بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

7-20 تیر - لندن، انگلیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-22-2016, 12:32 PM   #1
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس Wimbledon 2016 سومین گرند اسلم سال

با درود
پنج روز دیگه تا شروع رسمی سومین و به نوعی مهمترین و تماشایی ترین گرنداسلم سال باقی مانده
قرعه کشی طی روزهای آینده انجام میشه طوری که مشخصه تنها غایب عمده رافا نادال دارنده دو عنوان ویمبلدون هست و بقیه مدعیان با تدارک و آمادگی مطلوب قدم به این رویداد میگذارند
مطابق آنچه انتظار داریم مدعیان اصلی و سنتی ویمبلدون ۲۰۱۶ نواک اندی و راجر هستند
نگاهی می اندازیم به این سه مدعی با یک بررسی مختصر
راجر فدرر با داشتن هفت عنوان قهرمانی در ویمبلدون و کسی که به عنوان پادشاه چمن از اون یاد میشه به عنوان سید ۳وارد رقابتها میشه بنابراین برای رسیدن به فینال احتمالا باید با نواک یا اندی مصاف بده که اگر شاهد شگفتی نباشیم و این رویداد در نیمه نهایی صورت بگیره بنظر میاد شانس زیادی برای پیروزی نداشته باشه نظرات مختلفی وجود داره که قرارگرفتن در مقابل کدام یک از این دو برای راجر مطلوب تره اما نظر من هیچکدامه! هر دو به دلایلی قدرتشون به راجر میچربه و کفه ترازو به نفعشون سنگین تره در واقع فقط در صورت یک نبرد حماسی سنگین و گلادیاتور گونه و با ارائه نمایشی که بسیار بالاتر از میانگین بازیهای اخیرش باشه فدرر قادره فینال ویمبلدون دیگری را تجربه کنه و تازه به شرطی که اصلا توانسته باشه به نیمه نهایی برسه واقعیت اینه فدرر در آستانه ۳۵سالگی حتی با فدرر ۲۰۱۵تفاوت زیادی داره آمار نشون میده این فدرر ضعیفترین عملکرد را طی ۱۵سال اخیر خودش داشته و برای اولین بار بدون هیچ عنوان قهرمانی در فصل جاری وارد ویمبلدون میشه دو شکست در مقابل دو جوان جویای نام در تورنمنتهای فصل چمن حتی طرفداران متعصب فدرر را نسبت به عملکردش در ویمبلدون دچار تردید کرده اما چیزی که دوست دارم بهش اشاره کنم مساله مربی و تیم فدرره از همان اولین روزی که فدرر لیوبیچیچ را جایگزین ادبرگ کرد نسبت به غلط بودن این تصمیم مطمئن بودم و اون را با جایگزینی آنجلوتی با بنیتس مقایسه اش کردم کاری به عملکرد فنی لیو ندارم اما آیا از لحاظ روانی لیو که خودش هم دوره فدرر بوده و بارها مغلوبش شده و تنیسور متوسطی بوده میتونه در حد استاد و مربی و هدایتگر فدرر ظاهر بشه؟واقعا چقدر میتونه تحت تاثیر قرار بده فدرر را و در مقاطع حساس چقدر فدرر میتونه به اون اعتماد کنه؟
ادبرگ با کوله باری از تجربه و عناوین متعدد وزنه بسیار سنگینی بود در باکس راجر و بسیار موثر در موفقیت نسبی اون در دوفصل اخیر کسی که خودش از مشاهیر تنیس بود شش یا هفت گرند اسلم داشت و حداقل اینکه مثل لیو تقریبا همسن و سال فدرر نبود!
بدنیست در همین جا نگاهی کنیم به مربیان رقبای فدرر
نواک چندساله با بوریس بکره وقتی بکر مربی نواک شد افتخاراتش و اسمش بزرگتر از نواک بود و نواک بخوبی زیرنظر بکر رشد کرد
ماری اخیرا بعد از تجربه موفق قبلی لندل را به تیمش اضافه کرده و وزن باکسش را چند برابر کرد اسم و عناوین و تجربه لندل و بودنش در کنار اندی چیزیه که غیر قابل کتمانه یک تصمیم بسیار درست و منطقی
رائونیچ تنیسور جوان کانادایی که رشد بسیار خوبی طی یکسال اخیر داشته نیز با اضافه کردن مک انروی نامدار به عقیده من تصمیم بسیار درست و مفیدی گرفته که به احتمال زیاد نتیجه هم خواهد داد
حالا کافیه نامهای این بزرگان را و تاثیرگزاری احتمالیشون را مقایسه کنید با تیم راجر بنظر من راجر در همان رختکن و روی نیمکت باخته حداقل به نواک و اندی
در مورد اندی و تصمیم درستش بالاتر اشاره شد
اما باید گفت اندی طی ۱۸ماه اخیر عملکرد فوق العاده ای داشته و کم فراز و نشیب تر از همیشه بوده یک شماره دو شایسته و به حق که فقط مانع بزرگی به اسم نواک جلوش را گرفته در شش گرند قبلی پنج بار به سمی رسیده و سه بار فینالیست شده با توجه به بریتانیایی بودنش و فرم اخیرش نه تنها شانس اصلی رسیدن به فیناله بلکه میتونه مدعی درجه یک ویمبلدون هم باشه
اگر شاهد فینال محتمل نواک اندی باشیم این بار شاهد بازی بسیار نزدیکتر سنگین تر و زیباتری خواهیم بود که جزئیات و نکات ظریفی قهرمان را مشخص میکنه و نواک از پیش برنده نخواهد بود
در آخر اشاره کنیم به نواک مرد شماره یک و افسانه ای این سالهای اخیر تنیس با دستاوردهایی بی نظیر کسب دوگرند اسلم و سه مسترز در فقط یک نیم فصل نشون میده امسال هم نامبروان شایسته تنیس خواهد بود کسی که چهار گرند اسلم متوالی را شکار کرده و همچنان در حال تاریخ سازیه نواک به روال سالهای اخیر در هیچ تورنمنت رسمی چمن حاضر نشده و با همون پلن همیشگی وارد بازیها میشه با هدف توامان سومین ویمبلدون متوالی و پنجمین کرند اسلم متوالی کاری که اگر موفق به انجامش باشه کارستانه و شاید تا دهها سال غیر قابل تکرار
اون چیزی که به عنوان هوادار نواک دوست دارم اتفاق بیفته سمی با راجره و فینال با اندی واقعا مشتاقم نواک در فینالی در خاک انگلستان و در مقابل تماشاگران پرشور بریتانیایی شکست فینال ۲۰۱۳در مقابل اندی را جبران کنه و چهارمین ویمبلدون را تصاحب کنه
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-24-2016, 02:18 PM   #2
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : دیدگاهها و تبادل نظر پیرامون سومین گرند اسلم سال ویمبلدون Wimbledon 2016

ویمبلدون قرعه کشی شد

یک هشتم نهایی احتمالی بالای جدول:

نواک جوکوویچ - داوید فرر
دیوید گوفین - میلوش رائونیک
راجر فدرر - ژیل سیمون
مارین چیلیچ - نیشیکوری

یک هشتم نهایی احتمالی پایین جدول:

دومینیک تیم - توماس بردیچ
بائوتیستا آگوت - استن واورینکا
ریشار گاسکه - ویلفرد سونگا
نیک کیریوس - اندی ماری
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-24-2016, 03:29 PM   #3
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر
پیش فرض پاسخ : دیدگاهها و تبادل نظر پیرامون سومین گرند اسلم سال ویمبلدون Wimbledon 2016

قرعه کشی ویمبلدون انجام شد و خوشحالم که اونجوری که دوس داشتم حدودا تقسیم شدن ی نگاهی به جدول بندازیم.
بالای جدول نواک قرار گرفته که تا دور 4 از قرعه خیلی خوبی برخوردار احتمالا هم دور 4 با کولشرایبر بازی میکنه که بازی خوبی میتونه باشه این دفعه برخلاف گذشته قرعه خوبی نصیب این آلمانی پرتجربه شده و با توجه به جدول بعیده افرادی دیگه ای مثل فرر جایگاهی داشته باشن دور سوم روسول میتونه باشه اما فرم خوبی نداشت امسال هرچند اگه بتونه سطحشو مثل رولند بالا ببره میتونه اذیت کنه دور اول با استن خیلی خوب بازی کرده بود.اما به احتمال بسیار زیاد سخت ترین رقیب نواک برای رسیدن به نیمه نهایی رائونیچ جوان ،جوفین و یا کوین اندرسون خواهند بود هر سه چغرن و رقیب جدی برای نواک.
چند روز پیش که جوفین تونست نواک ببره در چمن هر چند اولین بازیش بوده اما رقیب سرسختی در همه زمین ها بوده برای نواک هرچند به اندازه دو تنیسور دیگه جوفین سرویس خوبی نداره که ضعف بزرگی در چمن.
اندرسونم که معرف حضور هستش سال پیش در استانه شکست دادن نواک بود با بازی بسیار عالی که کرد امسالم قطعا خطرناک خواهد بود و نواک حتما باید کوارتر بهترین بازیشو انجام بده.
اما بنظرم رائونیچ از دو نفر دیگه و باقی تنیسورا برای نواک خطرناک تر امسال که کلا سال خوبی داشتش و بازی در چمنو بخوبی بلده و قطعا بازی بسیار دشواری میتونه باشه و تای برک تعیین کننده پیروز باشه.
در قسمت نیمه نهایی نواک ، راجر قرار گرفته خب شرایط راجر به نسبت سالیان گذشته خوب نیست اما خودش که راضی بوده و گفته 7 بازی در چمن و فشار چند بازی پیاپی خیلی براش مثمرثمر بوده و با شرایط خوبی وارد ویمبلدون مقدس میشه.
این قسمت قرعه هم مثل قسمت بالا خوب افتاده برای راجر.دور سوم احتمالا حریفش دولگوپولوف که امسال خیلی خوب نبوده و بعید میدونم راجر مشکلی داشته باشه دور 4 سیمون ،چاردی ، مونفلیس و دیمیتروف هستن که باز هم میشه ردوشون کرد سابقه چمن خیلی خوبی ندارن دیمیتروفم که امسال کلا نبوده انگار.
در کوارتر هم نیشیکوری ،کارلوویچ و چیلیچ هستن که چیلیچ شانس بیشتری داره برای رسیدن به کوارتر تنیسوری که هم سبک رائونیچ و یجورایی احتمالا دو تنیسور برتر با یک سبک بازی دارن هر چند رائونیچ رقیب قوی تری.
نواک احتمالا تا کوارتر بیاد اما رائونیچ میتونه شگفتی افرین باشه اون سمتم راجر بستگی داره فرمشو به چه حدی برسونه خودم انتظار دارم تا دور 4 حداقل بیاد ولی شانس خوبی داره تا نیمه نهایی 11 ویمبلدون برسه اما چون فرم خوبی ندیدیم و کم ثبات بوده بهتره نظرشو بزاریم بعد دو سه دور بازی.

اما پایین جدول انصافا سخت تر از بالای جدول خصوصا سمت استن.
از ماری بگیم که با اوردن ایوان لندل بزرگ دوباره امیدواره دومین ویمبلدون بگیره اما کارش خیلی سخت.هر چند خیلی میشه راجبع مربی داشتنش حرف زد ولی به هر حال هرچند دیر اما لندل میتونه روحیه بخش باشه در کویینز هم قهرمان شد با بازی های خوب و بنظر رو کاغذ از نظر من مدعی اول قهرمانی بود هرچند قرعش باعث شد کمی مردد بشم.
اندی هم تا دور سوم بنظر راحت صعود کنه اما دور چهارم کیریوس ،استپانک احتمالا رقیبش هستن که هر دو خوبن خصوصا کیریوس خیلی انگیزه داشته و بنظرم اگه کمتر دنبال حاشیه باشه یروزی میتونه این تروفی بدست بیاره.
کوارتر اندی احتمالا بین ایزنر تسونگا و گاسکه بازی میکنه هر چند من شرایط تسونگا بعد مصدومیت خبر ندارم اما اگه فرم خوبی داشته باشه بنظرم میتونه کوارتر رقیب جدی باشه.
در قسمت نیمه نهایی این بخش جدول دومینک تیم دوس داشتنی قرار گرفته که درسته قرعش اسونم نیست اما خب شانس خوبی داشته که بین سید برتر با استن سید 4 که به نسبت ضعیف تر قرار گرفته.
اولین بازی تیم اتریشی با مایر پرتجربه که دو هفته بازی در چمن با عملکرد خوب داشته هفته پیشم برد تیم جوان رو به هر حال مایر یک چمن باز بسیار خوب و قاعده این بازی رو بخوبی اجرا میکنه هرچند سرو ضعیفی داره برنده این بازی بنظر تا دور 4 براحتی بره اما دور 4 بردیچ یا زورف هستن که واقعا سخته پیش بینی نتیجش،اگه زورف بنظرم بازی که با راجر در هال داشتو در ویمبلدون اجرا کنه میتونه تا کوارتر برسه بردیچ فصل خوبی نداشته اما چمن فرق میکنه ولی هر 4 نفر میتونن تا کوارتر برسن واقعا پیش بینیش سخته.
استن هم که اولین بازیش با فریتز از کشف های رضای عزیز بازی داره که فعلا نمیشه روش حساب کرد اما دور دوم احتمالا با خوان دوس داشتنی بازی داره که خیلی سخته واقعا ولی بنظرم یکی از این دو تنیسور به کوارتر برسن خودم نمیدونم با اینکه استن با توجه به سبک بازیش به اندازه هارد و خاک رو چمن خوب نیست اما میتونه شگفتی ساز باشه و حتی در سمی ویمبلدون ببینیمش زیاد نمیشه راجبع استن حرف زد واقعا ولی اگه بتونه چند دور اولو رد کنه احتمالش بیشتر از باقی تنیسورا برای رسیدن به سمی خواهد بود.

خب حالا باید دو هفته ای از دیدن بزرگترین جشن تنیس لذت برد با حضور بزرگان و پرتجربه ها و جوونای خیلی خوب.اگه اندی با این قرعه تا فینال بیاد باید قهرمان دونستش خیلی کار سختی پیش رو داره.
به امید بازی های زیبا و شگفتی های بیشتر و عملکرد خوب از راجر عزیز.
یا علی
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-24-2016, 03:45 PM   #4
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

قرعه کشی ویمبلدون انجام شد و تحلیلها در مورد مصافهای احتمالی
اینکه راجر سمت نواک هست را دوست دارم
و اینکه یک بیگ سرو دردسرساز مثل کارلوویچ یا اندرسون هم در مسیر اولیه احتمالی نیستند خوبه
اما بدون شک حریف احتمالی نواک در کوارتر میتونه بدترین قرعه باشه: رائونیچ
وبعید می دونم فرر بتونه تا یک هشتم بیاد

نگاه میکنیم به 8 زیر شاخه ای که ترکیب کوارتر را مشخص میکنند
با مدعیان نامها و جوانانی که میتوانند یقه گیری کنند

1:نواک-بلوچی-کوئری-کولشرایبر-جمهور-فرر
2:گوفن-الماگرو-اندرسون-ساک-سپی- رائونیچ

3:فدرر-اوانس-دولگوپولوف-مونفیس-دیمیتروف-سیمون
4:چیلیچ-کارلویچ-کوریچ-کوئواس-کوزنتسف-مولر-نیشیکوری

5:تیم-سوسا-زورف-بردیچ
6:باتیستا اخوت-ورداسکو -تومیچ-دلپوترو-تیلور فریتز-استن

7:گسکه-گرانویرز-ترویکی -ایزنر-سونگا
8:کیریوس-استپانک-فونینی-لوپز-پیر-ماری

دیدارهای احتمالی مهم دور سوم:
جوکوویچ-کوئری
فرر-کولشرایبر
گافن-اندرسون
مانفیس-سیمون
فدرر-دولگوپولوف
بردیک-زورف
واورینکا-پویی
گسکه-ایزنر
کیریوس-لوپز
ماری-پیر

پیشبینی ویمبلدون سخت تر از خیلی جاهای دیگه است
اما بنظرمن کوارتر میتونه بصورت زیر باشه

نواک رائونیچ
فدرر/مونفیس-----چیلیچ/کارلوویچ/نیشی
تیم/زورف-----باتیستا/دلپوترو/فریتز/استن
گسکه/سونگا-----ماری

بنظرم دربین مدعیان کوارتر قرعه استن و نیشی از همه سخت تره
و بازی گسکه سونگا غیرقابل پیشبینی ترین

اگر بخوام یک جمع بندی و نظر نهایی داشته باشم می رسم به:

نواک رائونیچ
فدرر چیلیچ
تیم باتیستا
گسکه ماری

سمی فاینال

نواک فدرر
ماری تیم

فاینال

نواک ماری

قهرمان

نواک

ویرایش توسط مسعود 289 : 06-24-2016 در ساعت 04:13 PM
قدیمی 06-24-2016, 07:17 PM   #5
نشاط
Banned Users

پستها: 87
سپاس: 190
در 66 پست 161 بار سپاسگزاری شده

مسابقات جذاب ویمبلدون شروع میشه در مورد احتمالات دوستان نظرات جالبی داشتند مسلما مثل هر تورنمنت دیگه باز هم شاهد شگفتیها و نتایج دور از انتظار خواهیم بود فکر میکنم راجر باید از قرعه خودش راضی باشه کریوس تیم زوروف راوونیک میتونستند خیلی بیشتر از امثال چیلیچ خطرناک باشند راجر فرصت زیادی نداره برای گرند بردن و الان هم که قرعه مساعدت کرده حداقل تا سمی البته کار سختش از اونجا شروع میشه چون اگر مطابق انتظار جوکو حریفش باشه شانس زیادی نداره و تازه اگر راجر به فینال برسه باز هم حریف احتمالیش ماریه که بعید میدونم با آمادگی فعلیش بخواد به جوکو هم باج بده چه برسه به دیگری.من فکر میکنم احتمال قهرمانی جوکو و ماری حدودا برابر و جمعا ۹۰ درصد باشه ۵درصد به راجر شانس میدم و۵درصد دیگران من هم امیدوارم بازیهای خوب و خاطره سازی را شاهد باشیم یک نکته جالب که تو قرعه به چشم میاد اینه که علاوه بر حریف اول حریف دوم جوکو هم بریتانیاییه و ممکنه در صورت فینالیست شدن حریف آخرش هم بریتانیایی باشه
نشاط آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی نشاط به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-24-2016, 11:35 PM   #6
نشاط
Banned Users

پستها: 87
سپاس: 190
در 66 پست 161 بار سپاسگزاری شده

حریف اول فدرر یک آرژانتینی سختکوش و خطرناکه بنام گوییدو پی یا آخرین بازی که ازش دیدم واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم بازیکن خوبیه و باید دید فدرر چطور میتونه مدیریتش کنه البته فکر میکنم تخصصش چمن نباشه امروز با دومینیک تیم تمرین میکرد احتمالا تیم رهنمودهایی هم بهش داده مساله مهم اینه که بعد از باختهای اخیر فدرر روی چمن بازیکنها خصوصا جوانها با شجاعت و اعتمادبنفس بیشتری در مقابل فدرر قرار میگیرن و نمیان فقط برای باخت آبرو مندانه
نشاط آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما نشاط به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-26-2016, 08:56 AM   #7
taban
Senior Member

پستها: 115
سپاس: 13
در 37 پست 55 بار سپاسگزاری شده

سلام خدمت دوستان، اگ میشه بگین سرنا ویلیامز تو هفته های نامبر وانی چقدر مونده به رکورد اشتفی گراف برسه؟ و همچنین تو سال
های نامبروانی؟ ممنون میشم جواب بدین...
taban آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-26-2016, 10:47 AM   #8
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط taban نمایش پست ها
سلام خدمت دوستان، اگ میشه بگین سرنا ویلیامز تو هفته های نامبر وانی چقدر مونده به رکورد اشتفی گراف برسه؟ و همچنین تو سال
های نامبروانی؟ ممنون میشم جواب بدین...
گرف 377 هفته نامبروان بوده(186 هفته متوالی)
سرنا در حال حاضر به 299 هفته رسیده(176 هفته متوالی)

گرف در مجموع 8 سال رو با رنک یک به پایان برده، سرنا تا الان 5 سال

سرنا اگه تا بعد از یو اس اوپن یا اواخر سال آینده(2017) رنک یک باشه به رکورد نامبروانیِ گرف میرسه.

خیلی دلم میخواد سرنا هم این رکورد و هم رکورد تعداد گرنداسلم های گرف رو بشکنه، هم به خاطر خودش هم به خاطر مونیکا سلس
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2016, 06:28 PM   #9
taban
Senior Member

پستها: 115
سپاس: 13
در 37 پست 55 بار سپاسگزاری شده

ممنون آفای بهسن بابت راهنمایی که می کنین...
خیلی دلم میخواد بدونم چرا به خاطر مونیکا سلس؟؟
taban آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-27-2016, 12:03 AM   #10
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

نقل قول:
نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
حریف اول فدرر یک آرژانتینی سختکوش و خطرناکه بنام گوییدو پی یا آخرین بازی که ازش دیدم واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم بازیکن خوبیه و باید دید فدرر چطور میتونه مدیریتش کنه البته فکر میکنم تخصصش چمن نباشه امروز با دومینیک تیم تمرین میکرد احتمالا تیم رهنمودهایی هم بهش داده مساله مهم اینه که بعد از باختهای اخیر فدرر روی چمن بازیکنها خصوصا جوانها با شجاعت و اعتمادبنفس بیشتری در مقابل فدرر قرار میگیرن و نمیان فقط برای باخت آبرو مندانه
پیا زور بزنه یه ست بتونه بگیره
بنظرم راج تا سمی راحت میاد
بازی اول امروز در کورت مرکزی بازی نواک بازی دوم موگوروزا و بازی سوم راجه
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)