بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس مردان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-03-2010, 10:07 PM   #11
I.man
Former Staff

آواتار I.man

پستها: 751
سپاس: 4,450
در 756 پست 8,139 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر كبير - فرناندو گونزالس - فرناندو ورداسكو - ارغوان

من فکر می کنم مشکل راجر در برابر نادال اینه که با تاکتیک خاصی بازی نمی کنه و روش خاصی رو برای بازیشش در نظر نمی گیره. برعکس نادال که تو بازیش گیر میده به بکهند راجر و با طولانی کردن رالی ها راجر رو اسیر خودش میکنه و با تاکتیک بازیش رو دیکته می کنه. راجر برای بازی با نادال باید از مربی استفاده کنه که بازی نادال رو دقیقا براش تحلیل کنه و بر اساس گیم پلنی که از قبل طراحی کرده بازیرو انجام بده.
I.man آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-05-2010, 07:45 PM   #12
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض چگونه اندی موری میتواند رافائل نادال را تخریب کند

Patrick Mouratoglou

در ادامه پست اول

بیشتر مواقع، زمانیکه بازیکنی در برابر رافائل نادال است او بنظر استراتژی خاصی دارد اما انگار که بازیکن تقریبا میداند در مقابل نادال شانسی ندارد پس سعی و تلاش زیاد نمیکند. او (حریف) میداند که به نادال خواهد باخت و از همه بدتر او به توانایی های نادال کمک میکند تا بدرخشد. پس حتی تعداد کمی از حریفان از این موضوع مطمئن باشند: نادال ضربه ناپذیرست. او هنوز یک انسان است، با همه توانایی ها و ضعف ها. او ظرفیت یک پسر بد را دارد، درست مثل همه ما.

منو به اشتباه نیندازید؛من از توانایی های عالی نادال در زمین، روح جنگندگیش و قهرمان واقعی بودن او کاملا آگاه هستم. اما من میخواهم مواجه شدن (رافا) با حریفانی که او را به چالش میکشانند، ببینم. مثل سودرلینگ در اوپن فرانسه 2009، مثل گولبیس در رم امسال (اگرچه نادال آن بازی را برد) یا مثل موری در اوپن استرالیا. تعداد زیادی فن برای اجرا کردن در برابر نادال وجود دارد.

اعتراف میکنم من قهرمان برجسته که رافاست را تحسین میکنم ، اما من همچنین از دیدن رفتارهای حریفان او که بدون برنامه می آیند دلخور میشوم. این مثل راه رفتن در اورست است، بدون تسحیلات آمدن و خجالت کشیدن از جنگیدن یک بی پروایی محض است. همانطور که در آخرین مقاله ام شرح دادم، معایب بسیار کمی در بازی این اسپانیولی وجود دارد. اضافه میکنم که نادال ماه به ماه پیشرفت میکند و شکست دادن او به مثال پیمایش اورست و بیشتر مثل رفتن به کره مریخ است. بهرحال، این زیبایی ورزش است، همیشه موقعیت برای کسی که هیچ چیزی برای از دست دادن ندارد و میتواند روی ضعف ها سرمایه گذاری کند وجود دارد. آری، من میخواهم بازیکنی که نادال را به دفاع کردن هل میدهد ببینم. آری، من میخواهم به چالش کشیدن او را ببینم. اگر حریفان او را به این کار وادار کنند، او ممکن است حتی بیشتر پیشرفت کند زیرا اگر میخواهد نسبت به ادامه دادن تاریخ تلاش کند هیچ انتخابی ندارد.

اگر بسیاری از بازیکنان با این نوع روح، او مبارزه میکردند، آنها هم پیشرفت زیادی خواهند داشت و توانایی های خود را بیشتر باور خواهند داشت. من اخیرا با یکی از 10 نفر برتر لیست که از سطح بازی راجر و رافا شکایت داشت، صحبتی داشتم که از باور داشتن اینکه آنها میتوانند بالای لیست باشند و از قبول کردن باختشان تحت فشار هستند. او به برتری آن دو غول اعتراف کرده است. موضوع این است که این نوع طرز فکر بمعنی این است که سند باخت را امضا کرده اید. این جنگ را قبل از آغاز بازی از بین میبرد. در پایان بازی، تنیس بزرگترین بازنده است.

اندی موری، از کسانی ست که درسالهای آینده میتواند، بشرطی که او باعث برخی تغییرات در خلع کردن نادال شود. او یکی از مدعیان اصلی در برابر نادال است زیرا بازی او یکی از کامل ترین بازی هاست. او دارای سلاح های زیادی است که میتواند در برابر سلطه اسپانیولی قرار دهد. این ممکن است بزرگترین مشکلش نیز باشد: گزینه های زیاد انتخاب و نقشه اصلی را از بین میبرد. این اسکاتلندی به نقشه احتیاج دارد. او میدانند چطور سرعت بازی را بالا ببرد و میتواند توپ را خیلی زود بگیرد. یک سرویس خیلی خوب و برگشت زیبا دارای منفعت هستند. به منظور رقابت با نادال در گرند اسلم ها، او هنوز باید پیشرفت کند چیزی که در این 2 سال اخیر نداشته است.

موری میتواند در تورنمنت های بزرگ نادال را شکست دهد، اما نه در بزرگترین ها. اندی کاملا ظرفیت بردن نادال در گرند اسلم ها را دارد. شانس، تمرکز داشتن، تهاجمی و مصمم بودن -- این چیزی که او احتیاج دارد.

از نظر روحی، در بازی با نادال مشکل دارد. او در مقابل نادال متفاوت تر از دیگر بازیکنان بازی میکند. در این بازی ها موری اغلب سعی میکند تا حریفش را به اشتباه کردن وادار کند، به ندرت بازی را دیکته میکند. همه این شیوه ها او را از بهترین بازیش دور میسازد. او قادر نیست که بعنوان بازیکن تهاجمی رشد کند، کسی که هر زمان به توپ ضربه مشخصی بزند. برای جنگیدن برابر نادال، او باید تمام طول سال همه بازی هایش را بسازد. او باید بازیکنی باشد که هدفش بردن امتیازات باشد و نه اینکه حریفش امتیازات را از دست بدهد.

اندی بسیاری از مسابقات را با یک بازی بی خطر برده است، او همچنین میداند چطور حمله کند. این چیزی است که باعث قدرت او در کنار ضغفش میشود. او مردد است و با ذهنش جنگ دارد. او نمیداند چطور دفاع یا حمله کند. بازیش هویت مشخصی ندارد. موضوع این است که زمانی در گرند اسلم با نادال رو در رو میشوید شما به اطمینان کافی در خودتان ؛ در بازی و سبکتان احتیاج دارید. بازی موری دیگر شایسته نیست زیرا در این بازی موش و گربه، نادال از او قوی تر است. اندی حالا باید نقشه اش را تغییر دهد واز رفتن جنگ به بیس لاین مانع شود چیزی که او (نادال) بسیار میپسندد. اندی میبایست در سرو ها تلاش بیشتری انجام دهد، توپ را زود تر گرفته و محکم تر ضربه بزند. او باید شانس خود را در سرویس های دوم نادال امتحان کند.

وقتی میخواهید نادال را شکست دهید، باید بر تمام نواحی تنیس کاملا وارد باشید. برای اینکه این کار انجام شود، موری باید در تمام طول سال اینگونه باشد. اندی موری در تقاطع است. او تقریبا به این بازی رسیده . امروز، باید راه جدیدی را دنبال کند.

منبع

M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-05-2010, 07:50 PM   #13
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Behnam-RF نمایش پست ها
به شدتبا این پست موافقم مهدی عزیز اگه خودت ترجمه کردی از 10 امتیاز من بهت 9 میدم عالی بود(بعضی جاها بد مفهومی حس می شد)
امیدوارم همه اینو بخونند و من منتظر ادامه این مطلب هستم
سپاس از شما

خواهرم ترجمه میکنه و من بیشتر روی کلمات تخصصی نظر میدم . موافقم بعضی کلمات یا جمله ها گنگ یا نامفهومه ، اما باید به گوینده اون هم توجه کرد (چند بار قبل از انتشار ویرایش هم میشه ) . مثلا تنیسورها هنگام مصاحبه کوتاه سخن میگن و یا از ( میدونی میدونی) زیاد استفاده میکنن . چند بار که جملات رو بخونین متوجه خواهید شد .
M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)