بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس مردان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-22-2012, 06:52 PM   #1
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation هشتمین قهرمانی متوالی نادال در مسابقات تنیس مسترز مونته کارلو و ثبت رکوردهایی جدید

هشتمین قهرمانی متوالی نادال در مسابقات
تنیس مسترز مونته کارلو و ثبت رکوردهایی جدید

رافائل نادال تنیس‌باز اسپانیایی و آقای شماره دو تنیس مردان جهان در فینال مسترز 1000 امتیازی مونته کارلو ثابت کرد که در زمین‌های خاک رس ساحل این شاهزاده‌نشین، صخره‌ای شکست ناپذیر است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، رافائل نادال که در رده دوم تنیس بازان جهان قرار دارد، در فینال مسترز 1000 مونته کارلو در دو ست پیاپی با نتیجه دو بر صفر ( شش بر سه و شش بر یک ) نوواک جوکوویچ، تنیس‌باز صرب Seed یک مردان جهان را در یک ساعت و 18 دقیقه شکست داد و برای هشتمین سال متوالی فاتح این تورنمنت معتبر تنیس شد. نادال با کسب این پیروزی به چهل و هفتمین عنوان خود در دوران تنیس حرفه ای، از جمله 20 عنوان مسترز دست یافت و از راجر فدرر که 19 عنوان قهرمانی مسترز در کارنامه دارد پیشی گرفت و رکورددار شد.

نادال با کسب هشتمین عنوان قهرمانی پیاپی خود در مونته کارلو، رکورد جدیدی به نام خود ثبت کرد. نادال همچنین با این پیروزی به هفت شکست متوالی خود مقابل جوکوویچ پایان داد و در مونته کارلو در چهل و دومین دیدار متوالی خود پیروز شد که این موفقیت نیز رکوردی جدید برای این جوان محسوب می‌شود. ماتادور اسپانیایی در این تورنمنت تنها یک بار شکست خورده است و آن به سال 2003 مقابل گی‌یرمو کوریا از آرژانتین برمی‌گردد. او پس از تنیس آزاد فرانسه (رولند گاروس) در سال 2011، در هیچ تورنمنتی قهرمان نشده بود و این قهرمانی طلسم این ناکامی قریب به یک‌ساله را شکست.

اين قهرماني در حالي براي نادال به دست آمد كه او در هفت فينال قبلي برابر جوكوويچ باخته بود و از لحاظ روحي كاملا تحليل رفته بود؛ نادال با اين قهرماني چهل و دومين برد پي‌درپي‌اش در اين رقابت‌ها را به دست آورد و از همه مهم‌تر اينكه بيستمين قهرماني‌اش در رقابت‌هاي مسترز را هم جشن گرفت. او در گزارشي كه «يورواسپورت» به آن اشاره كرد درباره اين فينال گفت: «اين قهرماني براي من اهميت زيادي داشت. فصل من روي زمين‌هاي خاكي به بهترين شكل شروع شد و اميدوارم به همين ترتيب و بدون مصدوميت تا مدت‌هاي زيادي ادامه پيدا كند؛ من اين اواخر به شدت تمرين كرده بودم و حالا با اين قهرماني به آرامش رسيدم.»

نادال که خود را برای هفتمین قهرمانی در گرند اسلم رولند گاروس در ماه آینده آماده می‌کند، تنها در ۷۸ دقیقه بازی را به سود خود خاتمه داد: "من هفت بار پیاپی به نواک باخته بودم و اگر هشت بار می‌شد هم تفاوتی نداشت. اما بردن این بازی خیلی مهم بود برای من". نادال که از گرند اسلم سال گذشته رولان گاروس موفق به کسب هیچ جامی نشده بود، با این قهرمانی مجموع عناوین خود در مسابقات مسترز (ATP) را به ۴۷ رساند.

در سوي مقابل نواك جوكوويچ كه در مرحله يك‌هشتم نهايي اين رقابت‌ها با مرگ پدربزرگش روبه‌رو شد، نتوانست بازي هميشگي‌اش را به نمايش بگذارد؛ خطاهاي او در اين ديدار چنان زياد بود كه خود نادال هم اعتراف كرد «نوله» بازيكن هميشگي نبود: «او سال 2011 فوق‌العاده‌اي را سپري كرد و بدون شكست به نظر مي‌رسيد. در اين ديدار بايد بگويم كه من جوكوويچ هميشگي را نبردم.» نادال با این پیروزی، ۴۲ بازی پشت سر هم را در این تورنمنت برده اما این نخستین موفقیت او در مقابل جوکوویچ در هشت دیدار اخیر آنها بود. او از سال گذشته تا پیش از این بازی در فینال هفت تورنمنت مختلف از جمله اوپن آمریکا، ویمبلدون و اوپن استرالیا مغلوب جوکوویچ شده بود.

جوكوويچ اگرچه توانست در اين رقابت‌ها دوام بياورد و تا فينال خودش را بالا بكشد ولي در بازي نهايي حرف زیادی براي گفتن نداشت؛ مرد شماره‌ يك تنيس دنيا اين ناكامي را به مسايل روحي رواني‌اش بی ارتباط ندانست و اظهار داشت: «اين هفته انرژي زيادي از من گرفته شد؛ اگر قرار بود نادال را ببرم بايد با انرژي بسيار بيشتري بازي مي‌كردم. اگر نتواني در فينال برابر رافا با صددرصد توان و تمركز بازي كني واضح است كه نمي‌تواني او را شكست دهي. او همچنان روي زمين‌هاي خاكي خوب بازي مي‌كند؛ اين مورد ساليان زيادي است كه تداوم دارد و هيچ بهانه‌اي نمي‌توانم براي قهرماني او در اين رقابت‌ها بتراشم. امروز و در اين ديدار هم او كارش را به خوبي انجام داد؛ من به خوبي بازي نكردم و رافائل نادال از شانسي كه برايش فراهم شده بود به نحو احسن استفاده كرد.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مونته کارلو، رافائل نادال مجموعاً در ویترین موفقیت‌هایش در بخش انفرادی، چهل و هفت عنوان قهرمانی را در کارنامه دارد. آخرین قهرمانی رافائل در زمین‌های خاک رس به رولند گاروس 2011 باز می‌گردد و همچنین آخرین قهرمانی وی در زمین‌های سخت هارد کورت به ماه اکتبر 2010 در توکیو ژاپن (تورنمنت 500 امتیازی راکوتن) بر می‌گردد.

ویرایش توسط PowerVu : 04-30-2012 در ساعت 08:13 AM
PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش