بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

26 دی - 9 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-15-2012, 09:30 AM   #1
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات آزاد استرالیا

جدال با اسپانیایی در شرایط مناسب

2.jpg

برنارد تامیک، ستاره تنیس استرالیا بازی راند نخست در برابر ورداسکو - تنیسور سابق در نیمه نهایی استرالیا - را تعجب آور می داند .

اما او با شکست دادن شماره هفت (بردیچ)، شماره هشت (فیش)، و 15 (مونفیلس) یک هفته باشکوه را در کویانگ سپری کرد. این تورنمنت نمایشی در واقع محلی برای آمادگی و گرم کردن تنیسورها قبل از اغاز اوپن استرالیا به حساب می آید .

3.jpg

شماره 37 جهان، از قرعه کشی اولین دور خود با ورداسکو (راه یافته به نیمه نهایی 2009) که از روز دوشنبه در راد لیور ارنا برگزار می شود، استقبال نمی کند . با این حال، تامیک که نسبت به برگزاری دیدار دو سال قبل خود در شب اعتراض داشت، بر این باور است که برگزارکنندگان محلی دیدار او با ورداسکو را به نفع اش برنامه ریزی کرده اند . این دیدار به عنوان بازی دوم در بعدازظهر روز افتتاحیه است "من آن (بازی در روز) را ترجیح می دهم. فکر می کنم اگر با او در شب بازی کنم، بسیار کندتر است. من فکر می کنم او آن شرایط (کند) را دوست دارد. بازی در طول روز، جایی که آن کمی سریعتر و هوای بیشتری وجود دارد، برای من بهتر است" 19 ساله گفت .

تامیک یک بار (سه سال پیش) با او بازی کرده است، زمانی که شانزده ساله بود و اسپانیایی بهترین نتیجه خود را در گرنداسلم رقم زد .

با وجود آن، امید میزبان، که توسط برخی به عنوان بهترین فرصت برای شکستن خشکسالی 36 ساله (لیتون هیوئیت فینالیست سال 2005 بود) در استرالیاست، احساس می کند فرصتی خوبی برای پیروزی در برابر اسپانیایی دارد .

"او (فرناندو) یک بار مرا در بریزبن شکست داده، فکر کنم زمانی که شانزده ساله بودم و او خوب بازی می کرد. در شش ماه گذشته او خیلی خوب نبوده و فکر می کنم این فرصت مناسبی برای بازی مقابل اوست".

"فرناندو در فورهند یکی از بهترین هاست. او در سرویس بسیار شایسته و در حرکت، واقعا خوب است".

5.jpg

با وجود داشتن مقدار زیادی از برنامه های دفاعی برای مقابله با اسپانیایی، تامیک معتقد است که کلید غول کشی های این هفته در کویانگ، توانایی اش در حمله بود .

عدم نگرانی از فشارها

او اکنون در خانه بازی می کند و فشار جمعیت را حس خواهد کرد "در حال حاضر این کمی متفاوت است. من سال گذشته جوانتر بودم و اکنون می توانم با آزادی بیشتری بازی کنم. مردم انتظار زیادی از من دارند".

"But, you know, I'm lucky and fortunate that I don't really worry when I'm on court. On court, I forget about everything. I worry about how to beat the player."
"I think it's my style. I just tend to disappear. Thoughts are not in my head. You hear a lot of things when you're not playing tennis, then you think about it. When I'm on the tennis court, I don't think about anything, except trying to win."

M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-15-2012, 07:48 PM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

فلورين ماير به علت مصدوميت كناره گيري كرد.

فلورين ماير آلماني به عنوان اولين بازيكن انصرافي از مسابقات آزاد استراليا معرفي شد.سيد بيستم تورنومنت قرار بود در دور اول با ين سون لو از تايپه ديدار كند ولي به علت كشيدگي ران از رقابت ها كنار كشيد.برگزاركنندگان تورنومنت، ريك دِ وُست (Rik de Voest) از آفريقاي جنوبي را جايگزين ماير در جدول اصلي اعلام كرده اند.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-16-2012, 03:44 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پيروزي بزرگان در روز اول رقابت هاي مردان

خوان مارتين دل پوترو ركورد شكست ناپذيري در دور اول مسابقات آزاد استراليا را ادامه داد.قهرمان آزاد آمريكا 2009 كه بيشتر فصل 2010 را به خاطر مصدوميت مچ از دست داد، در 4 ست و با نتايج 2-6, 6-1, 7-5, 6-4 آدرين مانارينو فرانسوي را مغلوب كرد.مانارينو تنها بازي گذشته بين اين دو را كه در تورنومنت كويينز فصل قبل برگزار شد به سود خود به پايان برده بود.
دل پوترو:”به نظرم مثل هميشه 4 بازيكن برتر بيشترين شانس قهرماني را دارند.همينطور شما بازيكنان خطرناك زيادي را داريد كه مي توانند هركسي را شكست دهند.”
اما پس از آن، بازي جذابي كه همه انتظارش را داشتند به وقوع پيوست.ماراتوني 5 سته بين برنارد توميك و فرناندو ورداسكو در استاديوم پر از تماشاگر راد ليور.نوجوان استراليايي بازي را خوب شروع كرد و حتي در گيم هشتم كه 11 دقيقه طول كشيد، سه فرصت براي بريك كردن ورداسكو داشت ولي استفاده نكردن از فرصت ها برايش گران تمام شد و اين ورداسكو بود كه در گيم بعدي سرويس توميك را بريك كرد و توانست ست اول را 6-4 به سودش خاتمه دهد.ست دوم با برتري سريع توميك آغاز شد ولي با خطاهاي خودش بريك را به ورداسكو هديه داد.پس از بريك كردن سرويس، ورداسكو از داور صندلي، پاسكال ماريا به خاطر دريافت راهنمايي از مربيش اخطار گرفت ولي اين قضيه بيشتر حواس توميك را پرت كرد تا يك بار ديگر سرويسش را از دست بدهد و ورداسكو 3-2 جلو بيفتد.توميك در گيم بعد نتيجه را برابر كرد ولي فرصت طلايي برابر كردن بازي را هنگامي كه 3 ست پوينت بر روي سرويس ورداسكو داشت از دست داد تا ست دوم به تايبريك كشيده شود.شانس استراليايي به نظر از دست رفته مي رسيد، توميك تايبريك را باخت.در ست سوم به نظر مي رسيد كه همين روند ادامه يابد ولي با يك بازي روان تر، توميك 5 گيم پياپي و ست را برد تا در ست چهارم 2-0 پيش بيفتد.ناگهان به نظر مي رسيد كه ورداسكو تمركزش را از دست داده و هرچند در ست پاياني چندين بار توميك را براي بريك كردن ناكام گذاشت، در گيم يازدهم نتوانست مقاومت كند و درنهايت توميك با سرويس خود پس از 4 ساعت و 11 دقيقه، 4-6, 7-6(3), 64, 6-2, 7-5 پيروز شد.

توميك:”من نمي دانم كه از كجا انرژي بيشتري پيدا كردم ولي مي خواهم از تماشاگران تشكر كنم.ممنون.خيلي سخت است، من سعي مي كنم كه به تحمل فشار انتظارات عادت كنم.من از آن لذت مي برم ولي امروز سختي كشيدم.نمي دانم كه چگونه برنده شدم ولي مي دانم كه شادترين آدم زنده [در دنيا] هستم.”

رافائل نادال هم بازي راحتي داشت و 6-4, 6-1, 6-1 آلكس كوزنتسوف را حذف كرد.اگرچه مصدوميت شانه برايش مشكل ساز نشد ولي زانوي راست نادال كاملا باندپيچي شده بود.او پس از بازي گفت:”ديروز عصر عجيب ترين اتفاق برايم افتاد.من بر روي يك مبل در هتل نشسته بودم كه يك ترك خوردگي در زانويم احساس كردم.اين چيز عجيبي نيست، دفعات زيادي اتفاق افتاده و من پايم را دو بار حركت دادم تا ببينم مشكلي وجود دارد يا نه.بعد از بار دوم درد باورنكردني در زانويم داشتم و نمي توانستم آن را تكان دهم.بعد از آن مطمئن نبودم كه آيا قادر به شركت در مسابقات خواهم بود يا خير...كمي درمان بر روي آن انجام دادم و درنهايت توانستم آن را حركت بدهم.كل عصر را بر روي اين كار وقت گذاشتيم و بالاخره شب توانستم با وجود درد كاملا پايم را حركت دهم.امروز صبح وقتي بيدار شدم حس بهتري داشتم.”

در بازي نوبت شب در زمين اصلي، قهرمان 4 دوره رقابت ها، راجر فدرر در سه ست آلكساندر كودرياستوف از روسيه را مغلوب كرد.فدرر فقط به 98 دقيقه زمان نياز داشت تا 7-5, 6-2, 6-2 پيروز شود.او 80 درصد امتيازات سرويس اولش را برد و 43 ضربه وينر در برابر 21 ضربه حريفش زد.فدرر كه تا به حال با كودرياستوف بازي نكرده بود، گفت كه براي كسب اطلاعات درباره حريفش از اينترنت كمك گرفته:”من در اينترنت چيزهاي درباره او خواندم و مي دانستم كه چه چيزي را بايد انتظار داشته باشم ولي نمي دانستم كه نقاط ضعف و قوتش كدام هستند.”
فدرر گفت كه مصدوميت كمرش كه باعث كناره گيري از تورنومنت دوحه شده بود كاملا رفع شده و 100 درصد آماده است.

در مهم ترين بازي هاي امروز در بخش مردان، سيد هشتم مسابقات، ماردي فيش از آمريكا، 91 درصد امتيازات سرويس اول خود را كسب كرد و هر 3 بريك پوينت مقابلش را ناكام گذاشت تا 6-4, 6-4, 6-2 ژيل مولر از لوكزامبورگ را شكست دهد.نفر هفتم رنكينگ، توماس برديچ 7-5, 4-6, 6-2, 6-3 آلبرت راموس از اسپانيا را مغلوب كرد.سيد دهم نيكولاس آلماگرو اسپانيايي ابتدا از لوكاس كوبات عقب افتاد ولي در پايان 1-6, 7-5, 6-3, 7-5 پيروز شد.فلسيانو لوپز 7-6(5), 6-3, 7-6(2) لئونارد مِيِر از آرژانتين را مغلوب كرد.حريف بعدي لوپز فلاويو كيپولا ايتاليايي خواهد بود كه در يك بازي طولاني 6-4, 4-6, 3-6, 6-2, 6-1 نيكولاي داويدنكو را مفلوب كرد.ايوو كارلويچ هم توانست سيد 31 ام رقابت ها، يورگن ملزر را 7-6(3), 7-5, 6-3 حذف كند.استانيسلاس واورينكا از سويس 6-1, 6-1, 7-5 بنوت پير را كنار زد تا در مرحله دوم به ديدار ماركوس باقداتيس قبرسي برود.باقداتيس 6-1, 7-6(5), 6-2 بنجامين بكر را مغلوب كرد.خوان موناكو 5-7, 6-4, 3-6, 7-6(4), 0-6 به فيليپ كولشرايبر باخت.سيد سيزدهم، آلكساندر دولگوپولوف در حالي كه دو ست اول را واگذار كرده بود درنهايت 1-6, 4-6, 61, 6-1, 6-2 گرگ جونز استراليايي را مغلوب كرد.جان ايزنر از آمريكا 6-4, 6-4, 7-6(1) بنجامين ميشل، وايلد كارد استراليايي را حذف كرد.ايوان ليوبيچيچ كروات در حاليكه 2-0 از لوكاس لكسو پيش بود، 3-6, 4-6, 6-3, 6-4, 6-4 شكست خورد.نوجوان بلغاري، گريگور ديميتروف 4-6, 6-3, 3-6, 6-4, 6-4 جرمي شاردي از فرانسه را كنار زد و كوين اندرسون 6-1, 6-2, 6-4 از سد فردريك نيلسن گذشت.قهرمان مسابقات سيدني، ياركو نيمينن هم پس ازينكه ست اول را به ديويد نلبنديان واگذار كرد و در ست دوم 5-2 عقب بود، به دليل مصدوميت از ادامه مسابقه انصراف داد.

25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-16-2012, 05:14 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

سيدهاي برتر زنان، به راحتي گام به مرحله دوم نهادند.

سيد سوم تورنومنت، ويكتوريا آزارنكا در راه پيروزي فقط يك گيم را واگذار كرد.آزارنكا كه در مقابل هيتر واتسون بريتانيايي قرار گرفته بود، 12 گيم پشت سرهم را به خود اختصاص داد تا در 67 دقيقه 6-1, 6-0 برنده شود.
او گفت:”خب، نتيجه خيلي راحت نشان مي دهد.مسابقه دادن، در واقع هيچ وقت راحت نيست، مخصوصا براي من كه شنبه به ملبورن آمدم.در واقع اولين تمرينم در زمين اصلي همين امروز صبح بود.”
قهرمانان مسابقات سيدني از سال 1977 تا كنون 6 بار به فينال آزاد استراليا رسيده اند و 2 بار قهرمان شده اند.بنابراين آزارنكا شانس خوبي براي قهرماني دارد.
او ادامه داد:”به نظرم خوب بازي كردم.چند چيز كوچك وجود دارد كه بايد فردا آن ها را اصلاح كنم تا در دور دوم بهتر باشم.”

قهرمان فصل گذشته رولندگاروس و سيد پنجم تورنومنت، نا لي، آغاز كندي داشت ولي در ادامه 6-3, 6-1 كِسِنيا پرواك از قزاقستان را شكست داد.پرواك در ست اول پابه‌پاي لي بازي كرد ولي ستاره چيني پس ازينكه 4-2 جلو افتاد، به نظر نمي رسيد بازي را واگذار كند.
لي:”بازي كردن (در گرما) آسان نيست.من به آن عادت ندارم.من از سيدني به اينجا آمدم ولي آنجا دما 20 درجه به نظر مي رسيد.روز خيلي سختي بود.”
لي كه سال گذشته در فينال اين رقابت ها به كيم كلايسترز باخت، گفت كه اميدوارست امسال قهرمان شود:”اميدوارم كه يك گام فراتر بگذارم.از بازي فعليم راضي هستم...بله، به نظرم همينگونه ادامه مي دهم.اين هفته همه چيز فرق دارد.ربطي با نحوه بازيم در جام هاپمن و سيدني ندارد.اين تورنومنت بزرگ تر و مهم تر است.”

اما در ادامه مسابقات روز اول، مدافع عنوان قهرماني، كيم كلايسترز هيچ نشانه اي از آسيب ديدگي اخيرش بروز نداد و در مقابل تلاش بازيكن پرتقالي، ماريا كولر مقاومت كرد تا 7-5, 6-1 پيروز شود.بازيكن بلژيكي در بازگشت دادن سرويس حريفش در ست اول مشكل داشت ولي آرام آرام نبض بازي را به دست گرفت.
كلايسترز:”بازگشت به اينجا فوق العاده است، من هميشه عاشق آمدن به استراليا هستم ولي اين حس امسال قوي تر از سال گذشته است.بازگشت به اين زمين هم خيلي عاليست، خاطره هاي خوبي را به يادم مي آورد.ولي من امروز بر بازيم تمركز كردم چون با بازيكن خوبي روبرو شده بودم.مجبور بودم كه از ابتدا تا پايان خوب بازي كنم.”

در بازي دوم نوبت شب زمين راد ليور، كارولين ووزنياكي 10 تا از 11 گيم پاياني بازي را به خود اختصاص داد تا 6-2, 6-1 آناستاسيا روديونوا از استراليا را مغلوب كند.سرعت بالاي ووزنياكي در زمين و ضربات باثباتش روديونوا را تحت فشار قرار داد و بازيكن روسي الاصل را مجبور به استفاده از ضربات ريسكي كرد كه نتيجه آن خطاهاي زياد برايش بود.ووزنياكي پس از بازي گفت كه خوشحالست كه هيچ دردي از ناحيه مچ چپ احساس نكرده:”بهتر شده است.من كمي قبل از بازي نگران بودم و دقيقا نمي دانستم چه پيش خواهد آمد.امروز از احساسم در زمين خيلي راضي بودم.شما هميشه مي خواهيد در دور اول خوب بازي كنيد.من از نحوه بازيم خيلي خيلي خوشحالم.”
او در ادامه از راجر فدرر براي اينكه بازيش را خيلي زود به پايان رساند تا بازي زنان بدون تاخير آغاز شود تشكر كرد:”بازي كردن در اولين مسابقه نوبت شب خيلي خوب است چون شما دقيقا مي دانيد چه موقعي بازي را شروع مي كنيد.راجر خيلي خوب اين كار را انجام داد...او هميشه امتيازات را سريع بازي مي كند و رالي هاي زيادي در بازي او نمي بينيد.”

در ديگر بازي هاي مهم بخش زنان، سيد هشتم آگنيستا رادوانسكا در يك بازي 3 ساعته و سخت 6-7(10), 6-4, 6-2 بتاني متك سندز را شكست داد.دنيلا هانتوكوا 4-6, 6-3, 6-2 واروارا لپچنكو از آمريكا را حذف كرد.جوليا گرگس از آلمان 6-3, 7-6(3) پولونا هركوگ از اسلوني را مغلوب كرد.سيد نوزدهم مسابقات، فلاويا پنتا 6-3, 1-6, 6-2 از نينا برتچيكوا شكست خورد.فرانچسكا اسكياوونه ايتاليايي 6-1, 6-3 لورا پوس-تيو را كنار زد.سيد شانزدهم، شواي پنگ از چين 6-3, 6-4 ارغوان رضايي تنيسور فرانسوي-ايراني را شكست داد.كريستينا مك هيل 6-2, 6-4 لوسي سافاروا را مغلوب كرد.گالينا ووكوبوا از قزاقستان 7-5, 6-2 سيد 28 ام يانيا ويكماير را حذف كرد.يلنا يانكويچ 6-2, 6-0 بازيكن جوان بريتانيايي لورا رابسون را از پيش رو برداشت و مونيكا نيكولسكو رومانيايي كه سيد 31 ام مسابقات است، 5-7, 6-0, 6-3 آليزه كورنت از فرانسه را شكست داد.

24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-16-2012, 09:37 PM   #5
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

Shuai Peng (16) def. Aravane Rezai 6-3, 6-4

d442d487eb6f174d1da98172ac84f537-getty-137163140.jpg
Aravane Rezai of France talks to the doctor as she feels the affects of the heat in her first round match against Shuai Peng of China during day one of the 2012 Australian Open at Melbourne Park

پس از 84 دقیقه، سید شانزدهم زنان دیدار نخست خود را با برتری به پایان برد . شوای پنگ که هفته قبل در اوکلند رضایی را در سه ست با شکست مواجه کرده بود، در کورت شماره سه اوپن استرالیا کار ساده تری پیش روی داشت . رضایی در هر ست یک بار سرو چینی را بریک کرد اما این برای پیروزی کافی نبود . ضربات وینر او نسبت به حریفش تقریبا دو برابر بود ولی در خطاها اختلاف زیاد : 33به13 .

رضایی در ست دوم نمایش بهتری ارائه کرد و با اینکه گیم نخست را از دست داد، خیلی زود بازگشت و تا انتهای ست پایاپای ادامه داد . او در نواختن سرو هنوز دارای اشکال هست و از این جهت پوینت های حساسی را به حریف می دهد .

تامیک - ورداسکو

143ff939583c96913fb56eca9206d3ec-getty-137141202.jpg

در حاشیه دیدار تامیک با ورداسکو که با برتری نوجوان استرالیایی در پنج ست همراه بود، نویسندگان، خبرنگاران و طرفداران حاضر در استادیوم محل برگزاری مسابقه، لباس اسپانیایی (ترکیبی از رنگ زرد و قرمز) را مورد تجزیه و تحلیل خود قرار دادند، که البته به شکل طنز خودنمایی می کرد . چند نمونه در زیر :

Verdasco looks like he was run over by a gigantic highlighter.

Verdasco--needless to say--is wearing some LOUD clothing.

Verdasco supporting gay rights by coming as a rainbow

اسپانیایی یک بار از پاسکال ماریا، داور این دیدار هشدار دریافت کرد :

Verdasco gets a warning for coaching. Pascal Maria: "I don't know what they were saying but the sentence was too long for 'Vamos' "

21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2012, 10:48 AM   #6
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

طوفان روسی، ملبورن در شوک خروج استوزر

88.jpg 4266613789.jpg
ماریا با نتیجه درخشان برابر دولکو، باخت در ویمبلدون را فراموش کرد

سید چهارم مسابقات تنها به 58 دقیقه زمان نیاز داشت تا آرژانتینی را محو کند .
ماریا شاراپووا که پس از عدم شرکت در تورنمنت بریزبن نگرانی هایی در رابطه با
آمادگی اش ایجاد کرده بود، در هایسنس آرنا به تمامی سوالات پاسخ داد .
او تنها یگ گیم را به دولکو واگذار کرد که حاصل بریک بود . همپتون امریکایی،
حریف بعدی شاراپووا در راند دوم خواهد بود .

اما در راد لیور آرنا، امیدهای میزبان خیلی زود از بین رفت . سم استوزر که با قهرمانی در یو اس اوپن
از بخت های اصلی قهرمانی به شمار می رفت، در گرمای 91 درجه فارنهایت (33 س.گ)
دوام نیاورد . شگفتی ساز رومانیایی ست نخست را در تای بریک از آن خود کرد و در ست دوم
3-6 به پیروزی دست یافت "احتمالا کل کشور (در حال حاضر) از من متنفر هستند"
سورنا کریستئا با خنده و پس از پایان بازی گفت.

1411982892.jpg

خیلی آسان برای صرب
در حالی که لورنزی، تنیسور ایتالیایی شروع خوبی داشت و با تحت فشار قرار دادن جوکوویچ
اولین بریک بازی را گرفت، مدافع عنوان قهرمانی در 18 گیم متوالی، بازی نخست را به پایان برد
"بدیهی است که می خواهم یک شروع خوب در اولین مسابقه رسمی فصل داشته باشم.
به طور کلی از عملکرد امروز راضی هستم" شماره یک جهان گفت.

66.jpg
Sabine Lisicki doing press with ESPN Star after her 1r match win AusOpen

پیروزی دشوار برای لیسیکی
تنیسور آلمانی و راه یافته به نیمه نهایی ویمبلدون، در راند نخست استرالیا توسط یک کوالیفایر
سوئیسی به زحمت افتاد . او با 55 خطا در آستانه حذف از مسابقات قرار گرفته بود به ویژه
اینکه گرمازدگی باعث خستگی مفرطش شد و به همین دلیل، در جریان مسابقه تقاضای ترینر کرد . بازی بعد با پییر اسرائیلی.

ماموریت غیرممکن سرباز رایان
با دو بریک و پیروزی در ست نخست، رایان هریسون، پس از نوجوان استرالیایی، تماشاگران را
آماده ی خلق شگفتی دیگری کرد . اما اندی ماری، شماره چهار مردان و فینالیست فصل
پیش در ست دوم ریتم بازی را در دست گرفت و با دفاعی خوب، امریکایی تهاجمی و عصبی را
تحت کنترل خود قرار داد. ماری که بیش از سه ساعت در کورت مبارزه کرد، از ناحیه پای چپ
کمی احساس ناراحتی داشت .

ویرایش توسط M∂hdi : 01-17-2012 در ساعت 11:02 AM
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2012, 05:36 PM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

نبرد ستارگان قديمي، هيويت-راديك

شرايط رويارويي دو قهرمان كهنه كار تنيس در دور دوم مسابقات آزاد استراليا فراهم شد.امشب در زمين اصلي مجموعه پارك ملبورن، ليتون هيويت استراليايي در حضور 19000 تماشاگر مشتاق توانست در نبردي 3 ساعت و 58 دقيقه اي، سدريك-مارسل استبه را 7-5, 6-4, 3-6, 7-5 شكست دهد تا به مرحله بعد صعود كند.بعد از پيروزي هيويت در دو ست اول، استبه ست سوم و اوايل ست چهارم بازي را در اختيار گرفت و 5-1 جلو افتاد.در حالي كه همه فكر مي كردند كار به ست پنجم خواهد رسيد، هيويت با جنگندگي معروفش روند بازي را به طرز خارق العاده اي تغيير داد و 6 گيم پياپي را به خود اختصاص داد تا برنده شود.
هيويت:”من در ست چهارم فقط سعي كردم كه در بازي باقي بمانم و او را مجبور به زدن ضربات بيشتر كنم.از تماشاگران هم تشكر مي كنم، هربار كه مي خواهم اينجا بازي كنم حس مي كنم بازي 5 سته خواهد شد.آن ها هم براي يك شب طولاني ديگر آماده مي شدند.”
حريف هيويت در بازي بعد، ديگر شماره 1 پيشين جهان و حريف قديميش اندي راديك خواهد بود.راديك در سه ست 6-3, 6-4, 6-1 رابين هاسه از هلند را مغلوب كرد.بازيكن آمريكايي در طول بازي سرحال به نظر مي رسيد و توانست 35 ضربه وينر بزند و هاسه را 6 بار بريك كند.
راديك:”از بازي امروزم راضي هستم.سرويسم خيلي خوب بود.فقط چند ريترن را از دست دادم ولي به نسبت يك بازي دور اول گرنداسلم خوب بود.”
راديك درباره رويايي با هيويت گفت:”او جنگنده است.من احترام زيادي براي او قائلم همانطور كه براي ديگران اينگونه است.”

اما قهرمان مسابقات دوحه مجبور شد براي پيروزي سخت تلاش كند. فيناليست سال 2008، جو ويلفرد سونگا فرانسوي چندين بار كنترل بازي را از دست داد ولي درنهايت 6-4, 3-6, 6-2, 7-5 بر دنيس ايستومين غلبه كرد.هرچند سونگا ست دوم را از دست داد ولي پس از آن به بازي مسلط شد و در ست چهارم 5-2 پيش بود و دو فرصت براي اتمام بازي داشت.اينجا بود كه ايستومين با سرويس خود اين فرصت ها را ناكام گذاشت و در گيم بعدي سونگا را بريك كرد تا اين بازي هيجان انگيز را ادامه دهد.سونگا در پايان از سومين مچ پوينتش استفاده كرد تا پيروز شود.
او گفت:”من انتظار چنين بازي سختي را داشتم.بازي كردن در مقابل دنيس هميشه مشكل است.”

در ديگر بازي هاي مهم بخش مردان، ويكتور ترويسكي بازي 2-0 باخته را 4-6, 4-7(3), 6-2, 7-6(3), 6-2 از خوان كارلوس فررو برد.او به ديدار ميخاييل كوكوشكين مي رود كه 6-4, 6-3, 6-0 گيرمو گارسيا لوپز را مغلوب كرد.سيد دوازدهم ژيل سيمون از فرانسه در يك نبرد طولاني نفر 201 رنكينگ، داناي اودومچوك را 6-1, 3-6, 6-3, 6-7(5), 6-3, 6-2 شكست داد و در دور دوم با هموطنش جولين بنتو بازي مي كند.داويد فرر 6-1, 6-4, 6-2 روي ماچادو از پرتقال را حذف كرد.فيناليست رقابت هاي دوحه، گائل مونفيس 7-6(5), 6-3, 6-3 بر مارينكو ماتوسويچ استراليايي غلبه كرد.ريشارد گاسكه 6-3, 3-6, 6-3, 6-1 آندرياس سپي را از پيش رو برداشت.كِي نيشيكوري از ژاپن 6-1, 7-6(7), 6-0 استفان رابرت را مغلوب كرد.نيكولاس ماهو موفق شد سيد 29 ام رادك استپانك را 7-5, 7-5, 6-3 شكست دهد.سيد نهم يانكو تيپسارويچ 5-7, 7-6(12), 6-3, 6-4 ديميتري تورسنوف را حذف كرد و ميلوس راونيچ 6-4, 6-0, 6-2 فليپو وولاندري ايتاليايي را شكست داد.
نتايج كامل بازي هاي هر روز از مسابقات را مي توانيد در اين تاپيك مشاهده كنيد.

20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2012, 05:42 PM   #8
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

سابینه پس از پیروزی امروزش گفت :

" سلام بر همه. من بازی امروزم رو در سه ست پیروز شدم. شرایط بسیار سحتی در خارج وجود داشت ( باد شدید ) و من نتونستم به خوبی بازی کنم اما تا آخر جنگیدم. من تمام سعی ام را می کنم تا در بازی بعدی بهتر باشم. از تمام کسانی که در داخل و خارج من را حمایت کردند تشکر بسیار می کنم. من امروز عصر یه عکس گرفتم که برای شما قرار می دم ( ببخشید بخاطر کیفیت بد ) "

Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2012, 08:47 AM   #9
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

فيش، اولين قرباني در ملبورن

سيد هشتم تورنومنت، ماردي فيش از دور مسابقات حذف شد.بازيكن آمريكايي پس از شكست 6-(4), 3-6, 6-7(6) مقابل آلخاندرو فايا، براي سومين سال پياپي از راه يابي به دور سوم باز ماند.فيش فقط مي تواند خودش را مقصر باخت ببيند چرا كه 58 خطا در ضرباتش داشت كه شامل 37 خطا از طرف فورهندش بود.فايا 30 ضربه وينر زد كه 11 تا از آن ها در ست سوم بود تا براي سومين بار به اين مرحله از گرنداسلم صعود كند.او به مصاف فيليپ كولشرايبر خواهد رفت كه راه ساده اي براي صعود داشت و پس ازينكه 6-0, 4-0 از پير ريبا پيش افتاد، به دليل كناره گيري حريفش پيروز شد.
اما برخلاف فيش، سيد هفتم توماس برديچ از جمهوري چك به راحتي به جمع 32 نفر برتر مسابقات صعود كرد.برديچ 47 وينر و 21 ايس زد تا در 1 ساعت و 54 دقيقه 6-1, 6-0, 7-6(4) اليور روكوس را مغلوب كند.
همچنين راجر فدرر بدون انجام مسابقه به مرحله بعد راه يافت.حريف فدرر، آندرياس بِك آلماني به دليل مصدوميت از ناحيه كمر از مسابقات كناره گيري كرد تا فدرر در مسابقه بعدي خود به ديدار برنده بازي ايوو كارلويچ و كارلوس برلاك برود.
در ديگر بازي هاي پايان يافته مردان، كوين اندرسون از آفريقاي جنوبي 3-6, 6-1, 7-6(3), 6-3 سرگي استاخوفسكي را شكست داد و ين سون لو از تايپه 7-5, 6-2, 6-2 فلورنت سِرا از فرانسه را حذف كرد.فليسيلنو لوپز 75, 7-6(4), 6-2 فلاويو كيپولا از ايتاليا را مغلوب كرد و خوان مارتين دل پوترو 6-4, 7-5, 6-3 بلاز كاوچيچ را از پيش رو برداشت.

در قسمت زنان، مدافع عنوان قهرماني، كيم كلايسترز بلژيكي در 47 دقيقه 6-0, 6-1 استفان فورتز گاكون از فرانسه را مغلوب كرد تا به دور سوم صعود كند.او پس از بازي گفت:”من حس كردم كه در بازي اولم ريتمي را كه دوست داشتم به دست نياوردم و بنابراين در ابتداي مسابقه به دنبال همين بودم.من به توپ خوب پربه زدم و توانستم او را تحت فشار قرار دهم.در واقع به او اجازه ندادم كه بازيش را پياده كند.”
نا لي هم به همين اندازه محكم بود و 6-2, 6-2 اليويا روگوفسكا را شكست داد.لي درباره بازگشت به ملبورن گفت:”بازگشت به اينجا واقعا حس خوبي به من مي دهد.من خاطرات خيلي خوبي از سال گذشته دارم و شما به خود مي گوييد’آه، اين استاديوم.’ شما مي توانيد در يك زمين شكست بخوريد و با بازگشت به آنجا خاطرات بدي داشته باشيد ولي اين بار من حس خيلي خوبي دارم.”

در ديگر مسابقات انجام شده، ايوتا بنسوا 6-2, 6-4 سيد شانزدهم شواي پنگ را حذف كرد و شماره 1 پيشين زنان يلنا يانكويچ 6-4, 6-2 چانگ كاي-چن از تايوان را شكست داد.سيد 22 ام جوليا گرگس ست اول را 6-2 برد و در ست دوم 2-0 پيش بود كه حريفش اِلِني دانيليدو به دليل مصدوميت كناره گيري كرد.آنابل مدينا گريگوز 6-1, 6-0 اولگا گوورتسوا را از پيش رو برداشت و كريستينا مك هيل 3-6, 7-6(4), 6-3 مارينا اراكويچ نيوزيلندي را حذف كرد.

16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2012, 09:07 AM   #10
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

فیش، خارج از آب

ff0cc34c8d40cee20c324c97797df8b0-getty-508252998.jpg

با شکست برابر شماره 71 رنکینگ، ماردی فیش در راند دوم آزاد استرالیا متوقف شد تا
پیشرفتی بیش از یک چهارم نهایی در گرنداسلم ها، نداشته باشد . فیش، سید هشتم مردان
با وجود چهار بار شکستن سرویس گیم کلمبیایی، در گرفتن یک ست نیز ناموفق بود "فکر می کنم
خوب بازی کردم، برخی شانس ها داشتم، اما با خطاهای زیاد". با 58 خطا از مجموع 218 پوینت بازی.
دو ست در تای بریک و 3-6 در ست دوم برای الخاندرو فایا. دیدار بعدی با فیلیپ کولشرایبر آلمانی.

بردیک در دور سوم
برخلاف امریکایی، توماس بردیک چک تبار ست های اول و دوم را به آسانی کسب کرد و در ست
سوم مجبور شد در تای بریک مسابقه را به پایان ببرد . بخت شماره هفت قهرمانی در این
دیدار 21 امتیاز سرویس داشت. کوین اندرسون، تنیسور اهل افریقای جنوبی که استاخوفسکی
اوکراینی را در چهار ست شکست داد، حریف فینالیست 2010 ویمبلدون خواهد بود .

350599a4a62dcdf2cb3ba5f76c9e2d79-getty-508253218.jpg

کیم، بدون مشکل
کیم کلایسترز بلژیکی، مدافع عنوان قهرمانی زنان، دیدار آسانی برابر فرانسوی گمنام داشت و
فقط یک گیم را واگذار کرد. او پس از 47 دقیقه خود را در راند سوم می بیند، در جایی که
دنیلا هنتاکوا پس از دیداری سخت و سه سته در انتظار اوست. 9به1 برای بلژیکی، تنها باخت
به اسلواکی پس از کناره گیری از نیمه نهایی بریزبن، در حالی که ست نخست را با پیروزی تمام کرده بود .

On court with Christina McHale and PatrickMcEnroe.jpg
On court with Christina McHale and Patrick McEnroe

امیدوار به آینده
کریستینا مک هیل، پس از باخت در ست نخست، مسیر پیروزی مقابل نیوزیلندی را پیدا کرد.
او که از امیدهای آینده امریکا به شمار می رود ست دوم را در تای بریک گرفت و با پیروزی در ست
نهایی، می خواهد باخت سنگین در چارلستون را جبران کند و حریفی دشوار برای یلنا یانکوویچ صرب
در دور سوم باشد.

تنها یک ایتالیایی
استادیوم مارگارت کورت آرنا، تنها به یک تنیسور ایتالیایی اجازه می داد تا به دور بعد صعود کند
. با پیروزی در دو ست، قرعه بد به نام سید دهم مسابقات، فرانچسکا اسکیاونه رقم خورد تا
پس از خروج استوزر دومین تنیسور برتر از مسابقات کنار برود. اوپراندی، در دیدار بعد گورگس
المانی را پیش روی می بیند که با کناره گیری حریفش در ست دوم، پیشرفت کرد .

Untitled-1.jpg

تنیسور 21 ساله آلمانی که دیروز برابر هیوئیت در چهار ست مغلوب شد، توسط یک مربی
ایرانی به نام بنجامین(بنیامین) ابراهیم زاده Benjamin Ebrahimzadeh هدایت می شد .

ویرایش توسط M∂hdi : 01-18-2012 در ساعت 09:29 AM
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
آزاد استرالیا

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش