بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

28 دی - 11 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-19-2016, 04:37 PM   #21
Nadal.N1
Senior Member

آواتار Nadal.N1

پستها: 202
سپاس: 1,018
در 174 پست 752 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Nadal- Kvitova
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر؛ تحلیل و گفتگو پیرامون اولین گرنداسلم سال، آزاد استرالیا (Australian Open) 2016)

رافا چه کردی با ما!!!

دیگه واقعا مطمئنم باید مربیشو عوض کنه

هی زندگی هی تنیس
حرفی نیست
Nadal.N1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nadal.N1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2016, 06:12 PM   #22
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر؛ تحلیل و گفتگو پیرامون اولین گرنداسلم سال، آزاد استرالیا (Australian Open) 2016)

من تازه هایلایت های بازی نادال - ورداسکو رو دیدم، طبق اون چیزی که من دیدم و چیزایی که سایت اوپن استرالیا زده بود، این ورداسکوی امروز خیلی خیلی خوب بازی کرد. نادال واقعاً زحمت خودش رو کشید و کم نذاشت، و یه نمونه اش ست پوینت ست دومه که یکی از زیباترین رالی هایی هستش که تا حالا دیدم.

ورداسکو امروز 90 تا وینر زد و این همه وینر توی یه مسابقه یعنی اینکه کاملاً اولترا اگرسیو بازی کرده و این تعداد وینر رو حتی بازیکن هایی مثل گولبیس هم که عشق وینر زدن هستن بعیده تا حالا اینقدر وینر زده باشن. بازی گولبیس امرزو 5 سته شده و توی ست پنجم با نتیجه ی 13 - 11 باخت. تعداد کل وینراش توی بازی امروز 25 تا بود، توی اون بازی با نادال توی 2013 رم هم که فستیوال وینر راه انداخته بود و به قول نادال می خواست همه ی ضربه ها رو با بالاترین سرعت ممکن بزنه، 59 وینر زد. این اطلاعات باعث می شن که ملاک مناسبی برای مقایسه ی ورداسکوی امروز با ورداسکوی همیشگی داشته باشیم و ببینیم که امروز نادال چه فشاری رو تحمل کرده و با این وجود تونسته بازی رو 5 سته کنه. خود نادال هم توی مصاحبه ی بعد بازیش به همین نکته اشاره کرد که ورداسکو ریسک زیادی کرد و نتیجه اش رو هم گرفت.

یکی از خبرنگارا ازش پرسید تازگی بازیکن هایی مثل فونینی و کریوس دارن از شما می برن و فکر می کنن اونا خوب بازی می کنن یا اینکه تو در اون سطح بازی نمی کنی (نقل به مضمون) نادال هم پاسخ قشنگی داد و گفت بازی تنیس داره عوض می شه و امروزه بازیکن ها از موقعیت های سخت دارن ضربه های محکم می زنن. من همچنان تلاش می کنم که کار اونا رو سخت کنم و توپ راحت بهشون ندم اما اونا همچنان این ضربه ها رو می زنن.

نکته ی ارزشمند توی بازی ورداسکو اینه که تا آخر بازی و حتی توی لحظه های سخت بازی هم پاش رو از روی گاز برنداشت و حتی یه جایی از بازی هم توی ست چهارم که امتیاز 30 -0 و 5 - 4 به نفع نادال بود، باز ورداسکو از بازی تهاجمیش رو ادامه داد. به احتمال زیاد ورداسکوی امروز می تونست هر بازیکن دیگه ای حتی جوکر رو شکست بده. حیف که این ثبات رو فقط سالی یه بار داره و بعیده که در راند بعدی یا نهایتاً راند سوم هم پیروز از زمین بیرون بیاد. حالا باید تماشا کرد و دید چی می شه.

ویرایش توسط mspayam : 01-19-2016 در ساعت 06:20 PM
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2016, 08:02 PM   #23
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

همانطور که دوستان توضیحات خوبی دادند
امروز رافا مشکل خاصی نداشت بلکه بدشانسیش این بود که
ورداسکو یکی از بهترین بازیهای عمرش را به نمایش گذاشت
در واقع قرعه بد با رافا یاری نکرد
خودتون بازی عالی امروز شناخت حریف تجربه و سختکوشی ورداسکو را مقایسه کنید با
باساشویلی گرجی حریف راج یا زورف حریف ماری
به نظر من حتی نواک هم خوش شانس نبود چون بازیکن کره ای بازیکن سختی برای راند یک بود
رافا بنظر من این شکست سخت اول سال میتونه انگیزه خاصی بهش بده برای بقیه سال
و شاید باعث بشه حریف خطرناک تری باشه برای نواک در رولند
به این ترتیب به احتمال زیاد
رافا در ایندین ولز میامی و شاید مسترزهای خاک بعیده در رنک 4 حاضر باشه
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-19-2016, 09:04 PM   #24
#سامان#
Member

پستها: 63
سپاس: 7
در 24 پست 70 بار سپاسگزاری شده

باخت نادال کاملا عمدی بود و بوی تبانی میداد
#سامان# آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-19-2016, 10:23 PM   #25
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

اکثر گفتنیا توسط دوستان گفته شد همه هم حول درخشش ورداسکو بود که هم بازی زیبایی بود همه نتیجش باب میل راجریون ولی از دوستان راجری خصوصا روژین جان تقاضا دارم بنزین رو اتیش رافا دوستان نریزی نتایج رافا نا امید کننده بوده و این اتفاقی که برای هر ورزشکاری میفته و دوره ای افت میکنن از شانس رافا مصدومیتاش اجازه نداد ریتم خودشو حفظ کنه و اعتقاد دارم پیروزی های اخیری که حریفان مقابل رافا بدست اوردن تابوی شکست ناپذیری رافا شکسته شد همین ورداسکو بازی های زیادی رو در تلاش بود فقط ست بگیره هرچند چند بارم یقه رافا رو گرفت ولی الان دیگه رافا اون فرد اماده قبلی نیست.
ضمنا از بازی خوب ورداسکو نباید گذشت از اون بازی هایی بودش که میتونست با نتیجه سنگین ببازه و یا پیروز بشه بازی بسیار پرریسکی ارائه کرد و کل بازی دستش بود بد بازی میکرد میباخت خوب بازی میکرد میبرد از شانسش بازیش گرفتش و تونست یجورایی انتقام شکست سمی 2009 بگیره هرچند زمین تا اسمان این بازی با اون بازی فرق داشت.
در هر صورت همچنان نادال تنیسور برجسته ای و همونطور که خودشم گفت باید راهشو پیدا کنه ولی شرایطش خوب نیست بنظرم رافا باید تمرکزشو بزار رو خاک چون تو خاک تنها جایی که بازی هجومی تنیسورا کمتر نمود داره و رافا میتونه نتیجه بگیره البته شرطم داره اونم این که باید رافا خودشو برای پیروزی بر نفر 1 دنیا یعنی نواک اماده کنه و راهی برای پیروزی بر نواک پیدا کنه نه اینکه خودشو وقف بازی با رنکینگهای پایین تر کنه و تا زمانیکه رافا نتونه نواک اماده رو شکست بده که خیلی خیلی سخته من پیش بینیم عدم توفیق در ادامه فصل برای تنیسور دوس داشتنی اسپانیایی.
کتمان نمیکنم مثل هر راجری دیگه خواهان شکست رافا و نواک هستم مثل رافا و نواک دوستان که دوس دارن راجر حذف بشه که طبیعی ولی وقتی بزرگ مردی مثل رافا در این شرایط قرار میگیره و شکستای خیلی دردناکی داره عمیقا ناراحت میشه ادم امیدوارم رافا هرچی مسترز ببره ولی رکورد راجر رو نزنه که فکرم میکنم کار خیلی خیلی خیلی سختی داره برای شکست رکورد گرند راجر ولی نواک فعلا شرایطش خوبه ولی تا زمانیکه به 14 رافا نرسه و اینکه چ زمانی برسه خیلی شرط اون موقعست میشه گفت نواکم میتونه یا نه در هر صورت به شخصه خودم نواک رو از نظر تکنیکی و هوش خیلی قبولش دارم و دوس ندارمرافا نواک رکورد گرند راجرو بزنن ترجیح میدم یک دهه دیگه این اتفاق بیفته تا الان ،ولی بین رافا و نواک خودم به شخصه نواک رو بیشتر قبول دارم بخاطر نوع بازی و تکامل و ثباتی که در بازیش داره قابل تقدیر،یکی از بهترین تصمیمان نواک اضافه کردن بکر به تیم مربیگریش بود بعد حضور بکر ،نواک تونسته با تسلط بیشتر و باهوش تر بازی کنه سرو بهتری داره رو نت خیلی بهتر کار میکنه هجومی تر از همه مهمتر توع بازیش و کلا بازیکن کامل تری شده تنیسوری که بنظرم در پایان کریر حرفه ایش با توجه به دستاورداش از نادال بزرگتر یاد میشه و شایدم از راجر پیشی بگیره که اگه این اتفاق بیفته من شخصا قبول میکنم بهترین تنیسور تاریخ نواک خواهد بود یکی از دلالیلی که گرندار رو داغ کرده رقابت این 3تنیسور تا چند سال دیگه مشخص میشه هر یک چه نتایجی دربر داشتن.
از استرالیا فاصله گرفتم حذف رافا ،هالپ و ونوس عجیب ترین نتایج دور اول بود باید بنتظر شگفتیهای دیگه در دورای بعدی بود اندی امروز براحتی پیروز شد باید ببینیم بچش در طول این دو هفته بدنیا میاد یا که اندی با توجه به قرعش بنظرم حداقل تا سمی خواهد اومد.
دور دوم هم از بین مدعیان سخت ترین بازی برای راجر که میتونه دردسر ساز بشه هم این دور هم دور بعد که احتمالا با گریگور ،راجر اگه بازی خودشو انجام بده قطعا پیروز ولی اگه مثل بازی با رائونیچ باشه شکست راجر تا قبل سمی میسر میشه در هر صورت اگه راجر در دور های ابتدایی حذف بشه تعجب نمیکنم هر چند احساس درونیم اینه که راجر اگه به کیریوس نخوره تا سمی میره هرجور شده.ضمن اینکه بنظرم نیشی میتونه مهمترین حریف نواک باشه تا قبل سمی و انتظارم اینه که نیشی برای نواک دردسر درست میکنه تنیسوری که اگه اماده باشه هر تنیسوری میتونه بد به چالش بکشونه.
به امید صعود راجر ،یا علی
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-20-2016, 09:23 AM   #26
parizad
Junior Member

پستها: 24
سپاس: 610
در 21 پست 78 بار سپاسگزاری شده

آخه اينم شد شانس كه تو راند اول بين 128 تنيسور بخوري به ورداسكوي چپ دست هموطن كه هميشه جلوي رافا انگيزه اش دوچندانه.شانس بد جور از رافا روشو برگردونده!!!!
parizad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما parizad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 01-20-2016, 09:32 AM   #27
parizad
Junior Member

پستها: 24
سپاس: 610
در 21 پست 78 بار سپاسگزاری شده

کتمان نمیکنم مثل هر راجری دیگه خواهان شکست رافا و نواک هستم مثل رافا و نواک دوستان که دوس دارن راجر حذف بشه که طبیعی ولی وقتی بزرگ مردی مثل رافا در این شرایط قرار میگیره و شکستای خیلی دردناکی داره عمیقا ناراحت میشه ادم امیدوارم رافا هرچی مسترز ببره ولی رکورد راجر رو نزنه که فکرم میکنم کار خیلی خیلی خیلی سختی داره برای شکست رکورد گرند راجر

سلام
من به عنوان يه دوستدار رافا اصلا تمايلي به حذف راجر ندارم و سخت معتقدم تورنمنتي بدون حضور ايندو اصلا جذابيتي نداره
يكي از فانتزيهام ديدن فدال بوده هميشه.و با برنده شدن راجر هم حس خيلي خوبي دارم مثل برنده شدن رافا.ضمنا مطمئنم رافا قادر به شكست ركورد راجر نيست
parizad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی parizad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-20-2016, 12:31 PM   #28
pouriya.alex
Roger's Fan

آواتار pouriya.alex

پستها: 925
سپاس: 7,584
در 898 پست 7,203 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Only Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط parizad نمایش پست ها
آخه اينم شد شانس كه تو راند اول بين 128 تنيسور بخوري به ورداسكوي چپ دست هموطن كه هميشه جلوي رافا انگيزه اش دوچندانه.شانس بد جور از رافا روشو برگردونده!!!!
نادال از پارسال و بازگشتش به مسابقات (تورنمنت پکن) حسابی با بازیکنای چپ دست مشکلش بیشتر شده و اغلب بازیهاشو باخته بهشون:

مارتین کلیژان
فلیسیانو لوپز (دو بار)
میشائیل برر
ورداسکو (دو بار)
pouriya.alex آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pouriya.alex به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-20-2016, 02:54 PM   #29
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر و تحلیل و گفتگو پیرامون مسابقات تنیس Australian Open 2016 نخستین گرند اسلم فصل

یک جوان و استعداد خوش آتیه دیگه همین آلیس یا هالیس فرانسوی بود
سرویس بسیار خوب و با بازی خوبش از اواخر ست 2 نواک را دچار چالش کرد
حتی در ست 3 نواک را برک کرد و بالاخره در تایبرک باخت
....
پارسال راج صبح جمعه و در راند 3 با سپی بازی کرد و باخت
حالا تصادفا جمعه نواک احتمالا با سپی خواهد بود و راج با دیمیتروف
......
باز هم شگفتی در بانوان بعد از حذف هالپ حالا حذف کویتووا
آزارنکا دیروز عالی بود

https://www.facebook.com/Novak.Djoko...n.Fans?fref=nf

ماتس ویلاندر ( برنده هفت گرند اسلم و کارشناس شبکه یورواسپورت ) پیش بینی می کند که نواک جوکوویچ که در سال 2015 سه گرند اسلم برنده شد، در سال 2016 هر چهار گرند اسلم را خواهد برد.
" بیشتر مردم پیش بینی می کنند که نواک امسال هر چهار گرند اسلم را میبره و منم یکی از اونها هستم.من بازم اینو تکرار میکنم.بله ، اگر نواک گرند اسلم استرالیا رو ببره ، هر چهار گرند اسلم سال رو برنده خواهد شد.او در سال 2015 فقط یکیشون رو نبرد و فکر میکنم که این انگیزه ای براش بشه که امسال همه راه رو بره. چیزی که درباره جوکوویچ شما باید بهش احترام بگذارید اینکه او داره یکی از بهترین نمایشهای تاریخ رو به اجرا میزاره.تنیس امروز خیلی سختتره.وقتی راجر در سالهای 2004 ، 2006 و 2007 سه گرند اسلم در سال برد ، جوکوویچ و ماری هنوز در ابتدای کارشون بودند.در سال 2015 شانس کمی بود که روز ، روز نواک نباشه.من بازیکنی رو نمی بینم که بتونه او رو به خطر بیندازه. در هر تورنمنتی او بازیکنان بزرگ رو از سر راهش بر میداره ، به فینال راه پیدا میکنه و معمولا هم برنده میشه."

..................

برنارد تومیک استرالیایی در آستانه گرند اسلم استرالیا درباره نواک جوکوویچ می گوید:
" نواک ، در حال حاضر بیشتر شبیه یه شوخیه.کاری که او داره انجام میده فوق العاده است.به همین خاطره که او بهترین بازیکن دنیاست.فکر میکنم حتی راجر و رافا هم اینطوریند که... وقتی پا به زمین بازی میزارید که حریفتون نواکه ، انگار اینطوریه که چطوری میشه شکستش داد؟ در بازی فینال دوحه که بازیکنی مثل رافا مقابل نواک بازی میکرد ، و بازی فوق العاده ای هم بود ، نتیجه فقط نشون داد که نواک چقدر در این ورزش قدرتمنده.فکر میکنم او در حال حاضر در سطح دیگه ای قرار داره و دلیلی وجود داره که او به اینجا رسیده.بنظرم بازیکنان دیگه کمی در مقابل او ضعیف بنظر میرسند.دلیلی وجود داره که نواک بهترینه و بدون ضعفه.من ضعف خاصی در او نمی بینم.او شایسته جایگاهی است که الان داره."

.................

نواک جوکوویچ در کنفرانس خبری خود در ملبورن قبل از شروع اوپن استرالیا گفت :
"تازه ابتدای فصله.خیلی زوده که درباره اینکه در این فصل چیکار میتونم انجام بدم یا ندم صحبت کنیم.من اینجام که درباره اوپن استرالیا تمرکز کنم.فکر میکنم مثل همه بازیکنها میخواهم بهترین عملکردی که میتونم رو داشته باشم و برای جام قهرمانی بجنگم.2015 بهترین فصل دوران حرفه ایم بوده.سعی می کنم اعتماد بنفسی که از اون بازیها بدست آوردم و اون نمایشی که داشتم رو به فصل جدید هم انتقال بدم.در دوحه قطر خیلی همه چیز خوب پیش رفت.ستی رو نباختم.خوب خودم رو آماده کردم و روی مسائل خاصی بشدت کار کردم.امسال سال المپیک هم هست که قطعا یکی از اولویتهای اصلی من و البته خیی از بازیکنان دیگه است.امیدوارم بتونم بازیهای زیادی انجام بدم ، که بدین معنی است که خوب عمل کنم.نمیدونم که بتونم مثل سال 2015 یا بهتر از اون عمل کنم یا نه ، در اینباره مطمئن نیستم. همونطور که گفتم تازه آغاز فصله و من تورنمنت به تورنمنت جلو میرم.
من موفقترین عملکرد رو در اوپن استرالیا داشتم و احتمالا یکی از دو تورنمنت برترم در دوران حرفه ایم بوده.من اینجا 5 بار قهرمان شدم.هر موقع که پا به رود لاور میزارم ، یاد بار اولی که در سال 2008 قهرمان شدم میفتم. سعی می کنم بهترین عملکرد رو داشته باشم مثل بقیه.اینجام که از ابتدا شروع کنم و باید ببنیم تا کجا پیش خواهم رفت."

....................

نواک جوکوویچ بعد از بازی اول خود در اوپن استرالیا ، جایزه بهترین ورزشکار سال 2015 ( انتخاب شده توسط شبکه یورواسپورت) را دریافت کرد.
" خیلی افتخار میکنم که به عنوان برترین ورزشکار توسط یورو اسپورت شناخته شدم.این وقتی بیشتر معنی میده که تلاش و تعهد من توسط کسی به رسمیت شناخته میشه که هر بازی منو دنبال میکنه.سعی میکنم بهترین تنیسم رو ارائه بدم و دلایل بیشتری برای جشن گرفتن داشته باشم."

................

همسر اندی ماری باردار است و طبق گفته او اگر در طول برگزاری اوپن استرالیا ( خصوصا بین مراحل نیمه نهائی و فینال) بچه بدنیا بیاید ، او از ادامه مسابقات انصراف خواهد داد.خیلی از خبرنگاران احتمال رویارویی نواک و اندی را در فینال غیر محتمل نمی دانند.نواک جوکوویچ در اینباره می گوید :
" اول از همه ، فکر میکنم این خیلی سخته که درباره اتفاقی که ممکنه در طول دو هفته آینده بیفته صحبت کنیم.ما باید به همه 126 بازیکن دیگه این مسابقات احترام بگذاریم.اونها هم به اندازه من و اندی تمام تلاششون رو خواهند کرد که به مراحل بالا برسند.با توجه به شرایط همسر اندی ، البته که من از تصمیم او حمایت می کنم و باهاش موافقم.منم همینکار رو انجام میدادم. تقریبا 15 ماهه که پدر شدم.کاملا شرایطی که داره رو درک میکنم.البته در زمان من ، گرند اسلمی در کار نبود.ما هنوز مطمئن نبودیم که زمان وضع حمل همسرم چه زمانیه..سال 2014 بود و در چین بودم.نمیدونستم که اتفاق میفته یا نه ، اما با این حال آماده بودم که چمدونهام رو بردارم و برگردم خونه.بازم میگم این موضوع حساسی برای صحبت کردنه.این یک تصمیم گیری شخصیه.شما باید به هر تصمیمی که گرفته میشه احترام بگذارید.البته که او یکی از بختهای اصلی قهرمانی استرالیاست و خیلی خوب اینجا بازی میکنه. اما متوجه هم هست که اولویتهای دیگه ای در زندگی وجود داره .من بشخصه خوشحالم که او بدین شکل فکر میکنه.برای او و همسرش بهترینها رو آرزو میکنم."

ویرایش توسط مسعود 289 : 01-20-2016 در ساعت 04:05 PM
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-20-2016, 03:16 PM   #30
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر و تحلیل و گفتگو پیرامون مسابقات تنیس Australian Open 2016 نخستین گرند اسلم فصل

حیف شد که نادال حذف شد امیدوارم هر چه زودتر به آمادگی کامل خودش برسه حالا به هر روشی که خودش و تیمش تشخیص میده اعم از تعویض مربی ؛ بدنسازی ؛ تمرینات حرفه ای؛ تغییر تکنیک یا تاکتیک و ... به این مهم دست پیدا کنه که این سالهای طلاییش رو از دست نده
به امید دیدن رافای آماده در تورنمنت بعدی
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Najmeh5576 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)