بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

8-21 خرداد - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-25-2012, 07:26 PM   #1
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal
پیش فرض اخبار مسابقات رولند گاروس (آزاد فرانسه)

فدرر در کنفرانس مطبوعاتی:

تو در سال 2009 موفق به کسب رولند گاروس شدی و چند بار هم در فینال حضور داشتی که به رافائل نادال باختی ؛ باز هم تو یکی از بخت های کسب این جام هستی.این عنوان چه تاثیری بر دوران حرفه ای تو داره؟ و چی باعث شده که این تورنمنت برات استثنائی و منحصر به فرد باشه؟

خب ،من همیشه و سالها این تورنمنت رو دوست داشتم ؛ اولاش من کمتر تلاشمو میکردم چون نتایجم بالا و پائین و نوسان داشت؛ از همون اول برام تورنمنت سختی بود ،ولی از همون اول بازی در ویمبلدون و یو اس اوپن برام راحتر بود و بیشتر دوست داشتم.شروع در اینجا برام از اونجا شروع شد که در سال 1999 با گرفتن کارت جانشین پا به این مسابقات گذاشتم،من در اون سال در زیمن سوزان لنگن به پات رافتر باختم ؛ پس من خاطره بزرگی از اون رو دارم.
مشخصا قهرمانی من در سال 2009 برام خیلی خیلی ویژه بود ؛ سرشار از احساسات بودم ؛ تماشگران هم یکپارچه ازم حمایت میکردنند ؛و همچنین پارسال که ازم حمایت کردند.

بردن مسترز پاریس پرسی هم سخته ولی نه به اندازه رولند گاروس ، ولی به همون اندازه برام خاصه .همون جو و فضای رولند برام ایجاد میکنه . پس من همیشه خاطره بسیار خوبی از این شهر و این مکان (پاریس ) دارم.

تمام تمرکزم رو بر تورنمنت امسال رولند گاروس گذاشتم . این تورنمنت خیلی برام مهمه ؛ چون احساس و خاطره بسیار خوبی از بردن در اینجا دارم ؛ فقط میتونم بهتون بگم که بردن در اینجا بی نظیره ، بدون شک.
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-25-2012, 09:52 PM   #2
Maani
Senior Member

آواتار Maani

نوواک جوکوویچ در کنفرانس مطبوعاتی:
نادال بخت قهرمانی این مسابقات است

جوکوویچ گفت :
طرز فکر من همیشه مثبت بوده و همیشه انتظارات از خودم زیاد بوده .
پس تا اینجا سال خوبی رو سپری کردم , معتقدم در حال حاضر در اوج و قله دوران حرفه ایم هستم. دوست دارم این اعتماد به نفس رو برای موفقیت در رولند گاروس به کار ببرم.

ولی از نظر من نادال بخت قهرمانیه ، مثل سال قبل ، اون همیشه بخت اول قهرمانیه به خاطر نتایجش رو زمینهای خاکی ؛ اون موفقترین بازیکن بر روی این سطحه ؛ اون بازی خوبی رو در فینال رم انجام داد ؛ اگر چه من بازی خوب و نزدیکی رو در فینال باهاش داشتم ولی اون بهتر بازی کرد ؛ این اون چیزی هست که از نادال توقع دارید ؛ که همیشه سطح بازیش عالی باشه ؛ به خصوص در گرند اسلامها و تونمنت های مهم دیگر.

4 بار قهرمانی پشت سر هم در گرند اسلام قطعا جایگاه بسیار خوبی رو در پیش جهانیان برای من رقم خواهد زد ؛ ولی من زیاد به این قضیه فکر نمیکنم چون نمیخوام به خودم فشار بیش از حد وارد کنم.
قدیمی 05-27-2012, 10:50 PM   #3
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

صعود بی دردسر مدعیان به دور دوم در روز اول

دو قهرمان بزرگ تنیس زنان،اسوتلانا کوزنتسووا و سمانتها استوسور با پیروزی 2-0 در مقابل حریفان به راحتی در روز اول رولند گاروس به دور بعد راه پیدا کردند.

سید ششم، سمانتها استوسور که سال قبل موفق به قهرمانی در مسابقات ازاد آمریکا ( US Open ) شد و در 2010 نیز توانست به فینال رولند گاروس راه پیدا کند ، امروز توانست در زمین اصلی مسابقات در دو ست پیاپی و با نتایج 6-4 6-0 از سد حریف بریتانیایی خود عبور کند و راهی دور بعد شود.
" این فقط بازی اغازین بود. اما همیشه راهیابی به دور بعد شیرین است." استوسور گفت

در دیدار دیگر امروز قهرمان سال 2009 رولند گاروس و فاتح یو اس اپن در سال 2004 که امسال به عنوان سید 26 در مسابقات شرکت کرده موفق شد در دو ست و با نتایج 6-1 6-3 از سد حریف کروات خود عبور کند.
ملانی اودین، تنیسور جوان آمریکایی که مدتی به دلیل مصدومیت در مسابقات حاضر نبود بازگشت خوبی داشت. اودین که در سال 2009 موفق به خلق شگفتی در یو اس اپن شد و از سد النا دمنتیوا و ماریا شاراپووا عبور کرد ، امروز موفق شد با پیروزی 6-3 6-3 در مقابل لارسون سویدی راهی دور بعد شود.
" این یه موضوع بزرگ برای من بود که در این تورنمت شکست می خوردم. اما در حال حاضر باور دارم که می توانم پیروز شوم." اودین گفت. او تا کنون موفق به کسب پیروزی در جدول اصلی مسابقات آزاد فرانسه نشده بود و فقط 2 شکست را در کارنامه خود میدید.

آنا ایوانوویچ هم امروز برای رسیدن به دور دوم کار سختی پیش رو نداشت. آنا برای رسیدن به دور دوم فقط نیاز به 60 دقیقه زمان داشت تا با پیروزی 6-1 6-1 در مقابل حریف نه چندان مطرح اسپانیایی راهی دور بعد شود.
در آخرین دیدار امروز هم دقایقی پیش ونوس ویلیامز آمریکایی به سختی و با نتیجه 2-1 از سد حریف آرژانتینی خود عبور کرد. ونوس بازی را خیلی بد اغاز کرد .اما در ادامه موفق شد با تجربه بالا بازی را کنترل کند و به پیروزی دست یابد.
در سایر دیدار ها شماره 10 زنان، انجلیک کربر از آلمان و زن شماره 26 ، لوسی سافارووا از چک با پیروزی در مقابل حریفان به دور بعد راه پیدا کردند.
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-28-2012, 12:39 AM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

سلام و خداحافظ پاريس؛ وداع زودهنگام راديك با مسابقات

در اولين روز مسابقات رولند گاروس، خوان مارتين دل پوترو از مصدوميت زانوي چپ در اواخر ست دوم بازگشت تا تلاش خود براي تكرار نتيجه فصل 2009 (صعود به نيمه نهايي) را آغاز كند.قهرمان پيشين مسابقات آزاد آمريكا بازي را درخشان شروع كرد و با ضربات فورهند وينر موفق شد 6-4, 4-2‌ جلو بيفتد، ولي اينجا بود كه آلبرت مونتانيس با جنگندگي خود ست دوم را در تايبريك كسب كرد.با اين وجود، دل پوترو بعد از دريافت مداواي پزشكي تمركزش را بازيافت و چهار مرتبه در دو ست بعدي حريف اسپانيايي را بريك كرد تا در پايان 6-2, 6-7(5), 6-2, 6-1 برنده شود.
دل پوترو گفت: “من كمي مشكل داشتم، ولي درمان خوبي داشتم كه به من اجازه داد به مسابقه پايان دهم.رولند گاروس تورنومنتي است كه از نظر جسماني تلاش زيادي نياز دارد.بايد اين را در ذهنم داشته باشم چون در حال حاضر خوب بازي مي كنم.خوشحالم كه پيروز شدم و دو روز فرصت دارم تا با فيزيوتراپ بر روي زانويم كار كنم.پس زمان بازيابي دارم تا براي مسابقه بعد آماده شوم.”
اميد اول كشور فرانسه و سيد پنجم رقابت ها، جو ويلفرد سونگا كند آغاز كرد ولي توانست در چهار ست، 1-6, 6-3, 6-2, 6-4 از سد آندري كوزنتسوف بگذرد.او 10 ضربه ايس زد و 76 درصد امتيازات سرويس اول را به دست آورد.دقايقي بعد، نيكولاس ماهو شادي مردم ميزبان را دو چندان كرد و با غلبه بر اندي راديك به دور دوم رسيد.ماهو كه تا پيش از امسال هشت بار در مرحله نخست مسابقات شكست خورده بود، 13 ضربه ايس زد و 6-3, 6-3, 4-6, 6-2 پيروز شد.

راديك 26 ساله كه تا كنون از دور سوم تورنومنت بالاتر نرفته، حتي نتوانست اين باخت را به تخصص حريفش در خاك رس نسبت دهد.او گفت: “حتي اين سطح مورد علاقه اش نيست.” راديك پس از مسترز ميامي به مدت دو ماه استراحت كرده بود و هفته گذشته در دوسلدورف از مصدوميت ناحيه ران رنج مي كشيد ولي حاضر نشد دليل شكست را مصدوميت اعلام كند: “من امشب درباره اين موضوع صحبت نخواهم كرد.من مسابقه را به بازيكني واگذار كردم كه از من بهتر بازي كرد.درباره آن صحبت نمي كنم.من انتخاب كردم.شركت كردم.سالم بودم.شكست خوردم.در زمين وحشتناك حركت مي كردم.اولين قدم من هميشه بر روي اين سطح خيلي بد است.هميشه حس مي كنم اين سو و آن سو مي روم يا روي يك پا حركت مي كنم يا متوقف نمي شوم يا چيزي شبيه آن.پس حركت پاهايم بر روي اين سطح خيلي بد است.”

همچنين قهرمان سال 2003 و شماره 1 پيشين جهان، خوان كارلوس فررو به راحتي 6-1, 6-4, 6-3 وايلد كارد فرانسوي، جاناتان دِ ويجي را از پيشرو برداشت.بازيكن 32 ساله اسپانيايي كاملا از عملكردش راضي نبود ولي گفت سنش او را اذيت نكرده: “وقتي وارد زمين شدم به اين فكر نكردم كه جوان يا پير هستم، تنها چيزي كه سعي در انجامش دارم خوب بازي كردن است.”
در ديگر بازي هاي مهم روز يكشنبه، سيد چهاردهم، فرناندو ورداسكو 73 درصد امتيازات سرويس را به خود اختصاص داد و 6-3, 6-2, 7-6(4) استيو دارسيس را حذف كرد.مايكل برر آلماني موفق شد سيد 30ام و راه يافته به نيمه نهايي مسابقات در سال 2010، يورگن ملزر را 6-7(5), 4-6, 6-2, 6-2, 6-3 شكست دهد و گام به مرحله بعد بگذارد.فابيو فونيني در سه ست و با نتيجه 6-0, 7-5, 6-1 از سد آدرين مانارينو گذشت.او 28 ضربه وينر زد و فقط 12 خطا داشت.استانيسلاس واورينكا در نبردي دشوار 6-3, 6-3, 4-6, 3-6, 6-2 فلاويو چيپولا را از پيشرو برداشت و پابلو آندوخار 6-1, 2-6, 1-6, 6-3, 6-1 بر ويكتور هانسكو غلبه كرد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-28-2012, 09:31 PM   #5
Maani
Senior Member

آواتار Maani

روجر فدرر و 50 پیروزی در رولند گاروس و برابری با رکورد جیمی کونرز

روجر فدرر با پیروزی بابر توبیاس کامکه در دور اول تورنمنت رولند گاروس توانست به رکورد 233 پیروزی در گرند اسلام جیمی کورنر برسد. روجر علاوه بر این رکورد توانست به 50 پیروزی در رولند گاروس برسد.

روجر فدرر مرد شماره 3 جهان بعد از بازی گفت :

"این یه رکورد بزرگه چون خودش یه عمریه، مشخصا جیمی یکی از بهترین بازیکنان تاریخه ، من سالها توانستم بازیکن خیلی موفقی باشم و توانستم به این رکورد برابری کنم ، دستیابی به این رکورد در سن 30 سالگی فوق العاده است و من از این بایت خیلی خوشحالم".

عنوان های کورنرز شاید به دست فدرر شکسته نشود ولی رکورد 16 گرند اسلام فدرر فعلا یک رویا است.

فدرر در این باره گفت :

"جیمی کورنرز 109 عنوان قهرمانی داره من فعلا 74 هستم ، آیا من میتونم به رکورد 109 عنوان کورنز رو بشکنم؟
که یه باره 110 تا روندش کنم؟ اگه بشه که عالیه ولی این یک رویا است. حالا ببینیم در آینده چی خواهد شد."

ستاره سوئیسی دنبال فتح گرند اسلامه تا بعد از آندره آغاسی که در سال 2003 استرالیا در 32 سالگی رو قهرمان شد از اون موقع تنها کسی باشه که میتونه در سن 30 سالگی و بیشتر موفق به کسب گرند اسلام باشه
.

جدول رکورد پیروزی در گرند اسلام
36 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-28-2012, 10:27 PM   #6
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

آزارنکا از شکست گریخت،لی،سیبولکووا و رادوانسکا در دور بعد

ویکتوریا ازارنکا روز دوشنبه موفق شد به دور دوم رولند گاروس راه پیدا کند.
قهرمان گرند اسلم استرالیا،که پس از پیروزی در ملبورن رنک یک زنان را بدست اورد، امروز در یک مبارزه سخت توانست از سد حریف ایتالیایی خود با نتیجه 6-7 6-4 6-2 عبور کتند و راهی دور بعد شود. " در بازی گاهی اوقات با خودم فکر می کردم که امروز، روز من نیست. ولی من با تمام وجود مبارزه کردم و شانس خودم را امتحان کردم. " آزارنکا گفت.
بریانتی 32 ساله که فقط یک تایتل را در کارنامه خود دارد ست اول را با نتیجه 7-6 به سود خود به پایان برد و در ست دوم هم 4-0 پیش افتاد اما در ادامه 6 گیم پیاپی را به حریف بلاروسی واگذار کرد.
ازارنکا در این بازی 60 انفورسد ارور داشت. " این ها همه نشان دهنده این هست که امروز چه روز بدی داشتم. طبیعتا تعداد اشتباهاتم امروز از حد معمول خیلی بیشتر بود. اما شما می دونید که گاهی اوقات این مشکل پیش میاد. امروز 60 تا ارور داشتم اما بازی را بردم. پس حتما تکنیک خوبی را در زمین پیاده کرده ام." ویکا گفت.

قهرمان سال گذشته، لی نا هم امروز بازی آغازین خود را با پیروزی پشت سر گذاشت. لی موفق شد در 58 دقیقه با نتیجه 6-2 6-1 از سد سیرسیا از رومانی عبور کند.
لی با قهرمانی در سال گذشته تبدیل به اولین تنیسور آسیایی شد که موفق به بردن گرند شده است. او پس از پایان بازی امروز گفت هنوز از شکست در فینال تورنمنت رم در مقابل ماریا شاراپووا ناراحت است. " شکست در فینال رم خیلی برایم ناراحت کننده بود. بعد از فینال رم به همه گفتم که حداقل تا سه روز راجع به تنیس با من صحبت نکنید. " لی گفت.
سید 15 مسابقات، دومینیکا سیبولکووا هم امروز موفق شد با نتیجه 6-2 6-1 از سد تنیسور میزبان ،کریستینا ملادنوویچ که با وایلد کارت به مسابقات وارد شده بود، عبور کند. سیبولکووا در مرحله بعد باید به مصاف وانیا کینگ از آمریکا برود . کینگ امروز موفق شد در دو ست از سد ووسکوبووا عبور کند.
اما امروز برای سید 12 مسابقات، سابینه لیسیکی آلمانی روز خوبی نبود. او در دو ست و با نتایج 6-4 6-3 مغلوب متک سندس از آمریکا شد.
در سایر دیدار های مهم امروز آگنیسزکا رادوانسکا،بارتولی،یانکوویچ و مک هیل با پیروزی در مقابل حریفان راهی دور بعد شدند.
تنیسور روس، ورا زونارووا هم که به عنوان سید 11 وارد مسابقات شده بود امروز به دلیل آسیب دیگی از ناحیه شانه از مسابقات انصراف داد.
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-29-2012, 01:16 AM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

فرش قرمز؛ پيروزي بزرگان در روز دوم

راجر فدرر پنجاهمين گرند اسلم پياپي خود را با پيروزي 6-2, 7-5, 6-3 مقابل توبياس كامكه آغاز كرد.سيد سوم كه در جستجوي دومين قهرماني در اين تورنومنت است، به راحتي ست نخست را كسب كرد ولي در گيم هفتم ست بعد بريك شد.با اين وجود، بلافاصله كنترل بازي را در دست گرفت و موفق شد دو بار همين ست و سه مرتبه ديگر در ست بعدي حريفش را بريك كند تا برنده شود.اين 233مين برد بازيكن سويسي در مسابقات گرند اسلم بود تا ازين نظر با اسطوره پيشين تنيس، جيمي كانرز برابري كند.
فدرر: “ركورد بزرگيست، به خاطر طولاني مدت بودنش.واضحست كه جيمي يكي از بزرگترين بازيكنان تاريخ است و براي 20 سال بازي كرد.اين سيزدهمين يا چهاردهمين رولند گاروس من است.همه چيز در سال 99 مقابل رافتر شروع شد و من به ندرت گرند اسلمي را از دست دادم.تورنومنت هاي بزرگ را دوست دارم.براي چنين مدت زيادي موفق بوده ام و اينكه از همين حالا در 30 سالگي با اين ركورد برابري كنم باورنكردني است.”

ديگر اميد قهرماني مسابقات و سيد برتر، نواك جوكويج هم تلاش خود براي كسب چهارمين گرند اسلم متوالي را آغاز كرد.بازيكن صرب در مقابل جنگندگي پوتيتو استاراچه مجبور شد ست نخست را در تايبريك به دست آورد و براي اولين بار در گيم پنجم ست دوم موفق به بريك كردن سرويس شد.پس از آن، مسير جوكويچ ساده تر بود و در نهايت با كسب 82 درصد امتيازات سرويس اول و بدون ارائه حتي يك فرصت بريك به حريف، 7-6(3), 6-3, 6-1 به دور دوم صعود كرد.
نواك گفت: “انتظار بازي راحتي را نداشتم، قطعا اينگونه بود.او در خاك رس متخصص است.در چند سال گذشته او را ديده ام و مشكلات زيادي را براي بازيكنان برتر بر روي اين سطح ايجاد كرده بود.حالا كه به آن نگاه مي كنم، بعد از پايان مسابقه، شايد برايم خوب بود كه ست نخست سختي داشتم و سعي در پيدا كردن كنترل مناسب و ريتم و حركت در زمين داشتم.”

جان ايزنر آمريكايي كه چهارمين حضور خود در رقابت ها را تجربه مي كند، سرنوشت متفاوتي نسبت به هموطنش اندي راديك داشت.سيد دهم، 18 ضربه ايس زد و 17 تا از 19 امتياز تور را كسب كرد تا 6-3, 6-4, 6-4 بر روجريو دوترا سيلوا غلبه كند.
ايزنر: “پيش از ورود به اين تورنومنت من بهترين بازيم را ارائه ندادم، پس مي دانستم اولين مسابقه خيلي خيلي مهم خواهد بود.موفق شدم پيروزي نسبتا ساده اي به دست آورم كه هميشه خوب است.فكر كنم با جلو رفتن تورنومنت پيشرفت كنم.فراتر از مسابقه بعديم نگاه نمي كنم ولي خيلي خيلي خوشحالم كه نخستين برد را كسب كردم.”
شماره 1 پيشين جهان، ليتون هيويت كه در نخستين ديدارش بعد از عمل جراحي پا در ماه فوريه شركت مي كرد، 7-6(2), 6-3, 6-7(4), 6-3 مقابل بلاز كاوچيچ متوقف شد.مانند هميشه، ذهن هيويت مصمم بود و بدنش به طور معقولي – با توجه به دوري چهار ماهه از مسابقات – آماده بود، ولي سطح بازيش براي مسابقه پنج سته گرند اسلم بر روي خاك رس مناسب نبود.او دو بار سرويس كاوچيچ را بريك كرد تا 4-1 در ست اول پيش بيفتد ولي خطاهاي نااميد كننده باعث از دست رفتن برتري شد.بعد از واگذاري ست دوم، بازيكن استراليايي خسته و شكسته به نظر مي رسيد اما تلاش مجدد در اواخر ست سوم اميد بازگشت را زنده كرد.با اين وجود، پس از دو بار بريك شدن سرويسش در ست چهارم هيچ راهي براي بازگشت وجود نداشت.
هيويت گفت: “بايد از جايي شروع مي كردم.مطمئن هستم فردا با درد بسيار زيادي بيدار مي شوم، ولي به دلايل زيادي بازي كردن خوب بود.حدود چهار ساعت طول كشيد و از نظر جسماني حس خوبي داشتم.نكات مثبتي مي توان در آن يافت.”

اما صحنه دراماتيك روز دوم مسابقات در زمين شماره 1 رخ داد، جايي كه آلكس بوگومولوف قصد سرويس زدن مقابل امتياز مچ پوينت آرنولد كلمان را داشت كه درد عضلاني سبب كناره گيري او شد.بعد از 4 ساعت و 18 دقيقه نبرد، نتيجه بازي 6-2, 3-6, 4-6, 7-6(2), 5-4 AD. به سود كلمان بود.
بوگومولوف ناراحت به خبرنگاران گفت: “نمي توانستم پاهايم را حركت دهم.شما وقت مداواي پزشكي براي درد عضلاني دريافت نمي كنيد.تمام پايم راست و بي حركت شده بود.نمي توانستم آن را خم كنم.نمي توانستم راه بروم.نمي خواستم باعث صدمه عضلاني يا چيزي شبيه آن شوم و شما نمي توانيد براي آن از پزشك كمك بگيريد.”

در ديگر بازي هاي مهم دور اول، سيد هفتم و راه يافته به نيمه نهايي 2010، توماس برديچ 61 تا از 91 امتياز سرويس را به خود اختصاص داد تا دودي سلا را 6-3, 6-4, 6-1 از پيشرو بردارد.ژيل سيمون فرانسوي بعد از واگذاري ست نخست، 3-6, 7-5, 6-4, 6-1 بر رايان هريسون غلبه كرد.سيد يازدهم هفت تا از نه فرصت بريك را به امتياز تبديل كرد.مايكل لودرا نتايج خوب بازيكنان كشور ميزبان را تكميل كرد و 7-6(5), 6-2, 3-6, 6-3 از سد گيرمو گارسيا لوپز گذشت.ويكتور ترويسكي در ديداري پنج سته موفق شد 4-6, 6-3, 5-7, 6-3, 6-2 توماس بلوچي را حذف كند.فيليپ كولشرايبر آلماني به راحتي 6-4, 6-4, 7-6(4) متيو ابدن را شكست داد.ميلوس راونيچ 6-4, 6-2, 6-2 روبن راميرز هيدالگو را از پيشرو برداشت و آندرياس سپي 6-3, 7-6(5), 7-5 نيكولاي داويدنكو را مغلوب كرد.

25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-29-2012, 11:41 PM   #8
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پیروزی جالب شاراپووا،سرنا در روز سوم چمدان بازگشت را می بندد

در بازی آغازین امروز قهرمان سال 2010 و فینالیست سال قبل،فرانچسکا شیاوونه ایتالیایی به مصاف کیمیکو داته کروم از ژاپن رفت.
فرانچسکا که امسال تلاشش را می کند که برای سومین سال پیاپی راهی دیدار نهایی شود در بازی اول خود موفق شد با نتیجه 6-3 6-1 از سد حریف ژاپنی عبور کند.
قهرمان ایتالیایی سال 2010 و فینالیست سال قبل، امروز در مقابل حریف 41 ساله خود به سختی مورد آزمایش قرار نگرفت. داته کروم با 41 سال سن سومین زن مسن در تاریخ رولند گاروس است که در این مسابقات شرکت می کند.
این تنیسور ژاپنی که برای اولین بار در سال 1989 در رولند گاروس شرکت کرد، امروز توانست در ست دوم در حالی که 2-0 عقب بود ،2 بریک پوینت را سیو کند اما در ادامه در گیم سرویس خودش تسلیم حریف ایتالیایی شد.
شیاوونه که به عنوان سید 14 وارد مسابقات شده است،گفت امروز نگران بود که دوباره در فیلیپ شارتیه مغلوب شود و پس از شکست تلخ پارسال در برابر لی بار دیگر در این کورت مغلوب شود .
" قبل از اینکه من [ سال قبل ] شکست بخورم بسیار هیجان زده بودم که می خواستم در زمین اصلی مسابقات بازی کنم " شیاوونه گفت.
فرانچسکا همچنین به کیمیکو داته کروم هم ادای احترام کرد و گفت : " من فکر می کنم که او یک ورزشکار فوق العاده است. این مهم نیست که او برنده مسابقات زیاده شده یا نه. او برای همه الگو هست. همیشه سخت کار می کند و به سایر بازیکنان احترام می گذارد. من چیزهای زیادی از اون یاد گرفتم ."
شیاوونه در بازی بعدی باید به مصاف پیرونکووا از بلغارستان برود. پیرونکووا امروز موفق شد با نتیجه 2-1 از سد تنیسور بلژیکی ، یانینا ویکمایر عبور کند.

در بازی دیگر، زن شماره 2 جهان، ماریا شاراپووا شروعی طوفانی داشت.
ماریا که در گرند اسلم قبل ( استرالیا ) در فینال مغلوب شد،امروز فقط به 48 دقیقه زمان نیاز داشت تا با << دابل بیگل >> کردن حریف راهی دور بعد شود.
شاراپووا در این بازی 18 وینر زد و 51 امتیاز از حریفش کسب کرد. حریف رومانیایی در این مسابقه فقط توانست 18 پوینت کسب کند.
" مهم این نیست که خوب باشی یا بد.مهم این است که در هنگام بازی تمام تلاشت را بکنی و با تمام وجود مبارزه کنی . " ماریا گفت.
قهرمان ویمبلدون،پترا کویتووا هم کار سختی برای صعود به دور بعد نداشت.
پترا در یک بازی نه چندان دشوار توانست با نتیجه 6-1 6-2 از سد حریف 16 ساله خود عبور کند
" او سرویس و فورهند بسیار خوبی داشت. او حریف سر سخت و قوی برای من بود. "

اما در مهم ترین اتفاق امروز قهرمان سال 2002 رولند گاروس، سرنا ویلیامز آمریکایی که یکی از امید های اصلی قهرمانی به حساب می آمد ، در یک بازی دشوار مغلوب حریف فرانسوی شد.
سرنا در ست آغازین ابتدا 4-2 عقب افتاد اما با تجربه خود توانست با گرفتن 2 بریک از حریف ست را با نتیجه 6-4 به سود خود به اتمام برساند.
در ست دوم بازی تقریبا مساوی پیش رفت تا کار به تای بریک کشیده شد. در تای بریک سرنا آغازی فوق العاده داشت و 5-1 پیش افتاد اما این پایان بازی نبود. رازانو با تشویق تماشاچیان خودی به بازی برگشت و تای بریک را پیروز شد.
در ست سوم این رازانو بود که با یک بازی برتر 5-0 پیش افتاد . اما سرنا با روحیه جنگندگی بالا و توانایی منحصر به فرد موفق شد 3 گیم پیاپی بگیرد و کار را 5-3 کند. در گیم نهم بازی بسیار جذاب شد. سرنا 7 مچ پوینت را سیو کرد و چندین فرصت بریک را هم از دست داد. در نهایت این رازانو بود که موفق شد گیم سرویس خود را هولد کند و فاجعه دیگری در فرانسه خلق کند.
سرنا بعد بازی گفت : " امروز وضعیت بسیار بدی داشتم. "
سرنا برای اولین بار در دور اول یک گرند اسلم شکست می خورد.

در سایر دیدار های مهم امروز کرولاین ووزنیاکی،جولیا جورجس،ماریا کیریلنکو و پاولیوچنکووا با پیروزی در برابر حریفان راهی دور بعد شدند.
ارغوان رضایی تنیسور فرانسوی-ایرانی هم در سه ست و با نتایج 7-5 5-7 6-2 مغلوب بگو شد.
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-30-2012, 02:06 AM   #9
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

در جستجوي شماره 7؛ نادال با پيروزي آغاز كرد

سيد دوم تورنومنت رولند گاروس، رافائل نادال تلاش خود براي كسب هفتمين عنوان قهرماني مسابقات را با غلبه 6-2, 6-2, 6-1 بر سيمونه بوللي شروع كرد.بازيكن اسپانيايي به سرعت 6-2, 4-0 جلو افتاد ولي بوللي موفق شد يكي از بريك ها را به لطف خطاي سرويس حريفش باز گرداند.اين بهترين قسمت مسابقه براي بوللي بود و خطاهاي فراوانش به شماره 1 پيشين مردان اجازه داد بازي را در سلطه داشته باشد.
پس از ديدار، نادال اعتراف كرد كه با وجود كسب شش قهرماني، درباره زمين اصلي مسابقات احساسات متفاوتي دارد: “من بازيكن مناسبي نيستم كه بگويم آن زمين را دوست ندارم.اين اولين چيز است.ولي يك عقيده را مي دانم كه درست است، ‌زمين ساده اي نيست.براي بازي كردن سخت است.خيلي باد مي وزد.شرايط مي تواند سخت باشد.چون خيلي از روزها در زمين هاي ديگر سرعت باد تقريبا صفر است و شما به زمين اصلي مي رويد و باد را حس مي كنيد.اين موضوع عجيبي است ولي اتفاق مي افتد.اين زمين را دوست دارم.به نظرم براي همه يك زمين ويژه است.يكي از محبوب ترين زمين هاي تاريخ تنيس است.”

راه يافته به نيمه نهايي فصل گذشته، اندي ماري به راحتي جايگاه خود در دوم را تثبيت كرد.سيد چهارم كه مقابل تاتسوما ايتو به ميدان رفته بود، پس از پيروزي در ست نخست، خيلي زود در ست بعدي بريك كرد و پيش افتاد، ولي تلاش حريف ژاپني باعث مساوي شدن نتيجه شد.با اين وجود، اميد بريتانيا 9 گيم پاياني و 87 درصد امتيازات سرويس اول را به خود اختصاص داد تا 6-1, 7-5, 6-0 برنده شود.
ماري كه به مصاف ياركو نيمينن خواهد رفت، درباره رويارويي با او گفت: “در گذشته بر روي خاك رس با او تمرين كرده ام و معمولا از بازي كردن با چپ دست ها لذت مي برم.تجربه خيلي زيادي دارد و در گذشته مسابقات خوبي را در اينجا برده.همچنين آغاسي را در اينجا شكست داده، خيلي وقت پيش.از خلق شگفتي نمي ترسد.”
سيد هشتم رقابت ها با سربلندي از آزمايش در زمين شماره 1 خارج شد.يانكو تيپسارويچ بعد از واگذاري ست اول به مسابقه بازگشت و 13 ايس و 38 ضربه وينر زد تا 2-6, 6-4, 7-6(3), 6-3 از سد سم كوئري بگذرد.بازيكن صرب در اوايل اين ماه به نيمه نهايي مسابقات مادريد (شكست مقابل فدرر) صعود كرده بود.
تيپسارويچ: “ست اول در زمين خيلي برايم مفرح نبود.او فوق تصور بازي مي كرد، از همه جا وينر مي زد.تمام اعتبار براي اوست.همه چيز داخل فرود مي آمد.خوشحالم كه توانستم مثبت بمانم، آرام بمانم.مسابقه به نحوي تغيير جهت داد.وقتي در ست دوم بريك كردم، حس كردم باقي مسابقه را در اختيار گرفتم.”

ريشارد گاسكه فرانسوي هم تماشاگران ميزبان را با شكست 6-3, 6-4, 7-6(4) يورگن زاپ خوشحال كرد.اين بيستمين برد فصل (20 برد و 11 باخت) او بود.
گاسكه درباره زاپ گفت: “نه، من اصلا او را نمي شناختم.او ضربات قوي مي زند، خوب سرويس مي زد.سطح زمين با وجود آفتاب سريع بود و به نظرم خوب بازي كردم.ساده نبود.مي توانستم يك ست را واگذار كنم، شايد ست دوم يا سوم.اولين مسابقه در زمين اصلي هميشه اينگونه است.هميشه سخت است.بايد بدانيد چگونه بازي كنيد.او خوب بازي مي كرد.مي خواهم بگويم مسابقه خوبي برايم بود.”
فيناليست تورنومنت بارسلونا و سيد ششم، داويد فرر با پيروزي 6-3, 6-4, 6-1 مقابل لوكاس لكسو، براي دهمين بار به دور دوم صعود كرد.او كه در سال هاي 2005 (شكست از نادال) و 2008 (شكست از مونفيس) به مرحله ¼ نهايي رسيده، 89 درصد سرويس هاي اول را به امتياز تبديل كرد، 14 تا از 16 امتياز تور را به خود اختصاص داد و شش بار حريفش را بريك كرد.

اما شماره 2 پيشين جهان، تامي هاس مسابقه به وقفه افتاده خود مقابل فيليپو وولاندري را با نتيجه 6-3, 0-6, 6-4, 6-4 به پايان رساند و در كنفرانس خبري گفت به خاطر دخترش انگيزه مسابقه دادن پيدا كرده.
هاس گفت: “دخترم (والنتينا) يك سال و نيم سن دارد.اگر يك سال يا يك سال و نيم ديگر مسابقه دهم، شايد هنوز بتواند بازي كردن من در سطح بالا را ببيند كه يك هدف ديگر برايم است.
نمي دانم مي توانم انجامش دهم يا نه ولي سعي مي كنم.از نظر ذهني شايد 29 يا 30 ساله هستم به جاي چيزي كه سن واقعيم نشان مي دهد.همه چيز به بدنم بستگي دارد، واقعا، اينكه چه حسي براي ادامه دادن داشته باشد.”

در ديگر مسابقات مهم روز سوم، نيكولاس آلماگرو ركورد اين فصل خاك رس را به 25 برد و 6 شكست ارتقا داد.بازيكن اسپانيايي 56 ضربه وينر زد و 5 تا از 8 فرصت بريك را به دست آورد تا 6-3,
7-5, 6-4 پائولو لورنزي را مغلوب كند.جولين بنتو 6-2, 6-7(3), 6-4, 6-4 از سد ميشا زِوِرِو گذشت.خوان موناكو 6-2, 2-6, 6-2, 7-6(3) گيوم روفين را حذف كرد.جرمي شاردي به موفقيت بازيكنان فرانسوي ادامه داد و موفق شد از پنجمين فرصت مچ پوينت استفاده كند تا 6-4, 6-1, 6-7(3), 3-6, 11-9 ين سون لو را شكست دهد و راهي دور دوم شود.دنيس ايستومين به راحتي 6-2, 6-1, 6-2 ايگور كونيتسين را از پيشرو برداشت.ميخائيل يوژني پنجمين شكست متوالي جيمز بليك را با نتيجه 6-2, 6-1, 6-2 رقم زد.ماركوس باقداتيس 6-3, 6-3, 6-1 از سد خوان ايگناسيو چلا گذشت.ياركو نيمينن در حاليكه دو ست ابتدايي را با ايگور آندريف تقسيم كرده بود، به علت كناره گيري حريفش در ست سوم به مرحله بعد رفت و سرگي استاخوفسكي 6-7(4), 6-4, 7-6(4), 3-6, 6-3 بر هموطنش آلكساندر دولگوپولوف غلبه كرد.

23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-30-2012, 10:53 PM   #10
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

راهیابی آزارنکا،استوسور و رادوانسکا به دور بعد

زن شماره یک تنیس زنان، ویکتوریا آزارنکا امروز موف شد در راند دوم مسابقات به راحتی از سد حریف آلمانی خود عبور کند.

تنیسور بلاروسی که در مرحله قبل مقابل حریف ایتالیایی شوکه شده بود و چیزی با حذف زود هنگام از مسابقات فاصله نداشت امروز توانست در 55 دقیقه و با نتایج 6-1 6-1 زن شماره 198 جهان را در هم بکوبد.
تنیسور 20 ساله آلمانی در آغاز بازی یک گیم را پیروز شد اما در ادامه 11 گیم پیاپی به حریف قدرتمند بلاروسی خود واگذار کرد.
" من امروز اصلا حریفم رو نمی شناختم. اما در چند گیم ابتدایی بازی متوجه شدم که او چگونه است و چجوری بازی می کند. بعد از چند گیم من تلاش کردم تا به ریتم مناسبی برسم برای شکست دادن این حریف. قطعا من امروز بسیار بهتر بازی کردم. " ویکا گفت.
قهرمان گرند اسلم استرالیا در دیدار بعدی خود باید به مصاف تنیسور کانادایی،الکساندرا ووزنیاک برود.
" او یک حریف ماهر است. من قطعا باید در مرحله بعد تنیس خیلی خوبی را ارایه بدهم." آزارنکا گفت.
آزارنکا تلاش خود را می کند تا پس از قهرمانی در استرالیا،اولین رولند گاروس خود را نیز امسال بدست بیاورد. آخرین بار جنیفر کاپریاتی آمریکایی در سال 2001 موفق شد دو گرند ابتدایی سال را در بخش زنان پیروز شود.

در دیگر بازی امروز فینالیست سال 2010 رولند گاروس و قهرمان سال قبل یو اس اپن، سمانتها استوسور استرالیایی به راحتی موفق شد از سد حریف خود عبور کند.

استوسور در دو بازی اول خود فقط 9 گیم را در مقابل حریفان از دست داده است. قهرمان یو اس اپن امروز در برابر فلکونی پیروزی بسیار راحتی بدست آورد.
" من فعلا در راند سوم هست و تا پایان تورنمنت راه زیادی باقی مانده است." استوسور گفت.
آنا ایوانوویچ، قهرمان سال 2008 رولند گاروس برای راهیابی به راند سوم کار سختی را پیش رو نداشت. سید 13 مسابقات در 55 دقیقه حریف اسراییلی، شاهار پیر را در منهدمکرد و به دور بعد راه پیدا کرد.

در مهم ترین بازی امروز زن شماره 4 جهان، آگنیسزکا رادوانسکا به مصاف قهرمان بزرگ آمریکایی ونوس ویلیامز رفت.
ونوس زن شماره یک اسبق زنان و قهرمان 7 گرند اسلم در راند دوم وداع تلخی با رولند گاروس داشت. او پس از بیماری هنوز نتوانسته آمادگی خود را بطور کامل بدست بیارد و امروز هم در برابر حریف سخت کوش خود ، حرفی برای گفتن نداشت. رادوانسکا موفق شد در این بازی که حدودا 1 ساعت به طول انجامید با نتیجه 6-2 6-3 از سد ویلیامز عبور کند.
تنیسور کشور میزبان، ماریون بارتولی هم امروز مغلوب حریف کروات خود شد و از رولند گاروس کنار رفت. بارتولی سید هشتم مسابقات که در سال گذشته موفق شد تا مرحله نیمه نهایی صعود کند امروز با 14 دابل فولت بازی را در سه ست که 2 ساعت و 12 دقیقه به طول انجامید با نتیجه 6-2 3-6 6-3 به پترا مارتیک واگذار کرد.
سید 15 مسابفات ،دومینیکا سیبولکووا هم امروز موفق شد با نتیجه 6-0 6-2 از سد وانیا کینگ آمریکایی عبور کند و حریف سارا ارانی شود. ارانی با پیروزی 2-0 در مقابل ملانی اودین به راند سوم راه یافت.
در سایر دیدار های مهم دیگر اسوتلانا کوزنتسووا و فلاویا پنتا نیز با غلبه در مقابل حریفان راهی دور بعد شدند.
در آخرین بازی امروز هم آنجلیک کربر به مصاف گورتسووا رفت که این بازی به دلیل بارندگی متوقف و به فردا موکول شد.
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش