بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > آموزش و یادگیری > مشاوره و گفتگو

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-31-2014, 05:31 PM   #191
farzaneh_yp
Junior Member

پستها: 1
سپاس: 0
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : درخواست کمک - شروع آموزش- مشاوره هزینه ها

سلام ! من تازه مي خوام تنيس رو شروع كنم . ميخواستم ببينم به نظرتون شهرك غرب بهتره برم يا استقلال ؟ واسه مربي جي ؟ الان مهمه مربي خوب داشته باشم يا مثلن درجه ٣ خوبه واسم ؟
farzaneh_yp آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-31-2014, 10:48 PM   #192
Mahmoud RF
Member

آواتار Mahmoud RF

پستها: 69
سپاس: 138
در 48 پست 250 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: only roger federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط farzaneh_yp نمایش پست ها
سلام ! من تازه مي خوام تنيس رو شروع كنم . ميخواستم ببينم به نظرتون شهرك غرب بهتره برم يا استقلال ؟ واسه مربي جي ؟ الان مهمه مربي خوب داشته باشم يا مثلن درجه ٣ خوبه واسم ؟
سلام،واسه شروع کار یه مربی درجه سه هم جواب میده،اگه استعداد ورزش تنیس در شما وجود داشته باشه کم کم خودتون احساس نیاز به یه مربی کلاس بالاتر رو پیدا میکنین،مهم استعداد و توانایی های خود آدمه.زمین و مربی و راکت و... هم در درجات بعدی قرار میگیرن!
Mahmoud RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Mahmoud RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 12-08-2014, 11:00 AM   #193
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،
پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ پيرامون تنيس

سلام
من یه سوال در مورد نحوه رفع مشکل سرویس دارم
احساسم بر اینه که انگار فقط یه نمایش اجرا میکنم کل حرکتی که باید درهنگام سرویس زدن انجام بشه انجام میدم اما اون قدرت و ضربه و کنترلی که باید داشته باشه بنظرم نداره از صدای ضربه به توپ مشخص میشه که قاعدتا چه کیفیتی داشته.
دنبال راه حل هستم مثلا اگه تاس ام اشتباه هست راه حل تمرینی خاصی داره؟

ممنون
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Najmeh5576 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-08-2014, 08:04 PM   #194
hooman3x
Roger's Fan

آواتار hooman3x

پستها: 234
سپاس: 972
در 154 پست 1,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER-djokovic
پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ پيرامون تنيس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Najmeh5576 نمایش پست ها
سلام
من یه سوال در مورد نحوه رفع مشکل سرویس دارم
احساسم بر اینه که انگار فقط یه نمایش اجرا میکنم کل حرکتی که باید درهنگام سرویس زدن انجام بشه انجام میدم اما اون قدرت و ضربه و کنترلی که باید داشته باشه بنظرم نداره از صدای ضربه به توپ مشخص میشه که قاعدتا چه کیفیتی داشته.
دنبال راه حل هستم مثلا اگه تاس ام اشتباه هست راه حل تمرینی خاصی داره؟

ممنون
با درود

دوست عزیز سرویس یه سری اصول لازم داره که اوایل نمایشی و دشوار به نظر میاد اما با تمرین و استمرار هم شما نتیجه دلخواه رو میگیرید و هم میتونید مانند فورهند و بکهند نیاز به فکر به تکنیک هنگام ضربه نداشته باشید (در حقیقت نا خودآگاه شما درست ضربه میزنه)

البته ای کاش بیشتر توضیح میدادید که کدام قسمت سرویس حس میکنید مشکل دارید(کدوم مرحله)
اول چند نکته ضروری رو بهتون میگم بعد چند تا تمرین مفید برای رفع مشکلات سرویستون

1-بهتره با گریپ 2 سرویس بزنید (continental)

2- قبل سرویس (زمانی که توپ رو به راکت نزدیک کردید و استایل شروع سرویس گرفتید)یک حرکت رو به جلو دارید یعنی توپ و راکت رو به جلو میبرید - سپس رو به عقب - رو به جلو و بالا ونهایت ضربه زدن
در حقیقت شما یک حالت نیم دایره تشکیل میدید......جلو - عقب- جلو
این حالات باید پیوسته و روان اجرا شه

3- توپ رو زمانی که در راستای صورت شما قرار گرفت به بالا رها کنید(کمی رو به جلو)(حداقل 1 متر به بالا پرت کنید)

4 - بعد از رها کردن توپ برای جهش بهتر برای زدن توپ کمی روی زانو بنشینید
حتما در این مرحله راکت رو به حالت عمود در دست بگیرید.

5-راکت را که عمود گرفته بودید رو شل کنید - زمانی که توپ در ارتفاع مورد نظر مکث کوتاهی کرد جهش کنید و از ساعت 8 به 2 روی صفحه راکت به توپ ضربه بزنید

دقت کنید اون عمود گرفتن راکت توی مرحله قبل کمک میکنه بتونید به خوبی بعد از شل کردن چرخش راکت پشت کمر را به خوبی انجام بدید.
همین که شما صفحه راکت از حالت بسته رو تبدیل به حالت باز برای ضربه میکنید خودکار از ساعت 8 به 2 انگار به توپ ضربه زدین

6- بعد از ضربه صفحه راکت رو ببندید و سعی کنید کنار خود راکت را به دست چپتون بدین

شما اول باید تمام اصول رو سایه زنی کنید(یعنی بدون توپ این حرکات را شبیه سازی کنید تا خوب بهش عادت کنید)
hooman3x آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی hooman3x به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-08-2014, 08:21 PM   #195
hooman3x
Roger's Fan

آواتار hooman3x

حالا چند تا تمرین برای بهتر انجام دادن اون مراحل

اول پرتاب توپ

خیلی مهمه شما توپ رو به اندازه و راست پرتاب کنید و بفهمید چه زمانی توپ مکث قبل از فرود اومدن داره.
برای این کار یک تمرین هست

یک توپ رو توی دستتون بگیرین و برین منطقه سرویس
یک دایره بکشید که خط بیس لاین بشه قطرش- شعاعش نیم متر باشه حدودا
توپ رو به بالا رها کنید و به توپ هنگام مکس هم دقت کنید
توپ شما باید در نیم دایره ای که توی زمین هست فرود بیاد
این به پرتاب درست شما کمک میکنه

دوم ضربه به توپ

شما یک سبد توپ ببرید و توی منطقه سرویس زنی پشت بیس لاین وایسید
بدون انجام حرکات قبل فقط راکت رو عمود بگیرید توپ رو کمی بالا بندازید و راکت رو بدون اینکه پایین بیارید به توپ از ساعت 8 به 2 با سر راکت ضربه بزنید تا این قلق دستتون بیاد

بعدش که مسلط شدید تمرین بعدی رو انجام بدین
توی این تمرین باز منطقه سرویس باستید و راکت را در حالتی که پشت کمر شماست و سر آن به پایین شل شده نگه دارین
بعد توپ رو به بالا رهاکنید و راکت رو بالا بیارید و ضربه بزنید.......یعنی استایل شروع سرویس باید راکت شل شده پشت کمر شما باشه.....این تمرین نیاز به تکرار داره

بعد که به این ها مسلط شدین سرویس رو به طور کامل تمرین کنید
اگه سرویس شما قدرت نداره چون شما راکت رو شل نمیگیرید و گردش سر راکت سرعت به توپ شما نمیده
اگه کنترل کافی رو نداره و اوت شدید میشه شک نکنید توپ رو خوب پرتاب نمیکنید یا لحظه تماس راکت با توپ صفحه راکت حالت عمود نداره
اگه به تور میزنید بدونید توپ رو موقع فرود اومدن دارید میزنید یا اینکه صفحه راکت زاویه بسته ای هنگام ضربه داره یا سرو سینه خودتون رو زود پایین میارین
دقت کنید توی سرویس هیچ و قت سر و سینه خودتون رو پایین نیارید و همیشه راست باشید
با پرتاب درست توپ و لحظه مناسب ضربه زنی با گردش خوب راکت و تکنیک درست سرویس شما به خوبی زده میشه

تمرین فراموش نشه خصوصا توی سرویس

موفق باشید

ویرایش توسط hooman3x : 12-08-2014 در ساعت 08:33 PM
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی hooman3x به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-09-2014, 03:41 PM   #196
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،

ممنون دوست عزیز از توضیحات جامعتون عالی بود اگه به همین صورت عکس از سرویس یه خانم هم دارید لطفا بذارید چون مربی من میگند که خانم ها یه قسمت جفت کردن پا درست قبل از ضربه برای افزایش ضربه را هم دارند
یه نکته دیگه اینکه راکت را شل میگیریم هنگامیکه دست را میشکنیم یعنی نه اونقدر شل دسته راکت را میگیریم که بخواد بیفته و نه اون قدر سفت مثل گرفتن فورهند و بکهند ؟ در حقیقت ضربه را شلاقی میکنه ؟ یا اشتباه گرفتم موضوع را ؟
ممنون
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 12-09-2014, 06:11 PM   #197
hooman3x
Roger's Fan

آواتار hooman3x

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Najmeh5576 نمایش پست ها
ممنون دوست عزیز از توضیحات جامعتون عالی بود اگه به همین صورت عکس از سرویس یه خانم هم دارید لطفا بذارید چون مربی من میگند که خانم ها یه قسمت جفت کردن پا درست قبل از ضربه برای افزایش ضربه را هم دارند
یه نکته دیگه اینکه راکت را شل میگیریم هنگامیکه دست را میشکنیم یعنی نه اونقدر شل دسته راکت را میگیریم که بخواد بیفته و نه اون قدر سفت مثل گرفتن فورهند و بکهند ؟ در حقیقت ضربه را شلاقی میکنه ؟ یا اشتباه گرفتم موضوع را ؟
ممنون
سپاس

این جمع کردن پا که مربیتون میگند تفاوتی نداره بین خانم ها و آقایون
این جمع کردن پا جزو ضرورت اصل ها نیست اما تاثیر داره

این جفت کردن پا اون زمانی روی سرویس تاثیر داره که شما در مرحله خم کردن زانوها قبل جهش پاهاتون رو جمع کنید و با دوپای جفت جهش کنید تا بتونید بعد از جفت کردن پا و جهش به خوبی روی توپ سوار شید
این قضیه خصوصا در سرویس اول تاثیر گزاری بیشتری داره

یعنی شما لحظه ای که توپ رو پرتاب کرده و میخواید روی زانو بشینید تا به سمت بالا جهش کنید همزمان با خم کردن زانو پای خودتون رو هم جمع میکنید و به خوبی به روی توپ سوارید

یعنی اول خم کردن زانو و پای راست رو با پای چپ جفت کنید بعد جهش کنید

یعنی اول خم کردن زانو و پای راست رو با پای چپ جفت کنید بعد جهش کنید

البته این کار مشکل شما در سرویس رو حل نمیکنه
شما تمرکز خودتون رو روی پرتاب توپ و گردش راکت پشت کمر و تاچ صفحه راکت با توپ بزارید

در مورد شل گرفتن راکت دقیقا معنی رها کردن سر راکت برای گردش منظورم هست
شما وقتی برای فورهند دست رو به عقب بردید برای ضربه زدن راکت رو شل میگیرید تا به سر راکت اجازه شلاق زدن (به اصطلاح) بدید
در سرویس هم راکت رو پشت کمر شل میگیرید(مثل لحظه ای که راکت رو برای فورهند عقب بردید)بعد راکت را از حالت شل شده به بالا میارید و ضربه میزنید

دقیقا توی این عکس مشخصه ببینید به راکت باید اجازه بدید به پایین ترین نقطه ممکن برسه(رها باشه) بعد از اونجا راکت رو بالا میارید و ضربه میزنید
دقت کنید همه مراحل گردش راکت پشت کمر و ضربه راکت باید شل باشه تا به سر راکت اجازه شتاب دادن به توپ رو بدید

ویرایش توسط hooman3x : 12-09-2014 در ساعت 06:18 PM
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی hooman3x به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-14-2014, 12:01 PM   #198
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

با سلام دقیقا میخواستم بدونم برای زدن سرویس کیک اسپین چه گریپی رو میگیرند؟من خودم کلا با گریپ کانتیننتال میزدم اما جدیدا ی مقاله تو همین سایت خوندم که برای زدن سرویس کیک اسپین(برای راست دست ها)از گریپ کانتیننتال مکی به سمت چپ دستمان را متمایل میکنیم(ک یعنی از گریپ 2 کمی نزدیک میشه به گریپ 1).
میخواستم نظر دوستان رو بشنوم.مرسی
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-03-2015, 08:22 PM   #199
نادال یه رئالیه
Junior Member

پستها: 2
سپاس: 0
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

سلام. من چند تا سوال داشتم و هرکی میتونه جواب بده ازش تشکر میکنم. ممنون از وقتتون.

من 18 سالمه نسبتا مشکل مالی هم ندارم.
میخوام بعد از کنکورم یه ورزش رو شروع کنم و ادامه بدم و بتونم تو مسابقات استانی یا شاید کشوری شرکت کنم. تاحالا تنیس بازی نکردم ولی علاقه دارم یکم هم نسبت به استعداد هام مغرورم و فکر میکنم استعداد هرکاری رو دارم. ولی همش فکر هست و یقین ندارم. همیشه همه بهم میگن تنیس سخت ترین ورزش هست میخوام با پیشرفت کردن تو این ورزش هم اعتماد بنفسمو زیاد کنم هم یه چیز جدید رو شروع کنم و سرگرم شم و سلامت باشم.

مشکلم اینه که بدنم زیاد آماده نیست میخواستم بدونم واسه اینکه تو مسابقات استانی تهران یا مازندران اگه از صفر شروع کنم چقدر باید وقت و هزینه صرف کنم
نادال یه رئالیه آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-04-2015, 08:27 AM   #200
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
با سلام دقیقا میخواستم بدونم برای زدن سرویس کیک اسپین چه گریپی رو میگیرند؟من خودم کلا با گریپ کانتیننتال میزدم اما جدیدا ی مقاله تو همین سایت خوندم که برای زدن سرویس کیک اسپین(برای راست دست ها)از گریپ کانتیننتال مکی به سمت چپ دستمان را متمایل میکنیم(ک یعنی از گریپ 2 کمی نزدیک میشه به گریپ 1).
میخواستم نظر دوستان رو بشنوم.مرسی
سلام میلاد جان
واسه ی زدن کیک سرو معمولاً بیشتر بازیکن ها از همون گریپ کنتیننتال استفاده می کنن. اما گرفتن گریپ بکهند یک دست ی ایسترن هم بین بعضی از بازیکن ها ازقبیل سامانتا استوسر رایجه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 3 نفر (0 عضو و 3 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش