بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

2-16 خرداد - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-27-2016, 08:49 PM   #31
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر
پیش فرض پاسخ : گفتگو ؛بحث و تبادل نظر پیرامون گرند اسلم آزاد فرانسه 2016 (Roland Garros)

با سلام خدمت دوستان تنیسی بعد از ماهها بالاخره وقتی شد پیام بزارم و رصدی کنیم اتفاقات تنیس رو.
امسال متاسفانه فصل خوبی برای راجر نبودش و مصدومیت اجازه نداد بجز استرالیا در باقی مسابقات خودی نشون بده در فصل خاک هم بهترین تصمیمو گرفت راجر و کنار کشیدن با اینکه کار سختی بود بعد 17سال حضور متمادی در گرندها کنار کشیدن اما برای رسیدن ب فرم مناسب در 3تورنمنت چمن بهترین تصمیم بود تا ایشالله راجر در المان با فتح تو مسابقه پابه ویمبلدون بزار.
طی این چندماه نواک همچون فصل گذشته بسیار خوب بودش خصوصا در هارد اندی بگیر نگیر و رافا هم بهتر از گذشته اما ن خیلی بهتر استن هم ک باطل.تنها نکته خوب امسال درخشش جوانی بنام دومینیک تیم ک بسیار عالی کار کرده.
گذری ب رولند داشته باشیم ق قرعه برای نواک خ خوب افتاد برای رافا خ سخت پیش بینی خودم با توجه ب جدول صعود نواک تیم و یا رافا ب فینال از بالای جدول بود از پایین هم استن نیشی ی سروگردن بهترن اندی ک بازیش افتضاح بوده من واقعا موندم چطور نواک رافا رو داخل خاک برد ندیدم بازیشو ولی در رولند ک فاجعه بود بنظرم نیشیکوری ی پای سمی باش خ سرحال بودش امروزم عالی بود یهو دو ست افت داشت اگر افت نکن مدعی جدی قهرمانی خواهد بود استنم ک قطعا ب همین راحتیا حذف نمیشه کم کم خودشو پیدا میکن
بنظرم با اینکه قرعه نواک عالی و راحترین قرعه ممکن بود براش اما چون بازی در خاک و تنیسور خاک باز زیاد و ب رالی های متمادی نیاز پس بازی های سختی داره در عین ساده بودنو البته بی صبرانه منتظر بازی دومینیک دوس داشتنی با نواک در سمی نبرد بهترین تنیسورهای 2016 از نظرم نواک امسال با این شرایط نبره رولندو دیگه خ کارش سخت میشه با همه این اوصاف بدلیل فشار زیادی ک رو دوش نواک بنظرم در عین راحتی برای قهرمانی بازیهای روحی سختی دار.
ضمنا برای رافا دوستانم متاسفم شرایط بدی کلا رو دور بدشانسی رافا فقط کافی ادم خودشو جا رافا بزار من الان ک خبر مصدومیتشو خوندم کپ کردم تامیاد ریتمشو پیدا کن مشکلی پیش میاد.
امیدوارم رافا و راجر هر دو شرایط بهتری پیدا کنن راجر اگه اتفاقی نیفته قعا در چمن مثل هرسال اقایی میکن چون جز دوسه نفر چمن باز خوب نداریم و راجر امسال امیدوارم 18گرندشو بگیر با توجه ب برنامه خوبی ک داره تمرینات بیشتر ریکاوری بهتر.
با ارزوی بهترین ها برای شما عزیزان

ویرایش توسط omidd : 05-27-2016 در ساعت 09:09 PM
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-27-2016, 11:10 PM   #32
Lily Nadal
Senior Member

آواتار Lily Nadal

پستها: 240
سپاس: 3,084
در 235 پست 1,511 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافا نادال
پیش فرض پاسخ : گفتگو ؛بحث و تبادل نظر پیرامون گرند اسلم آزاد فرانسه 2016 (Roland Garros)

واااااااای خدا بدشانس تر از رافا هم پیدا میشه
آخه چطور ممکنه خداااااا
Lily Nadal آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Lily Nadal به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-27-2016, 11:35 PM   #33
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

من به عنوان یه ورزشکار آماتور که تو 3 4 سال اخیر با انواع و اقسام مصدومیت ها دست به گریبان شدم حداقل یک صدم حال نادال رو درک میکنم... واقعا حال بد و ناراحت کننده ایه...
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-27-2016, 11:55 PM   #34
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

من هم خیلی متاسف و ناراحت شدم
امیدوارم قوی و پرروحیه برگرده
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-28-2016, 12:15 AM   #35
lordmani
Member

آواتار lordmani

پستها: 76
سپاس: 666
در 79 پست 1,010 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اینم شد سوال؟ فدرر دیگه

نادال: هنوز تمام نشده‌ام

اسطوره رقابت‌های گرنداسلم رولان‌گاروس به دلیل تشدید مصدومیت از ادامه رقابت‌ها انصراف داد.
نادال: هنوز تمام نشده‌ام
به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، رافائل نادال، تنیسور برجسته اسپانیایی به دلیل مصدومیت شدید از ناحیه مچ دست از ادامه رقابت در گرنداسلم رولان‌گاروس در فرانسه کناره‌گیری کرد.

او که در 2 بازی اول به راحتی در 3 ست رقبای نه‌چندان مطرحش را شکست داده بود در آستانه جدال دور سوم با مارسل گرانویر، هموطنش از ادامه رقابت کناره‌گیری کرد.

نادال با 9 قهرمانی، رکورددار فتح جام در رولان‌گاروس است اما از زمان فتح چهاردهمین گرنداسلم دوران حرفه‌ای‌اش در این رقابت‌ها در سال 2014 نتوانسته جامی به افتخاراتش بیفزاید.

مرد شماره یک سابق تنیس دنیا درباره کناره‌گیری‌اش گفت: با درد وارد رقابت‌ها شدم و در دو بازی اول مدام بدتر می‌شدم. احساس کردم دیگر توان بازی ندارم. اینجا 9 بار با سلامت کامل قهرمان شدم و هرچند در حال صحبت در سخت‌ترین کنفرانس مطبوعاتی زندگی‌ام در لحظه‌ای بسیار دشوار هستم اما هنوز تمام نشده‌ام و امیدوارم دوباره به این زمین برگردم.

منبع : ورزش ٣
lordmani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی lordmani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-28-2016, 07:49 AM   #36
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نادال تصمیم سختی گرفت و امیدوارم که مشکلش جدی نباشه و توی تورنمنت بعدی برگرده. با این اوصاف قرعه ی جوکوویچ از قبل هم به مراتب راحت تر شد و دیگه اگه امسال نتونه این گرند رو بگیره بهترین فرصت عمرش رو از دست داده و باید قبول کنه که شاید اون هم جزو اون بازیکنان بزرگیه که هیچوقت این گرند رو نگرفتن. اما اگه بگیره و بعد از سال ها اولین کسی بشه که در دو گرند اسلم اول سال پشت سر هم قهرمان می شه اون موقع به خاطر مصدومیت فدرر و نادال، حتی کلندر گرند اسلم هم براش دور از دسترس نیست.

از طرف دیگه تا روز تولد سی امین سال تولد نادال چیزی نمونده و با اینکه نادال داشت دوباره به فرم ایده آل خودش می رسید، اما این مصدومیت به عنوان زنگ خطری براش بود که نشون می داد رقبای اصلیش فدرر و جوکوویچ نیستن، بلکه بالا رفتن سنشه که باعث می شه بدن او سر زندگی و شادابی دهه ی 20 رو نداشته باشه.

اگه شما هم مثل من سنتون به بالای سی سال رسیده شاید این نکته رو تجربه کرده باشین که چقدر عملکرد بدن در مقایسه با سال های قبل افت می کنه و اون بافت های آسیب دیده دیگه به سرعت قبل ترمیم نمی شن. فدرر و نادال هم به همین مشکل مبتلا شدن و به تدریج باید شاهد افول درخشان ترین سال های تنیس مردان باشیم.

ادیت: پی نوشت: شاید اون افرادی که از الان پیش بینی می کنن که جوکوییچ رکوردهای فلان و بهمان رو به زودی فتح می کنه بد نباشه به این نکته هم دقت کنن که سن جوکوویچ فقط یک سال کمتر از ناداله و اون هم مصون از آسیب دیدگی نیست. با اینکه من شخصاً دوست دارم هر بار رکوردهای قبلی شکسته بشن و رکوردهای جدیدی به وجود بیان تا انگیزه ی رقابت بالاتر بره، اما پیش بینی های زودهنگام هم باعث می شن یه مجموعه ای از عوامل موثر در ثبت اون رکوردها رو نادیده بگیریم.

ویرایش توسط mspayam : 05-28-2016 در ساعت 11:37 AM
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-28-2016, 09:21 PM   #37
lordmani
Member

آواتار lordmani

پستها: 76
سپاس: 666
در 79 پست 1,010 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اینم شد سوال؟ فدرر دیگه

تنیسور شماره 5 جهان از حساسیت المپیک می گوید.
طرفداری- المپیک بزرگترین آوردگاه برای بسیاری از رشته های ورزشی است از جمله تنیس. خبر هایی به گوش رسیده است که تنی چند از برترین های تنیسور ها قصد شرکت در المپیک 2016 ریو را ندارند.

به نقل از tennisworldusa، رافائل نادال که به علت مصدومیت تنیس رولاند گاروس را ترک کرد از تصمیم این بازیکنان متعجب است.

تجربه بازی کردن در المپیک با بازی در هر تورنمنت دیگری متفاوت است. المپیک مهمترین رویداد ورزشی در جهان است. اگر شما نمی خواهید در بزرگترین رویداد ورزشی جهان حاضر باشید سخت است که خود را برای دیگر مسابقات تهییج کنید. هر کس آزاد است که تصمیم خودش را بگیرد اما من می دانم شرکت نکردن در المپیک چقدر اسخت است. من نمی توانم بازیکنانی را درک کنم که نمی خواهند در المپیک شرکت کنند. این چیزی نیست که هر سال رخ بدهد. در نهایت شاید شما بتوانید سه بار در المپیک به میدان بروید، اگر خوش شانس باشید.
بازیکنانی چون دومنیک تی اِم ، جان ایسنر، فلچیانو لوپز و برنارد تومیچ به ریو نخواهند رفت. گفتنی است نادال مدال طلای المپیک 2008 را دارد اما در المپیک 2012 غایب بود.
lordmani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی lordmani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-29-2016, 12:17 AM   #38
taban
Senior Member

پستها: 115
سپاس: 13
در 37 پست 55 بار سپاسگزاری شده

من تو این تورنمنت هیچ بازیکن قوی ندیدم...
از جوکوویچ بگیر تا ضعیفترینش... خیلی کیفیت مسابقات پایینه...
taban آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-29-2016, 08:28 AM   #39
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

وضعیت ده سید اول پس از هفته ی اول

بالای جدول: جوکوویچ، بردیچ
پایین جدول: ماری، واورینکا، نیشیکوری، گسکه، رائونیچ

قضاوت درباره ی خوش اقبالی بهترین بازیکن دنیا در حال حاضر رو به عهده ی خودتون می ذارم.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-29-2016, 09:09 AM   #40
hooman3x
Roger's Fan

آواتار hooman3x

پستها: 234
سپاس: 972
در 154 پست 1,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER-djokovic

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
وضعیت ده سید اول پس از هفته ی اول

بالای جدول: جوکوویچ، بردیچ
پایین جدول: ماری، واورینکا، نیشیکوری، گسکه، رائونیچ

قضاوت درباره ی خوش اقبالی بهترین بازیکن دنیا در حال حاضر رو به عهده ی خودتون می ذارم.
دوست خوبم اطلاعات بالای شما برا کسی پوشیده نیست.بارها جواب سوالای خودمو تو فروم ها دادید ولی خب نواک این دو ساله واقعا خوب کار کرده و یه جمله معروف هست که شما خیلی تلاش کنید وخوب باشید / شانس هم به شما لبخند میزنه.

تنیس بازی نزدیکیه اسم ها تنیس بازی نمیکنن هر راند نه فقط نواک هرکس به هر بازیکن بخوره کار سختی داره خصوصا خاک که قدرت بدنی بالایی میخاد.

فقط میخاستم تورنومنت بی رافا و راجر با بحث خوش اقبالی نواک لوث نشه
که شاید اگه نواک قهرمان شه که اعتقاد دارم حقشو از خاک نگرفته به پای قرعه خوب و خوش شانسی و .... گذاشته نشه.
البته قابل پیش بینی هم نیست اندی و شاید استن هم شانس خوبی دارن

منم چون راجر نیست طرفدار نواکم
hooman3x آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی hooman3x به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)