بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > تنیس ممفیس (Regions Morgan Keegan Ch'ships)

تنیس ممفیس (Regions Morgan Keegan Ch'ships)

1-7 اسفند - ممفیس، امریکا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-21-2012, 01:32 PM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات تنیس ممفیس

دوديگ در راه شكست توميك، 2 مچ پوينت را ناكام گذاشت

نفر 58ام رده بندي تنيس مردان، ايوان دوديگ به سيد هشتم مسابقات ممفيس، برنارد توميك اجازه پيروزي نداد.او در حاليكه در تايبريك ست پاياني 6-5 و 8-7 عقب بود، دو بار فرصت پيروزي توميك را ناكام گذاشت و سه امتياز پاياني مسابقه را به خود اختصاص داد تا پس از 2 ساعت و 54 به اين ماراتون طولاني با نتيجه 5-7, 6-4, 7-6(8) پايان دهد.دوديگ كه فصل را با ركورد 3 برد و 6 شكست آغاز كرده، 19 ضربه ايس زد و 75 درصد امتيازات سرويسش را كسب كرد.
دوديگ پس از بازي چنين گفت:”من پس از بازي خيلي خوشحال بودم چون در بازي هاي سخت و نزديك شكست مي خوردم.اين به من اعتماد به نفس خواهد داد.سال گذشته او (توميك) نشان داد كه مي تواند در مقابل بازيكنان بزرگ، تنيس خوبي بازي كند و به زودي يكي از برترين ها خواهد شد.اين بازي فقط به كمي شانس بستگي داشت.من در تايبريك كمي خوش شانس تر بودم.”
در ديگر بازي انجام شده ديروز، دانلد يانگ آمريكايي هم مجبور شد سخت تلاش كند تا 7-6(4), 4-6, 7-6(6) گريگور ديميتروف از بلغارستان را پس از 2 ساعت و 23 دقيقه از پيش رو بردارد.بازيكن 22 ساله به ديدار برنده بازي ژيل مولر و جان ايزنر خواهد رفت.

ديدار بازيكنان از بيمارستان كودكان

روز يكشنبه و در جريان مسابقات ممفيس، چند تن از بازيكنان حرفه اي تنيس مقداري از وقت خود را به ملاقات كودكان بيمار در مركز تحقيقاتي و بيمارستان St. Jude ممفيس اختصاص دادند.همه ساله تعدادي از برترين بازيكنان تور حرفه اي تنيس زنان و مردان براي ملاقات با بيماران و فعاليت هاي خارج از زمين مسابقه كه توسط تورنومنت برنامه ريزي مي شود به اين بيمارستان مي روند.
مركز St. Judeاز سال 1993 مورد حمايت تورنومنت تنيس ممفيس بوده، به نحوي كه در سال 1998 مبلغ 1.25 ميليون دلار براي كمك به تحقيقات بيماري ايدز به ياد قهرمان اسطوره اي تنيس آمريكا، آرتور اش به بيمارستان اهدا شد.همچنين مسابقات مبلغ 2 ميليون دلار در يادبود تيم گاليكسون (مربي سابق پيت سمپراس كه به علت تومور مغزي در سال 1996 درگذشت) را اهدا كرد و در سال 2008 براي كمك به تحقيقات سلول هاي سرطاني مبلغ 3 ميليون دلار ديگر را دراختيار اين مركز قرار داد.
بازيكناني كه امسال در اين مراسم شركت كردند:از تور مردان، رايان هريسون، راس هاتچينز، كالين فلمينگ و متيو ابدن.از تور زنان، ملاني اودين، يوانا لارسون، رِبِكا مارينو و ليگا دِك ماير.

ویرایش توسط Nima93 : 02-21-2012 در ساعت 03:30 PM
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-22-2012, 11:45 AM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پيروزي ايزنر و كوئري در روز دوم مسابقات

سم كوئري به دور دوم رقابت هاي تنيس ممفيس صعود كرد.روز سه شنبه و در جريان اين مسابقات، كوئري 2-6, 6-3, 6-4 آلخاندرو فايا از كلمبيا را شكست داد.كوئري در ماه ژوئن گذشته تحت عمل جراحي آرنج قرار گرفت و اين دومين پيروزي فصل او در 5 بازي انجام شده بوده.رنكينگ بازيكن آمريكايي اكنون 99 است و با بهترين رتبه خود در ژانويه 2011 (رنك 17) فاصله زيادي دارد.
او درباره بازگشت به شرايط مسابقات گفت:”حس مي كنم خيلي نزديك شدم.بيش از حد معمول خطاي فورهند دارم ولي آن را محكم و هجومي مي زنم.روز به روز بهتر مي شود.”
سيد اول مسابقات، جان ايزنر، بر روي سرويسش عملا غيرقابل لمس بود و 7-6(1), 7-6(4) ژيل مولر را شكست داد.بازيكن بلند قامت آمريكايي 48 تا از 50 امتياز سرويس اولش را كسب كرد و 26 ضربه ايس در طول مسابقه داشت.او سه امتياز پاياني بازي را به خود اختصاص داد تا پس از 1 ساعت و 40 دقيقه پيروز شود.
ايزنر:”اين مسابقه اي بود كه مي دانستم سخت خواهد بود.مي دانستم كه بايد سخت تلاش كنم.به بهترين صورت سرويس زدم و اين به من كمك كرد.از نظر آمادگي براي مسابقه، به نظرم هنوز كاملا آماده نيستم...توپ هايم داخل زمين نمي رفتند، تا قبل از تايبريك ها.توانستم چند ضربه نزديك خطوط بزنم.پيروزي در ست اول خيلي مهم بود.”
در ديگر مسابقات انجام شده، رايان سويتينگ باقدرت ظاهر شد و فقط در 45 دقيقه، 6-0, 6-2 جيمز بليك را مغلوب كرد.او 79 درصد امتيازات سرويسش را كسب كرد و 3 بار در هر ست حريفش را بريك كرد.بليك كه چند ماه به دليل مصدوميت زانو از رقابت ها دور بود، در اولين ديدار اين فصل خود بازي مي كرد.
همچنين سرگي استاخوفسكي 6-3, 7-6(6) رابرت كندريك را شكست داد.بازيكن اوكرايني در پيروزي 71 دقيقه اي خود 10 ضربه ايس داشت و در نبرد بازيكنان 19 ساله، رايان هريسون موفق شد در كمتر از 2 ساعت 6-3, 2-6, 6-4 جك ساك را مغلوب كند.

25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-23-2012, 11:29 AM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

شكست مدافع عنوان قهرماني در دور اول

ژاوير ماليس بلژيكي پايان زودهنگامي براي دفاع اندي راديك از عنوان قهرمانيش در ممفيس رقم زد.روز چهارشنبه، سيد دوم مسابقات 7-6(8), 7-5 شكست خورد تا روند ناكامي هاي اخيرش ادامه پيدا كند.هرچند راديك در ست نخست 2-0 پيش افتاد و حتي 2 فرصت ست پوينت را هم در اختيار داشت، ولي اين ماليس بود كه درنهايت اولين پيروزي اين فصل و اولين پيروزي خود در 10 ديدار رودررو با راديك را كسب كرد.
راديك پس از مسابقه گفت:”من به توپ خوب ضربه مي زنم ولي وقتي مجبور بودم نتوانستم اين كار را خوب انجام دهم.”
اين سريع ترين خروج راديك از تورنومنت در 12 حضورش بود.به جز اولين حضورش در سال 2001 كه در دور دوم به تامي هاس باخت، راديك هميشه به دور ¼ نهايي يا بهتر از آن صعود كرده بود.او اين فصل از چند مصدوميت رنج كشيده و در مسابقات آزاد استراليا به خاطر مصدوميت كشاله ران كناره گيري كرد.
راديك:”ناراحت كننده است، اما همينطور 9-10 فصل بدون مصدوميت داشتم.به نظرم اينكه براي خودم احساس ناراحتي كنم خوب نيست.براي مثال، من مردي [فيش] را مي شناسم، او در اواسط دوران بازيش در 22-23 سالگي جراحي مچ دست انجام داد و من اينگونه نبودم.اين اولين باريست كه يك مشكل جدي پيدا كرده ام.”
اما فيناليست فصل پيش رقابت ها، ميلوس راونيچ، روز بهتري داشت و با 15 ضربه ايس و كسب 84 درصد امتيازات سرويس اولش، 6-2, 7-6(3) ارنست گولبيس را مغلوب كرد.
در ديگر بازي هاي ديروز، سيد سوم، رادك استپانك از جمهوري چك به 4 شكست پياپي خود پايان داد و 6-3, 6-2 بابي رينولدز را از پيش رو برداشت.اليور روكوس از بلژيك در ديداري كه 2 ساعت و 17 دقيقه به طول انجاميد، سيد پنجم، آلكس بوگومولوف را 1-6, 6-4, 7-6(5) حذف كرد.يورگن ملزر اتريشي به 1 دقيقه زمان كمتر نسبت به روكوس نياز داشت تا دنيس ايستومين ازبك را 6-7(2), 6-3, 7-6(4) شكست دهد.سيد هفتم، كوين اندرسون هم 19 ايس زد و يك بار در هر ست سرويس رابي جينپري را بريك كرد تا 7-5, 6-3 برنده شود.

ملاقات راونيچ با ستارگان NBA

پس از كسب سومين عنوان قهرماني حرفه ايش در مسابقات سن خوزه، ميلوس راونيچ براي ادامه روند موفقيت هايش به ممفيس آمده.او سه شنبه شب از زمان استراحت خود استفاده كرد تا پيش از ديدار بسكتبال تيم هاي ممفيس گريزليز (Memphis Grizzlies) و فيلادلفيا (Philadelphia 76ers) با نيكولا ووچويچ (Nikola Vucevic)، بازيكن تيم فيلادلفيا كه مانند خودش اصليت مونتنه گرويي دارد ملاقات كند.
راونيچ به ATPWorldTour.com گفت:”يافتن چنين فرصتي براي ملاقات با يك ورزشكار اهل مونتنه گرو فوق العاده بود، با توجه به اينكه تعداد ورزشكاران حرفه اي ما در دنيا بسيار اندك است.”

راونيچ كه به همراه مربي و بدنسازش به استاديوم FedEx Forum رفته بود، گفت:”بازي بسكتبال مفرح بود.من طرفدار سرسخت بسكتبال هستم، اين ورزشيست كه بيشتر از همه از ديدنش لذت مي برم.به نظرم آن ها ورزشكاران فوق العاده اي هستند.تماشاي بازي دو تيم برتر كنفرانس غرب و شرق خيلي هيجان انگيز بود.”

22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-24-2012, 04:11 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پيروزي سيدهاي برتر در روز چهارم

سيد برتر مسابقات تنيس ممفيس، جان ايزنر، به مرحله ¼ نهايي صعود كرد.در جريان چهارمين روز مسابقات، ايزنر موفق شد 7-6(3), 6-4 هموطنش دانلد يانگ را مغلوب كند.او با استفاده از سرويس قدرتمند خود 22 ضربه ايس داشت و 72 درصد امتيازات سرويس اولش را كسب كرد تا در 1 ساعت و 43 دقيقه به بازي پايان دهد.
ايزنر:”بازي سختي بود.من در ابتدا خوب بازي نمي كردم ولي خوب جنگيدم و اين به من خيلي كمك كرد.به خاطر همين توانستم ست اول را كه خيلي نزديك بود ببرم و در ست دوم بهتر بازي كنم.خوشحالم.”
هرچند يانگ در ست اول 4-2‌ پيش افتاد، ولي ايزنر موفق شد كه بلافاصله سرويس حريفش را بريك كند و كار را به تايبريك بكشاند.ايزنر كه در همه 8 تايبريك خود در اين فصل پيروز بوده در اين باره گفت:”اين وقتيست كه آدرنالينم به بيشترين مقدارش مي رسد.سلاح سرويسم، در تايبريك خيلي كمك مي كند.مي توانم امتيازات آساني را كسب كنم.من بهترين سرويس هايم را در تايبريك مي زنم.خيلي راحت هستم ولي ترجيح مي دهم كه تايبريك بازي نكنم.”
ايزنر براي حضور در نيمه نهايي به ديدار يورگن ملزر اتريشي خواهد رفت كه پس از 129 دقيقه توانست 2-6, 6-3, 7-6(5) ايوان دوديگ را مغلوب كند.

سيد چهارم و نفر 35ام رده بندي تنيس مردان، ميلوس راونيچ هم به سومين ¼ نهايي اين فصل خود رسيد.او 74 درصد امتيازات سرويس اولش را برد و هردو فرصت بريك شدن سرويسش را ناكام گذاشت تا با نتيجه 6-4, 6-4 از سد سرگي استاخوفسكي بگذرد.
راونيچ گفت:”حس مي كنم اين هفته بهتر بازي مي كنم.هفته قبل تنيس خوبي بازي كردم ولي خوشحالم كه اين هفته در حال بهبود آن هستم.”
راونيچ به ديدار اليور روكوس بلژيكي مي رود.روكوس در دو ست با نتايج 6-4, 7-5 رايان هرسيون را شكست داد.
در ديگر بازي هاي روز پنجشنبه، سيد سوم، رادك استپانك پس از پيروزي 4-6, 6-3, 7-6(4) برابر رايان سويتينگ به دور بعد صعود كرد.او به مصاف سم كوئري آمريكايي خواهد رفت كه توانست 7-6(4), 6-4 كوين اندرسون را از پيش رو بردارد.بنجامين بكر از آلمان 7-6(4), 6-4 ژاوير ماليس را شكست داد تا به ديدار لوكاس كوبات از لهستان برود كه 7-6(5), 6-2 فيليپ پتشنر را مغلوب كرد.

24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-25-2012, 11:19 AM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

شكست اميدهاي آمريكا در ¼ نهايي

در ادامه مسابقات تنيس ممفيس، جان ايزنر آمريكايي نتوانست در مقابل بازي خوب يورگن ملزر مقاومت كند و 6-3, 7-6(6) نتيجه را واگذار كرد.بازيكن اتريشي از هر 2 فرصت بريك كردن سرويس استفاده كرد تا ست اول را به سود خود به پايان ببرد.او پس ازينكه در ست دوم 5-4 پيش افتاد، دو مچ پوينت بر روي سرويس ايزنر داشت ولي موفق به كسب آن ها نشد تا كار به تايبريك كشيده شود.خطاي سرويس ملزر به سيد برتر مسابقات فرصت ست پوينت را اعطا كرد ولي ملزر جنگيد و 3 امتياز پاياني را كسب كرد تا پس از 81 دقيقه پيروز شود.او كه هفته گذشته و در اتاق هتل انگشت شست پايش را شكست، سه بازي پياپي را برده تا به نيمه نهايي صعود كند.
ملزر:”شكست دادن سيد برتر خيلي خوب است، ولي براي من مهم اينست كه بازيم رو به بهبود است.بدنم مقاومت مي كند...من سال گذشته مشكلات زيادي با كمرم داشتم.بازي كردن بدون درد در زمين حس خوبيست، به جز [مصدوميت] شست پا.من در طول اين هفته خوب بازي كردم.اين همان چيزيست كه باعث شد به 10 نفر برتر وارد شوم و سعي دارم اين موفقيت را تكرار كنم.”
ايزنر هم پس از شكست گفت:”دوست نداشتم در ¼ نهايي شكست بخورم ولي مي دانيد، حس نمي كنم كه امروز بازي را واگذار كردم كه نشانه ي خوبيست.او برنده شد.او بهتر از من بود و واقعا شايستگي داشت.به نظرم او خيلي خوب بازي كرد.اين تمام ماجراست.”
در مرحله نيمه نهايي، ملزر به ديدار رادك استپانك خواهد رفت.استپانك در مقابل قهرمان فصل 2010 مسابقات، سم كوئري، كار نسبتا راحتي داشت و پس ازينكه در تايبريك ست اول پيروز شد، از هر 3 فرصت بريك سرويس در ست دوم استفاده كرد تا در پايان 7-6(5), 6-0 پيروز شود.او با اين پيروزي ركورد خود در اين تورنومنت را به 12 پيروزي و 4 شكست ارتقا داد.
در سوي ديگر جدول رقابت ها، سيدد چهارم و قهرمان هفته گذشته در سن خوزه، ميلوس راونيچ هشتمين مسابقه پياپي خود را با پيروزي پشت سرگذاشت.او 26 ضربه ايس زد و 2 تا از 3 فرصت بريك سرويس را استفاده كرد تا پس از 83 دقيقه 6-3, 7-6(3) اليور روكوس را مغلوب كند.
راونيچ:”من امروز كارهاي زيادي را خوب انجام دادم.حس كردم كه در چند گيم كمي كند بازي كردم ولي به طور كلي خوب بودم.فقط اميدوارم كه بتوانم اين سطح از بازي را ادامه دهم.من بازي به بازي بهتر مي شوم.فرصت هاي خوبي خلق مي كنم و از سرويسم خوب مراقبت مي كنم.”

راونيچ براي دومين حضور پياپي در فينال ممفيس به ديدار بنجامين بكر آلماني مي رود.بكر كه در اولين ¼ نهايي خود پس از مسابقات سن پترزبورگ 2010 حاضر شده بود، لوكاس كوبات را 7-5, 7-6(5) حذف كرد.

20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-26-2012, 12:28 PM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

راونيچ و ملزر، برگزار كننده ديدار نهايي

سيد چهارم مسابقات تنيس ممفيس، ميلوس راونيچ براي دومين سال متوالي به ديدار پاياني رقابت ها صعود كرد.راونيچ 29 تا از 31 امتياز سرويس اولش را كسب كرد، 14 ايس زد و هردو فرصت بريك سرويس را استفاده كرد تا پس از 75 دقيقه، 6-4, 6-4 بنجامين بكر را شكست دهد.
راونيچ گفت:”حس كردم كه او در ابتدا خوب شروع كرد، مخصوصا سرويسش.ولي من موفق شدم در گيم ها به او نزديك شوم و فشار وارد كنم.اين خيلي خوب بود كه روند بازيم را در ابتداي ست دوم ادامه دادم، چون او پس از آن شروع به ارائه عملكرد بهتري كرد.براي لحظاتي در ست دوم، من بيش از حد منتظر خطاهاي او ماندم و بازيش را بهبود بخشيد و من كمي قابل پيش بيني شدم.در انتهاي ست دوم فرصت خوبي يافتم و گيم ريترن خوبي بازي كردم.به نظرم كليد بازي سرويسم بود.”
بازيكن كانادايي بعد از شكست در دور سوم آزاد استراليا (مقابل ليتون هيويت)، 19 ست پشت سرهم را به خود اختصاص داده و ركورد 15 پيروزي و 1 شكست را در اين فصل دارد و به دنبال كسب سومين عنوان قهرماني امسال است.او در فينال سال گذشته مقابل اندي راديك شكست خورد ولي اميدوارست كه امسال يك گام فراتر برود:”به نظرم بازيكن خيلي بهتري هستم و خيلي باتجربه تر شده ام و به خودم شانس بيشتري داده ام.به نظرم فصل قبل بيشتر خودم را در مسابقات با فشار جلو مي بردم و بر اساس اعتماد به نفسي كه از سن خوزه كسب كرده بودم پيش مي رفتم...امسال حس مي كنم كه در مسابقات بازيكن برتر بوده ام.و همچنين پيشرفت كرده ام.من به نسبت سال گذشته بازيكن بهتري هستم.”

حريف راونيچ براي كسب عنوان قهرماني تورنومنت، يورگن ملزر خواهد بود.بازيكن اتريشي به روند پيروزي هاي خود ادامه داد و موفق شد 6-4, 3-6, 6-3 رادك استپانك را مغلوب كند.ملزر گفت:”تا به اينجا تورنومنت عالي بازي كرده ام.رسيدن به ديدار نهايي ويژه است.من از فصل 2010 تاكنون به فينال نرسيده ام.”
پس از تقسيم كردن دو ست اول مسابقه، ملزر موفق شد سرويس فيناليست 2009 تورنومنت را بريك كند.هرچند او نتوانست براي مدت زيادي اين برتري را حفظ كند، ولي يك بار ديگر سرويس حريفش را بريك كرد تا4-2 پيش بيفتد و بر اعصاب خود مسلط ماند تا پس از 2 ساعت و 2 دقيقه پيروز شود.
ملزر كه قبل از شروع تورنومنت انگشت شست پاي راست خود را شكسته، سومين پيروزي 3 سته اين هفته خود را جشن گرفت و براي كسب چهارمين عنوان قهرماني دوران بازيش (ركورد 3 پيروزي و 7 شكست در مسابقات نهايي) تلاش مي كند.
او گفت:”بازي خيلي سختي بود.او بازيكن ماهريست چون مي داند در زمين چطور بازي كند.بعضي مواقع هجومي است و ناگهان سرعت ضرباتش را كاهش مي دهد.من مجبور بودم كه تمركز كنم و بازي خودم را ارائه دهم.به نظرم وقتي توپ در زمين بود و من بر روي توپ هايم چرخش را حفظ مي كردم، شانس بيشتري براي كسب امتياز داشتم.به خوبي ديروز بازي نكردم ولي نمي توانيد كه هميشه چنين انتظاري داشته باشيد.”

20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-27-2012, 11:58 AM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

هفته رويايي كامل شد؛ ملزر، قهرمان ممفيس

يورگن ملزر هفته درخشان خود را با كسب عنوان قهرماني تورنومنت ممفيس كامل كرد.بازيكن اتريشي توانست با غلبه بر سيد چهارم مسابقات، ميلوس راونيچ، اولين قهرماني خود پس از سال 2010 را به دست آورد.هرچند سرويس غول آساي راونيچ تا اواخر ست اول اجازه هيچ حركتي را به ملزر نداد، ولي بازيكن 30 ساله با تجربه و صبر خود موفق شد سرويس راونيچ را در گيم يازدهم بريك كند و با سرويس خود به ست نخست پايان دهد.

ست دوم با برتري زودهنگام بازيكن كانادايي آغاز شد و او 4-1 پيش افتاد، ولي ملزر روند بازي را تغيير داد و خطاي سرويس و فورهند راونيچ به او كمك كرد تا ست دوم را 4-4 برابر كند.با اين وجود، خطاي سرويس ملزر در گيم دهم فرصت ست پوينت را به جوان 21 ساله داد ولي دو خطاي بكهند و يك سرويس خوب از ملزر، جريان مسابقه را ادامه داد تا ست دوم به تايبريك برسد.
دو سرويس 142 مايلي و 148 مايلي راونيچ نتيجه را 3-2 به سودش كرد تا اينكه خطاي فورهند او، شماره 8 پيشين جهان را در فاصله دو امتياز تا پيروزي قرار داد.دو خطاي ديگر از سمت بكهند و فورهند راونيچ پايان بخش مسابقه 94 دقيقه اي بود تا ملزر 7-5, 7-6(4) به برتري برسد.

ملزر گفت:”جمعه گذشته، مخصوصا پس از ملاقات با پزشك، اگر هركسي مي گفت من يكشنبه جام قهرماني را بالاي سر مي برم، من او را يك احمق مي خواندم.ولي گاهي اوقات، مي دانيد، زندگي اينگونه پيش مي رود.قطعا قهرماني در يك تورنومنت آسودگي زيادي به همراه دارد، مخصوصا تورنومنت 500 امتيازي.من تا به حال در آن ها برنده نشده بودم.بعد از فصل سخت گذشته، اتفاق خيلي خوبيست.من امروز عالي بازي كردم و از لحاظ ذهني آنجا بودم.مي دانستم كه ديدار سختيست.او شايد بهترين سرويس زننده حال حاضر تور مردان باشد.بعضي مواقع شما بدون انجام كار خاصي در زمين حركت مي كنيد ولي من حس كردم كه وقتي توپ در جريان بازي بود و فرصت داشتم، خيلي محكم بازي كردم.”

راونيچ پيش از مسابقه فينال 19 ست پياپي را برده بود و در 41 گيم سرويسش فقط يك بار بريك شده بود.او در اين ديدار 22 ضربه ايس زد تا ركورد 88 ايس در طول تورنومنت را ثبت كند.
راونيچ:”او بهتر از هر بازيكن ديگري در دو هفته گذشته سرويس مرا خنثي كرد و قسمت زيادي [از بازي] به كسب كردن يا نكردن امتيازات آسان بستگي دارد.شما به اين فكر مي كنيد كه چرا مانند گذشته اين امتيازات را كسب نمي كنيد و بايد تمام ارزش و اعتبار را به او بدهيم.در اكثر مواقع من كار خاصي نمي توانستم انجام بدهم و او بازي را ديكته مي كرد.او خيلي نزديك و درون بيس لاين بازي مي كرد در حالي كه من خيلي عقب ايستاده بودم و مجبورر بودم دوندگي زيادي داشته باشم.”

بدين ترتيب ملزر چهارمين عنوان قهرماني دوران بازيش و اولين در خاك آمريكا را به دست آورد.او كه پس از ايوان لندل (در سال 1991) اولين بازيكن 30 ساله اي است كه در ممفيس پيروز شده، ادامه داد:”بعد از مسابقه با جان [ايزنر] حس كردم كه اين مي تواند تورنومنت من باشد، چون خيلي خوب بازي مي كردم و همه چيز دست به دست هم داده بود.من ضرباتم را مخصوصا در امتيازات مهم، نزديك به خط مي زدم و در كل تورنومنت خوب بازي كردم.اين اعتماد به نفس است، چيزي كه شما نياز داريد.در پايان، فقط چند امتياز بود و من در آن ها از ديگر بازيكنان بهتر عمل كردم.”

مشابه سال 2011، راونيچ پس از قهرماني در سن خوزه به ممفيس آمد و در فينال شكست خورد.او سال گذشته نتيجه را به اندي راديك واگذار كرد.”به نظر نمي رسد كه خيلي دور از چنگم باشد.مانند اينست كه كسي يك تكه كيك را روبروي من آويزان كند و در آخرين لحظه آن را بردارد.من قطعا باز خواهم گشت.”

12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
راونيچ , ممفيس، توميك، راديك، ايزنر

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش