بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > مسابقات سیدنی (Apia International Sydney)

مسابقات سیدنی (Apia International Sydney)

19-25 دی ماه - سیدنی، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-09-2012, 02:41 PM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات سیدنی

امروز در سيدني، مَتيو اِبدِن(Matthew Ebden) استراليايي هموطنانش را با شكست سيد هفتم مسابقات، مارسل گرانويرز اسپانيايي شاد كرد.بازيكن 24 ساله، فقط 1 بار بريك شد و پس از 111 دقيقه 6-1, 3-6, 6-3 پيروز ميدان شد.

او گفت:”از اين پيروزي خيلي خوشحالم، اصلاحات بيشتري نيز مي توانم انجام دهم كه چيز خوبيست.به نظرم بهترين تنيسم را بازي نكردم.اولين پيروزي فصل، اعتماد به نفس خوبي به من مي دهد و مرا در راه كسب پيروزي هاي بيشتر قرار مي دهد.”
پيشتر، سيد ششم مسابقات، فلورين ماير از آلمان به دليل مصدوميت از ناحيه ران از تورنومنت كناره گيري كرد.جاي او را در جدول مسابقات، رايان سويتينگ آمريكايي گرفت و از اين فرصت بهترين استفاده را كرد و 3-6, 7-6(2), 7-5 ژيل مولر را شكست داد.حريف دور دوم او دنيس ايستومين ازبكستاني خواهد بود كه 6-3, 2-6, 6-3 پابلو اَندوخار اسپانيايي را از پيش رو برداشت.

از سوي ديگر ياركو نيمينن فنلاندي 6-2, 6-2 نوجوان آمريكايي، جيمز داكوورت(James Duckworth) را مغلوب كرد تا به دور دوم مسابقات صعود كند.در ديگر بازي هاي مهم روز دوشنبه، بابي رِينولدز آمريكايي 7-5, 6-3 سرگِي استاخوفسكي را در 80 دقيقه برد تا ديدار دوم خود را با جان ايزنر برگزار كند.لوكاس كوبات هم پس از پيروزي 7-6(4), 7-5 برابر ايوان دوديگ، به مصاف سيد اول مسابقات خوان مارتين دل پوترو خواهد رفت.

اما در قسمت زنان، فرانچسكا اسكياوونه قهرمان مسابقات آزاد آمريكا، سم استوزر را به راحتي 6-2, 6-4 شكست داد.بنابراين استوزر كه هفته گذشته هم در دور دوم تورنومنت بريزبين شكست خورد، بدون انجام مسابقات زيادي پا به ملبورن خواهد گذاشت.اسكياوونه براي استوزر حريف سرسختي بوده چراكه او را قبلا در فينال رولندگاروس 2010 و فدكاپ سال گذشته هم شكست داده بود.

اسكياوونه كه در مسابقه بعدي خود به ديدار نيلا هانتوكوا مي رود، گفت:”به نظرم خيلي هجومي بازي كردم و او نتوانست بهترين بازيش را انجام دهد.به نظرم بازي كردن در استراليا برايش ساده نيست، فكر كنم بازي كردن در خانه، وقتي كه عاشق آن هم هستي كار سختيست.در مقابل سم شما هيچ وقت بازي را تحت كنترل نداريد چون نمي دانيد كه او چگونه بازي مي كند.بازي از آنچه كه به نظر مي رسيد سخت تر بود.”
استوزر هم پس از شكست گفت:”مسابقات در ملبورن به زودي آغاز خواهد شد و من مي خواهم كه خوب بازي كنم، اين همان چيزيست كه شكست را سخت تر مي كند.به نظرم امروز نتوانستم از پس انتظارات خوب بر بيايم.وقتي در استراليا هستم و بازي مي كنم، مي خواهم كه بهترين بازيم را ارائه دهم و همه اين كارها را همين ماه در همين جا انجام دهم.وقتي كه اين اتفاق نمي افتد، واضح است كه خيلي ناراحت كننده است.شايد ناراحت كننده تر از شكست در هرجاي ديگر.”
در ديگر بازي هاي امروز، آندريا پتكويچ 6-2, 6-3 آناستاسيا پاوليوچنكوا را كنار زد، لي نا در كمتر از يك ساعت 6-0, 6-3 اكاترينا ماكاروا را مغلوب كرد.ويكتوريا آزارنكا 6-2, 6-1 بازيكن سويسي، استفاني وُگِل را از پيش رو برداشت.ماريون بارتولي فرانسوي هم 6-3, 6-3 پولونا هِركوگ را شكست داد تا در مرحله بعد با يلنا داكيچ استراليايي بازي كند.اسوتلانا كوزنتسوا، هموطنش و سيد ششم مسابقات ورا زووناروا را مغلوب كرد و دومنيكا سيبولكوا 6-2, 4-6, 6-4 از سد شواي پنگ چيني گذشت تا در بازي بعد با كارولين ووزنياكي روبرو شود.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-10-2012, 06:10 PM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ليتون هيويت از مسابقات تنيس سيدني حذف شد.در روز سوم اين بازي ها، ليتون هيويت استراليايي برابر سيد پنجم رقابت ها ويكتور ترويسكي قرار گرفت و در سه ست شكست خورد.هيويت خصوصيت هميشگي خود يعني جنگيدن و تلاش را در ست اول به نمايش گذاشت و پس ازينكه 4-1 عقب بود، موفق شد 5 گيم متوالي را به خود اختصاص دهد و 6-4 برنده شود.در ست دوم و با يك بريك به سودش، همه چيز به نظر تمام شده مي رسيد ولي كنترل بازي را از دست داد و اين ترويسكي بود كه توانست از فرصت استفاده كند و 6-3 پيروز ست دوم شود و در ست سوم به راحتي 6-2 كار را تمام كرد.

هيويت كه از مصدوميت شست پا رنج مي كشد، گفت كه مصدوميتش از هفته گذشته تا به حال بهبود بيشتري نيافته است:”بدتر نشده، شايد اين مثبت ترين جنبه آن است.اگر بعد از اولين بازيم در جام هاپمن نمي توانستم راه بروم بايد نگران مي شدم ولي اين اتفاق نيفتاد.”
ترويسكي در بازي بعد به ديدار آلكس بوگومولوف خواهد رفت كه 6-4, 1-6, 6-4 از سد رابين هاسه هلندي گذشت.
در نبرد دو قهرمان پيشين تورنومنت،ماركوس باقداتيس قبرسي بود كه موفق تر عمل كرد و در 1 ساعت و 33 دقيقه ديميتري تورسونوف روس را 6-4, 6-4 شكست داد.باقداتيس 6 تا از 7 فرصت بريك شدن سرويسش را ناكام گذاشت و 14 ضربه ايس زد.او در مرحله بعدي به مصاف متيو ابدن خواهد رفت.

سيد هشتم مسابقات، رادك استپانك هم در 150 دقيقه 6-7(4), 6-4, 6-3 ژاوير ماليس را مغلوب كرد و به ديدار ياركو نيمينن خواهد رفت.در دو بازي ديگر امروز، جولين بنتو 6-3, 6-4 آندرياس سپي را حذف كرد و فابيو فونيني 2-6, 6-2, 6-0 مايكل راسل آمريكايي را شكست داد.

اما در بخش زنان، كارولين ووزنياكي يكي از چند سيد برتر بود كه امروز كار سختي داشتند.او مجبور شد در ست سوم بازي در حالي كه 4-0 عقب بود راه خود را براي پيروزي پيدا كند و درنهايت 7-5, 2-6, 6-4 دومنيكا سيبولكوا را شكست داد.
ووزنياكي:”به نظرم من شانسي براي برد نداشتم ولي هيچ وقت تسليم نمي شوم.من از شكست متنفرم.براي همين است كه اينقدر تلاش مي كنم.من هميشه تمام سعيم را براي برد مي كنم.مي خواهيم در پايان به عنوان برنده معرفي شوم.ازينكه به دور بعد راه يافتم خوشحالم.قطعا بازگشت از شكست خيلي راضي كننده است ولي بايد در دور بعد بهتر بازي كنم.”
ووزنياكي در دور ¼ نهايي به ديدار آگنيستا رادوانسكا مي رود كه نفر دهم رنكينگ زنان، آندريا پتكويچ را 7-5, 6-4 مغلوب كرد.ووزنياكي در ديدارهاي مقابل 5 بار رادوانسكا را شكست داده و 1 بار هم مغلوب شده.

نفر دوم رنكينگ زنان، پترا كويتوا كه به بيماري آسم مبتلاست، در هواي خفه و مرطوب سيدني خسته به نظر مي آمد ولي درنهايت توانست 7-5, 3-6, 6-4 آلكساندرا دولگِرو را از پيش رو بردارد.
كويتوا:”اين اولين بازيم در تورنومنت بود و همچنين اولين بازيم در هواي آزاد در سال جديد.من بايد به باد و آفتاب عادت كنم.راه زيادي در پيش است.من در آمريكا به آلكساندرا باختم و اين كمي در ذهنم بود.واقعا به اين بازي ها قبل از ملبورن نياز دارم.مي دانم كه در جام هاپمن 4 بازي انجام دادم ولي آن جا يك تورنومنت واقعي نبود.”
كويتوا در بازي بعد به ديدار دنيلا هانتوكوا مي رود.هانتوكوا توانست در دو ست 7-5, 6-1 فرانچسكا اسكياوونه ايتاليايي را شكست داد.
در ديگر بازي هاي امروز، مدافع عنوان قهرماني، نا لي چيني 2-6, 6-4, 6-1 شندِل شيپرز از آفريقاي جنوبي را شكست داد.حريف بعدي لي، لوسي سافاروا است كه پس از برتري 6-2 در ست اول و در حالي كه 2-0 در ست دوم پيش بود، به دليل مصدوميت اسوتلانا كوزنتسوا و كناره گيريش از بازي به مرحله بعد صعود كرد.ماريون بارتولي هم 6-0, 6-3 يلنا داكيچ از استراليا را مغلوب كرد و در ديدار بعدي به مصاف آزارنكا خواهد رفت.
در مسابقه پايان شب، سيد سوم مسابقات ويكتوريا آزارنكا بازي راحت تري نسبت به ديگر سيدها داشت و شماره 1 پيشين جهان، يلنا يانكويچ را 6-4, 6-2 مغلوب كرد.

ویرایش توسط Nima93 : 01-10-2012 در ساعت 06:25 PM
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-11-2012, 05:55 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

دور دوم بخش مردان رقابت هاي تنيس سيدني امروز برگزار شد.سيد برتر مسابقات، خوان مارتين دل پوترو پيروزي راحتي برابر لوكاس كوبات كسب كرد.قهرمان آزاد آمريكا 2009 در مقابل حريف لهستاني خود اصلا خطري احساس نكرد و اولين بازي خود در فصل جديد را 6-4, 6-2 برد.

دل پوترو:”شرايط خيلي سختي بود ولي من ابتدا در ست اول بر روي سرويسم خيلي تمركز داشتم و پس از آن سعي كردم كه از فرصت استفاده كنم و در رالي هاي طولاني شركت نكنم چون اين كار خيلي سخت بود.واقعا بازي سختي بود ولي در پايان برنده شدم.امروز خوب بازي كردم ولي فردا بايد بهتر شوم چون با حريف سخت تري روبرو مي شوم.”
حريف دل پوترو در ¼ نهايي ماركوس باقداتيس قبرسي خواهد بود كه در ماراتوني 132 دقيقه اي وايلد كارد استراليايي، متيو ابدن را 3-6, 7-5, 7-6(3) شكست داد.
ديگر بازي نزديك امروز در پارك المپيك سيدني با شكست سيد دوم مسابقات همراه بود.جان ايزنر آمريكايي نتوانست از پس هموطنش برآيد و درنهايت اين بابي رينولدز بود كه 3-6, 6-4, 6-4 پيروز شد.رينولدز در دور بعد با ياركو نيمينن ديدار مي كند كه سيد هشتم، رادك استپانك را 7-6(5), 5-7, 6-1 از پيش رو برداشت.

در ديگر بازي هاي روز چهارم، ريشارد گاسكه 6-2, 6-1 فابيو فونيني را مغلوب كرد، دنيس ايستومين 6-2, 6-1 رايان سويتينگ را حذف كرد، آلكس بوگومولوف توانست نايب قهرمان فصل پيش مسابقات ويكتور ترويسكي را 7-6(5), 6-4 از پيش رو بردارد و جولين بنتو 6-3, 6-4 فليسيانو لوپز را شكست داد.

اما در بازي هاي امروز بخش زنان كه به مرحله ¼ نهايي اختصاص داشت، پترا كويتوا و نا لي برنده شدند تا ديدار نيمه نهايي خود را مقابل يكديگر برپا كنند.قهرمان فصل پيش مسابقات ويمبلدون 8 گيم آغازين بازي را به سود خود به پايان برد و در نهايت 6-0, 6-4 دنيلا هانتوكوا را مغلوب كرد.به اين ترتيب كويتوا فقط دو پيروزي ديگر با كسب رتبه 1 رنكينگ فاصله دارد.

او در اين باره گفت:”من هنوز در اين راه هستم(رسيدن به صدر رنكينگ)، ولي هنوز بايد دو بازي ديگر را ببرم كه اولين آن ها در برابر لي خيلي سخت خواهد بود.هنوز راه زيادي پيش روست و بايد ببينيم چه پيش مي آيد.”
كويتوا درباره بازي هم گفت:”من واقعا از بازي خودم شگفت زده شدم، در اين جور شرايطي بازي كردن خيلي سخت است.”منظور او باد شديدي بود كه جهت حركت توپ ها را تغيير مي داد.”از ست اول راضي هستم و در ست دوم هم خوب بازي كردم و دنيلا هم توانست در ست دوم بهتر بازي كند.”
پيش از اين مسابقه، نا لي چيني در دو ست با نتايج 6-2, 7-6(3) لوسي سافاروا را شكست داد.پس از بازي لي گفت كه بهترين تنيسش را از ويمبلدون سال گذشته بازي كرده:”قبل از ويمبلدون سال گذشته به اين خوبي بازي مي كردم.منظورم اينست كه حتي در ويمبلدون حس مي كردم كه خوب بازي مي كنم ولي بعد از آن نمي دانم كه چه پيش آمد.”
اما در بازي آغازين بخش زنان كه در زمين اصلي مسابقات(كن رازول) برگزار مي شد اتفاق جالبي افتاد.در ست اول ويكتوريا آزارنكا 5-2 از ماريون بارتولي عقب افتاد ولي با يك بازگشت خوب
7-5 ست را پيروز شد.در ست دوم مسابقه، ناگهان برق كل مجموعه پارك المپيك سيدني براي 30 دقيقه قطع شد ولي بازي ادامه پيدا كرد.با توجه به خاموش شدن صفحه نمايش امتيازات و همچنين از كار افتادن بلندگوهاي استاديوم، داور صندلي مجبور بود كه نتايج را با صداي بلند اعلام كند تا حاضران در استاديوم از روند بازي باخبر شوند.درنهايت آزارنكا موفق شد در ست دوم
6-4 برنده شود تا به بازي خاتمه دهد.
آزارنكا:”اگر همه چيز كامل مي بود شايد خيلي خسته كننده مي شد.بدون نور، باد شديد...منظورم اينست كه باعث حواس پرتي شد ولي فكر كنم براي هردو ما يكسان بود.من فقط سعي كردم كه اينگونه به آن نگاه كنم، شرايطي كه بايد با آن كنار بيايم.سعي كردم كه تمركزم را حفظ كنم و بازيم را با شرايط تطبيق دهم چون من نمي توانم آن را تغيير دهم.”
او ادامه داد:”ماريون خيلي باورنكردني بازي كرد.ما هميشه بازي هاي سختي در برابر هم داريم و امروز هم چنين انتظاري داشتم.او واقعا مرا مجبور كرد كه سخت تلاش كنم و سطح بازيم را بالا ببرم كه خوشحالم در لحظات توانستم اين كار را انجام دهم.”
در بازي پاياني امشب، آگنيستا رادوانسكا توانست زن شماره 1 تنيس جهان كارولين ووزنياكي را 3-6, 7-5, 6-2 شكست دهد و پا به ديدار نيمه نهايي بگذارد.ووزنياكي در ست دوم در حالي كه 5-4 پيش بود اين فرصت را داشت كه بازي را به پايان برساند ولي بازيكن لهستاني به بازي بازگشت و پيروز شد. ووزنياكي براي ادامه بازي در ست پاياني مجبور شد تا مچ دست چپ خود را باندپيچي كند و در طول ست سوم با چشماني گريان به بازي ادامه داد.
رادوانسكا:”من واقعا خوشحالم، از مردمي كه تا دير وقت در استاديوم ماندند تا بازي را تماشا كنند متشكرم.كارولين انسان و بازيكن خيلي خوبيست ولي من خيلي خوشحالم كه به نيمه نهايي رسيدم.”
ووزنياكي:”اميدوارم مشكل جدي نباشد.فردا آزمايش انجام مي دهم و اميدوارم مشكلي نباشد.بيايد اميدوار باشيم.من بايد براي ملبورن كاملا خوب باشم.در طول بازي حس كردم كه كمي بهبود يافتم.”

18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-12-2012, 08:21 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

سيد اول مسابقات سيدني، خوان مارتين دل پوترو از دور مسابقات حذف شد.در ديدار ¼ نهايي برابر ماركوس باقداتيس قبرسي، دل پوترو نتوانست هم پاي حريفش بازي كند و در پايان 7-6(7), 6-4 شكست خورد.باقداتيس كه در سال 2010 در اين مسابقات قهرمان شده بود، توسط تماشاگران استراليايي به شدت تشويق مي شد كه همين باعث شكايت دل پوترو پس از پايان ست اول به داور مسابقه به خاطر فرياد كشيدن تماشگران در امتياز ست پوينتش شد.فرگوس مورفي، داور صندلي درخواست ماموران امنيتي بيشتري براي كنترل نظم كرد و در حالي كه تماشاگران در ست دوم كماكان به تشويق خود ادامه مي دادند، دل پوترو بدون هيچ اعتراضي به بازي ادامه داد.بعد از پايان مسابقه، دل پوترو گفت كه نمي داند چرا باقداتيس قبرسي در استراليا (كشوري با مهاجران قبرسي زياد) اينقدر طرفدار دارد:”من نمي دانم قبرس كجاست، به استراليا نزديك است يا نه، ولي تماشاگران زيادي براي ديدن بازيش اين جا بودند.گاهي اوقات بازي كردن وقتي كه تماشاگران در طول امتيازات سر و صدا مي كنند سخت است ولي من اينگونه جوي را دوست دارم.بعضي ها ماركوس را تشويق مي كردند، بعضي ها من را ولي من هيچ امتيازي را به خاطر سر و صداي آن ها از دست ندادم.ماركوس هميشه در استراليا باانگيزه بازي مي كند چون مردم زيادي او را تشويق مي كنند.”

باقداتيس:”من مشكلي نديدم، تنها در ست پوينت بود كه يك نفر صحبت كرد يا فرياد كشيد.منظورم اينست كه حواس من را هم پرت كرد.من خوش شانس بودم كه آن امتياز را بردم.اين تنها چيز بديست كه وجود دارد.”
او ادامه داد:”من امروز عالي بازي كردم، ديروز در شرايط سخت نتوانستم چنين بازي را ارائه دهم و مربيم گفت كه در زدن ضرباتت ريسك كن و من همين كار را كردم.من واقعا هجومي بازي كردم.خيلي خوب بود.”
باقداتيس در نيمه نهايي با جولين بنتو بازي مي كند.بنتو 6-2, 6-4 آلكس بوگومولوف را شكست داد.ديگر ديدار نيمه نهايي بين ياركو نيمينن و دنيس ايستومين خواهد بود.ايستومين 6-3, 6-3 بر بابي رينولدز آمريكايي غلبه كرد و ايستومين سيد سوم مسابقات، ريشارد گاسكه را 6-4, 7-6(4) از پيش رو برداشت.

در بخش زنان، اميدهاي پترا كويتوا براي كسب رنكينگ 1 ناكام ماند.نا لي با قدرت جسماني برترش موفق شد 1-6, 7-5, 6-2 پترا كويتوا را مغلوب كند.هرچند لي ست اول را واگذار كرد و در ست دوم يك بريك عقب بود، ولي توانست با جنگندگيش بازي را ببرد.
لي:”با بازي كه در ست اول انجام مي داد (كويتوا)، نمي دانستم چكار كنم.تسليم شوم؟هيچ كاري نمي توانستم انجام دهم.به نظرم در ست دوم بازي تغيير كرد چون گيم هاي سرويسش مثل ست قبل نبود كه امتيازات آن را با ضرباتش به دست مي آورد.”

لي چندين بار فرصت بريك شدن سرويسش را با سرويس هاي دوم عميق و شجاعانه ناكام گذاشت تا در رقابت باقي بماند.هرچه كه كويتوا را براي پايان دادن به بازي ناكام مي گذاشت، راه خود براي پيروزي را پيدا كرد.
لي ادامه داد:”بعد از پايان ست اول من از مربيم درخواست مشورت كردم و او به من گفت كه اگر همينگونه ادامه دهم بازي را به راحتي واگذار مي كنم.”
با اين حساب، كويتوا نمي تواند در هفته آينده به عنوان صدر نشين رنكينگ معرفي شود.او گفت:”من ست اول را خيلي خوب بازي كردم.من بازيكني بودم كه امتيازات را كسب مي كرد...و سپس در ست دوم، من كمي كند شدم و او خيلي خوب بازي كرد..من به او فرصت هاي خيلي زيادي دادم و او كار را تمام كرد.اين تنيس است، پستي و بلندي زيادي دارد.من در حال حاضر خيلي خسته ام.تورنومنت بعدي ملبورن است، اميدوارم آن جا بهتر نتيجه بگيرم و اينقدر خسته نباشم.”
در بازي پاياني تورنومنت، لي به ديدار ويكتوريا آزارنكا مي رود.آزارنكا هم مانند لي مجبور شد تا سطح بازيش را بالا ببرد و از شكست فرار كند.او 1-6, 6-3, 6-2 آگنيستا رادوانسكا را حذف كرد.
آزارنكا درباره ديدار با لي گفت:”به نظرم او امروز روحيه جنگندگي خيلي خوبي را نشان داد.ضربات او خيلي دقيق و همچنين سنگين هستند و شما بايد سعي در مقاومت كنيد، چون اينكار را خيلي خوب انجام مي دهد.”

17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2012, 04:59 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ياركو نيمينن و جولين بنتو يكي از غيرمنتظره ترين فينال هاي تاريخ 127 ساله مسابقات سيدني را برگزار خواهند كرد.روز جمعه و در مجموعه پارك تنيس سيدني، ياركو نيمينن فنلاندي پس از شكست 7-6(12), 6-3 دنيس ايستومين، به سومين بازيكن در 22 سال گذشته تبديل شد كه پس از راه يابي به جدول اصلي، به فينال مسابقات سيدني صعود كرده.نيمينن تا به حال در اين تورنومنت 7 بازي را برده (3 بازي در مرحله مقدماتي و 4 بازي در جدول اصلي).

بنابراين او ركورد ستودني خود در راه يابي به فينال حداقل يك تورنومنت در هر فصل، از سال 2001 به بعد (به جز سال هاي 2004 و 2005 كه به دليل شكستگي مچ كمتر بازي مي كرد) را ادامه داد.مشكل اينجاست كه او در مسابقات فينال خيلي بد نتيجه مي گيرد.ركورد 1 قهرماني از 11 فينال يكي از بدترين ها در تور مردان است.
نيمينن:”نه، بهترين نيست.فينال برايم خوشايند نبوده ولي حداقل در نيمي از آن ها هيچ شانسي نداشتم، دو بار با فدرر بازي كردم.چند بازي هم بود كه در آن ها كاملا نابود شدم.من به سادگي دومين بازيكن برتر هفته بودم نه اينكه مضطرب شوم يا چيزي مانند اين.هميشه بيشترين سعي خود را كرده ام و واضحست كه براي بردن عناوين قهرماني بيشتر كافي نبوده ولي اميدوارم فردا برنده شوم.”
حريف مسابقه نهايي براي نيمينن، يك بازيكن 30 ساله ديگر مانند خودش است.جولين بنتو كه اين هفته جزء سيدهاي برتر رقابت ها نبود، توانست با نتيجه 6-4, 6-4 بر ماركوس باقداتيس غلبه كند و گام به ديدار پاياني بگذارد.بازيكن فرانسوي كه ركورد بازي هاي خود در مقابل باقداتيس را به 4 پيروزي و 2 شكست ارتقا داد، در اين هفته حتي يك ست را هم واگذار نكرده.

او گفت:”من هيچ وقت او (نيمينن) را شكست نداده ام.هميشه بازي هاي خيلي خيلي سختي بوده، سه سته، طولاني.او بازيكن خوبيست.اعتماد به نفس بالايي هم دارد چون اين هفته بازي هاي زيادي را برده ولي همينطور مي تواند كمي هم خسته باشد.به من بستگي دارد، اينكه بتوانم راهي پيدا كنم تا اولين قهرماني دوران بازيم را به دست آورم.”

فينال قسمت زنان، پايان بخش بازي هاي امروز بود.هرچند سيد سوم، ويكتوريا آزارنكا از بلاروس تمركزش را در ست دوم از دست داد ولي در ست آغازين و پاياني بازي را تحت سلطه داشت و توانست 6-2, 1-6, 6-3 مدافع عنوان قهرماني، نا لي از چين را مغلوب كند.در حالي كه اين هفته همه به كويتوا و ووزنياكي و رقابت براي رسيدن به رنكينگ 1 چشم دوخته بودند، آزارنكا ازين فرصت استفاده كرد تا جاي خود را در رتبه 3 محكم تر كند.

آزارنكا:”اعتماد به نفس زيادي به من مي دهد ولي هفته آينده تورنومنت جديديست و بايد از صفر شروع كنم.من از نحوه بازيم در بازي هاي سخت اين هفته راضيم پس من خودم را كاملا قبل از يك تورنومنت بزرگ آزمايش كردم.فقط سعي مي كنم كه همين روند را ادامه دهم و همينگونه بازي كنم.”
با وجود قهرماني، آزارنكا همچنان در رتبه 3 خواهد ماند ولي لي با يك پله سقوط به رده ششم رنكينگ خواهد رفت.آزارنكا يكي از 6 بازيكنيست كه هفته آينده شانس رسيدن به صدر رنكينگ را دارند.

لي كه فقط در 7 بازي در نيمه دوم سال گذشته پيروز شد، گفت كه به فرم قبل از مسابقات ويمبلدون بازگشته:”حالا به نظرم اعتماد به نفس بيشتري دارم.چرا نگران باشم؟دليلي براي اينكار وجود ندارد.به نظرم از نيمه دوم سال گذشته خيلي خيلي بهترست ولي بايد پله پله پيش بروم.”
آزارنكا ادامه داد:”به نظرم امروز تنيس باورنكردني ارائه داديم.لي نا بازيكن خيلي خطرناكي است و امروز هم اين را ثابت كرد.خوشحالم كه توانستم بر او غلبه كنم و پيروز شوم.”

18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-15-2012, 08:39 AM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ياركو نيمينن فنلاندي، فينال به تعويق افتاده تورنومنت سيدني را به سود خود به پايان برد.روز شنبه و در ديداري كه به علت بارش باران از روز قبل به تعويق افتاده بود، نيمينن موفق شد در دو ست و با نتايج 6-2, 7-5 جولين بنتو از فرانسه را مغلوب كند تا دومين عنوان قهرماني دوران بازيش را به دست آورد.او كه در هر 4 بازي قبل مقابل بنتو پيروز شده بود، در گيم آغازين بازي بريك شد ولي 3 بار در ست اول سرويس حريف را بريك كرد.ست دوم با موفقيت هردو بازيكن در كسب گيم هاي سرويس همراه بود و بازيكن فرانسوي حتي مجبور شد در گيم دهم يك مچ پوينت را با سرويسش ناكام بگذارد ولي درنهايت نيمينن در گيم دوازدهم موفق شد كه سرويس بنتو را يك بار ديگر بريك كند و جام قهرماني را بالاي سر ببرد.

نيمينن:”سعي كردم كه بر روي هر امتياز تمركز كنم و به نظرم توانستم اين كار را خوب انجام دهم.من ركورد خوبي در مسابقات فينال ندارم ولي كار اشتباهي هم در آن ها انجام نداده ام كه باعث شكستم شود.امروز حس كردم كه شانس خوبي براي قهرماني دارم و بازي خوبم به من كمك كرد.سال هاي زيادي از زمان كسب اولين قهرمانيم (در اوكلند 2006) گذشت و من فينال هاي زيادي بعد از آن داشتم ولي خودم را باور داشتم.”

بنتو كه در همه 6 ديدار پاياني دوران بازيش مغلوب شده، گفت:”هفته خوبي بود ولي نه با پاياني كه مي خواستم چون من امروز به برد اميد داشتم.ياركو خيلي خوب بازي كرد ولي من مي توانستم بهتر بازي كنم.شروع خوبي براي فصل است.هدفم قهرماني در يك تورنومنت و تبديل شدن به يك بازيكن بهتر است.”

14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش