بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > تنیس‌باز > گفتگوی عمومی

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-26-2010, 05:28 AM   #1
justphemy
Junior Member

پستها: 3
سپاس: 11
در 3 پست 33 بار سپاسگزاری شده
Question مهمترین عامل در بازی

سلام خدمت دوستان
من عضو جدید هستم و پیشاپیش از اشنایی همگی خوشبختم
برای شروع هم این تاپیک رو ایجاد کردم با این موضوع که از نظر شما توی تنیس کدوم مهارت توی بازی هر فرد میتونه بیشترین تاثیر رو داشته باشه? سرعت? قدرت. استقامت? و یا عوامل دیگه. یا اینکه هر کدوم از این عوامل چه مقدار تاثیری میتونه داشته باشه.
justphemy آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی justphemy به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-26-2010, 11:39 AM   #2
pinkthewall
Member

پستها: 41
سپاس: 1
در 35 پست 335 بار سپاسگزاری شده

سلام دوست عزیز به این انجمن خوش آمدی.تمام نکاتی که اشاره کردی به یک اندازه مهم هستن ولی مسئله مهمتر از این مواردو فراموش کردی که باعث بوجود اومدن این موارد میشه و اون تداوم هست چون فقط با تداومه که میشه به عوامل مهم پیشرفت رسید پس من مهمترین عامل در بازیرو فقط یک چیز میدونم و اون چیزی نیست جز: تمرین و تمرین و باز هم تمرین.
pinkthewall آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pinkthewall به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-26-2010, 01:09 PM   #3
justphemy
Junior Member

مرسی ,درسته تمرین توی ورزش یا بهتر بگم توی هر کاری یکی از مهمترین کارایی هست که باید بسیار مورد توجه باشه,ولی موضوع اینه که ما با تمرین میخوایم یه سری عامل های موثر از جمله مواردی که اشاره کردم رو قوی کنیم. من از نظر خودم قدرت رو زیاد ندارم واسه همین با وجود علاقه هیچوقت به تنیس نزدیک نشدم
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی justphemy به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-26-2010, 05:19 PM   #4
pinkthewall
Member

پستها: 41
در 35 پست 335 بار سپاسگزاری شده

توی تنیس مثل رشته وزنه برداری قدرت زیاد تو چش نیست بلکه زمان ضربه مهمه بطوری که یک بچه طوری توپو با قدرت میزنه که آرنولدم نمیتونه یه همچین ضربه ای بزنه این فن شبیه به فن مشت نزدیک بروسلیه که با فاصله کم با قدرت زیاد به حریف ضربه میزد و رازش در استفاده به موقع و هم زمان از کل نیروهای دست پا کمر و پنجش بود که ما توی تنیس با استفاده هم زمان از نیروهای مختلف در یک زمان واحد میتونیم ضربه قدرتی به توپ بزنیم بدونه اینکه دست و پای جی کاتلرو داشته باشیم
pinkthewall آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pinkthewall به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-27-2010, 07:47 AM   #5
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط justphemy نمایش پست ها
من از نظر خودم قدرت رو زیاد ندارم واسه همین با وجود علاقه هیچوقت به تنیس نزدیک نشدم
دوست عزیز
شما فکر کردید همه بازیکنان قدرت بالائی دارند.
نه اینطور نیست یکی قدرت ظرباتش مانند Soderling ه و یکی مانند C.Rochus
شما می توانی اگر قد کوتاه و وزن کمی داری , قدرتت رو با سرعت و Footwork خوب و Point construction خوب پوشش بدی.
شما برای اینکه زمان را از حریفت بگیری یا باید:
ضربات قدرتمند بزنی و یا
Take the ball early کنی
شما اگر از ضربات قدرتمند برخوردار نیستی می توانی دومی رو انتخاب کنی البته اجرای ان بر روی خاک رس خیلی سخته اما غیر ممکن نیست.
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-27-2010, 10:35 AM   #6
justphemy
Junior Member

درود,نمیدونم همیشه وقتی بازی ها رو تماشا میکردم فکر میکردم چه نیرویی لازمه تا به توپ اینجور بشه ضربه زد. من قدم متوسط هست 174. وزن هم 55 هست,سرعتم خیلی خوبه.بدمینتون گاهی توی محوطه های بزرگ با 2 حریف همزمان بازی میکنم نمیدونم ربط داره یا نه
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی justphemy به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-27-2010, 11:48 AM   #7
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

به نظر من بزرگترین حسن تنیس اینه که تنوع زیادی داره و آدمها با توانایی های مختلف میتونن درش موفق یا بهتر بگم تا حدودی موفق باشن، این چیزیکه که شاید تو ورزشهای انفرادی دیگه کمتر به چشم بخوره اگه نگیم اصلا وجود نداره.
مثلا شما ببین، جان ایزنر، با عالی بودن در یک قسمت از تنیس که اون سرویس باشه، و قابل قبول بودن بقیه تکنیکهاش، الان یه بازیکن موفقه، سالانه کلی درآمد داره، معروف شده، تا دورهای بالای خیلی از تورنمنتها میتونه بالا بیاد، تورنمنتهای کوچیک رو میتونه ببره و ... ولی آیا میتونست مثلا تو پینگ پنگ هم موفق بشه؟ احتمالش خیلی کمتره، نه؟
اصلا همین گوناگونی زمینهای تنیس خودش خیلی مهمه که خیلی از ورزشهای دیگه ازش بی نصیبن، یکی که قدرتی تره و استقامتش خوبه، مثلا تو خاک خوبه، یکی سرویس خوبی داره و والیش بهتره تو چمن و ...
تو تنیس برای هر نوع آدمی جا هست، ولی خب طبیعیه اگه شما میخوای راجر فدرر بشی باید تو همه قسمتها تا حدود خیلی زیادی خوب باشی ولی اگه نباشی هم در حد خودت میتونی موفق باشی، مهم اینه سعی کنی تو بازی بر نقاط قوت خودت و ضعف حریف تکیه کنی و بازی رو ببری تو اون مناطق، مثلا نادال بازی بیسلاینش قویه، سعی میکنه بازی خودش رو از اون ناحیه دیکته کنه و جلوی خیلی ها هم موفقه ولی مثلا یکی با ابعاد نحیف داویدنکو پیدا میشه، که نه قدرت آنچنانی داره، نه سرویس آنچنانی، ولی با ضربات استثتنایی و Placement و زاویه مناسب، میاد نادال رو به دردسر میندازه، یا مثلا نادال میاد بازیکنی در ابعاد فدرر رو به دردسر میندازه.
با این توضیحات به نظر من همه میتونن تو تنیس به طور نسبی موفق بشن، فقط باید اصل تمرین و ممارست فراموش نشه.
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-27-2010, 02:41 PM   #8
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط justphemy نمایش پست ها
درود,نمیدونم همیشه وقتی بازی ها رو تماشا میکردم فکر میکردم چه نیرویی لازمه تا به توپ اینجور بشه ضربه زد. من قدم متوسط هست 174. وزن هم 55 هست,سرعتم خیلی خوبه.بدمینتون گاهی توی محوطه های بزرگ با 2 حریف همزمان بازی میکنم نمیدونم ربط داره یا نه
بله دوست عزیز ربط داره
بازیکنان قد بلند معمولا قدرت حرکتی خوبی در زمین ندارند و این مساله برای انها در برابر بازیکنانی که مانند Federer و Davydenko که بهترین نمونه بازیکنانی هستند که Take the ball early می کنند به چالش کشیده می شود.
از ان طرف هر چه شما قدتون کوتاهتر باشه از سرعت حرکتی بهتری برخورداید بنابراین باید شما یک Baseliner بشوید.
Max Mirnyi میگه مربی من در کودکی هنگامی که قد بلند پدر و مادر و خود من رو دید به من گفت: " There`s no way you`d become a baseliner , you should be a serve and volleyer "
شما با قد نسبتا کوتاه و وزن کمتون نمی توانید همانطور که خودتون گفتید قدرتی که یک بازیکن قد بلند بر روی توپ ایجاد میکنه رو ایجاد کنید.
بنابراین:
شما نمی توانید یک Serve and volleyer بشوید اما یک Baseliner خوب چرا.
البته خیلی وزنتون کمه , پیشنهاد می کنم با یک مربی بدن ساز مشورت کنید و وزن اضافه کنید.
شما BMI تون الان من محاسبه کردم حدود 18 ه
Bmi باید بین 20 تا 25 باشه و برای تنیس بهترین BMI حدود 23 ه
یعنی شما باید حدودا 15 کیلو وزن اضافه کنید و 70 کیلو بشید.
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2011, 09:25 PM   #9
darya
Junior Member

پستها: 1
در 1 پست 2 بار سپاسگزاری شده

سلام.سن تو تنیس چقدر اهمیت داره؟کلا ماکزیمم سن برای شروع تنیس حرفه ای باید چقدر باشه..
darya آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی darya به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2011, 09:42 PM   #10
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

پستها: 208
سپاس: 69
در 208 پست 1,736 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط darya نمایش پست ها
سلام.سن تو تنیس چقدر اهمیت داره؟کلا ماکزیمم سن برای شروع تنیس حرفه ای باید چقدر باشه..
غیر حرفه ای که اصلا سن نداره و شما به راحتی میتونین تا سنین خیلی بالا بازی کنین و لذت ببرین!
و در مورد تنیس حرفه ای...حداقل و حداکثری در کار نیست...بایدی وجود نداره اما کسی که با هدف قهرمانی و پایدار بودن بازی کنه و تنیس رو به عنوان یک حرفه بدونه خب به طبع از سنین خیلی پایین شروع میکنن و اکثرا از 17-18 سالگی به عنوان بازیکن حرفه ای درتور مطرح میشن. شبیه اکثر بازیکنان مطرح فعلی
Farshad.Roger آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش