تلاش براي پايان بردن فصل در جايگاه نخست، با جوكويچ رقابت خواهد داشت. او بعد از مسابقه گفت: “كمي فراز و نشيب داشتم، به نسبت خودم خيلي زياد بود. امشب براي شكست دادن او، در مواقعي خوب بازي كردم، ولي در كل اندي بازيكن برتر بود و شايستگي برد را داشت. در كل هفته خوبي بود. خوب بازي كردم. عالي بازي نكردم، ولي به اينجا آمدم و ركورد 300 هفته را ثبت كردم.”
ماري با ركورد 7 برد و 8 باخت مقابل نواك جوكويچ پا به ديدار نهايي مي گذارد. او درباره فينال ادامه داد: “من او را به مدت 14، 15 سال است كه مي شناسم. مسلما بازي هاي بي نهايت سختي را داشته ايم كه شايد دوستي مان را مورد آزمايش قرار داد. ولي هميشه با احترام به يكديگر نگاه كرده ايم.”

جوكويچ در بازي نيمه نهايي خود مقابل توماس برديچ مقتدرانه ظاهر شد و دهمين پيروزي خود در 11 ديدار رودررو را با نتيجه 6-3, 6-4 رقم زد. سيد دوم اكنون نُه ديدار پياپي را با برد پشت سر گذاشته است. او در ست نخست برتري 5-1 را از دست داد ولي اجازه بازگشت را به برديچ نداد. يك بريك زود هنگام در ست دوم كافي بود تا مسابقه در 85 دقيقه خاتمه يابد.
جوكويچ: “قطعا بازي كردن با يك بازيكن حاضر بين 10 نفر برتر يك چالش بزرگ است. توماس در چند ماه گذشته فرم خيلي خوبي داشته. هميشه و بر روي هر سطحي حريف سختيست چون سرويس قدرتمند و فورهند بزرگي دارد. از نظر فني صحيح بازي كردم. ريترن هاي زيادي را به زمين فرستادم، فشار زيادي بر روي سرويسش قرار دادم. از سوي ديگر، هنگامي كه نياز داشتم خوب سرويس زدم.”

برديچ 27 ساله كه اين هفته شانس خود براي راه يابي به مسابقات فينال تور جهاني را افزايش داد، هفته آينده در تورنومنت استكهلم بازي مي كند. او گفت: “او بازيكن عاليست. به نظرم سبك بازيش طوري است كه خيلي مناسب من نيست. من دوست دارم خيلي هجومي باشم. ولي اين خيلي او را آزار نمي دهد. پس بازي كردن با او برايم خيلي دشوارتر است. او بازيكن دوم جهان است، به دنبال كسب رتبه اول. پيدا كردن راه و داشتن ركورد مثبت مقابلش واقعا سخت است.”
بازيكن صرب براي اولين بار در فينال اين رقابت ها حاضر خواهد شد و به دنبال كسب سيزدهمين عنوان قهرماني مسترز خود است. او پيش از اين در ميامي (با غلبه بر ماري) و تورنتو (با غلبه بر گاسكه) موفق به بالا بردن جام قهرماني شده بود. او اظهار كرد كه به دنبال گرفتن انتقام از ماري نيست: “من كلمه ‘انتقام’ را دوست ندارم. هيچ وقت انتقام را دوست ندارم. من فقط تنيس بازي مي كنم و سعي مي كنم هر مسابقه را ببرم. او بعد از فينال ويمبلدون كمي هجومي تر شده. اين موضوع در زمين مشخص است. ضربات بيشتري با فورهند مي زند كه در گذشته نقطه قوتش نبود. حالا امسال او اين ضربه را تقويت كرده و در زمين اعتماد به نفس بيشتري دارد، خود باوري بيشتري. او به نتيجه رسيده. گرند اسلم برده.”

گالري عكس منتخب روز هفتم و مرحله نيمه نهايي را در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-14-2012, 11:43 PM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ستاره هشت پر به جوكويچ رسيد؛ نخستين قهرماني در شانگهاي

مرد شماره 2 تنيس جهان، نواك جوكويچ از پنج فرصت مچ پيونت بازگشت تا قهرمان دو دوره رقابت هاي مسترز شانگهاي، اندي ماري را 5-7, 7-6(11), 6-3 در فينال هيجان انگيز 3 ساعت و 21 دقيقه اي مغلوب كند. از زمان شكست مقابل ماري در ديدار نهايي آزاد آمريكا، جوكويچ 10 مسابقه پياپي را با برد پشت سر گذاشته و دو عنوان قهرماني در پكن (با شكست سونگا) و شانگهاي به دست آورده. تنيسور صرب همچنين بيشترين تعداد پيروزي (70 برد) بين بازيكنان تور را در فصل 2012 دارد.
جوكويچ به هفتمين عنوان متفاوت مسترز خود در تور حرفه اي و در مجموع سيزدهمين آن ها رسيد. او تا به اينجا از فصل در شش فينال مسترز حضور داشته و با فدرر در نبرد پايان بردن سال 2012 با رنكينگ 1 قرار دارد. او گفت: “حالا سعي مي كنم بر پايان فصل تمركز كنم. بايد در داخل سالن خوب بازي كنم. بايد نتايجم را استوار نگه دارم و در نهايت فرصت رسيدن به رنك 1 را پيدا كنم. در حال حاضر اين بزرگترين هدف من است. اين چيزيست كه به دنبالش هستم. مسلما اين اعتماد به نفسم را خيلي بالا مي برد و براي صعود به رتبه 1 به من كمك مي كند. همانطور كه گفتم، هنوز تمام نشده. هنوز بايد در داخل سالن خوب بازي كنم.”

در ست نخست كه هفت بريك سرويس را در خود ديد، ماري در نهايت برتري را در گيم يازدهم به دست آورد تا ست را به سود خود پايان دهد. بازيكن بريتانيايي در ادامه سرويس جوكويچ را بريك كرد تا 4-3 در ست دوم پيش بيفتد و در حاليكه 5-4, 30/0 جلو بود به نظر برنده ديدار مي رسيد. اما بازگشت جوكويچ از امتياز بعدي شروع شد. او با ضربه تويينر راه خود را در امتيازي كه ماري تقريبا به دست آورده بود يافت و در پايان با دراپ شات امتياز را كسب كرد. ماري اولين فرصت مچ پوينت را در اين گيم هدر داد و سپس با خطاي فورهند بريك را به حريفش تقديم كرد.
تايبريك نفس گير در راه بود و سيد سوم چهار فرصت ديگر را از دست داد تا جوكويچ با استفاده از چهارمين ست پوينت خود كار را به ست پاياني برساند. ماري يك فرصت بريك را در گيم پنجم ناكام گذاشت ولي نتوانست در گيم هفتم مقاومت كند و با از دست دادن سرويسش 4-3 عقب افتاد. او از دو مچ پوينت بر روي سرويسش نجات يافت اما اين جوكويچ بود كه از سومين موقعيت استفاده كرد تا پيروزي به ياد ماندني را ثبت كند.

ماري 25 ساله قصد داشت سومين قهرماني متوالي خود را در شانگهاي جشن بگيرد. او بعد از مسابقه گفت: “باخت نااميد كننده اي بود. در گذشته مسابقات سخت تري را در تورنومنت هاي بزرگتر از دست داده ام پس مطمئنم كه به خوبي مي توانم بازيابي كنم. در ست دوم شايد كمي بهتر بودم. ولي او بر روي فرصت هاي مچ پوينت خيلي خوب سرويس زد. مچ پوينتي كه بر روي سرويسم داشتم، او فورهند را به لبه خط فرستاد. در گيمي هم كه براي پيروزي سرويس زدم، او دوباره چند ضربه خوب زد. اينگونه نبود كه مسابقه را از دست دادم. خطاي خيلي بزرگي نداشتم. وقتي كه فرصت داشتم، او خيلي خوب سرويس زد و هنگامي كه نياز داشت چند ضربه را به نزديك خط زد.”

نواك درباره بازي امروز ادامه داد: “دشوار است كه بگوييم چه كسي بهتر بود چون كل مسابقه خيلي نزديك بود. رالي هاي زيادي در سه ساعت و نيم داشتيم. براي يك بازي سه سته زمان زيادي است. به سادگي مي توانست نتيجه ديگري داشته باشد. او پنج مچ پوينت جلو بود. وقتي با آن ها روبرو شدم، سعي كردم بر روي هر كدام تمركز كنم. او آنقدر به پيروزي نزديك بود كه نمي توانم بگويم بازيكن بهتر بودم.”

گالري عكس روز پاياني تورنومنت را در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
جوكويچ , شانگهاي , فدرر , ماري , مسترز

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش