بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

9-22 شهریور - نیویورک، ایالات متحده

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-16-2015, 05:56 AM   #411
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

2 رکورد مهم تو تنیس هست که به نام فدرره، یکی 17 گرند اسلم، یکی 302 هفته رنک یک. به نظرم صحبت راجع به اولیش خیلی زوده،. اما دومیش یعنی 302 هفته رنک یک رو تقریبا مطمئن هستم که جوکو بهش میرسه.

اما کسب 7 گرند اسلم اصلا چیز کمی نیست که بشه راحت راجع بهش صحبت کرد، حتی یه ورزشکار وقتی تو بهترین و آماده ترین روزهای ورزشی خودش باشه بازم کسی نمیتونه اتفاقات رو پیشبینی کنه. کافیه تو طول 365 روز سال، یه روز بیمار بشی و سرما بخوری، یه شبم خوب نخوابی، و 2 گرند اسلم رو از دست بدی، واقعا به همین سادگی. بحث شگفتی ها هم همیشه هست، یو اس پارسال کی فکرشو میکرد جوکو و فد هر دو تاشون تو نیمه به نیشیکوری و چیلیچ ببازن؟

جوکو به احتمال خیلی زیاد سالای 2016 و 2017 هم رنک یک و بهترین تنیسور دنیا خواهد بود، همین شرایط خوب و آرمانی رو خواهد داشت و میتونه تعداد گرنداشو اضافه کنه، اما به این معنی نیست که میاد هر 8 تا گرندو درو میکنه و بقیه هم همینجور نگاش میکنن. به نظر من پیشبینی کسب 4 گرند تو این دو سال برای جوکو منطقیه، ینی اگه 2 سال آینده سالی 2 گرند بگیره قابل قبول کار کرده، بیشتر از 4 تا رویایی و فوق العادست.

جوکو از رولند 2012 تا یو اس 2014 تو 11 گرند متوالی به 10 نیمه نهایی و 7 فینال رسید، اما فقط 2 بار قهرمان شد. اگه قرار به شکستن رکورد 17 گرند فدرر بود جوکو نباید این فرصت 3 ساله و گرندا رو اینقدر راحت از دست میداد.

اما درباره افت فاحش و این حرفا، باید بگم فدرر بعد از 2009 درسته کمی از شرایط دوران جوانی و اوجش فاصله گرفت، اما افتش اونقدرا هم فاحش و بد نبود که بعضیا میگن. فدرر 2010، 11 و 12 کماکان شرایط خوب و مناسبی داشت، اما چیزی که باعث شد نتایجش تو گرندا اونقدر افت کنه، همزمانی افت نسبیش با دوران اوج 2 تنیسور دیگه مخصوصا نواک بود. ینی اگه فدرر 15% افت کرد، حضور نادال و جوکو باعث شد اون افت 50% به چشم بیاد. فد تو 5 سال اخیر 7 تا نیمه نهایی و فینال گرند به جوکو باخته، ینی اینکه با همون افزایش سن و افتی که همه ازش صحبت میکنن هم توانایی کسب 7 گرند دیگه رو داشت.

اینطور که به نظر میرسه جوکو با پشت سر گذاشتن 5 6 سال سخت و پر از رقیب احتمالا از این به بعد با مشکلی که برای فد 2010 به بعد پیش اومد روبرو نخواهد بود، ینی یه تنیسور بزرگ و با ثبات که بتونه تو طول فصل اونو به چالش های جدی بکشه فعلا وجود نداره، پس از این نظر شرایطش خوبه و میتونه امیدوار باشه که شیب افت نتایجش کمتر از فدرر باشه.

فدرر چند سال پیش رکوردهایی از خودش به جا گذاشت که همه فکر میکردند تا سال 2100 هم کسی نمیتونه حتی بهش نزدیک بشه، اما در عرض 5 سال جوکو کاری کرد که حداقل این بحث برای کارشناسان و دوستداران تنیس باز بشه و خیلیا درباره شکسته شدن یا نشدن رکوردهای فدرر صحبت کنن، به نظر من تا همینجاشم کار جوکو قابل ستایش و تقدیره و باید بهش احترام گذاشت.

در آخر هم چندتا نکته راجع به نواک و نتایجش:

تعداد بردهای جوکو تو گرنداسلم(207) بیشتر از تعداد بردهای نادال(197) و پیت سمپراسه(203)

تعداد جام هایی که جوکو از 2011 روی هاردکورت کسب کرده(27) بیشتر از تعداد باخت هاییه که روی این سطح داده(25)

از سال 2008 به بعد که فدرر رنک 1 رو از دست داد، این بیشترین دوره ای بوده که یه تنیسور نفر اول رنکینگ بوده

امسال نواک 21 بار 10 نفر اول رنکینگ رو شکست داده و 6 بار اونها رو بیگل کرده! و از 63 ستی که با top10 انجام داده فقط 5 ست رو با تای برک برده.
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-16-2015, 09:30 AM   #412
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

قهرمانی نواک رو تبریک میگم
davidbeckham آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-16-2015, 09:49 AM   #413
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

خشی جان کجایی برادر!؟ مشتاق دیدار
کم کم داشتم نگرانت میشدم
از پستت خیلی خوشحال شدم

...

از دوست عزیزم behsen بابت مطلب زیبای تحلیلیش سپاسگزارم
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-16-2015, 12:05 PM   #414
king of spin
Senior Member

آواتار king of spin

پستها: 277
سپاس: 2,789
در 246 پست 1,074 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو ،سونگا، رادیک

نقل قول:
نوشته اصلی توسط davidbeckham نمایش پست ها
قهرمانی نواک رو تبریک میگم
به به، ببین کی اومده! درود خشایار جان
جات خیلی خالی بود توی فروم دادا
خیلی خوش اومدی
king of spin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی king of spin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-16-2015, 04:48 PM   #415
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
اول از همه قهرمانی بدون حرف و حدیث راجر رو به طرفداراش تبریک میگم. کاملا شایسته پیروزی و قهرمانی
و اما در مورد اون قسمت قرمز میخوام صحبت کنم. دوست عزیز شما اگه امسال از خدا یک خواسته ای داشتی برای ورزش چی میتونست باشه؟ قهرمانی راجر در ویمبلدون یا قهرمانی راجر در سینسیناتی؟ اگه این خدایی که الان قربونش میری که مسترز رو به راجر هدیه داده و شما طرفدارها رو خوشحال کرده چرا شما رو بیشتر خوشحال نکرد با قهرمانی راجر در ویمبلدون؟ من ممنونم از خدای شما که ویمبلدون رو به نواک داد و سینسیناتی رو به راجر!!!!!
دوست عزیز خدا در ورزش دخیل نیست. راجر فوق العاده بازی کرد و قهرمان شد و سلام ختم کلام. نواک هم ویمبلدون بهتر بازی کرد و قهرمان شد. توی ورزش هر کی بهتر باشه قهرمانه. فقط گاهی اوقات شانس دخیله تو این موضوع.
نقل قول:
نوشته اصلی توسط rojhin نمایش پست ها
_ _ _ بازنده اصلی کسی نیست جز فدرر که هم 2 را از دست داد و الان 3 هم متزلزله با وجود نیشیکوری
_ _ _ فدرر کم کم داره خودشو برای مسابقات نمایشی آماده میکنه ، البته باید بره پیش منصور خودمون کارآموزی
_ _ _ هر کس میخواد رشد کنه و بالا بره 4 تا کنه بهش آویزون میشن جلوش رو بگیرن ( بالاخره تو این سایت دانش و تحلیل تنیسیم خوب میشه )
_ _ _ خود نواک ترجیح میده حریفش در فینال راجر باشه که به مراتب راحت تره بردنش
_ _ _ اینکه نواک با وجود آسم و گرمای شدید امروز اینطوری میجنگید بی نظیره
_ _ _ سهم اون کمک داور در این قهرمانی حداقل 50 درصد بووووووووود

1- اصلا قصد مطرح کردن این موضوعات رو نداشتم ولی واقعا گاهی اوقات چاره ای جز این نیست که متوهمین رو از دنیای اوهام خارج کرد که اجر عظیم دارد و به حال اونها فایده . البته من درباره شون حرفی نمیزنم فکر کنم همه چی گویا باشه ...
2- عزیز بزرگواری طی یکهفته گذشته مدام از ضعف فدرر سخن پراکنی میفرمودند و هر آن پیش بینی میکردند که فدرر اوته اوته ، ولی به یکباره و در کمتر از 24 ساعت متحول شده و قصد داشت علاجی برای واقعه قبل از وقوع پیدا کنه . اینکه فدرر باید هم ببره که اگه نبره باید جمع کنه بره پیش منصور خودمون برای کارآموزی و ...
عزیز بزرگوار ! آفت انسان اینه که یه دروغ و توهمی رو اینقدر برای خودش و دیگران خوشگل مطرح کنه که کم کم خودش هم به واقع بودنش باور پیدا کنه ...
3 - عزیز بزرگوار ! اگه جنابتان و دوستان جدیدالاخذتان برای کسب جامهای مختلف از جمله سینسی برای شما و بارکلیز برای اونها به جایی دخیل میبندید بنده و دوستانم از این اتهام مبرا هستیم چلاکه اسطوره جام و افتخاری نبوده که تقدیم هواداراش نکرده باشه ...
4 - عزیز بزرگوار ! آنچه شما اسمش رو گذاشتید طنز و به طنازی شخص دیگری افتخار میکنید طنز نیست بلکه هجو است و لودگی و استهزاء دیگران بهمراه عقایدشان . از شما که آدم کتابخونی هستید ( البته اینترنت دیگه مجالی برای کتاب خوندن براتون نذاشته ) بعیده که نتونید طنز رو از هجو و لودگی تشخیص بدید ...
5 - عزیز بزرگوار ! دوستان جدید الاخذ شما گویا صداقت لازم و کافی رو با شما ندارند و بهمین دلیله که به حرفهای چیپ و سطح پایین شما میخندند . حداقل یکی از اون گرامیان منو میشناسه و میتونه بهتون بگه من چه جور آدمی هستم و اصلا دختر احساساتی دبیرستانی هستم یا خیر ...

پ ن 1 : عزیز بزرگوار به زعم تحلیل خودتون در جریان باش که نواک یه بار دیگه تو سینسی بیگل شد ؛ تایبریک رو 7-1 باخت و بیگل شد ...
پ ن 2 : چنانچه هنوز از ناراحتی باخت روز گذشته رهایی نیافتید توصیه من رو پشت گوش نندازید و حتما به اون نهاد خدماتی مراجعه کنید ؛ برای خودتون میگم ...
نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
عزیز بزرگوار!
همه این داستانها را گفتی فقط بگو ببینم سینسی دیشب سوزش ویمبلدون را التیام داد یا هنوز نیازمند همون نهاد خدماتی هستی!!؟
البته میتونی در صورت لزوم از رهنمودهای رئیس جمهور سابق هم استفاده کنی

بارها گفتم نواک در این دو تورنمنت هیچی از دست نداد تازه فاصله اش را با راج بیشتر هم کرد
به عنوان یک طرفدار نواک به عملکردش قدرت ذهنیش و پشتکارش افتخار میکنم
وقتی به مونترال نگاه میکنم و میبینم جطور بازی با گولبیس را برگردوند
یا در همین سینسی چطور بازی را از چنگ گوفین و دولگو درآورد و به فینال رسید
چطور در فینال در مقابل راج آماده شده پایاپای اومد و تنها وقتی برک شد که داور خط یک امتیاز مفت و ناحق به راج داد
این عملکرد قابل ستایشه
می تونی عظمت ابن مسئله را بفهمی که نواک در تمامی تورنمنتهای مسترز و گرند 2015 به غیر از رم که انصراف داد
به فینال رسید !؟

نواک هنوز هم برای گرفتن رولند و سینسی حداقل 4 سال وقت داره اما شانس راج برای گرفتن 18 یا افزایش هفته های نامبر وان یا شکستن رکورد مسترز نادال یا قهرمانی در رم یا مونت کارلو چقدره!؟

من که نمیشناسمت ولی نوشتارت نوشته یک دختربچه احساساتی راهنمایی و دبیرستانیه
یعنی چه: عاشقتم... عاشق کامان گفتنتم اسطوره ....
خودت معنی الفاظت را میفهمی!؟

راستی بیگل شدن تو سینسی به بیگل کردن تو ویمبی واقعا می ارزه....ویمبلدون کجا سینسی کجا!

چیزی که برام جالبه و خیلی باش حال کردم اینه که:
روژین جان خواندن هیچ پستی از من را از دست نداده و معلومه با تک تک نوشته های من ارتباط خوبی برقرار کرده
من خودم از چندنفر که واقعا بدم میاد گذاشتمشون بلک لیست و خیالم راحت از دیدن اراجیفشون
نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
از صمیم قلب به راجریون اصیل و مودب تبریک میگم
با اون لاتهای بی رگ و ریشه که ادای هواداری را در میارن هیچ کاری ندارم توی بلک لیست هستند هر چقدر دوست دارند وراجی کنند دیده نمیشن
اما
نواک خوب بود خوب جنگید ولی از حق نگذریم فدرر بسیار عالی بود
من به عنوان طرفدار نواک از بازیش راضیم و به خاطر جدیت و مبارزه و راحت تسلیم نشدنش بهش افتخار میکنم
توی 2 هفته دوتا فینال مهم و حدود 1000 امتیاز دیگه دستاورد کمی نیست
شرایط بازی و تورنمنت را همه دیدیم اینکه نواک با وجود آسم و گرمای شدید امروز اینطور جنگید بی نظیره
ادامه فصل در راهه و تورنمنتهای بسیار مهمی هنوز در پیشه

نکته مهم و کلیدی بازی اشتباه داور خط در دابل فولتی بود که یک پوینت سرنوشت ساز و تنها برک راجر را دودستی تقدیمش کرد
سهم اون کمک داور در این قهرمانی حداقل 50 درصد بود
نقل قول:
نوشته اصلی توسط desham نمایش پست ها
بنده هم ظهور طرفداران حضرت آقا رو به خود آقا تبريك عرض ميكنم.
هر چی انتظار کشیدیم طرفداران خاص حضرت آقا ظهور نکردند!حیف شد
ما اقلا جنبه داشتیم بعد از سینسی تبریک گفتیم

نقل قول:
1 - تبریک به تمامی طرفداران این ابرمرد ورزش و اسطوره تمام نشدنی و تکرار نشدنی تاریخ تنیس . مرسی راجر که باز هم هیترها رو ضایع و باطل کردی ...
2 - عجب فیلد خفنیه این فیلد حال حاضر که یه پیرمرد 34 ساله با 4 تا بچه بدون ست دادن و بدون اینکه این کوچولو های فیلد طلایی بتونن عرقشو در بیارن میاد و قهرمان میشه و نامبر وان رو به معنای واقعی کلمه با خاک یکسان میکنه و تروفی رو برمیداره و میره ...
3 - اینو باید مکرراً تکرار کرد تا برای بعضی ها ملکه ذهنشون بشه که وقتی میگن بهترین تاریخ ، وقتی میگن اسطوره تکرار نشدنی و تموم نشدنی یعنی راجر فدرری که تو این سن و سال همه جوونها رو پودر میکنه و با خاک یکسان ...
3+1 - بعضی از بزرگواران برای جلوگیری از سوختگی بیشتر حتماً برن آتش نشانی و تقاضای کمک کنند و از این به بعد برای حفظ جون خودشون هم شده این موضوع رو پشت گوش نندازن ...
3+2 - بزرگواران باز هم از این پیش بینی ها انجام بدید و موجبات نشاط دیگر دوستان رو فراهم کنید ...
3+3 - آتش نشانی رو جدی بگیرید و هرگز فراموش نکنید ...
نقل قول:
دوستان نازنینم :
یه بنده خدایی هست که نزدیک یکماهه برای تاج گذاری جووووکر تو مسترز سینسیناتی لحظه شماری میکنه و من مطمئنم این بزرگوار تا سال دیگه و سینسیناتی دیگه طاقت نمیاره . چطوره از راجر درخواست کنیم تروفی سینسیناتی رو امشب بده به جوووووکر تا این طفلکی هم دستش به تروفی سینسی بخوره و عقده ای نشه .
بزرگوار بیا مشکلت حل شد ما راجریها خیلی بیش از این حرفها بخشنده ایم ...
بزرگوار!!!؟

انصافا تاجگزاری نواک در نیویورک چسبید
تا باشه از این بده بستونها!
دوبی و شانگهای و سینسی مال راج
ویمبی و یو اس و لندن مال نواک
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش