بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای نمایشی و ملی

موضوع بسته شد

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-31-2012, 10:46 PM   #1
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض ***اخبار ، بحث و تبادل نظر پیرامون فد کاپ 2012 ***

م
رحله اول فد کاپ در گروه اصلی در روز های 4،5 فوریه ( شنبه،یکشنبه ) برگزار خواهد شد. به همین دلیل در این قسمت پیش نمایشی از بازی های این مرحله خواهیم داشت.

روسیه - اسپانیا

....

روسیه و اسپانیا برای بار هفتم به مصاف هم خواهند رفت. در 6 دیدار قبلی سهم روسیه 5 پیروزی و سهم اسپانیا یک برد بوده است. روسیه در سال های 2007 و 2008 توانسته است به مقام قهرمانی برسد. اسپانیا آخرین بار در سال 1998 با شکست 3-2 سوییس در فینال به مقام قهرمانی رسیده است. تیم روسیه در سال گذشته تونست به فینال راه پیدا کنه اما در فینال در یک رقابت نزدیک ( 3-2 ) مغلوب جمهوری چک شد.

بازیکنان روسیه در این مسابقه :

Maria Sharapova -- Svetlana Kuznetsova -- Nadia Petrova -- Ekaterina Makarova

کاپیتان :

Shamil Tarpischev

بازیکنان اسپانیا :

Maria Jose Martinez Sanchez -- Carla Suarez Navarro -- Arantxa Parra Santonja -- Nuria Llagostera Vives

کاپیتان :

Arantxa Sanchez Viacario

مکان برگزاری مسابقه : استادیوم المپیک ، مسکو ، روسیه

توپ مسابقه : Wilson Us Open Regular Duty

سطح : هارد ، سالنی ( ایندور )

زمان برگزاری : روز اول : 11:00 به وقت گرینویچ -- روز دوم : 10:00 به وقت گرینویچ

بلژیک - صربستان

....

این دو کشور تا کنون با هم دیداری نداشته اند. اگرچه زمانی که بازیکنان صربستان با پرچم یوگوسلاوی مسابقه می دادند دو بار در سال های 1975 ، 1991 به مصاف بلژیک رفتند که هر دو دیدار هم با پیروزی بلژیک همراه بود. بلژیک فقط یه بار موفق شد در سال 2001 با تیم رویایی خود که متشکل از ژوهستین هنین و کیم کلایسترز بود در فینال با شکست روسیه به مقام قهرمانی برسد . پس از اون هنین از بازی های ملی کنار کشید و دیگر اون تیم رویایی تکرار نشد. اما در طرف مقابل تیم صربستان چندان افتخاری رو در مسابقه فد کاپ کسب نکرده. این تیم با بازیکنان جوان امسال تمام تلاش خود را می کند تا همانند تیم دویس صربستان که در سال 2010 قهرمان شد ، افتخاری دیگر برای صربی ها به ارمغان بیاورد.

بازیکنان بلژیک :

Yanina Wickmayer -- Kristin Flipkens -- Tamaryn Hendler -- Alison Van Uytvanck

کاپیتان :

Ann Devries

بازیکنان صربستان :

Jelena Jankovic -- Bojana Jovanovski -- Aleksandra Krunic -- Natalija Kostic

کاپیتان :

Dejan Vranes

مکان برگزاری مسابقه : اسپیرادوم ، چارلوی ، بلژیک

توپ مسابقه : Wilson Australina Open

سطح : هارد ، سالنی ( ایندور )

زمان برگزاری : روز اول : 13:00 به وقت گرینویچ -- روز دوم : 12:30 به وقت گرینویچ

ایتالیا - اوکراین

....
این دو کشور 3 بار تا کنون به مصاف هم رفته اند که ایتالیا هر 3 مسابقه را با پیروزی پشت سر گذاشته. ایتالیا اولین بار در سال 1997 تونست بر اوکراین غلبه کند و پس از اون هم در سال های 2008 و 2010 این تیم را شکست داده. ایتالیا در 6 سال گذشته به کمک دو تنیسور مشهور خودش فرانچسکا شیاوونه و فلاویا پنتا 3 بار قهرمان مسابقات فد کاپ شده. آن ها در دو سال قبل موفق شدند در نیمه نهایی از سد تیم پر ستاره روسیه عبور کنند .اما بر خلاف ایتالیا ، تیم اوکراین تا کنون درخشش چندانی در فد کاپ نداشته.

بازیکنان ایتالیا :

Francesca Schiavone -- Flavia Pennetta -- Sara Errani -- Roberta Vinci

کاپیتان :

Corrado Barazzutti

بازیکنان اوکراین :

Kateryna Bondarenko -- Lesia Tsurenko -- Olga Savchuk -- Yulina Beygelzimer

کاپیتان :

Igor Dernovskyi

مکان برگزاری مسابقه : لورتانا فروم ، بیلا ، ایتالیا

توپ مسابقه : Dunlop Fort Clay Court

سطح : کلی ( خاک قرمز ) ، سالنی ( ایندور )

زمان برگزاری : روز اول : 14:00 به وقت گرینویچ -- روز دوم : 14:00 به وقت گرینویچ

آلمان - جمهوری چک

....

آلمان و چک تا کنون 6 بار به مصاف هم رفتند. در سال گذشته چک موفق شد از سد آلمان عبور کند . آلمان در 6 بازی قبلی فقط یه بار موفق شده که چک را شکست بدهد. در سال های 1987 و 1992 ، آلمان ها با رهبری ستاره خود استفی گراف به مقام قهرمانی رسیدند. در سمت دیگر چک در سال گذشته با درخشش تنیسور جوان خود پترا کوویتوا موفق شد با شکست روسیه در فینال به مقام قهرمانی برسد. چک تا کنون 6 بار موفق به کسب قهرمانی در فد کاپ شده است و امسال هم مدافع عنوان قهرمانی است.

بازیکنان آلمان :

Sabine Lisicki -- Julia Goerges -- Anqelique Kerber -- Anna lena Groenefeld

کاپیتان :

Barbara Ritnner

بازیکنان جمهوری چک :

Petra Kvitova -- Iveta Benesova -- Barbora Zahlavova Strycova -- Lucie Hradecka

کاپبتان :

Petr Pala

مکان برگزاری مسابقه : میدان آرنا ، اشتوتگارت ، آلمان

توپ مسابقه : Dunlop Fort Tournament

سطح : سخت ، سالنی ( ایندور )

زمان برگزاری : روز اول : 11:00 به وقت گرینویچ -- روز دوم 10:00 به وقت گرینوویچ

Ahoura آنلاین نیست.  
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-04-2012, 11:13 PM   #2
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

کناره گیری آزارنکا از دور اول فدکاپ

زن شماره یک تنیس زنان ویکتوریا آزارنکا از بلاروس اعلام کرد که به دلیل مصدومیت قادر به همراهی کشورش در مقابل آمریکا نیست. او ار ناحیه کمر دچار مشکل است.
طبق برنامه قرار بود ویکتوریا در روز شنبه در اولین بازی به مصاف کریستینا مک هیل از آمریکا بره. پس از انصراف آزارنکا ، آناستاسیا یاکیمووا جایگزین او شد و در بازی اول به مصاف مک هیل رفت. مک هیل جوان که در استرالیا اپن درخشش خوبی داشت تونست در این بازی با نتیجه 6-0 6-4 از سد حریف بلاروسی عبور کند.
آزارنکا اعلام کرده که مصدومیت کمر از استرالیا به همراهه اونه و مدت کوتاه پرواز از استرالیا تا آمریکا زمان مناسبی برای ریکاوری نبوده. او معتقده که برای بهبود نیاز به کمی استراحت و تمرین بیشتر داره.
همچنین اضافه کرد : " متاسفانه، هر چه زور زدم نتوانستم،این نا امید کنندست اما سلامتی مهم ترین چیز به حساب میاد. من سعی می کنم تا چند روز دیگر به بهترین فرمم بر گردم. من به دنبال درمان می روم و تمرین بسیار می کنم. این خسته کنندست که شما بیرون بشینی و نتونی مسابقه بدی. اما فرم بدنی من در استرالیا چگونه بود؟ من خیلی تلاش کردم والان نیاز به کمی استراحت دارم. من تیم بسیار خوبی دارم . ما آماده ایم برای ادامه فصل "

Ahoura آنلاین نیست.  
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-23-2012, 01:58 PM   #3
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

صربستان و جمهوری چک در فینال فد کاپ

2-3

در مرحله نیمه نهایی مسابقات ملی تنیس زنان ( فد کاپ ) صربستان در مقابل روسیه قرار گرفت.

این دو تیم در دو روز 21 و 22 اپریل به مصاف هم رفتند .

در روز اول همه چیز مساوی پیش رفت.

در بازی آغازین یلنا یانکوویچ زن شماره یک سابق جهان از صربستان در مقابل آناستازیا پاولیوچنکووا از روسیه قرار گرفت. پاولیوچنکووا آغاز محکمی داشت و حریف خود را با گرفتن بریک زود هنگام به دردسر انداخت. اما بازیکن روسی نتوانست از این فرصت به درستی استفاده کن. او در این ست 7 بار فرصت داشت حریف را بریک کند که فقط از 2 فرصت استفاده کرد . در طرف مقابل یانکوویچ کهنه کار از 6 فرصت بریکی که داشت 3 بار توانست از نمایده روسیه بریک بگیرد و این ست را با نتیجه 6-4 به سود خود به اتمام برساند.پاولیوچنکووا در این ست اشتباهات بدی از جمله 7 تا دابل فولت و 27 انفورسد ارور داشت.
در ست دوم هم نماینده ی صرب اجازه مانور به حریف روسی نداد. یانکوویچ از 3 فرصت بریک خود به بهترین شکل استفاده کرد در حالی که پاولیوچنکووا از 5 فرصت خود فقط توانست 2 بار حریف را بریک کند .
بدین ترتیب ست دوم را هم یانکوویچ با نتیجه 6-3 به سود خود به پایان برد و پس از 1 ساعت 47 دقیقه مبارزه موفق شد صربستان را 1-0 پیش بیندازد. پاولیوچنکووا در این بازی 11 دابل فولت انجام داد که قطعا این موضوع کار را برای او سخت کرد.

در بازی دوم دیگر نمایده صرب، آنا ایوانووچ زن شماره 15 جهان و قهرمان رولند گاروس 2008 در مقابل قهرمان دو گرند اسلم،اسوتلانا کوزنتسووا از روسیه قرار گرفت.
کوزنتسووا ست اول را بسیار خوب جنگید. او با درصد سرویس بالا و استفاده از 3 ایس و همچنین استفاده 100% از فرصت های بریک موفق شد که ست اول را با نتیجه 6-2 به سود خود به پایان ببرد.
اما در ست دوم نوبت به هنر نمایی نمایده صرب رسید. هر دو بازیکن در این ست 7 بار فرصت بریک داشتند که آنا 4 بار و کوزنتسووا سه بار توانست از این فرصت استفاده کند. ایوانوویچ صرب با سرویس سنگین و 4 ایس این ست را 39 دقیقه و با نتیجه 6-2 به سود خود به اتمام رساند.
در ست سوم باز هم نوبت به کوزنتسووا رسید تا بازی را به دست بگیرد. او در این ست توانست یک بار ایوانوویچ را بریک کند و با 2 ایس و 16 وینر ست اخر را با نتیجه 6-4 در 52 دقیقه به سود خود تمام کند .
بدین ترتیب دو تیم در پایان روز اول با نتیجه 1-1 به کار خود پایان دادن تا تکلیف کشور صعود کننده به فینال در روز دوم مشخص شود.

در اولین بازی روز دوم دو تنیسورهای شکست خورده ی روز اول در مقابل هم قرار گرفتند. آنا ایوانوویچ به مصاف آناستازیا پاولیوچنکووا رفت. آناستازیا هم چون دیدار قبل در این مسابقه نیز شروعی عالی داشت و حریف را محو قدرت خود کرد. فرست سرو نماینده روس در این ست 81% بود. او با 15 وینر و 4 بریک ست اول را در 40 دقیقه با نتیجه 6-3 به سود خود به پایان برد.
در ست دوم باز هم پاولیوچنکووا همچون دیدار قبل دچار افت شدید شد و همین موضوع فرصت را برای ایوانوویچ صرب مهیا کرد تا ست اول را جبران کند. آنا در این ست کاملا بر بازی سوار شده بود و فقط به 25 دقیقه زمان نیاز داشت تا با یک برتری قاطع حریف را در این ست 6-0 در هم بکوبد.
در ست سوم تجربه و مهارت ایوانوویچ به داد صرب ها رسید. انا در این ست با 3 بریکی که به دست اورد موفق شد 6-3 حریف روس را شکست دهد و پس از 1 ساعت و 42 دقیقه مبارزه نماینده صرب سربلند از زمین خارج شود.
بدین ترتیب صربستان 2-1 از روسیه پیش افتاد.

در بازی دوم روز دوم یانکوویچ فرصت این را داشت تا با یک پیروزی صربستان را به فینال برساند. در مقابل کوزنتسووا مامور بود که با شکست دادن یانکوویچ روسیه را در رقابت نگه دارد و کار را به بازی دابل بکشاند.
یلنا در ست اول ماموریت خود را به خوبی انجام داد. او کاملا بر بازی مسلط بود و 8 بار فرصت داشت اسوتلانا را بریک کند. یلنا با 2 بریک و 11 وینر ست اول را با نتیجه 6-1 به سود خود به پایان برد.
صرب ها فقط یه ست دیگر می خواستند تا برای اولین بار راهی دیدار نهایی فد کاپ بشوند.
در این ست نماینده روسیه با تمام وجود مبارزه کرد و هر چه داشت در زمین پیاده کرد تا تیمش را از حذف شدن نجات دهد اما موفق نشد.
یانکوویچ صرب در این ست هم 8 بار فرصت بریک داشت که باز هم از 2 فرصت استفاده کرد در مقابل کوزنتسووا از 1 فرصت خود به خوبی بهره برد اما کافی نبود.
سرانجام یانکوویچ با یک بازی کم اشتباه موفق شد ست دوم را هم با نتیجه 6-4 به سود خود به اتمام برساند تا کشورش را برای اولین بار راهی دیدار نهایی فد کاپ کند.
بدین ترتیب صربستان 3-1 از روسیه پیش افتاد و بازی اخر به یک بازی تشریفاتی تبدیل شد.
در بازی اخر که به صورت دابل برگزار شد . در این مسابقه تیم روسیه متشکل از وسنینا و پاولیوچنکووا موفق شد در دو ست و با نتایج 6-4 6-0 صربستان را شکست دهد اما دیگر این پیروزی تاثیری نداشت زیرا صرب ها پیش از این مسابقه تیم خود را در فینال میدیدند.
کاپیتان صربستان پس از این پیروز گفت " بعد از 5 سال سفر بالاخره توانستیم به فینال راه پیدا کنیم و من بسیار خوش حالم. من می خواهم به بازیکنانم تبریک بگم. آن ها خیلی خوب بازی کردند. ما همه چیز ممکن را برای پیروزی در این مسابقه داشتیم و من فکر می کنم شایسته بد بودیم. "
ایوانوویچ هم در مورد پیروزیش در مقابل پاولیوچنکووا گفت : " در ابتدا کمی دچار تنش شدم. او خیلی خوب بازی می کرد. به سختی توپ ها رو از دست میداد. قدرت ضرباتش بسیار بالا بود و هر ضربش می توانست یک وینر باشد. من فکر نمی کنم که اشتباهات زیادی کردم. خیلی خوشحالم که در ست دوم و سوم توانستم خونسر باشم و پیروز شوم. "
یانکوویچ که نقش بسزایی در راهیابی تیمش به فینال داشت پس از پیروزی گفت : " در حال حاضر ما بسیار هیجان زده ایم. اوه خدای من. ما به فینال راه پیدا کردیم. من بسیار خوش حالم. این پیروزی به سختی به دست اومد. "

=============================================

در دیگر بازی نیمه نهایی قهرمان سال گذشته،جمهوری چک در خانه با ایتالیا دیدار کرد.

--4-1--

در بازی اول لوسی سافارووا، نماینده چک به مصاف فهرمان رولند گاروس 2010، فرانچسکا شیاوونه از ایتالیا رفت.

سافارووا در این ست با 3 ایس،26 وینر،23 انفورسد ارور و 3 بریک توانست در تای بریک با نتیجه 7-3 در 65 دقیقه ست اول را به سود خود به پایان ببرد.
در ست دوم هم شیاوونه ای که این روزا در دوران خوبی به سر نمی برد، حرفی برای گفتن در مقابل نمایده چک نداشت او این ست را نیز در 36 دقیقه و با نتیجه 6-1 به لوسی واگذار کرد .
بدین ترتیب جمهوری چک در بازی اول به پیروزی رسید و 1-0 از ایتالیا پیش افتاد.

در بازی دوم دیگر بازیکن چک، زن شماره 3 جهان و قهرمان ویمبلدون 2011، پترا کویتووا به مصاف سارا ارانی از ایتالیا رفت.
ارانی این روزا در وضعیت مناسبی قرار دارد او در هقته گذشته هم موفق شد در تورنمنت بارسلونا به قهرمانی برسد.
در ست اول این مسابقه کویتووا با گرفتن 2 بریک و زدن 20 وینر در 37 دقیقه موفق شد با نتیجه 6-4 حریف ایتالیایی را شکست دهد.
در ست دوم ارانی بهتر بازی را آغاز کرد و توانست با گرفتن 1 بریک 3-1 از پترا پیش بیوفتد. اما در ادامه این نمایده چک بود که با توانایی بالای خودش موفق شد دو بریک از حریف بگیرد و این ست را هم 6-3 به اتمام برساند . نکته جالب این بازی 39 وینر و 30 انفورسد ارور پترا کویتووا بود.
بدین ترتیب جمهوری چک روز اول را با نتیجه 2-0 به سود خود به پایان برد تا در روز بعد با شانس بیشتری در مقابل ایتالیا قرار بگیرد.
در اولین بازی روز دوم پترا کویتووا در مقابل فرانچسکا شیاوونه قرار گرفت.

پترا این فرصت را داشت تا با پیروزی در این مسابقه کشورش را برای دومین سال پیاپی به فینال فد کاپ برساند.
در ست آغازین،کویتووا همچون بازیروز اول بسیار خوب مبارزه کرد. او در این ست با گرفتن 3 بریک و 10 وینر موفق شد 6-4 به پیروزی برسد. در ست دوم بازی تقریبا مساوی پیش رفت و شیاوونه در نتیجه 5-4 فرصت سروینگ فور ست را هم داشت اما نتوانست از این فرصت به درستی استفاده کند و گیم خود را به کویتووا واگذار کرد تا در نهایت کار به تای بریک بکشد. در تای بریک شیاونه بسیار ضعیف ظاهر شد و 5-0 از حریف خود عقب افتاد. او دیگر موفق نشد این نتیجه را جبران کند و سرانجام تا ی بریک را با نتیجه 7-1 به بازیکن چکی واگذار کرد تا ایتالیا امال هم در راهیابی به فینال ناکام بماند.
بدین ترتیب کویتووا پس از پیروزی در 1 ساعت و 47 دقیقه تیمش را راهی فینال کرد و چک 3-0 از ایتالیا پیش افتاد تا 2 بازی پایانی دیگر تاثیری در تعیین کننده فینالیست نداشته باشد.
در دو بازی تشریفاتی دیگر یک بدر سهم چک و یک برد سهم ایتالیا بود .
در نهایت جمهوری چک موفق شد با پیروزی 4-1 برای دومین سال پیاپی به فینال فد کاپ برسد و حریف صربستان شود.
پترا کویتووا،ستاره چک پس از این پیروز گفت : " این یک احساس باور نکردنی است. من واقعا دوست داشتم که دوباره به فینال برسم. من امیدوارم مردمی که امروز به اینجا امدند و ما را حمایت کردند در فینال هم حاضر بشوند و تیم ما را تشویق کنند. من در تمام مسابقاتی که در فد کاپ انجام می دهم کاملا جدی و قاطع هستم و تمام تلاشم را می کنم. فرانچسکا امروز غیر قابل باور بازی کرد اما من خیلی خوشحالم که توانستم پیروز بشوم.

فینال فد کاپ 3 و 4 نوامبر بین دو کشور صربستان و جمهوری چک بزگزار می شود.

3 و 4 نوامبر

----

ویرایش توسط Ahoura : 04-23-2012 در ساعت 02:28 PM
Ahoura آنلاین نیست.  
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-25-2012, 10:38 PM   #4
Behr@d
Rafa's Fan

آواتار Behr@d

پستها: 1,536
سپاس: 10,963
در 1,496 پست 13,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafa Nadal & Ana Ivanovic & Garbiñe Muguruza & Flavia Pennetta & Ajla Tomljanović

سلام

در مسابقات فد کاپ بین روسیه و صربستان در بازی دوم وقتی اسوتلانا کوزنتسوا موفق به گرفتن Match Point شد متوجه پایان بازی نشد و صحنه ی جالبی اتفاق افتاد .

میتونید این ویدئو را با کلیک بر روی لینک زیر دانلود کنید .
فایل های پیوست شده
نوع فایل: zip Fed Cup.zip (867.1 کیلو بایت, 21 نمایش)
Behr@d آنلاین نیست.  
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Behr@d به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
موضوع بسته شد

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش