بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

5-18 تیر - لندن، انگلیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-30-2012, 12:51 PM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات ويمبلدون

بازي كردن با خونسردي؛ فدرر و جوكويچ ترس را پشت سر گذاشتند

سيد برتر و مدافع عنوان قهرماني رقابت هاي تنيس ويمبلدون به مرحله چهارم صعود كرد.روز جمعه و در زير سقف استاديوم اصلي، نواك جوكويچ ست نخست را واگذار كرد ولي در گيم نخست سه ست بعدي مسن ترين بازيكن باقي مانده در جدول مسابقات، رادك استپانك را بريك كرد تا پس از 2 ساعت و 49 دقيقه برنده شود.بازيكن صرب 56 ضربه وينر زد و 47 درصد امتيازات ريترن را به خود اختصاص داد و هفتمين پيروزيش مقابل استپانك را جشن گرفت.
جوكويچ: “سعي داشتم در ابتداي مسابقه تمركز كنم.قطعا فرصت هاي زيادي در ست نخست داشتم.ولي با آگاهي از تجربه و توانايي هايش، از بازيش در لحظات مهم خيلي متعجب نشدم.از نظر ذهني خيلي مسلط بود.آنجا بود تا مسابقه را ببرد.من يك ست عقب بودم، ولي توانستم بريك مهم ا در گيم نخست ست وم كسب كنم و پس از آن فكر كنم خيلي خوب بودم.”
استپانك گفت: “ست چهارم از طرف نواك خيلي شگفت انگيز بود.من تا پايان مي جنگيدم ولي در ست چهارم حس كردم مهم نيست من در زمين چه كاري انجام مي دهم، او هميشه جواب را دارد.”

بعد از بارش كوتاه باران قبل از اين مسابقه، سقف استاديوم اصلي بسته شد و هرچند هنگام شروع بازي هوا آفتابي بود ولي بازي در شرايط داخل سالن برگزار شد كه همين باعث تعجب جوكويچ شد: “من هنگامي كه آفتاب را ديدم كمي تعجب كردم كه سقف بسته است.مسلما آن ها بر پيش بيني آب و هوا اعتماد مي كنند كه به نظرم اينجا خيلي قابل اعتماد نيست.به نظرم خيلي خوب بازي كردم.ولي ببينيد، اين يك تورنومنت روباز است، پس فكر كنم همه مي خواهند هنگامي بازي كنند كه سقف باز است.”
مرد شماره 1 تنيس جهان در دور بعدي با هموطنش ويكتور ترويسكي روبرو خواهد شد كه خوان موناكو آرژانتيني را 7-5, 6-3, 6-3 شكست داد.او 84 درصد امتيازهاي سرويس اول را به دست آورد و شش مرتبه سرويس را بريك كرد تا براي نخستين بار به مرحله چهارم مسابقات برسد.

اما يك روز پس از شكست غير منتظره رافائل نادال در دور دوم، راجر فدرر هم تقريبا به حذف شدن نزديك شد.قهرمان شش دوره ويمبلدون بر دو ست ناكامي و جولين بنتو غلبه كرد تا در نهايت 4-6, 6-7(3), 6-2, 7-6(6), 6-1 به پيروزي دست يابد.
فدرر: “اين يكي از بهترين احساسات است كه در گرند اسلم از نتيجه دو به صفر باز گرديد، و مخصوصا اينجا در ويمبلدون جايي كه من در گذشته اين كار را انجام داده ام.پس قبلا در اين موقعيت بودم، ولي نه با سقف بسته.اين شرايط را خيلي استثنايي كرد.”
در ست چهارم ، بنتو در گيم دوازدهم فقط دو امتياز با خلق شگفتي فاصله داشت ولي فدرر گيم طولاني را به خود اختصاص داد تا سرنوشت اين ست به تايبريك برسد.بازيكن فرانسوي در تايبريك هم دو مرتبه ديگر اين فرصت را داشت ولي فورهند محكم فدرر او را مجبور به دادن خطا كرد تا نتيجه 2-2 برابر شود.با آغاز ست پنجم، بنتو خسته به نظر مي رسيد و همين موضوع به سيد سوم كمك كرد تا خيلي زود سرويس را بريك كند و يك بار ديگر در ششم اين كار را تكرار كند و بعد از 3 ساعت و 34 دقيقه مسابقه را به اتمام برساند.

بنتو بعد از شكست گفت: “از نظر ذهني او مانند صخره است.دو ست عقب است و هيچ چيزي نشان نمي دهد.بعد از آن، اگر سطح بازي شما كمي افت كند، آنجا و همان لحظه از فرصت استفاده مي كند.او همچنين ظرفيت بهبود دادن بازيش در طول مسابقه را دارد...پس بايد در هر امتياز خيلي تمركز داشته باشيد، هر امتيازي مقابل او.نمي توانيد هيچ اشتباهي انجام دهيد.”
اين هشتمين بازگشت فدرر از نتيجه دو به صفر در گرند اسلم بود و حالا فقط يك پيروزي ديگر با ركورد 850 برد در تور مردان فاصله دارد.او ادامه داد: “از نظر جسماني اصلا مشكلي وجود نداشت.بيشتر ذهني بود و اينكه مي دانستم نمي توانم اشتباهات بيشتري داشته باشم.اين مشكل دو ست عقب بودن است، چون من فرصت هايم را داشتم، مخصوصا در ست دوم، كه ست سختي براي از دست دادن بود.”

بازيكن سويسي براي رسيدن به مرحله يك چهارم نهايي بايد از سد راه يافته به نيمه نهايي فصل 2002، ژاوير ماليس بگذرد.بازيكن 31 ساله بلژيكي بعد از 12 ماه براي نخستين بار موفق شد دو پيروزي پياپي مقابل بازيكنان حاضر بين 20 نفر برتر رنكينگ را ثبت كند و 1-6, 7-6(5), 6-1, 4-6, 6-3 سيد هفدهم، فرناندو ورداسكو را حذف كند.
ماليس: “امسال خيلي طولاني بوده.ابتداي فصل خيلي خوب نبود.دشوار است.شما به جنگيدن ادامه مي دهيد ولي بازي هاي نزديك را نمي بريد.در سه يا چهار هفته گذشته، همه چيز دست به دست هم داد.پيروزي در مسابقه اي مانند اين در دور سوم گرند اسلم حس خيلي خوبي دارد، پس خيلي مهم است.حضور دوباره در هفته دوم دلپذير است.”

در ديگر بازي هاي دور سوم، دنيس ايستومين تاريخ ساز شد و پس از پيروزي 6-3, 6-4, 3-6, 7-6(5) برابر آلخاندرو فايا به عنوان اولين بازيكن ازبك به دور چهارم يك گرند اسلم رسيد.او 16 ايس و 44 وينر زد و به مصاف ميخائيل يوژني مي رود كه براي هفتمين مرتبه در دوازده حضورش در ويمبلدون به دور چهارم صعود كرد.سيد 26ام از روسيه 6-3, 6-4, 3-6, 6-3 يانكو تيپسارويچ را حذف كرد.ريشارد گاسكه در 1 ساعت و 38 دقيقه 6-3, 6-4, 6-4 بر نيكولاس آلماگرو غلبه كرد و با فلورين ماير بازي خواهد كرد كه در پنج ست، 7-6(5), 3-6, 2-6, 6-3, 7-5 يزري يانويچ را از پيشرو برداشت.

همچنين شما مي توانيد آخرين خبرهاي تورنومنت و گالري عكس منتخب هر روز را در توييتر و فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
34 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-01-2012, 07:17 PM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

فرار شبانه در زير سقف؛ ماري پيش از فرمان خاموشي برنده شد

شنبه شب در ويمبلدون، اندي ماري در جريان مسابقه پر تنش دور سوم مقابل ماركوس باقداتيس يك نگاه به حريفش و يك نگاه به ساعت داشت.سيد چهارم مسابقات در ادامه راهش ميان قرعه سخت، ست نخست را به دست آورد ولي بعد از شكست در ست دوم و تاريك شدن هوا مجبور شد ادامه بازي را نيم ساعت بعد و در زير سقف استاديوم اصلي پيگيري كند.با توجه به قوانين تورنومنت، بازي بايد تا پيش از ساعت 11 به پايان مي رسيد و در غير اين صورت تا روز دوشنبه به تعويق مي افتاد.بازيكن بريتانيايي با سرعت دادن به بازيش و استفاده از سرويس هاي خوب دو ست نهايي را به خود اختصاص داد تا 2 دقيقه بعد از ساعت 11 موفق شود 7-5, 3-6, 7-5, 6-1 پيروزي را به دست آورد.
اندي: “من خيلي مضطرب بودم، مي دانستم دشوار خواهد بود.فقط به نحوي راهم را در طول بازي پيدا مي كردم.واقعا مشكل داشتم، حتي در ست هاي نخست فرصت هاي زيادي خلق كردم ولي در زمين حس آرامش نمي كردم.به نظرم كيفيت تنيس زير سقف بالاتر رفت.من تحت تاثير اين بودم كه ساعت 11 بايد متوقف شوم بدون توجه به نتيجه.حتي اگر در ميانه يك گيم بوديم.ولي آره، قطعا خوشحالم كه به پايان رساندم.و در پايان جو عالي بود.”

حريف بعدي ماري، برنده ديدار حماسي 5 ساعت و 31 دقيقه اي خواهد بود.دو سال پس از ديدار تاريخي 11 ساعت و 5 دقيقه ايزنر و ماهو در ويمبلدون، مارين چيليچ كروات موفق شد كمي پيش از غروب آفتاب به دومين ديدار طولاني تاريخ ويمبلدون خاتمه دهد.بعد از برتري دو سته چيليچ در آغاز مسابقه، سم كوئري دو تايبريك خوب را به نمايش گذاشت تا سرنوشت ديدار به ست پنجم برسد.هرچند اولين فرصت براي چيليچ در گيم دوازدهم به دست آمد، ولي بازيكن آمريكايي سرويس را بريك كرد تا جريان مسابقه ادامه يابد.دو خطاي سرويس پياپي كوئري برايش گران تمام شد تا سيد شانزدهم يك بار ديگر فرصت برد را كسب كند و اين بار نتيجه را 7-6(6), 6-4, 6-7(2), 6-7(3), 17-15 به سود خود تمام كرد.
كوئري كه قصد داشت براي دومين بار بعد از سال 2010 به مرحله چهارم ويمبلدون صعود كند، درباره بازي گفت: “حس خوبي دارم.مي توانستم ست اول را ببرم.از دستم خارج شد.هرچند شكست خوردم، حس مي كنم خوب بازي كردم.به تابستان چشم دوخته ام.حس مي كنم در بالاترين سطح بازي مي كنم.با وجود شكست من براي تابستان و كسب نتايج مناسب اعتماد به نفس دارم.”
چيليچ: “ما رالي هاي خيلي زيادي نداشتيم كه از نظر بدني سخت باشد.بيشتر سرويس زدن و يك يا دو ضربه بود.بيشتر مانند راه رفتن در بازي براي مدت طولاني بود.امسال يك بازي 5 ساعت و 10 دقيقه اي ديگر را در خاك رس آرژانتين مقابل نلبنديان در جام ديويس بازي كردم، كه آن واقعا از نظر جسماني خيلي سخت بود.بايد بگويم اين بيشتر از نظر ذهني سخت بود تا در آن بمانم و با همه مشكلات روبرو شوم.”

سيد سي ام و فيناليست سه دوره رقابت ها، اندي راديك براي دومين سال متوالي در مرحله سوم شكست خورد.داويد فرر اسپانيايي بعد از واگذاري ست اول در 22 دقيقه نااميد نشد و پا به پاي راديك پيش رفت تا تايبريك طولاني ست دوم را به خود اختصاص دهد و نيروي حركتي مسابقه را به نفع خود تغيير دهد.كسب 73 درصد امتيازات سرويس و 45 ضربه وينر پيروزي 2-6, 7-6(8), 6-4, 6-3 را براي سيد هفتم به ارمغان آورد.بعد از پايان مسابقه و هنگام ترك زمين، راديك بوسه اي را به سمت هواداران فرستاد كه شايد نشاني از عدم بازگشت او به تورنومنت باشد.
وقتي از او در اين باره سوال شد، راديك چنين پاسخ داد: “نه.اين شايد يك طرز فكر ديگر درباره آن باشد.مي دانم كه روزنامه نگاران به وظيفه خود عمل مي كنند و اين چيزيست كه بايد انجام دهيد و اينگونه...من جوابي براي شما ندارم.نمي توانم چيز بيشتري به شما بگويم.در حال حاضر حس بهتري در اين تورنومنت نسبت به چند مدت گذشته داشتم.نه در اين تورنومنت، منظورم كل مسابقات اين فصل است.”

فرر كه به مصاف دل پوترو خواهد رفت، گفت: “من در اين فصل خيلي خوب بازي مي كنم.امروز مسابقه خيلي خيلي سختي بود.من خيلي باثبات و محكم بودم.در ست سوم و چهارم خيلي خوب ريترن كردم.از بازي امروزم خيلي راضيم.بازي بعدي با خوان مارتين دشوار خواهد بود.”
دل پوترو 23 ساله در 2 ساعت و 36 دقيقه كي نيشيكوري را مغلوب كرد.سيد نهم براي دومين حضور پياپي در دور چهارم، 12 ايس زد و 40 درصد امتيازهاي ريترن را كسب كرد تا 6-3, 7-6(3),
6-1 پيروز شود.
دلپو: “به نظرم اين بهترين عملكردم در اين هفته بود.واقعا هجومي بودم، سعي در محكم زدن توپ داشتم و تمام فرصت هاي بريك را ناكام گذاشتم.اين براي كنترل كردن بازي مهم است.به نظرم امروز خيلي خوب بودم و دوباره فرصت بازي كردن در دور چهارم را دارم.”

در سوي ديگر جدول مسابقات، برايان بيكر آمريكايي روند فوق العاده بازگشت از مصدوميتش را با صعود به دور چهارم ويمبلدون ادامه داد.بيكر 27 ساله كه بين نوامبر 2005 و جولاي 2011، پنج عمل جراحي انجام داده، 6-4, 4-6, 6-1, 6-3 بنوت پير را حذف كرد.او براي حضور در جدول اصلي سه بازي را هم در مرحله مقدماتي با پيروزي پشت سر گذاشت و اين اولين حضورش در ويمبلدون است.
بيكر گفت: “غير واقعي و خيالي بوده.وقتي در زمين هستم مي دانم كه مسلما اضطراب دارم.هنگام پايان دادن به بازي قطعا مي دانيد چه چيزي را به دست مي آوريد، چه موفقيتي را مي توانيد كسب كنيد.در پايان چند ضربه را از دست دادم كه شايد اگر در مرحله ¼ نهايي يك تورنومنت چلنجر بودم از دست نمي دادم نه در راه صعود به دور چهارم ويمبلدون.اتفاقي كه در حال رخ دادن است ديوانه وار است.ولي من هنوز سعي مي كنم بر روي كار تمركز كنم و خيلي حواسم پرت نشود.هر بازي سعي مي كنم تشنه باشم و سعي در پيروزي داشته باشم به جاي اينكه بگويم ‘من در دور چهارم ويمبلدون هستم.اين شگفت انگيزست.’”
او براي رسيدن به يك چهارم نهايي بايد با فيليپ كولشرايبر روبرو شود كه دو روز بعد از حذف شدن رافائل نادال، لوكاس روسول را شكست داد و براي پنجمين بار به دور چهارم ويمبلدون رسيد.بازيكن آلماني 89 درصد امتيازات سرويس اول را كسب كرد و فقط 5 خطا داشت تا در 97 دقيقه، 6-2, 6-3, 7-6(6) برنده شود.
كولشرايبر درباره روياروي با بيكر: “به نظرم فرصت بزرگي براي ما است.اگر در دور چهارم بازي مي كنيد و با فدرر، نادال، ماري يا هركدام از بازيكنان بزرگ روبرو نمي شويد، قطعا فرصت بزرگي براي رسيدن به يك چهارم نهايي وجود دارد.او سه بازي خوب را به نمايش گذاشته، پس فكر كنم رقابت سختي خواهد بود.”

در ديگر ديدارهاي روز ششم، مردي فيش و جو ويلفرد سونگا برنده شدند.فيش، سيد دهم مسابقات، 56 وينر و 17 ايس مقابل ديويد گوفين زد تا بعد از 2 ساعت و 16 دقيقه، 6-3, 7-6(6),
7-6(6) پيروز از زمين خارج شود.بازيكن 27 ساله كه بعد از تورنومنت ميامي با مشكلات قلبي دست و پنجه نرم كرد، اكنون براي دومين بار در 10 حضور به اين مرحله از تورنومنت رسيده.
فيش درباره حريف جوان خود گفت: “او بازيكن خوبي خواهد شد.امروز بعد از هر ست بهتر و بهتر شد.من خوب سرويس زدم و به نحوي توانستم مسابقه را با سرويسم كنترل كنم.قطعا امروز خيلي بهتر از دو بازي گذشته بودم.اين بهترين بازيكني بود كه تا به اينجا مقابلش بازي كردم.وزش باد وجود داشت.من از آن به عنوان يك مزيت استفاده كردم.بزرگ شدن در فلوريدا و بازي كردن در باد در اغلب زندگيم، آن مرا آزار نخواهد داد.”
سونگا هم در ديدار 1 ساعت و 36 دقيقه اي برتري كامل خود مقابل لوكاس لكسو را ثابت كرد و با نتيجه 6-4, 6-3, 6-3 او را كنار زد.

طبق سنت هر ساله، بازيكنان در روز يكشنبه استراحت مي كنند و ادامه رقابت ها از دوشنبه پيگيري مي شود، اما شما مي توانيد آخرين اخبار تورنومنت و عكس هاي منتخب روز ششم با حضور قهرمانان سابق تنيس و مشاهير ورزش را در توييتر و فيسبوك تنيس تاكرز مشاهده نماييد.

ویرایش توسط Nima93 : 07-01-2012 در ساعت 07:39 PM
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-03-2012, 01:23 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

دوشنبه ديوانه وار قرباني باران شد؛ روز هشتم ويمبلدون ناتمام ماند

در روز هشتم تورنومنت ويمبلدون، راجر فدرر، قهرمان شانزده دوره مسابقات گرنداسلم و سيد سوم، مصدوميت كمر را پشت سر گذاشت تا به 850 ُمين پيروزي دوران بازيش برسد.بازيكن سويسي در ميانه ست نخست براي مداواي پزشكي از زمين خارج شد و پس از بازگشت سرويسش را از دست داد تا ژاوير ماليس در موقعيت كسب ست قرار بگيرد.
فدرر درباره مداواي كمرش گفت: “در شروع ست اول مشكل كمر را حس كردم.از پزشك خواستم تا بيايد و فقط درباره آن صحبت كنيم.تصميم گرفتم مداواي خارج زمين انجام دهم.”
اما او در ادامه قدرتمند ظاهر شد و با پس گرفتن بريك در گيم بعد و تسلط در تايبريك نتيجه ست را به سود خود پايان داد.بارش 40 دقيقه اي باران بازيكنان را به رختكن فرستاد و در بازگشت اين فدرر بود كه فقط 14 امتياز را در ست دوم واگذار كرد تا در يك قدمي صعود قرار بگيرد، پيش از اينكه ماليس خونسردي خود را به دست آورد و از يكي از چهار فرصت بريك براي كسب ست سوم استفاده كرد.قهرمان شش دوره رقابت ها در ست چهارم 13 تا از مجموع 45 ضربه وينر در طول مسابقه را زد و هر 9 حمله خود به سمت تور را با موفقيت پشت سر گذاشت تا پس از 2 ساعت و 11 دقيقه، 7-6(1), 6-1, 4-6, 6-3 برنده شود.

راجر: “صادقانه مي گويم كه خيلي نگران نيستم.براي سال ها مصدوميت و مشكل كمر داشته ام.آن ها به همان سرعتي كه مي آيند از بين مي روند.ولي قطعا حالا بايد مراقب آن باشم.دو شب خواب خوب و من روز چهارشنبه 100 درصد آماده خواهم بود.خيلي مطمئنم، در غير اين صورت نمي توانستم بازي امروزم را اينگونه به پايان برسانم.”
فدرر با اين پيروزي ركورد صعود به 33 يك چهارم نهايي متوالي در گرند اسلم را جشن گرفت و با ميخائيل يوژني روبرو مي شود كه براي نخستين به اين مرحله از ويمبلدون رسيد.سيد 26ام كه در دوازدهمين ويمبلدون خود حضور دارد، در غلبه 6-3, 5-7, 6-4, 6-7(5), 7-5 بر دنيس ايستومين از ازبكستان، 12 ايس و 51 وينر داشت.
يوژني: “بازي مقابل دنيس برايم خيلي سخت بود، چون او واقعا خوب بازي كرد.به نظرم در طول هر پنج ست باثبات بود و خوب سرويس زد.پس برايم مسابقه خيلي خيلي سختي بود.”

در ديگر ديدار پايان يافته ديروز، نواك جوكويچ فقط 90 دقيقه زمان نياز داشت تا هموطنش ويكتور ترويسكي را از پيشرو بردارد.او 31 ضربه وينر زد و شش تا از هشت فرصت بريك را به ثمر نشاند تا ركورد اين فصل خود را به 40 برد و 6 باخت ارتقا دهد.او كه با برنده بازي به تعويق افتاده فلورين ماير و ريشارد گاسكه روبرو خواهد شد، تا به اين مرحله از تورنومنت همه مسابقاتش به جز دور اول را در زير سقف برگزار كرده و گفت كه با شرايط تطبيق پيدا كرده.
جوكويچ: “به نحوي به آن عادت كرده ام.ريترن كردن برايم كمي راحت تر بود.قطعا وقتي بر روي چمن مقابل بازيكني با سرويس قوي مانند ويكتور قرار مي گيريد، در اين شرايط مي توانيد سرويس را خنثي كنيد و توپ هاي بيشتري را در رالي قرار دهيد، پس اين برايم خوب بود.براي كسي كه در كل تورنومنت خارج از زمين سرپوشيده بازي كرده و براي اولين بار به زمين اصلي مي آيد و در زير سقف بازي مي كند تغيير بزرگيست.براي سازگاري زمان نياز داريد.”

پنج بازي ديگر مرحله چهارم به علت بارش مداوم باران در لندن متوقف شدند و روز دوشنبه پيگيري خواهند شد كه در آن ها، اندي ماري 7-5, 3-1 از مارين چيليچ پيش افتاده، مردي فيش ست نخست را 6-4 مقابل جو ويلفرد سونگا كسب كرده و بازي در ست دوم 1-1 برابرست.فلورين ماير برتري 6-3, 2-1 مقابل ريشارد گاسكه را دارد و مسابقه برايان بيكر- و فيليپ كولشرايبر و خوان مارتين دل پوترو - داويد فرر پيش از آغاز به تعويق افتاد.
با توجه به پيش بيني ادامه بارندگي، بازي هاي روز سه شنبه در دو زمين اصلي مسابقات يك ساعت زودتر شروع خواهند شد ولي تا آن هنگام شما مي توانيد خبرهاي لحظه به لحظه را از توييتر تنيس تاكرز و همچنين گالري عكس روز هشتم را در صفحه فيسبوك ما مشاهده كنيد.

27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-04-2012, 01:52 AM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

آرامش براي ماري، هيجان براي آلمان؛ 8 نفر برتر مشخص شدند

اميد بريتانيا و سيد چهارم مسابقات ويمبلدون، اندي ماري براي پنجمين فصل پياپي به مرحله ¼ نهايي صعود كرد.در مسابقه اي كه روز گذشته به علت بارندگي متوقف شده بود، ماري 16 ايس و 35 وينر زد تا 7-5, 6-2, 6-3‌ مقابل مارين چيليچ به پيروزي برسد.بازيكن 27 ساله در راه 30مين برد اين فصل (ركورد 30 برد و 9 باخت)، هفت تا از هشت فرصت بريك را نيز ناكام گذاشت.
ماري: “مسلما در مسابقات شما به نحوي نيروي حركتي را بنا مي كنيد و جلو مي افتيد و ناگهان كه متوقف مي شويد، وقتي باز مي گرديد حس مي كنيد همه چيز از ابتدا شروع شده.ولي امروز خوب عمل كردم.او ست سوم را خوب شروع كرد.چند فرصت داشت.ولي چندين سرويس خوب زدم.مخصوصا در ست سوم خيلي خوب سرويس زدم.سه يا چهار توقف داشتيم، ساده نيست.”

حريف بعدي براي اندي، داويد فرر خواهد بود كه به عنوان هفتمين مرد اسپانيايي از سال 1968 به مرحله يك چهارم نهايي ويمبلدون رسيد.فرر 17 تا از 19 امتياز حمله به تور را كسب كرد و فقط 18 امتياز سرويس را از دست داد تا در 1 ساعت و 58 دقيقه، 6-3, 6-2, 6-3 از سد خوان مارتين دل پوترو بگذرد.
سيد هفتم بعد از پيروزي گفت: “امروز يكي از بهترين بازي هايم بر روي چمن بود.ولي مطمئن نيستم كه آيا بهترين بود يا خير.در ويمبلدون باد زياد مي وزد.در يك زمين سرپوشيده، زير سقف، بازي كردن راحت تر است.توپ تغيير جهت نمي دهد و اين براي ما راحت تر است.”

سيد پنجم و راه يافته به نيمه نهايي فصل گذشته، جو ويلفرد سونگا بيش از 24 ساعت پس از شروع ديدارش آن را به پايان رساند.بعد از توقف بازي در نتيجه 6-4, 1-1 در دوشنبه، سونگا و مردي فيش ادامه بازي خود را امروز پيگيري كردند تا جايي كه بازيكن فرانسوي 4-2 در ست چهارم جلو افتاد ولي بارش مجدد باران براي دو ساعت آن ها را به رختكن فرستاد.با اين وجود، سونگا در بازگشت دو گيم ديگر را كسب كرد تا در نهايت 4-6, 7-6(4), 6-4, 6-4 حريف آمريكايي خود را حذف كند.
وقتي از سونگا درباره انتظارش از حريف بعدي، فيليپ كولشرايبر سوال شد، او چنين پاسخ داد: “بهترين بازي زندگيش.فكر كنم هيچ وقت به نيمه نهايي نرسيده پس حتما سخت تلاش خواهد كرد.انتظار بازي خيلي خيلي سختي را دارم.شايد بگوييد كه شانس من بيشتر است چون بارها مقابل او بازي كرده ام.ولي، مانند من، ما هيچ چيز براي از دست دادن نداريم.فقط بايد بازي خودم را ارائه دهم.برايم دشوار بود چون سال گذشته خوب بازي كردم.با آرامش بيشتري بازي خواهم كرد.”
فيش كه تصميم به عدم حضور در مسابقات المپيك لندن دارد، درباره مسابقه گفت: “من امروز به اندازه كافي براي بردن خوب بودم.بازيكنان زيادي را امروز مي توانستم شكست دهم.او يكي از بهترين هاي جهان بر روي اين سطح است.از عملكرد و بازيم در امروز راضي هستم.او ديروز به اندازه امروز خوب بازي نمي كرد.شايد من ديروز بهتر از امروز بازي كردم.پس چه كسي مي داند بدون وقفه به علت بارندگي چه اتفاقي مي افتد.”

كولشرايبر كه سيد 27ام تورنومنت است، با پيروزي 6-1, 7-6(4), 6-3 مقابل برايان بيكر براي نخستين بار در 33 حضورش به جمع هشت نفر برتر گرند اسلم رسيد.او 88 درصد امتيازات سرويس اول را به خود اختصاص داد و از هر سه فرصت بريك استفاده كرد.
كولشرايبر: “من خيلي خيلي خوشحالم.توصيف حس واقعيم خيلي سخت است.از نحوه بازيم خيلي راضيم.همچنين، در نهايت از نظر آب و هوا خوش شانس بودم كه توانستم بازيم را به پايان برسانم.حس فوق العاده ايست.قطعا جشن خواهم گرفت.حالا اعتماد به نفس بالايي دارم.”

اما در ديگر مسابقه باقي مانده از روز هشتم، فلورين ماير موفقيت آلمان را كامل كرد و به كمك 60 ضربه وينر 6-3, 6-1, 3-6, 6-2 از سد ريشارد گاسكه گذشت تا براي دومين به اين مرحله از رقابت ها برسد.با اين حساب، اين نخستين بار از سال 1997 (صعود بوريس بكر، نيكولاس كيفر و مايكل استيچ به ¼ نهايي ويمبلدون) است كه دو بازيكن آلماني به يك چهارم نهايي يك تورنومنت گرند اسلم مي رسند.
ماير گفت: “امروز بي نقص بازي كردم.واقعا خوب بودم.براي اولين بار در تورنومنت، بدون هيچ فشاري وارد زمين شدم.با بازيكني مسابقه دادم كه بين 15 نفر برتر جهان است.او شانس بيشتري داشت.من با فشار كمتري از قبل بازي كردم و عملكردم خيلي بهتر از دو مسابقه گذشته بود.حس باورنكردني دارم.هشت سال پيش در اين مرحله بودم و حالا دوباره اينجا هستم.پس روياي شگفت انگيزي برايم است.”ماير به مصاف جوكويچ خواهد رفت.

بازي هاي مرحله يك چهارم نهايي روز چهارشنبه برگزار خواهند شد.مانند هميشه، شما مي توانيد آخرين اخبار، نظرات و مصاحبه هاي بازيكنان و كارشناسان را در توييتر و عكس هاي منتخب روز را در فيسبوك ما مشاهده كنيد.

24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-05-2012, 04:41 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

برخورد جديد؛ اولين رويارويي راجر و نواك در چمن

مدافع عنوان قهرماني رقابت هاي تنيس گرند اسلم ويمبلدون يك گام ديگر به تكرار موفقيتش نزديك شد.روز چهارشنبه و در مرحله يك چهارم نهايي، نواك جوكويچ 6-4, 6-1, 6-4 از سد فلورين ماير گذشت.بازيكن آلماني كه براي دومين بار در اين مرحله از ويمبلدون حاضر شده بود (همچنين در 2004، شكست از گروژان)، در اواخر ست نخست حريفش را تحت فشار قرار داد ولي نتوانست از سه فرصت بريك استفاده كند.با اين وجود جوكويچ در گيم بعدي بريك را به دست آورد تا به ست 40 دقيقه اي پايان دهد.بازيكن صرب در ست دوم مسلط بود و با دو بريك سرويس پيروز شد.او بريك اساسي را در نتيجه 4-4 ست سوم كسب كرد و از سه فرصت بريك در گيم بعد نجات يافت تا در 1 ساعت و 45 دقيقه برنده شود.
نواك: “كمي زمان برد تا به شرايط عادت كنم، چون سه مسابقه گذشته ام در زمين سرپوشيده بود.كمي باد مي وزيد ولي در كل از عملكردم راضيم.فلورين چند موقعيت براي بازگشت در ست سوم داشت، همينطور در ست اول، ولي من در لحظات مهم بر اعصابم تسلط داشتم.”

ماير پس از باخت گفت: “بعد از ست نخست، او باورنكردني بازي كرد، مخصوصا در ست دوم.نشان داد كه چرا بهترين بازيكن حال حاضر جهان است.در ست دوم هيچ شانسي برايم باقي نگذاشت.اگر ست اول را مي بردم، شايد شانس اندكي داشتم.ولي باز هم شكست دادنش خيلي خيلي سخت است.”
مرد شماره 1 تنيس جهان كه در تكرار نيمه نهايي رولند گاروس به مصاف راجر فدرر خواهد رفت، درباره اين مسابقه گفت: “وقتي با راجر، رافا يا هر بازيكن برتر ديگر مسابقه مي دهيد يك چالش است.راجر براي سال ها در صدر تنيس مردان بوده.اين مكاني است كه در آن شش بار قهرمان شده.قطعا مي خواهد خودش را ثابت كند و به بقيه نشان دهد كه دوباره مي تواند برنده شود.امروز فوق العاده سريع پيروز شد، در سه ست، پس خواهيم ديد.باور دارم كه خوب بازي مي كنم.ما هر دو بايد بهترين بازيمان را ارائه دهيم تا برنده شويم.من هيچ چيز براي از دست دادن ندارم.سعي مي كنم پيروز شوم.”

فدرر در حضور اعضاي خانواده سلطنتي بريتانيا و قهرمانان پيشين دنياي تنيس، 36 تا از 41 سرويس اولش را به امتياز تبديل كرد و 25 وينر زد تا در 92 دقيقه، ميخائيل پوژني را 6-1, 6-2, 6-2 از پيشرو بردارد.بازيكن سويسي با واگذاري فقط هشت امتياز سرويس، به سرعت ست نخست را به دست آورد و در ابتداي ست دوم هم برتري 4-2 را برپا كرد.خطاي يوژني بر روي سومين فرصت بريك، راه فدرر را براي بردن ست ساده تر كرد.يوژني يك بار ديگر در آغاز ست سوم بريك شد ولي در ادامه موفق نشد از دو فرصت بريك به دست آمده در گيم سرويس فدرر استفاده كند و در پايان شكست خورد.
راجر: “به نظرم بازيم به خوبي مقابل يوژني جواب مي دهد، به دلايلي، چون او بازيكن خوبيست و كار را براي ديگران دشوار مي كند.امروز همه چيز برايم خوب كار كرد.هجومي بودم و خوب سرويس زدم.واقعا از عملكرد امروزم راضي هستم.”

فدرر كه با رنكينگ 3 وارد مسابقات شده، اين فرصت را دارد كه با كسب قهرماني به صدر جدول رده بندي تنيس مردان باز گردد و با ركورد 286 هفته صدرنشيني پيت سمپراس برابري كند.او درباره رويارويي نيمه نهايي چنين ادامه داد: “جالب است كه اين اولين ديدار ما بر روي زمين چمن است.من به آن چشم دوخته ام.تا به اينجا تورنومنت خيلي خوبي داشته ام.خوشحالم كه دوباره حس خوبي دارم.قبل از مسابقه بزرگ با نواك به من اعتماد به نفس مي دهد.”

در نيمه پايين جدول مسابقات، اندي ماري 7-6, 5-3 عقب افتاد ولي به سختي جنگيد تا اميد قهرماني را زنده نگه دارد.در تكرار مسابقه چهار هفته پيش در يك چهارم نهايي رولند گاروس، داويد فرر برتري 5-3 در ست نخست را هدر داد ولي در تايبريك برنده شد.او در ست دوم هم در نتيجه 5-3 فرصت داشت تا با سرويسش پيروز شود ولي ماري بلافاصله بريك كرد تا در ادامه دومين تايبريك برپا شود.بازيكن اسپانيايي 5-2 در تايبريك جلو بود ولي در ادامه يك فرصت ست پوينت را از دست داد تا ماري در يك رالي طولاني آخرين امتياز اين ست را به دست آورد.
سيد چهارم در شروع ست سوم هم تحت فشار قرار گرفت و مجبور شد دو فرصت بريك را در گيم چهارم ناكام بگذارد.او در ادامه سرويس فرر را بريك كرد و برتري 2-1 در نتيجه ست ها را به دست آورد.فرر يك بار ديگر موقعيت بريك كردن را در ست چهارم داشت ولي موفق نشد و در گيم بعدي چند فرصت را بر روي سرويس خودش ناكام گذاشت.مسابقه به مدت 24 دقيقه به علت بارش باران در امتياز 5-5 متوقف شد و در بازگشت بازيكنان، اين ماري بود كه سومين تايبريك و بازي را با ضربه ايس به اتمام رساند.61 ضربه وينر در مقابل 39 خطا در جريان پيروزي 6-7(5), 7-6(6),
6-4, 7-6(4) براي ماري ثبت شد.

فرر: “به نظرم نقطه مهم در ست دوم بود، وقتي فرصت ست پوينت را در تايبريك داشتم.ولي اندي در لحظات مهم خيلي خوب بازي كرد.از من هجومي تر و بهتر بود.هيچ وقت به يك چهارم نهايي ويمبلدون نرسيده بودم.دو هفته تنيس خوب بازي كردم و به خاطر آن خيلي خوشحالم.”
اندي: “مسابقه بزرگي براي ما بود.در لحظه مهم موفق بودم، اگر ست چهارم را از دست مي دادم خيلي سخت مي شد.مسلما حالا هدفم برد در بازي بعدي و رسيدن به اولين فينال است.قطعا خوشحالم.در چند سال گذشته روند خوبي در اينجا داشته ام ولي راضي نيستم.مي خواهم تلاش كنم و فراتر بروم.”

حريف ماري براي رسيدن به ديدار نهايي، جو ويلفرد سونگا خواهد بود.بازيكن فرانسوي براي دومين فصل پياپي و با غلبه 7-6(5), 4-6, 7-6(3), 6-2 بر فيليپ كولشرايبر گام به نيمه نهايي گذاشت.
سونگا: “من واقعا خوشحالم، خيلي خوشحال.براي دومين بار به نيمه نهايي رسيدم.برايم يك شانس مجدد خواهد بود.”
در ست نزديك نخست كه هيچ بريك سرويسي را در خود نديد، سونگا 6 ايس و 13 ضربه وينر زد تا پس از 47 دقيقه و در تايبريك برنده شود.كولشرايبر از شروع كند سونگا در ست دوم استفاده كرد و 3-0 جلو افتاد.بازيكن فرانسوي راه بازگشت به نتيجه 4-4 را پيدا كرد ولي اين كولشرايبر بود كه با گرفتن خطاي بكهند از حريفش دومين فرصت بريك را به ثمر نشاند و در نهايت ست دوم را برد.

بازيكن 28 ساله آلماني كه براي اولين بار به اين مرحله از گرند اسلم رسيده بود، با اعتماد به نفس پيش رفت و سه فرصت بريك را در گيم هفتم ناكام گذاشت.هر دو بازيكن هجومي باقي ماندند تا سرنوشت ست سوم هم به تايبريك برسد، جايي كه سونگا 5-2 پيش افتاد.او به كمك سرويس محكمش ست سوم را هم برد تا ركورد تايبريك اين فصل را به 11 پيروزي و 9 باخت ارتقا دهد.سيد پنجم بازيش را در ست 25 دقيقه اي چهارم بهبود داد تا به هجدهمين پيروزي از 22 مسابقه خود در ويمبلدون برسد.
او گفت كه حس مي كند در 12 ماه گذشته باثبات تر شده: “در گذشته، از نظر ذهني به اندازه كافي باثبات نبودم.تمركزم را بارها از دست مي دادم.تنيس بازي كردن برايم دشوار بود، صادقانه مي گويم، هر روز تمركزم را از دست مي دادم و سخت بود.”

بازي هاي نيمه نهايي مردان روز جمعه برگزار مي شود.خبرهاي مهم، صحبت هاي پيرامون تورنومنت و عكس هاي منتخب روز را مي توانيد در توييتر و فيسبوك تنيس تاكرز مشاهده كنيد.

33 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-07-2012, 03:33 PM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

سرانجام...اندي به فينال رسيد؛ گام بعدي، فدرر

قهرمان شش دوره مسابقات تنيس ويمبلدون براي هشتمين بار به فينال راه يافت.راجر فدرر 30 ساله كه ماه گذشته در نيمه نهايي رولند گاروس از نواك جوكويچ شكست خورد، اين بار در مقابل مرد شماره 1 تنيس موفق بود.بارش باران از صبح روز جمعه در لندن بسته شدن سقف استاديوم اصلي را در پي داشت و بازيكنان چند ساعت قبل از مسابقه در زمين هاي سرپوشيده تمرين كردند.با شروع ديدار، ست نخست تا گيم ششم برابر پيش رفت تا اينكه جوكويچ هنگام حمله به سمت تور ليز خورد و بريك را با خطاي بكهندش به فدرر تقديم كرد.فدرر كه تلاش مي كرد در رالي هاي طولاني درگير نشود، در جريان ست 24 دقيقه اي از ضعف بكهند حريفش استفاده كرد و در نهايت فقط چهار امتياز سرويس را واگذار كرد تا 6-2 برنده شود.مدافع عنوان قهرماني در ست دوم اعتماد به نفسش را بازيافت.بدون ترديد بيشتر در زدن بكهند، بازيكن صرب برتري 2-0 را برپا كرد و اين بريك سرويس برايش كافي بود تا پس از 30 دقيقه نتيجه را برابر كند.او در اين ست 12 وينر و فقط 3 خطا داشت.

با آغاز ست سوم، نقطه مهمي در مسابقه، هر دو بازيكن بهترين عملكرد خود را نمايش ندادند.دو خطاي بكهند و فورهند فدرر در گيم دوم به جوكويچ اجازه داد تا سرويسش را نگه دارد.حرارت در زمين اصلي وقتي شدت گرفت كه جوكويچ دومين خطاي سرويس خود را در گيم پنجم انجام داد ولي در يك رالي 23 ضربه اي فرصت بريك را ناكام گذاشت.90 ثانيه بعد، اين بار فدرر بود كه رالي 25 امتيازي را به خود اختصاص داد تا دومين فرصت بريك را به دست آورد اما خونسردي سيد برتر برايش نتيجه داد تا يك بار ديگر از خطر نجات يابد.بهترين فرصت جوكويچ در امتياز 4-4, 30/40 به وجود آمد، پس ازينكه فدرر ضربه فورهندش را با فاصله زيادي به خارج زمين فرستاد ولي سه ضربه سرويس محكم فدرر نااميدي جوكويچ را به دنبال داشت.در گيم بعدي، سيد سوم سطح بازيش را ارتقا داد و به لطف اشتباه جوكويچ موفق شد مجددا پيش بيفتد.

فدرر تسلط خود را در ست چهارم ادامه داد و به سرعت نتيجه را 3-0 به سود خود كرد.در اين لحظه از مسابقه، قهرمان سويسي 21 تا از 30 امتياز قبلي را به خود اختصاص داده بود.جوكويچ كه معمولا از سمت بكهند قدرتمند بازي مي كند، به شكست نزديك تر مي شد.در حاليكه 4-1 عقب بود، سيد برتر سه فرصت بريك را ناكام گذاشت ولي در مقابل، فدرر بدون كمترين مقاومتي گيم سرويسش را كسب كرد.فدرر در نتيجه 5-3 شروع به سرويس زدن براي حضور در 24ـُمين ديدار نهايي گرند اسلم كرد و در پايان با كمك يك ضربه ايس و سرويس بدون بازگشت در 2 ساعت و
19 دقيقه، 6-3, 3-6, 6-4, 6-3 پيروز شد.
فدرر گفت به خاطر بازگشت به فينال ويمبلدون بعد از دو شكست پياپي در يك چهارم نهايي مسابقات خوشحال است: “من هيجان زده هستم.امروز عالي بازي كردم.نواك هم در دو ست ابتدايي عالي بازي كرد ولي ست سوم مهم بود.آن هنگام من يك گام فراتر گذاشتم.او در گيم نهم فرصت بريك داشت.مسابقه سختي بود.براي بعضي مردم شكست من از برديچ [در ¼ نهايي فصل 2010] باعث حيرت بود ولي نه براي خودم.آن ها مي گفتند ‘چگونه يك فينال ويمبلدون را بدون تو سپري كنيم؟’”

جوكويچ 25 ساله كه در جستجوي پنجمين فينال متوالي گرند اسلم بود، اظهار داشت كه در لحظات مهم نمايش خوبي نداشته: “حس كردم در شروع ست چهارم انرژيم افت كرد.چند گيم بد بازي كردم و درصد سرويس هاي اولم پايين بود.پيدا كردن ريتم و در اختيار گرفتن بازي در اين شرايط دشوارست.او در لحظات مهم بازيكن برتر.انتظار داشتم در بالاترين سطح بازيش باشد.انتظار داشتم خودم هم در همان سطح باشم ولي نبودم.”
بازيكن سويسي روز يكشنبه به دنبال دو افتخار بزرگ خواهد بود.بهبود دادن ركورد 16 قهرماني گرند اسلم خود و صعود به رنكينگ 1 و برابري كردن با ركورد 286 هفته صدرنشيني پيت سمپراس كه اكنون بيشترين مدت حضور در اين رتبه را در اختيار دارد.
راجر ادامه داد: “وظيفه سختي را پيشرو دارم.چيزهاي زيادي براي به دست آوردن، ركورد بيشترين قهرماني گرند اسلم در تاريخ، رنكينگ 1.همه مي دانند كه پيت سمپراس قهرمان من است و چقدر او و افتخاراتش در تنيس را ستايش مي كنم.فكر كنم هيچ وقت در فينال گرند اسلم ويمبلدون شكست نخورد.هر هفت مسابقه خود را برد، كه اين باورنكردنيست، مخصوصا در دوران بازي او و مقابل بازيكناني با سرويس قوي.پس من خيلي مفتخرم كه فرصت برابري با سمپراس را دارم، ولي در حال حاضر تمركز بر روي استراحت و آمادگي براي مسابقه بعديست.”

در ديگر ديدار نيمه نهايي، اندي ماري تاريخ ساز شد و به 74 سال انتظار مردم بريتانيا براي حضور در فينال ويمبلدون پايان داد.ماري با غلبه 6-3, 6-4, 3-6, 7-5‌ بر جو ويلفرد سونگا، بعد از فِرِد پِري كه در سال 1936 به قهرماني ويمبلدون رسيد، سعي در كسب اين موفقيت بزرگ براي كشورش را دارد.
او حس خود را پس از بازي اينگونه توصيف كرد: “كمي آرامش، هيجان، توصيف كردنش سخت است.مسابقه را خيلي خوب شروع كردم ولي يك گيم بد به او اجازه بازگشت داد.در پايان مسابقه خيلي نزديكي بود.در دو ست آخر ما هر دو شانس داشتيم.در امتياز 4-4 چند فرصت بريك داشت و من به سختي جنگيدم.سعي كردم آرام بمانم ولي اين ساده نيست.فشار و استرس زيادي وجود دارد ولي شما نياز به تمركز بر روي امتياز بعد داريد و درباره گذشته فكر نكنيد.خيلي خوشحالم كه برنده شدم.”

با بهتر شدن شرايط جوي لندن، سقف استاديوم براي اين ديدار باز شد تا رقابت به صورت روباز برگزار شود.ماري كه پيش از اين ركورد 5 برد و 1 باخت را در برابر سونگا به ثبت رسانده بود، شروع موفق تري داشت و در گيم دوم بريك سرويس را به دست آورد و در ادامه دو فرصت بريك بر روي سرويسش را ناكام گذاشت و اجازه بازگشت به سونگا را نداد.او بعد از 34 دقيقه و با ضربه فورهند وينر ست اول را كسب كرد.در ست دوم، ماري نيروي حركتي را نگه داشت و به سرعت از آن استفاده كرد.بعد از ناكامي در به ثمر نشاندن دو فرصت بريك در گيم پنجم، سيد چهارم سومين موقعيت خود را با عبور دادن ضربه بكهندش از سونگا كسب كرد و خطاي سونگا در امتياز بعدي بريك را تقديم حريف كرد.تا آن لحظه از مسابقه، سونگا فقط 13 درصد امتيازهاي سرويس دومش را به دست آورده بود.ماري در ادامه با سرويس خود به ست پايان داد.

در آغاز ست سوم، سونگا بازيش را بهبود بخشيد و سه فرصت بريك در اولين گيم سرويس ماري پاداش او بود.بازيكن فرانسوي با ريترن محكمي كه در ادامه خطاي فورهند حريفش را به دنبال داشت براي اولين بار در مسابقه جلو افتاد.هر دو بازيكن در ميانه ست چندين فرصت بريك را از دست دادند و اين سونگا بود كه بعد از 41 دقيقه پيروز شد.ست چهارم اضطراب تماشاگران بريتانيايي را به همراه داشت.ماري به لطف خطاي والي سونگا 3-1 پيش افتاد ولي سيد پنجم بلافاصله با يك ريترن محكم بريك را پس گرفت.ماري يك بار ديگر در گيم هشتم از كسب بريك باز ماند و در گيم بعدي خودش را تحت فشار مي ديد ولي از دو فرصت بريك نجات يافت.در گيم دوازدهم، سونگا در حالي براي سرويس زدن آماده شد كه مي دانست در صورت از دست دادن سرويس مسابقه به پايان مي رسد و خطاي والي به ماري دو فرصت پيروزي را داد.همانطور كه نفس ها در سينه حبس شده بود، ماري ريترن فورهند خود را از سونگا عبور داد و از خوشحالي راكتش را به زمين انداخت، ولي مشخص شد كه داور خط توپ او را خارج اعلام كرده و چند ثانيه بعد سيستم چلنج نشان داد كه 40ـُمين ضربه وينر بازيكن اسكاتلندي داخل زمين بوده تا مسابقه بعد از 2 ساعت و 47 دقيقه به اتمام برسد.

سونگا كه براي دومين سال پياپي در نيمه نهايي ويمبلدون بازي مي كرد، درباره مسابقه گفت: “به نظرم در ابتدا دشوار بود چون او خوب بازي مي كرد.او اصلا به من فرصت نزديك شدن به تور را نمي داد.يك سرويس را هم از دست نداد.خيلي خيلي خوب بود.پس از آن در ست سوم سطح بازيش افت كرد و من از موقعيت استفاده كردم.ولي در ادامه مرا در ست چهارم بريك كرد.به نظرم شايسته آن بود.براي من به هر حال حضور در نيمه نهايي نكته مثبتي است.به من انرژي مي دهد تا به جنگيدن ادامه دهم، تا بازيم را بهبود دهم و سعي كنيم چيزي مانند اين را ببرم.”

ماري برتري 8-7 را در بازي هاي روبروي فدرر در اختيار دارد و به دنبال اولين پيروزي خود مقابل اسطوره سويسي در يك مسابقه 5 سته است. هر 15 ديدار قبلي آن ها بر روي زمين هارد برگزار شده و فدرر در دو فينال گرند اسلم آزاد آمريكا 2008 و آزاد استراليا 2010 ماري را در سه ست مغلوب كرده.مسابقه فينال روز يكشنبه ساعت 17:30 به وقت ايران آغاز خواهد شد ولي تا آن هنگام شما مي توانيد آخرين اخبار، نظرات و صحبت هاي كارشناسان را به همراه گالري عكس منتخب روز در توييتر و فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

ویرایش توسط Nima93 : 07-07-2012 در ساعت 03:40 PM
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش