بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

5-18 تیر - لندن، انگلیس

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی 06-22-2012, 11:00 AM   #1
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض شرایط بازی

WIMBLEDON
در سالهای اخیر برگزارکنندگان مسابقات نوع چمن به کار رفته در Wimbledon را از fescue به rye تغییر داده اند.
چمن Rye سفت تر و محکم تر است , که باعث می شود سطح برگزاری مسابقات High Bounce تر شود و در کل سطحی کندتر نسبت به سالیان گذشته را رقم می زند.
" من حس می کنم چمن مسابقات Wimbledon در سالیان گذشته تغییر کرده است , " Sharapova چنین گفت و ادامه داد:
" به طور یقین سطح برگزاری مسابقات به ان سریعی که من در سال ۲۰۰۴ فاتح مسابقات شدم نیست. بازیکنان به خیلی از توپها می رسند و انها را بر می گردانند. مساله ذهنی که شما در اینجا با ان دست و پنجه نرم می کنید خیلی شبیه به خاک رس است. شما باید انتظار انرا داشته باشید که خیلی از ضرباتی که می زنید جواب داده خواهد شد , و اینکه هر توپی Winner نخواهد شد. "
Mardy Fish احساس می کند که کند بودن شرایط بازی بیشتر به توپها ربط دارد تا سطح برگزاری مسابقات:
" سطح برگزاری مسابقات هنوز در برابر سرویس عملکرد خوبی دارد و شما می توانید کم و بیش امتیازات مفت از طریق سرویس خود کسب کنید , به خاطر اینکه توپها پایین می مانند و یه جورایی Skid می کنند البته اگر شما سرویس مناسب را زده باشید. اما من فکر می کنم کند بودن شرایط بازی بیشتر به خاطر توپهاست. توپها خیلی سنگین هستند. منظورم رو اینگونه بیان می کنم , سرعت سرویس اول من معمولا حول و حوش ۱۲۸-۱۳۲ مایل بر ساعت است. فکر می کنم امروز فقط ۱ سرویس زدم که سرعتش ۱۳۰ مایل بر ساعت بود. بنابراین توپها خیلی سنگین هستند. من فکر می کنم بازیکنانی که دوست دارند در عقب زمین بمانند , احساس می کنند که می توانند به توپ ضربه بزنند و توپ حریفان پس از برخورد به زمین خیلی سرعت نخواهد گرفت چون که توپها واقعا سنگینند. نوع چمن به کار رفته در مسابقات انقدر خوب است که , توپها پس از برخورد به زمین مانند Hard Court ارتفاع زیادی می گیرند. قدیما شما می توانستید Approach کنید و به روی تور بیایید و ممکن بود شما با هر نوع Approach ی اعم از Slice یا Bad Slice و یا یک Approach بد می توانستید امتیاز کسب کنید , دیگر شما قادر به انجام چنین حرکتی در برابر بازیکنان خوب نیستید. "
در سال ۲۰۱۰ Wozniacki اضافه کرد:
" اگر شما نگاه کنید که کجا ها چمن از بین رفته است متوجه خواهید شد که در طرف Baseline است. چمن به کار رفته در مسابقات کند تر شده است و توپها سنگینتر و به روی تور امدن خیلی سخت شده است. "

Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
37 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)