بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > آزاد قطر (Qatar ExxonMobil Open)

آزاد قطر (Qatar ExxonMobil Open)

12-18 دی ماه - دوحه، قطر

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-04-2012, 02:00 AM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار تورنومنت آزاد قطر

دوستان عزيز،لطف كنيد ازين پس اخبار مربوط به هر تورنومنت رو در تاپيك اخبار جداگانه اي كه براي اون در نظر گرفته ميشه قرار بدين.منظور خبرهاييست كه اعتبارشون در طول تورنومنت هست و پس از پايان تورنومنت،از اهميت بالايي برخوردار نيستند.خبرهايي(هرچند كوتاه و مختصر)مانند نتايج روزانه،مصدوميت بازيكنان،مراسم هاي جانبي در تورنومنت ها و ....اميدوارم تمامي كاربران فروم در اين بخش فعال باشن و بتونيم از زحماتشون بهره كافي و لازم رو ببريم.با تشكر.
==================================================================================================

در روز دوم مسابقات تنيس دوحه،رافائل نادال با كمي مشكل توانست از سد فيليپ كولشرايبر بگذرد.شانس اول قهرماني مسابقات در 3 ست و با نتايج 6-3, 6-7(2), 6-3 و پس از 2 ساعت و 30 دقيقه پيروز شد.در ست دوم،نادال كمي در پيدا كردن هماهنگي و ثبات در ضرباتش مشكل داشت ولي در ست پاياني با ارائه نمايشي بهتر موفق تر بود.

نادال پس از بازي گفت:”در كل اين يك بازي مثبت براي من بود.به نظرم در ست اول خيلي خوب بازي كردم.تنها قسمتي كه خوب بازي نكردم ابتداي ست دوم و بعد از تايبريك بود.در بقيه بازي،خيلي محكم بودم.”
او اضافه كرد كه مي خواهد در سال جديد هجومي تر بازي كند:”وقتي مي گويم كه مي خواهم هجومي بازي كنم،منظورم اين نيست كه هر روز اين كار را انجام بدهم،به اين معني نيست كه از همين بازي اول اين كار را انجام دهم.من به زمان نياز دارم ولي به هرحال تصميمم را گرفته ام.اين چيزي است كه به آن نياز داشتم.”
در ديگر مسابقه روز سه شنبه،جو ويلفرد سونگا فرانسوي،مالك جزيري از تونس را در سه ست مغلوب كرد.جزيري با ضربات خود روز سختي را براي سونگا رقم زد ولي بازيكن فرانسوي با استفاده از سرويس خود موفق عمل كرد.

سونگا:”روز خوبي براي من بود تا يك بازي طولاني انجام دهم.ولي آسان هم نبود،امروز آسان نبود.مالك در شرايط خوبي قرار داشت.با توجه به وزش باد،برايم سخت بود كه بهترين تنيسم را ارائه كنم.”
سيد دوم مسابقات،راجر فدرر به كمتر از يك ساعت زمان نياز داشت تا قهرمان پيشين رقابت ها،نيكولاي داويدنكو را 6-2, 6-2 شكست دهد.
فدرر اعتراف كرد كه از بازي خود شگفت زده شده و انتظار چنين نمايش خوبي را نداشته:”من هجومي بازي كردم،خوب سرويس زدم و در زمين خوب حركت كردم كه در ابتداي فصل كمي عجيب است.ولي هر بازي متفاوت است و بايد بر روي بازي خود كار كنم چون هر بازي ممكن است سخت باشد.”
در ديدار پاياني روز دوم،گائل مونفيس 7-5, 6-3 روي ماچادو پرتقالي را شكست داد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-05-2012, 01:10 AM   #2
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

روز چهارشنبه و در هوايي سرد و همراه با باد شديد،راجر فدرر و رافائل نادال به راحتي به مرحله ¼ نهايي مسابقات تنيس دوحه صعود كردند.نادال در دو ست و با نتايج مشابه 6-2, 6-2 دنيس گِرِمِلماير آلماني را مغلوب كرد و فدرر 6-2, 6-3 از سد گِرِگا زمِليا اسلواك گذشت.
نادال:”شرايط آسان نبود،شما سعي مي كنيد كه در آخرين لحظه به سمت توپ حركت كنيد.من زمان خيلي زيادي براي تمرين در تعطيلات نداشتم،نه به اندازه اي كه مي خواستم.اين مسابقات واقعا مهم است و بهترين تمرين برايم است.”
در كنفرانس مطبوعاتي از نادال پرسيده شد كه چرا در اين دو بازي با چمدان مسافرتي به داخل زمين وارد شده؟نادال هم اعتراف كرد كه ابتدا خواسته شانه مصدومش را بهانه اين كار كند ولي دليلش چيز ديگريست:”در واقع اين چمداني است كه براي كامپيوتر،پلي استيشين و سيم هاي رابط آن ها استفاده مي كنم.من فراموش كردم كه كيف اصلي لباس هايم را به دوحه بياورم.”
نادال در مسابقه بعديش با ميخائيل يوژني روس ديدار مي كند كه در سه ست ايوو كارلويچ را شكست داد.
فدرر هم كه 19همين پيروزي متوالي خود را به دست آورد،در ديدار بعد با آندرياس سپي ايتاليايي روبرو مي شود.سپي با غلبه بر گيرمو گارسيا-لوپز پا به ¼ نهايي مسابقات گذاشت.

فدرر:”اين خيلي مهم است كه در باد به اعصاب خود مسلط باشيد،كاري كه شايد وقتي جوان تر بودم انجام نمي دادم.شما به آن عادت مي كنيد.من قبلا در اينجور شرايط به مشكل بر مي خوردم ولي بعد از تمرين زياد در اين شرايط،خودم را تطبيق دادم.”
سيد سوم رقابت ها،جو ويلفرد سونگا كه در ست اول بازي،دو ست پوينت را عليه خود مي ديد،توانست به بازي باز گردد و با نتيجه 7-6(8), 6-3 فلاويو كيپولا از ايتاليا را مغلوب خود سازد تا ديدار دور بعد خود را در برابر آلبرت راموس برگزار كند.راموس بدون هيچ زحمتي و با توجه به كناره گيري سيد ششم مسابقات،آلكس بوگومولوف به دور بعدي صعود كرد.
سونگا:”من دارم سعي مي كنم كه راهي براي شكست 4 بازيكن برتر پيدا كنم.من در حال بهبود بازيم هستم.هركدام از آن ها سلاح يا نقطه قوت متفاوتي دارند،من هم چيز متفاوت تري مي خواهم تا بهتر شوم.سعي مي كنم كه از نقاط قوت خودم پيروي كنم،هجومي بازي كنم و خوب سرويس بزنم و بيشتر به سمت تور حمله كنم.”

ديدار پاياني امروز به يك ماراتون نزديك تبديل شد،جايي كه گائل مونفيس در سه ست نزديك 7-5, 4-6, 7-5 بنجامين بكر را شكست داد.مونفيس در اواسط مسابقه از ناحيه زانو چپ آسيب ديد.او گفت كه”ذهنم قوي بود و پيروزي خوبي كسب كردم.”
حريف بعدي او،ويكتور ترويسكي صرب خواهد بود كه به سادگي و در دو ست ماتياس بَچينگر آلماني را مغلوب كرد.
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-06-2012, 12:49 AM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

بيستمين پيروزي متوالي راجر فدرر برايش با زحمت همراه بود.نفر سوم رده بندي تنيس مردان در قسمت هايي از بازي امروز خوب ظاهر نشد ولي درنهايت 6-3, 5-7, 6-4 به برتري رسيد.
فدرر:”بازي سختي بود،من خوب شروع كردم و كنترل بازي را به دست گرفتم.هجومي بازي مي كردم و به او اجازه پيدا كردن ريتم ندادم.او ضربات زيادي را از دست داد كه شايد به همين خاطر بود.در ست دوم خيلي بهتر به توپ ضربه مي زد و بازيكن برتر بود و شايسته بردن ست بود و در ست سوم هم بازي نزديك بود.”

حريف نيمه نهايي فدرر،جو ويلفرد سونگا خواهد بود كه بدون هيچ مشكلي 6-2, 6-1 آلبرت راموس اسپانيايي را مغلوب كرد.
او درباره رويارويي با فدرر چنين گفت:”فدرر بهترين بازيكن دنياست،شايد در كل تاريخ و بازي كردن با او سخت خواهد بود.شما بايد كامل باشيد.من بايد بهترين تنيسم را بازي كنم.ولي من مي دانم كه مي توانم،چون تا به حال اين كار را انجام داده ام.”
همچنين فدرر اضافه كرد كه ديدار با سونگا برايش جذاب است:”من مشتاقم كه مجددا با او بازي كنم،اميدوارم كه فصل خوبي پيش روي هردوي ما باشد.بازي با جو هميشه جذاب است چون هم در زمين مسابقه و هم خارج آن شخصيت دلنشيني دارد،پس اميدوارم انتظارات را بر آورده كنيم.”
در ادامه روزچهارم مسابقات،شانس اول قهرماني،رافائل نادال در دو ست و با نتايج مشابه 6-4, 6-4 ميخائيل يوژني را از پيش رو برداشت.هرچند نادال بازي را در دو ست به پايان رساند،ولي در مواقعي از بازي مجبور شد تا بهترين بازي چند ماه اخيرش را به نمايش بگذارد.او با قدرت قديمي و تنوع بر روي سرويس و ديگر ضرباتش موفق به كسب پيروزي شد.

نادال پس از بازي گفت:”به نظرم خيلي خوب بازي كردم،پايان مسابقه كمي مضطرب بودم كه با توجه به ابتداي فصل عاديست.من خيلي سريع بودم و دفعات زيادي به سمت تور هجوم بردم.اين همان كاريست كه بايد براي مقابله با بازيكنان برتر انجام دهم.”
نادال براي حضور در ديدار پاياني،بايد به مصاف گائل مونفيس فرانسوي برود.مونفيس بر خلاف شب گذشته،بازي راحت تري داشت و 6-2, 6-3 ويكتور ترويسكي را مغلوب كرد.
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-06-2012, 10:33 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

روز پنجم مسابقات تنيس دوحه با شگفتي هاي زيادي همراه بود.قبل از آغاز ديدار ابتدايي روز بين راجر فدرر و جو ويلفرد سونگا،بازيكن سويسي و مدافع عنوان قهرماني، به دليل مصدوميت از ناحيه كمر از ادامه تورنومنت انصراف داد تا سونگا به فينال صعود كند.

فدرر از مسئولين برگزاري مسابقات عذرخواهي كرد و گفت:”من امروز بهبودي زيادي احساس نكردم و به نظرم زمان مناسبي براي خطر كردن نيست.من هنوز درد دارم و براي همين اين بهترين تصميم ممكن است، البه خيلي هم سخت...لحظه غم انگيزي براي من،تورنومنت و هواداران است ولي سلامتي از هرچيز ديگري مهم تر است.”
فدرر گفت كه مصدوميت در ست اول مسابقه با زمليا ايجاد شده:”پس از آن نمي توانستم كه خوب سرويس بزنم، ديروز هم همينطور بود.درباره استراليا،من خوش بين هستم،چون مصدوميتم خيلي خوب نيست ولي خيلي هم شديد نيست.من در گذشته هم مصدوميت كمر داشته ام.اين اصلا خوب نيست،در غير اين صورت بازي مي كردم ولي با بازي نكردن و درمان مناسب پزشكي،تا چند روز آينده بهبود خواهم يافت.”
با توجه به كناره گيري فدرر،فرصتي به وجود آمد تا سونگا و استفان ادبرگ، اسطوره سوئدي و مرد اخلاق تنيس باهم يك ديدار نمايشي در يك ست برگزار كنند.در اين ديدار نمايشي كه در نهايت 7-5 با برتري سونگا به پايان رسيد، لحظاتي به ياد ماندني و جذاب براي تمشاگران توسط دو بازيكن خلق شد.
اما در ديگر ديدار نيمه نهايي،گائل مونفيس در يك بازي زيبا و ديدني 6-3, 6-4 رافائل نادال، شانس اول قهرماني مسابقات را شكست داد.مونفيس كه در 9 رويارويي گذشته با نادال فقط يك پيروزي كسب كرده بود، با سرويس هاي اول خوب و توانايي تعقيب توپ ها ست اول را برد.در ست دوم، نادال سطح بازيش را به وضوح ارتقا داد و توانست 4-1 پيش بيفتد ولي ازينجا به بعد اين مونفيس بود كه 16 امتياز از 21 امتياز بعدي را برد تا بازي را 5-4 به نفع خود سازد و در نهايت با سرويسش كار را تمام كند.

مونفيس:”من فقط بازي خودم را انجام دادم.به نظرم ديشب بازي خيلي خوبي انجام دادم و حس خوبي نسبت به آن داشتم.امروز مي دانستم كه اگر با همان روحيه جلوي رافا ظاهر شوم موفق خواهم بود.”
او درباره ديدار با هموطنش در فينال گفت:"بازي كردن در مقابل جو هميشه سخت است چون بازيش با قدرت همراه است و شكست دادنش از عقب زمين مشكل است.پس من به تمركز ذهني و تمركز بر روي بازيم نياز دارم."
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-08-2012, 12:40 AM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

جو ويلفرد سونگا امروز كند شروع كرد ولي درنهايت بازي خود در برابر گائل مونفيس را برد تا به عنوان بيستمين قهرمان مسابقات مسابقات آزاد دوحه قطر معرفي شود.

سونگا در گيم اول بازي بريك شد و پس از آن، بازي به مدت 35 دقيقه به خاطر مه شديد و لغزنده شدن زمين متوقف شد.پس از بازگشت بازيكنان به زمين،مونفيس به روند خوب بازيش ادامه داد تا نتيجه 3-1 شود ولي اينجا بود كه سونگا آهنگ بازيش را پيدا كرد، بيشتر به سمت تور حمله برد و 4 گيم پاياني ست را به خود اختصاص داد تا 7-5 نتيجه نهايي ست اول باشد.نيروي سونگا در ست دوم هم ادامه داشت، جايي كه با فورهندهاي قوي و دراپ والي هاي گاه و بي گاه مونفيس را نامتعال گذاشت و سرويسش را بريك كرد تا 4-2 جلو بيفتد و در ادامه به راحتي بازي را با نتيجه نهايي 7-5, 6-3 به سود خود به پايان برد.
سونگا:”ابتداي مسابقه كمي مشكل بود.او سرويسم را خيلي زود بريك كرد و كار سخت شد.ولي در ذهن من همه چيز خوب پيش مي رفت،فقط يك بريك عقب هستم،همين.به بازي خودم ادامه مي دهم و او را مجبور به دويدن در زمين مي كنم.به نظرم راه حل خوبي بود.بعد از آن او كمي خسته شد و من بهتر از او بودم.”

هشتمين قهرماني سونگا در سومين فينال پياپيش به ارمغان آمد.دو فينال قبلي در مقابل فدرر و در پاريس و لندن بود كه هردو را واگذار كرده بود.او اظهار كرد كه بر روي ادامه موفقيتش در ملبورن حساب مي كند.
مونفيس هم گفت كه نكات مثبت زيادي را از اين هفته با خود مي برد و در مسابقه پاياني انرژيش تمام شده بود:”امروز شايد از كل هفته قدرتم كمتر بود،چون جو هم متفاوت بازي كرد.او كمي نرم بازي مي كرد و سپس ريتم بازي را تغيير داد،كمي محكم تر ضربه مي زد و همزمان از اسلايس هم استفاده مي كرد.من در ست اول چند موقعيت داشتم و شايد براي پايان دادن به ست اول كمي بيش از حد هجومي بازي كردم.”

در پايان مسابقه،به مناسبت بيستمين سال برگزاري مسابقات،مراسمي با حضور قهرمانان گذشته رقابت ها مانند راجر فدرر، استفان كوبِك، يونس العيناوي، فابريس سانتورو، استفان ادبرگ و نيكولاس اسكوده برگزار شد.

10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش