بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > گفتگو

گفتگو

بحث و گفتگوي عمومي پيرامون تنيس

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نامبر وان فصل (2010) از نظر شما؟
راجر فدرر 24 45.28%
رافائل نادال 24 45.28%
نواك جوكوويچ 4 7.55%
اندي موري 4 7.55%
خوان مارتين دلپترو 4 7.55%
نيكلاي داويدنكو 0 0%
روبين سودرلينگ 0 0%
مارين چيليچ 0 0%
گائيل مونفيلز 0 0%
تنيسور هاي ديگه 0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه رأی دهندگان: 53. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-11-2009, 02:24 PM   #1
rafa.com
Rafa's Fan

آواتار rafa.com

پستها: 794
سپاس: 4,390
در 772 پست 4,275 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Hossein Murray نمایش پست ها
1- My lovely ANDY
2- Great Roger
3- Spanish Matador ( طیبه اگه غلط بود بگو ! )
!
حسین عربا حسابی روت تاثیر گذاشتن!
غلط که نیست ولی اسپانیایی باشه بهتره:

EL Matador ESPANOL

rafa.com آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rafa.com به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-11-2009, 05:28 PM   #2
Rio
Roger's Fan

آواتار Rio

پستها: 3,457
سپاس: 4,547
در 3,416 پست 18,618 بار سپاسگزاری شده

بنظر من بهتره راجر رو از این رقابت خارج کنین!!
راجر بعد از این برای دل خودش و برای شنیدن صدای
هواداران به زمین مسابقه میاد.
یادتون باشه راجر راه افتخار رو تا به آخر و به نحو احسن
طی کرده و نیازی نیست تا دوباره این مسیر رو بره!
راجر رکوردی گذاشته که مرد میخواد تا حتی از مغزش رد
بشه که بخواد به این رکورد نزدیک بشه تا چه برسه به این که
بخواد این رکورد افسانه ای رو بزنه!!
پس در مدت باقیمانده از دوران بازیگریش از فرصت نهایت استفاده
رو ببرین و از تماشای تکنیک زیبا و منحصر بفردش لذت ببرین.

امیدوارم نفر اول آینده دنیا یه تنیسور هجومی باشه تا سنت
دفاع و دل بستن به اشتباه حریف از کورتهای تنیس برچیده بشه!
Rio آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Rio به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-07-2009, 06:41 PM   #3
nole
Senior Member

آواتار nole

پستها: 413
سپاس: 2,982
در 350 پست 2,519 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Nole, Rafa, Juan,Tipsarevic, Gasquet,Verdasco,Gonzo, Gulbis,Isner,Ferrero, Nalbandian,Monfils, Andreev,Dimitrov, Sharapova,Ivanovic, Kvitova,Azarenka, Lisicki,Vesnina

bazam bebakhshid farC type nemikonam
be nazare man (vaghaan door az taasob) sale dge sale novake hamoontor ke emsal be hame goftam nole gand mizane!
va baad az oon rafa,murray,juan
albate be nazaram davydnko va robin ofte ziadi nemikonamo ye sal too maye emsal daran!
va yek NALBANDIANe fogholade khatar nak!!!
nole آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nole به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-08-2009, 12:23 PM   #4
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

با سلام
محمد جان من نمیتونم از یک تا ده رو حدس بزنم , اما در مورد Top 5:
فکر کنم
Federer هیچ Grand Slam ی نبره
Nadal به رنک 1 برگرده
Djokovic توی Top 5 بمونه
Murray از Top 5 به Top 10 بره
Del Potro توی Top 5 بمونه
Gonzalez جای Murray رو توی Top 5 بگیره

Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-08-2009, 04:07 PM   #5
Mohammad_Joulaei
Former Staff

پستها: 2,205
سپاس: 4,850
در 1,728 پست 11,911 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط dane نمایش پست ها
با سلام
محمد جان من نمیتونم از یک تا ده رو حدس بزنم , اما در مورد Top 5:
فکر کنم
Federer هیچ Grand Slam ی نبره
Nadal به رنک 1 برگرده
Djokovic توی Top 5 بمونه
Murray از Top 5 به Top 10 بره
Del Potro توی Top 5 بمونه
Gonzalez جای Murray رو توی Top 5 بگیره
فريد جان يعني فدرر اينقدر از كار افتاده شده؟كه ميگي گرند اسلم نميبره؟
نگفتي راجر توي top 5 ميمونه يا نه؟

ولي به نظر من رنك 1 بين نادال و دلپترو پنجا پنجاست.جدي ترين رقيب ناداله. و تو سال 2009 هد تو هد 3-1 از نادال برد.

دلپترو اوايل سال قبل به تكامل نرسيده بود ولي الان تقريبا رسيده و ميتونه توي استراليا و رولند گاروس و مونت كارلو و فصل خاك امتياز خوبي بياره.و چمنش هم در فصل 2011 به تكامل ميرسه.

اگه يادت باشه تو رولند گاروس بازي نزديكي با راجر داشت.و حتي يو اس اپن.

گونزالس رو رو چه حسابي ميگي مياد تو top 5؟؟؟؟

نگفتي نلبنديان و گاسكه و هوويت و بليك و فررو و داويدنكو چي ميشن؟

ویرایش توسط Mohammad_Joulaei : 12-08-2009 در ساعت 04:20 PM
Mohammad_Joulaei آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad_Joulaei به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-09-2009, 01:49 AM   #6
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad_Joulaei نمایش پست ها
1-فريد جان يعني فدرر اينقدر از كار افتاده شده؟كه ميگي گرند اسلم نميبره؟
2-نگفتي راجر توي top 5 ميمونه يا نه؟
3-گونزالس رو رو چه حسابي ميگي مياد تو top 5؟؟؟؟
4-نگفتي نلبنديان و گاسكه و هوويت و بليك و فررو و داويدنكو چي ميشن؟
1- من نگفتم Federer از کار افتاده شده , ایا اگر بازیکنی در طول یک فصل GS نبره به نظر شما از کار افتاده است؟ شما نظر خواهی کردید و من هم نظرم رو دادم , اگر میگفتمFederer هر 4 GS رو میبره خوب بود؟
2- بله
3- Gonzalez رو رو حساب این میگم که به نظر من:
جزو تنیسورهائیه که هیچوقت به حقش نرسیده
این بازیکن سه نقطه ضعف داره:
1- در گذشته از طرف بکهندش در اکثر مواقع Slice می زد و به ندرت Top Spin می زد , اما در نیمه دوم سال من در مسابقاتش دقت کردم دیدم که خیلی رو بکهندش کار کرده و اکثر مواقع Top Spin می زد و به ندرت از Slice استفاده می کرد. مثلا وقتی یک بازیکن S&V جلوش بود می تونست تا صبح Approach هاشو روانه بال ضعیفتر Gonzalez که بکندشه بکنه و با یک جواب Slice ضعیف از طرف وی مواجه بشه و با یک Volley ساده بر روی تور به امتیاز خاتمه بده.
2- Return of Serve ش هم ضعیفه
3 در گذشته به دفاع خیلی توجه نمی کرد اما از فصل خاک رس امسال یک تردمیل خریده و هر وقت که بیکار باشه داره روی تردمیل میدوه , تا جائیکه در بعضی مواقع از بازی اگر من Gonzo رو از قبل نمی شناختم فکر می کردم یک بازیکن Counter Punchers ه.
خب داره سخت روی این سه نقطه ضعفش تمرین میکنه و اگر این سه نقطه ضعفش رو برطرف کنه سایر ارکان بازیش در حد یک بازیکن Top 5 ه.
4- یه باره هر چی بازیکن بود نام میبردی , امیدوارم ناراحت نشی , حوصله ندارم , چون برای هر کدام از این بازیکنان که گفتی حدود 10 خط توضیح بدم

ویرایش توسط Farid : 12-09-2009 در ساعت 01:53 AM
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-09-2009, 02:14 PM   #7
Mohammad_Joulaei
Former Staff

پستها: 2,205
سپاس: 4,850
در 1,728 پست 11,911 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
1- من نگفتم Federer از کار افتاده شده , ایا اگر بازیکنی در طول یک فصل GS نبره به نظر شما از کار افتاده است؟ شما نظر خواهی کردید و من هم نظرم رو دادم , اگر میگفتمFederer هر 4 GS رو میبره خوب بود؟
2- بله
3- Gonzalez رو رو حساب این میگم که به نظر من:
جزو تنیسورهائیه که هیچوقت به حقش نرسیده
این بازیکن سه نقطه ضعف داره:
1- در گذشته از طرف بکهندش در اکثر مواقع Slice می زد و به ندرت Top Spin می زد , اما در نیمه دوم سال من در مسابقاتش دقت کردم دیدم که خیلی رو بکهندش کار کرده و اکثر مواقع Top Spin می زد و به ندرت از Slice استفاده می کرد. مثلا وقتی یک بازیکن S&V جلوش بود می تونست تا صبح Approach هاشو روانه بال ضعیفتر Gonzalez که بکندشه بکنه و با یک جواب Slice ضعیف از طرف وی مواجه بشه و با یک Volley ساده بر روی تور به امتیاز خاتمه بده.
2- Return of Serve ش هم ضعیفه
3 در گذشته به دفاع خیلی توجه نمی کرد اما از فصل خاک رس امسال یک تردمیل خریده و هر وقت که بیکار باشه داره روی تردمیل میدوه , تا جائیکه در بعضی مواقع از بازی اگر من Gonzo رو از قبل نمی شناختم فکر می کردم یک بازیکن Counter Punchers ه.
خب داره سخت روی این سه نقطه ضعفش تمرین میکنه و اگر این سه نقطه ضعفش رو برطرف کنه سایر ارکان بازیش در حد یک بازیکن Top 5 ه.
4- یه باره هر چی بازیکن بود نام میبردی , امیدوارم ناراحت نشی , حوصله ندارم , چون برای هر کدام از این بازیکنان که گفتی حدود 10 خط توضیح بدم
فريد عزيز ممنون از توضيحاتت استفاده كرديم.
چرا ناراحت شم!!!!
انشاا.. هر وقت حوصله داشتي...

موفق و موئد باشي
Mohammad_Joulaei آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad_Joulaei به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-23-2009, 09:55 PM   #8
Fakhruddin
Former Staff

آواتار Fakhruddin

پستها: 1,344
سپاس: 12,089
در 1,352 پست 11,582 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: vamooooooos rafa

نقل قول:
1- در گذشته از طرف بکهندش در اکثر مواقع Slice می زد و به ندرت Top Spin می زد , اما در نیمه دوم سال من در مسابقاتش دقت کردم دیدم که خیلی رو بکهندش کار کرده و اکثر مواقع Top Spin می زد و به ندرت از Slice استفاده می کرد.

با سلام خدمت شمادوست عزیز.به نظر من گونزالزی که در اکثر مواقع Slice از گونزالزی که بکهند topspin دار خطرناکتره :بازی نادال - گونزالز استرالیا 2007 - slice مکرر گونزو به سمت چپ رافا و چون توپ بعد از برخورد به زمین ارتفاع چندانی نمی گرفت رافا نمی تونست یک فورهند قدرتمند روانه زمین گونزالز کند در نتیجه یا رافا eror میداد یا گونزو بعد از کشیدن slice با چرخش بدنش در سمت چپ زمین خود در شرایط فورهند قرار میگرفت (نتیجه 3-0 گونزالز).دقیقا عکس این موضوع در استرالیا 2009 رخ داد : بکهند top spin های نه چندان قدرتمند گونزو پس از برخورد به زمین دارای ارتفاع بودند واین برای رافا شرایط خوبی رو فراهم میکنه.(نتیجه 3-0 نادال).جالب اینکه من مشابه بازی slice گونزو در سالهای پیش اواخر سال 2009 اونهم در بازی نادال - لیوبجیچ دیدم جایی که تادال واقعا به مشکل برخورده بود وشانس اورد حریف به دلیل مصدومیت کناره گیری کرد.
موفق باشید.
Fakhruddin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Fakhruddin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-24-2009, 07:48 PM   #9
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط djoka1919 نمایش پست ها
با سلام خدمت شمادوست عزیز.به نظر من گونزالزی که در اکثر مواقع Slice از گونزالزی که بکهند topspin دار خطرناکتره :بازی نادال - گونزالز استرالیا 2007 - slice مکرر گونزو به سمت چپ رافا و چون توپ بعد از برخورد به زمین ارتفاع چندانی نمی گرفت رافا نمی تونست یک فورهند قدرتمند روانه زمین گونزالز کند در نتیجه یا رافا eror میداد یا گونزو بعد از کشیدن slice با چرخش بدنش در سمت چپ زمین خود در شرایط فورهند قرار میگرفت (نتیجه 3-0 گونزالز).دقیقا عکس این موضوع در استرالیا 2009 رخ داد : بکهند top spin های نه چندان قدرتمند گونزو پس از برخورد به زمین دارای ارتفاع بودند واین برای رافا شرایط خوبی رو فراهم میکنه.(نتیجه 3-0 نادال).جالب اینکه من مشابه بازی slice گونزو در سالهای پیش اواخر سال 2009 اونهم در بازی نادال - لیوبجیچ دیدم جایی که تادال واقعا به مشکل برخورده بود وشانس اورد حریف به دلیل مصدومیت کناره گیری کرد.
موفق باشید.
سلام
مواردی که باعث می شود بازیکنان در برابر Slice به مشکل بر بخورند:
1- استفاده از Extreme Grip
2- استفاده از ظربات Flat
3- بلند قد بودن
4- دارا نبودن Footwork خوب برای Run round one`s backhand and use one`s forehand در سمت بکهند
بنابراین:
دوست عزیز می توان نتیجه گرفت که Nadal در برابر ظربات Slice ی که Gonzo و یا سایر بازیکنان روانه زمین وی می کنند به هیچ وجه به مشکل بر نمی خورد.
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-25-2009, 12:22 AM   #10
milad28235
Former Staff

آواتار milad28235

پستها: 4,573
سپاس: 12,363
در 4,450 پست 29,183 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: چه کسی جز افسانه ی بی تکرار؟؟!!!

نقل قول:
نوشته اصلی توسط djoka1919 نمایش پست ها

موفق باشید.
تبدیل شدن 3-0 سال 2007 به 3-0 سال 2009 به نظر من دلایل ساده تر از اینها داره
ضعیف شدن فرم فرناندو و پیشرفت رافا، و عوض شدن سطح بازی

شما به ریترن های رافا دقت کنی ، می بینی چقدر سال 2009 و سال 2008 عالی و عمیق ریترن می کرد که این مساله برای تنیسورهای بی دقت و ریسکی مثل گونزالز سمه
حتی راجر فدرر هم در مقابل گونزالز رو میاره به ارور گرفتن. چون 5-6 تا بهش جواب بدی، خودش معمولا می ره برای ضربات محکم و ریسکی و می کوبه توی اوت

توی سال 2007 در اون تورنمنت خاص استرالیا، فرم گونزالز خوب بود، مثل سونگای سال 2008
فورهندها و سرویسهاش خوب کار می کرد
کم ارور می زد، نادال هم نادال سال 2009 نبود که روی هارد کورت حرف زیادی برای گفتن داشته باشه. سطح هم از سطح کنونی سریعتر بود، به همین خاطر 3-0 شد

اگه قرار بر این بود که اسلایس مقابل رافا خوب جواب بده، که خدای اسلایس (راجر فدرر) از این حربه استفاده می کرد

راه حل بازی مقابل نادال کوتاه کردن امتیازات، به طرق گوناگون (والی، دراپ شات و ضربات ریسکی)، زوم کردن روی بکهندش و خارج کردنش از زمین و کوبیدن یه فورهند به گوشه ی دیگه زمین (به سیاق داویدنکو) ،استفاده ی مناسب از سرویس هستش
milad28235 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی milad28235 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)