بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > مسترز ایندین ولز (BNP Paribas Open)

مسترز ایندین ولز (BNP Paribas Open)

15-28 اسفند - ایندین ولز، امریکا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-17-2012, 02:01 PM   #11
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

سخت براي رافا، آسان براي راجر

روز جمعه و در ادامه تورنومنت تنيس ايندين ولز، مرد شماره 3 تنيس جهان، راجر فدرر به راحتي چهارمين پيروزي پياپي اين فصل مقابل خوان مارتين دل پوترو را كسب كرد.بازيكن سويسي در گيم نخست مسابقه به مشكل برخورد و مجبور شد دو فرصت بريك را ناكام بگذارد و پس از 11 دقيقه به گيم پرحاشيه پايان دهد.در اواخر اين گيم، دل پوترو درخواست چلنج ضربه سرويس فدرر را داشت كه به علت نقص فني سيستم ممكن نشد و داور صندلي، محمد الحياني رأي به باقي ماندن نظر داور خط را داد باعث عصبانيت دل پوترو شد.
ATP پس از مسابقه در بيانيه اي چنين گفت:”اگر سيستم Hawk-Eye اطلاعات نداشته باشد، بر اساس قوانين تور ATP، نظر اوليه داور باقي مي ماند.مي دانيم كه قطعي اينترنت به وجود آمده بود واطلاعات نمي توانست فراهم شود.”
پس از يك مجادله طولاني با داور، دل پوترو سرويس خود را در گيم دوم از دست داد تا فدرر پيش بيفتد.شش گيم بعدي بر روي سرويس پيش رفت تا درنهايت فدرر ست اول را 6-3 كسب كند.شروع ست دوم بريك شدن سرويس دل پوترو را شاهد بود و روند عالي سرويس فدرر ادامه ست را به سودش پيش برد و يك بريك سرويس ديگر به او كمك كرد تا پس از 69 دقيقه، 6-3, 6-2 برنده شود.او 13 ضربه ايس زد و 80 درصد امتيازات سرويس اول را به خود اختصاص داد.

دل پوترو:”نظر داور خط مشكل داشت، توپ به وضوح خارج بود و سيستم از كار افتاده بود.داور صندلي به من گفت كه اشتباه كرده.پس از آن، من بر روي بازي تمركز نداشتم و راجر بهتر بازي مي كرد و از تمام فرصت هايش استفاده كرد.براي بازي كردن حس خوبي نداشتم ولي اين مشكل من بود.راجر كار خودش را انجام داد و شايسته برد بود.”
فدرر هم حس كرده بود كه سرويسش خارج از زمين بود ولي به نظرش اين مشكل تاثيري در نتيجه بازي نداشت:”فكر كردم توپ خارج زمين بود و كل ماجرا همين بود.و پس از آن نظر داور را قبول مي كنيد و به كار ادامه مي دهيد.اين نظرات اشتباه گاهي پيش مي آيند و شما از آن مي گذريد.نظرات درست، نظرات غلط، بدترين اتفاق ممكن اينست كه چلنج هاي شما تمام شده باشد و داور صندلي و داوران خط نظرات اشتباه دهند.”
فدرر كه به ركورد 250 پيروزي در مسابقات مسترز دست يافت، ادامه داد:”قطعا بازي عالي بود.به نحوي انتظار داشتم كه امروز پس از بازي سخت مقابل بلوچي بهتر باشم.معمولا در دو بازي متوالي مشكل ندارم پس اين برايم يك بازي عالي در مقابل يك بازيكن بزرگ بود.خوشحالم كه روند خوب اين فصل در مقابل او را ادامه دادم.”

در مرحله نيمه نهايي رقابت ها، فدرر با رقيب طولاني مدت خود، رافائل نادال روبرو مي شود.نادال كه تا به اينجاي تورنومنت يك ست را هم واگذار نكرده بود، در مقابل بازي خوب ديويد نلبنديان در ست اول دوام نياورد و سه گيم پاياني ست را از دست داد تا نلبنديان 6-3 برنده شود.خطاهاي بيش از حد و كم نظير نادال در ست دوم برايش مشكل ساز بود و حتي نلبنديان در گيم دهم و بر روي سرويس نادال فقط دو امتياز با پيروزي فاصله داشت ولي مقاومت رافا نتيجه داد و خطاي سرويس حريف آرژانتيني، بريك سرويس را تقديم نادال كرد و در نهايت ست دوم با پيروزي 7-5 او به اتمام رسيد.نادال روند خوب بازيش را در ست سوم ادامه داد و در اولين گيم، سرويس نلبنديان را بريك كرد و يك بار ديگر اين كار را انجام داد تا 5-2 جلو بيفتد.اما مقاومت نلبنديان لحظات سختي را براي بازيكن اسپانيايي رقم زد و او در گيم هشتم سرويسش را از دست داد، در گيم نهم موفق نشد فرصت مچ پوينت را استفاده كند و در گيم دهم محبور شد دو فرصت بريك را ناكام بگذارد ولي در نهايت پس از 2 ساعت و 40 دقيقه، 4-6, 7-5, 6-4 پيروز شد.

نادال بعد از مسابقه گفت:”واقعا سخت بود.كمي بيش از حد معمول مضطرب بودم.پيروزي خيلي مهمي بود چون حالا در نيمه نهايي هستم.من خوشحال و هيجان زده ام.نلبنديان هميشه برايم مشكل ساز است و شايد باعث مي شود كمي قبل از بازي مضطرب باشم.احتمالا اين دليل خطاهاي بيش از حد بود.”
نادال درباره رويارويي با فدرر چنين گفت:”بازي كردن با راجر هميشه كمي بيشتر از بازي كردن با ديگران اهميت دارد چون در مقابل احتمالا بهترين بازيكن تاريخ بازي مي كنم و چون شايد مهمترين مسابقات دوران بازيم را در مقابل او برگزار كرده ام و بالعكس.به همين دليل اين مسابقه كمي ويژه است.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
32 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-18-2012, 01:53 PM   #12
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ايزنر و فدرر برگزار كننده مسابقه پاياني

روز شنبه و در مرحله نيمه نهايي مسابقات تنيس ايندين ولز، جان ايزنر آمريكايي جايگاه خود به عنوان يكي از رقيبان قدرتمند در تور مردان را ثابت كرد و موفق شد در نبردي سخت و طولاني، بهترين بازيكن حال حاضر جهان، نواك جوكويچ را 7-6(7), 3-6, 7-6(5) مغلوب كند تا براي نخستين بار به فينال يك تورنومنت مسترز برسد.اولين پيروزي ايزنر در مقابل يك بازيكن رنك 1 برايش خوش اقبال بود چرا كه با اين برد براي اولين بار به رتبه دهم رنكينگ تنيس مردان صعود خواهد كرد.اگر او بتواند در مسابقه فينال برنده شود، جايگاه خود در رنكينگ 8 را قطعي مي كند.
به نظر مي رسيد جوكويچ از ابتدا كنترل بازي را در دست دارد و در گيم سوم سرويس حريفش را بريك كرد و در نگه داشتن سرويس خود مشكل چنداني نداشت تا 5-4 پيش بيفتد و فرصت پايان دادن به ست با سرويسش را كسب كند.ريترن و بازي هجومي ايزنر گيم دهم برايش نتيجه داد و موفق شد براي نخستين بار سرويس جوكويچ را بريك كند.نگه داشتن سرويس از طرف هر دو بازيكن، كار را به تايبريك كشاند و اين ايزنر بود كه برتري اوليه را به دست آورد و در نهايت از سومين فرصت خود استفاده كرد تا پس از يك ساعت به ست نخست پايان دهد.

بازيكن صرب كه در ست اول نمايش خوبي بر روي سرويس نداشت، در ست دوم سطح بازيش را بالا برد و فقط يك امتياز سرويس از دست داد (20 از 21) و در گيم هشتم فشار بر ايزنر را افزايش داد و از چهارمين فرصت بريك استفاده كرد و با سرويس خود به ست دوم پايان داد تا بازي مساوي شود.با شروع ست سوم، هر دو بازيكن بر روي سرويس محكم بودند ولي نخستين فرصت بريك به جوكويچ در گيم هفتم رسيد كه ايزنر با ضربه ايس خيره كننده (143 مايل بر ساعت) اجازه اين كار را نداد.ايزنر كه از حمايت تماشاگران آمريكايي برخوردار بود، فرصت مچ پوينت را در گيم دوازدهم به دست آورد ولي اين بار جوكويچ بود كه با يك سرويس اول حريفش را ناكام گذاشت تا بازي براي دومين بار به تايبريك برسد.پس از تبادل اوليه امتياز بر روي سرويس بازيكنان، ايزنر با يك فورهند محكم 4-2 جلو افتاد و با تكيه بر سرويسش سه فرصت مچ پوينت ديگر را پيش روي خود ديد.هرچند جوكويچ دو فرصت ابتدايي را ناكام گذاشت ولي بيستمين ضربه ايس از طرف ايزنر پايان بخش مسابقه 2 ساعت و 45 دقيقه اي بود.

ايزنر گفت:”بازيكنان زيادي نمي توانند بگويند كه نفر اول دنيا را شكست داده اند.من هميشه خواهم توانست اين را بگويم.براي همين است كه اين ورزش را بازي مي كنم، تا بتوانم ازين لحظات لذت ببرم.استاديوم پر بود و يك صندلي خالي مشاهده نمي شد و همه ايستاده بودند و من را هم تشويق مي كردند.لحظه اي كه آخرين ضربه را زد و من فهميدم كه برنده شدم خيلي ويژه بود.”
او ادامه داد:”ست نخست واقعا مهم بود چون او به سرعت پيش افتاد.در امتياز 5-4، من سرويس را بريك كردم و اين به من نيروي حركتي خوبي داد.و با پيروزي در تايبريك اول، مي دانستم كه به طور اساسي در بازي هستم.در آن لحظه باور كردم كه مي توانم برنده مسابقه باشم.”
جوكويچ كه دومين شكست اين فصل را تجربه كرد، چنين گفت:”وقتي كسي با اين سرعت و دقت و زاويه بيش از 70 درصد سرويس اول مي زند نااميد كننده است.چند بار در ست سوم 30-30 بوديم و من در رالي موقعيت داشتم ولي او ضربات وينر باورنكردني زد و اينگونه بود.بايد با او دست بدهم و براي برد تبريك بگويم.”
بازيكن 26 ساله اهل ايالت كاروليناي شمالي، حالا سه تا از چهار بازي گذشته خود مقابل بازيكنان حاضر بين 10 نفر برتر را با پيروزي پشت سر گذاشته و در ديدار پاياني به مصاف راجر فدرر خواهد رفت كه ماه گذشته و در رقابت هاي جام ديويس يكي از اين سه قرباني بود.

فدرر در يك نمايش بي نظير، سيد دوم رقابت ها و رقيب ديرينه خود، رافائل نادال را 6-3, 6-4 شكست داد تا براي چهارمين بار به فينال تورنومنت صعود كند.بازيكن سويسي كه بين سال هاي 2004 تا 2006 سه بار پياپي عنوان قهرماني مسابقات را كسب كرده، پس از شكست در مرحله نيمه نهايي مسابقت آزاد آمريكا سال گذشته، تا كنون 38 تا از 40 مسابقه خود را با پيروزي پشت سر گذاشته و به دنبال كسب ششمين قهرماني از آن زمان است.
مسابقه به علت بارش باران و وزش باد با سه ساعت و نيم تاخير آغاز شد.مشابه با بازي مرحله ¼ نهايي با دل پوترو، فدرر در گيم نخست مجبور شد دو فرصت بريك پوينت را ناكام بگذارد ولي در گيم بعدي سرويس نادال را بريك كرد و 3-0‌ پيش افتاد.هرچند نادال موفق شد به سرعت بريك را پس بگيرد، اما فدرر دوباره سرويس حريفش را بريك كرد تا نتيجه 5-3 شود و با سرويس خود ست اول را كسب كرد.

با شديد شدن سرعت باد، فدرر در گيم سوم از فرصت استفاده كرد و با يك بريك برتري اوليه را به دست آورد.خطاي سرويس نادال از طرف مشابه زمين، دومين بريك سرويس را براي فدرر رقم زد تا شماره 1 پيشين جهان 5-2 جلو بيفتد و در آستانه پيروزي قرار گيرد.فدرر در استفاده از اولين فرصت براي پايان بازي ناكام بود و نادال بازگشت خوبي داشت تا نتيجه 5-4‌ شود.فدرر در امتياز 40-30 بر روي سرويسش به مچ پوينت رسيد ولي اينجا بود كه بارش ناگهاني باران بازي را متوقف كرد.چند دقيقه بعد، فدرر از صندلي برخاست و با يك ضربه ايس به بازي پايان داد.
حتي خود فدرر هم از عملكردش شگفت زده شده بود، او گفت:”مي دانم كه امشب چقدر خوب بازي كردم، پس واقعا از عملكردم راضي هستم.تا اينجا هفته عالي بوده و فردا فرصت دارم كه آن را ويژه تر كنم.واضحست كه امروز شرايط خيلي سختي در مقابل يكي از بزرگترين حريفانم داشتم، هميشه پيروزي خوشايندست، پس من خيلي خيلي خوشحالم.”

نادال پس از بازي گفت كه نتوانسته بر شروع خوب فدرر غلبه كند و سپس باد و باران در زمين اصلي برايش مشكل ساز شده:”او بازي را باورنكردني آغاز كرد.در ابتدا، اصلا باد نمي وزيد و من توانستم تاكتيك را اجرا كنم.ولي بعد از آن باد ديوانه وار شروع شد و بازي كردن برايم سخت شد.”
فدرر كه براي كسب هفتاد و سومين عنوان قهرماني خود تلاش خواهد كرد، ادامه داد:”او خيلي عالي به بازي بازگشت و گيم خوبي در 5-4 ارائه داد.مي دانستم كه پايان دادن به بازي با سرويسم سخت خواهد بود.قطعا منتظر ماندن كمي آرامش به من داد، انتظار در امتياز 40-30.فكر كردم سرويس را به قسمت 'T' بفرستم ولي وقتي توپ را در هوا مي انداختم، نظرم را عوض كردم.”

29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 03-19-2012, 12:58 PM   #13
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

چهارمين قهرماني فدرر در ايندين ولز

راجر فدرر با ركورد 19 قهرماني مسترز رافائل نادال برابري كرد.روز يكشنبه و در مجموعه پارك تنيس ايندين ولز، بازيكن سويسي 7-6(7), 6-3 جان ايزنر را شكست داد تا به تنها بازيكني تبديل شود كه چهار بار در اين تورنومنت قهرمان شده.او سه سال پياپي (2004 تا 2006) جام قهرماني را بالاي سر برده بود.
فدرر:”وقتي پس از كمي ترس در ابتداي هفته همه چيز نتيجه مي دهد و قهرمان مي شويد و احساسات جاري مي شوند، حس فوق العاده ايست.آن روزها كه سه سال متوالي در اينجا قهرمان شدم و لذت بردم را به ياد دارم.هرچند در گذشته بازي هاي خوبي را ارائه دادم ولي زمان زيادي از موفقيتم در اينجا مي گذرد.پشت سر گذاشتن تمام مسير به سوي قهرماني خوشايند است.من از عملكرد اين هفته بي نهايت مفتخرم.”

فدرر اولين بازيكني بود كه در فينال تحت فشار قرار گرفت و مجبور شد در آغاز مسابقه سه فرصت بريك را ناكام بگذارد.بعد از يك وقفه 12 دقيقه اي به علت بارش باران پس از گيم پنجم، هر دو بازيكن به راحتي گيم هاي سرويس خود را نگه داشتند تا اينكه فدرر در دوازدهمين گيم فرصت ست پوينت را بر روي سرويس ايزنر كسب كرد ولي سرويس محكم ايزنر به او كمك كرد تا نجات يابد و كار را به تايبريك بكشاند.او دو فرصت ست پوينت ديگر در امتيازهاي 6-5 و 7-6 تايبريك را ناكام گذاشت ولي خطاي والي، چهارمين ست پوينت را به فدرر داد و مرد شماره 3 تنيس جهان بهترين استفاده را از آن انجام داد تا ست نخست را ببرد.

در گيم هفتم ست دوم، فدرر با يك ضربه بكهند عالي 40-15 بر روي سرويس ايزنر پيش افتاد و بالاخره موفق شد پس از خطاي ايزنر براي اولين مرتبه سرويس حريفش را بريك كند.بعد از نگه داشتن سرويس در گيم بعد، بزيكن سويسي يك بار ديگر سرويس را بريك كرد تا ركورد بازي هاي امسالش را به 22 برد و 2 باخت ارتقا دهد.اين هفتاد و سومين عنوان قهرماني دوران بازي فدرر و سومين قهرماني پياپي اين فصل او بود.

ايزنر 26 ساله كه پس از پيروزي مقابل نواك جوكويچ در مرحله نيمه نهايي ورود خود به 10 نفر برتر رنكينگ را رقم زد، درباره اين هفته گفت:”تجربه خيلي خوبي برايم بود.كل هفته خيلي لذت بخش بود.از ابتدا حس كردم هفته خوبي خواهد بود ولي نمي خواستم بيش از حد درباره اش فكر كنم.قطعا بازي به بازي پيش رفتم.در كل هفته خوب بازي كردم ولي امروز اتفاقات به سودم پيش نرفت.واقعا حس نمي كنم كه بهترين بازيم را ارائه دادم ولي اين كاريست كه راجر انجام مي دهد.اگر بخواهم شانسي براي شكستش داشته باشم بايد بهترين بازيم را نمايش بدهم.امروز اين اتفاق نيفتاد.او خيلي قوي بود و تمام اعتبار به او مي رسد.”

فدرر ادامه داد كه در طول تورنومنت خوش شانس بوده:”با اين ذهنيت بازي كردم كه فقط اين بازي را مي توانم ببرم.به خودم شانس نمي دادم چون براي پنج روز حس خوبي نداشتم و قطعا در ابتداي تورنومنت خوش شانس بودم.ولي توانستم كه پيش بروم و در نهايت خيلي قانع كننده پايان دادم.مخصوصا در سه بازي گذشته شگفت انگيز بودم پس نمي توانم بيش ازين خوشحال باشم.با توجه به بيماري تورنومنت سختي براي همه بازيكنان بود و من خوشحالم كه نجات يافتم.”
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
ايزنر، آلماگرو , ايندين ولز، جوكويچ، نادال، فدرر، ماري، راديك، سونگا , برديچ، فيش، دل پوترو، تيپسارويچ , هريسون، سيمون، واورينكا

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش