بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای زنان > آزاد قطر (Qatar Total Open)

آزاد قطر (Qatar Total Open)

24-30 بهمن - دوحه، قطر

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-13-2012, 11:32 PM   #1
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار تورنمنت تنیس زنان قطر

پیروزی مدعیان در روز اول

در مهم ترین بازی روز اول تورنمنت قطر امروز عصر قهرمان رولند گاروس 2008 ، آنا ایوانوویچ موفق شد از سد سوارز ناوارو از اسپانیا عبور کند.
ایوانوویچ ست اول رو با نتیجه 6-1 پیروز شد و در ست دوم در حالی که با نتیجه 4-1 از حریف خود پیش بود، سوارز به دلیل مصدومیت از ادامه مسابقه خودداری کرد و بدین ترتیب ایوانوویچ صرب راهی دور دوم شد.
آنا پس از بازی گفت : "برای او بسیار متاسفم.پیروزی به این شکل در مسابقه چندان لذت بخش نیست.من امیدوارم که او بتواند سریع از مصدومیت رهایی پیدا کند . من خوشحالم که تونستم در بازی راه رو پیدا کنم."

در دیگر بازی امروز، قهرمان دو گرند اسلم ، اسوتلانا کوزنتسووا موفق شد با نتیجه 7-5 6-3 از سد مارتینز سانچز از اسپانیا عبور کند.
پس از آغاز کند کوزنتسووا روسی در ست اول او در ادامه بازی کاملا بر بازی مسلط شد و در ست دوم به سادگی به پیروزی رسید. او باید در مرحله بعد به مصاف برنده بازی کیرینکو و جی ژنگ برود.
" قطعا این پیروزی برایم دشوار بود " اسوتلانا گفت.

هم چنین امروز پرواک از قزافستان موفق شد از سد سید دهم مسابقات اناستازیا پاولیوچنکووا از روسیه عبور کند.
این چهارمین پیروزی پرواک 20 ساله در این فصل به شمار میاد.

در دیدار تمام آسیایی امروز، شوای پنگ از چین پیروز شد.
شوای پنگ چینی سید چهاردهم مسابقات امروز تونست در 1 ساعت و 15 دقیقه از سد تنیسور عمانی،نبهانی عبور کند. پنگ ست اول را به سادگی و با نتیجه 6-0 پیروز شد. اما در ست دوم نبهانی کمی بیشتر پنگ را به دردسر انداخت اما او در این ست هم با نتیجه 7-5 مغلوب حریف چینی شد.
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-15-2012, 01:10 AM   #2
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

حذف لیسیکی و هانتوچووا در روز دوم

در اولین بازی روز دوم مسابقات سابینه لیزیکی سید نهم مسابقات به مصاف هم کشوری خود، آنجلیک کربر رفت.
سابینه در ست اول ابتدا بریک شد و از حریف خود عقب افتاد اما در ادامه موفق شد گیم های از دست داده را جبران کند و ست اول را به سختی با نتیجه 6-4 به سود خود به اتمام برساند. در اوایل ست دوم آنجلیک کربر از ناحیه شکم دچار مصدومیت شد و مجبور به گرفتن مدیکال تایم اوت شد. پس از وقفه ای چند دقیقه کربر به مسابقه بازگشت. او با مصدومیت موفق شد در ست دوم هم وطن خود را با نتیجه 6-4 شکست دهد.
در ست سوم لیسیکی کمی از نظر روحی با مشکل مواجه شد و این ست را به راختی با نتیجه 6-1 به کربر واگذار کرد. بدین ترتیب آنجلیک کربر که در چند روز قبل قهرمان تورنمنت پاریس هم شده بود، به دور دوم صعود کرد.
آنجلیک پس از بازی گفت : " این یک بازی خیلی سخت برایم بود . نه بخاطر اینکه او یک بازیکن بزرگ است بلکه بخاطر اینکه او یکی از دوستان صمیمی من است .ما همیشه با هم سفر می کنیم و در اکثر اوقات در یک هتل هستیم. من واقعا خوب بازی می کنم. اما این یک تورنمنت بزرگ هست که ستارگان زیادی در اون حضور دارند با این حال من تمام تلاشم را می کنم که بهترین باشم. "
لیسیکی پس از بازی گفت : " من امروز در کل خوب بازی نکردم. من در هفته پیش مریض بودم و در حال ریکاوری بودم بنابراین امروز ارور های زیادی داشتم و خیلی بد بازی کردم."
کربر در بازی بعدی خود باید به مصاف پیرونکووا از بلغارستان برود.

در بازی دوم امروز در زمین اصلی، سید پانزدهم،دانیلا هانتوچووا از اسلواکی به مصاف سیمونا هالپ از رومانی رفت.
هانتوچووا که در هفته قبل قهرمان تورنمنت پاتایا شده بود،ست اول را با بازی هجومی خود 6-3 پیروز شد.
اما در ادامه این هالپ بود که با بازی برتر خود موفق شد در دو ست بعد با نتایج 6-2 و 7-6 بر دانیلا غلبه کند تا پس از 2 ساعت و 32 دقیقه مبارزه راهی مرحله بعد شود.
" این یکی از بهترین پیروزی هایم در دوران بازیم بود.او بازیکن خیلی خوبی هست. به همین دلیل من خوش حالم که تونستم شکستش بدهم و به مرحله دوم صعود کنم. من در قسمت ران کمی احساس درد می کردم اما با این وجود به بازی ادامه دادم." هالپ گفت
هالپ در بازی بعد باید با ایوتا بنسوا از چک دیدار کند. بنسووا امروز موفق شد با نتیجه 4-6 6-3 6-1 از سد هم وطن خود باربورا زاهلاووا عبور کند.
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-16-2012, 12:04 AM   #3
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

وداع زودهنگام ووزنیاکی با دوحه،ادامه پیروزی های آزارنکا، در روز سوم

زن شماره چهار جهان و سید دوم مسابقات،کرولاین ووزنیاکی امروز در اولین دیدار خود در دوحه به مصاف لوسی سافارووا از جمهوری چک رفت.
ووزنیاکی پس از اینکه در ست سوم،3 مچ پوینت را از دست داد بازی رو 2-1 به حریف خود واگذار کرد.
این اولین باخت کرولاین پس از سقوط به رنک 4 است.
در ست اول بازی ووزنیاکی فقط یه بار تونست از سافارووا بریک بگیرد و این ست را با نتیجه 6-4 به سود خود به پایان برد.
اما در ست دوم اینبار نوبت به سافارووای چکی رسید که از حریف دانمارکی خود بریک بگیرد و پیروزی 6-4 خود کار را به تساوی بکشاند.
در ست سوم ووزنیاکی 3 بار فرصت داشت تا کار را تمام کند اما وینر های حریف این اجازه را به او نداد. سافارووا با سیو کردن سه مچ پوینت کار را به تای بریک کشاند.در تای بریک پس از اینکه 3-3 مساوی شده بود، لوسی با زدن 3 وینر مرگبار، 6-3 از نامبر وان سابق پیش افتاد و تونست با اولین مچ پوینت کار را تمام کند تا پس از 2 ساعت 30 مسابقه از سد حریف دانمارکی عبور کند.
" من دوست دارم الان از اینجا برم بیرون ( اتاق کنفرانس خبری ). شما وفتی یه مسابقه رو میبازی اصلا دوست نداری به اینجا بیای و مصاحبه کنی .من 3 مچ پوینت را از دست دادم. لوسی واقعا امروز خوب سرویس زد. امروز برایم خیلی نا امید کننده بود . من به تغییر احتیاج دارم تا در آینده بهتر شوم."
کرولاین در سال قبل در فینال دوحه مغلوب ورا زوناروا شده بود.
وقتی از کرولاین راجع به تورنمنت بعد از او سوال شد، گفت : " تورنمنت بعدی من هفته آینده در دبی خواد بود. من باید تلاش کنم در دبی خیلی بهتر از اینجا باشم. برای پیروزی باید پیشرفت کنم."
لوسی پس از این مسابقه گفت : " من در ست اول خیلی بی تاب بودم اما در ادامه بهتر شدم. من سعی می کردم که توپ را در جریان بازی نگه دارم و توپ را روی فورهند اون هل بدم. همچنین سعی می کردم وینر بزنم. این تکنیک مناسبی برای من بود. کرولاین یکی از بهترین جنگنده ها در دنیای تنیس هست. او می تونه در هر شرایطی به بازی برگردد. بنابر این شما باید خیلی حواستون رو جمع کنین و در لحظه ای مناسب حمله بکنید."
بدین ترتیب سافارووا باید در بازی بعدی خود به مصاف اسوتلانا کوزنتسووا از روسیه برود. استوتلانا امروز موفق شد با نتیجه 6-4 6-4 از سد هم وطن خود ماریا کیریلنکو عبور کند. او در این دیدار نمایشی خارق العاده داشت و تونست 10 ایس را بزند.

در دیگر بازی امروز زن شماره یک جهان ویکتوریا ازارنکا به راحتی از سد حریف خود مونا بارتل از آلمان عبور کرد. ویکا در این مسابقه کار سختی نداشت و برای رسیدن به مرحله بعد فقط به 1 ساعت و 22 دقیقه زمان نیاز داشت. آزارنکا در ماه قبل هم تونسته بود در گرند اسلم استرالیا از سد مونا بارتول عبور کند.
ویکا در دیدار بعدی خود باید به مصاف سیمونا هالپ از رومانی برود.

در سایر دیدار های امروز شاهار پیر از اسراییل موفق شد با نتیجه 7-6 6-2 از سد نامبر وان سابق زنان ، یلنا یانکوویچ عبور کند.

هم چنین مدافع عنوان قهرمانی، ورا زوناروا از روسیه به دلیل اسیب دیدگی از ناحیه ران چپ مجبور به انصراف شد. او ست اول بازی را با نتیجه 7-5 به حریف خود نیکولسکو واگذار کرد و در ست دوم در حالی که 3-2 عقب بود از بازی انصراف داد.
یانینا ویکمایر بلژیکی هم امروز تونست با نتیجه 7-6 6-4 از سد زن شماره 11 جهان، فرانچسکا شیاوونه از ایتالیا عبور کند.
پترا ستکووسکا هم امروز تونست از سد قهرمان رولند گاروس، آنا ایوانوویچ صرب با نتیجه 6-4 6-4 عبور کند.
بارتولی،استوسور و رادوانسکا هم با غلبه بر حریفان راهی مرحله بعد شدند.

ویرایش توسط Ahoura : 02-16-2012 در ساعت 12:16 AM
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-17-2012, 11:43 PM   #4
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

آزارنکا،استوسور،بارتولی و رادوانسکا در نیمه نهایی

در اولین بازی روز پنجم قهرمان آزاد آمریکا،سامانتها استوسور به مصاف مونیکا نیکولسکو از رومانی رفت.
او موفق شد در سه ست با نتیجه 6-2 2-6 6-3 از سد حریف رومانیایی خود بگذرد.
استوسور پس از اینکه در خانه ی خودش ( استرالیا ) شکست خورده بود . موفق شد که سه بازی متوالی را در دوحه پیروز شود تا شاید طعم تلخ خروج زود هنگام از گرند استرالیا را تا حدودی فراموش کند.
" احساس واقعا خوبی دارم . پس از اون بازی بد در فوریه ، من فکر می کنم با سرعت نسبتا خوبی تونستم به اوج برگردم و این واقعا خوش حال کنندست."
سمانتها در ست اول 5-0 پیش افتاد و این ست را به راحتی با نتیجه 6-1 پیروز شد. اما در ست دوم نیکولسکو با بازی هجومی،وینر های بالا و سرویس خوب موفق شد به بازی برگردد و در این ست با نتیجه 4-1 پیش بیوفتد.قهرمان آمریکا در این ست دیگر نتوانست کاری کند و با نتیجه 6-2 شکست خورد تا کار به ست سوم کشیده شود.
در ست سوم استوسور دوباره به بازی برگشت. او 3-0 از حریف پیش افتاد. اما ارور ها سمانتها موجب شد که نیکولسکو بتواند 3-3 نتیجه را مساوی کند. در هفتمین گیم ( سرویس استوسور ) ، سمانتها 0-30 از حریف خود عقب افتاد . اما نیکولسکو نتوانست از این فرصت استفاده کند . او با زدن یک والی ساده به تور موجب شد تا استوسور بتواند دوباره به گیم برگردد و با فورهند قدرتنمند خود موفق شد 4-3 پیش بیوفتد.
پس از اینکه سمانتها به سختی گیم خود را هولد کرد در هشتمین گیم موفق شد که یک بریک دیگر از حریف رومانیایی خود بگیرد و این ست را این ست را 6-3 به سود خود به اتمام برساند.
" من در ست اول خیلی خوب بازی کردم شما می دونید که پس از اون من زیر فشار زیادی قرار گرفتم. در ست دوم فرصت های زیادی را از دست دادم "
بدین ترتیب سمانتها برای اولین بار تونست به نیمه نهایی دوحه راه پیدا کند. او در این مرحله باید به مصاف ماریون بارتولی از فرانسه برود.
بارتولی در نیمه نهایی تونست در یک بازی دشوار با نتیجه 7-5 4-6 6-1 از سد لوسی سافارووا از جمهوری چک عبور کتد. سافارووا در مرحله دوم موفق شده بود که زن شماره 4 جهان کرولاین ووزنیاکی را شکست بدهد.

در بازی دوم امروز،زن شماره یک جهان، ویکتوریا آزارنکا از بلاروس در مقابل یانینا ویکمایر از بلژیک قرار گرفت.
ویکا در این بازی هم بازی رویایی سال 2012 خود را ادامه داد و اینبار موفق شد با نتیجه 6-0 6-4 حریف بلژیکی را در هم بکوبد.
ویکا ست اول را با قدرت فوق العاده خود فقط در 21 دقیقه پیروز شد. و در ست دوم حریف مقاومت بیشتری از خود نشان داد اما باز هم موفق نشد در مقابل ویکا کاری انجام بدهد و این ست را هم در 47 دقیقه به ویکا داد.
در ست اول .ویکا حرفی باقی نگذاشت.
اما در ست دوم در حالی که گیم ها 4-4 مساوی بود ، ویکمایر با زدن توپ به تور و پس از اون فرستادن توپ به خارج از زمین با بکهند، گیم سرویس خود را به ویکا داد. زن شماره یک گیم اخر را با نمایش خوب خود بدون اینکه حتی یک امتیاز به ویکمایر بدهد پیروز شد.
ویکا پس از بازی گفت : " نظرم اینه که ست اول برایم بی نقص بود. من در هر ضربه خوب عمل کردم و همه چیز خوب پیش رفت. در ست دوم من در هر گیم فرصت داشتم اما من نتوانستم از همه آن ها به خوبی استفاده کنم. اما این مهمه که من تونستم در ست دوم هم پیروز بشم . یانینا در ست دوم با ضربات سنگینش تونست به بازی برگردد و من هم این انتظار را داشتم. من سعی می کنم در هر لحظه تمرکزم را حفظ کنم. این موضوع اهمیت زیادی دارد زیرا امکان این وجود دارد که نتیجه هر لحظه تغییر کند. "
وقتی راجع به تناسب اندام از ویکا سوال شد او پاسخ داد " من نمی توانم چیزی بگویم که برای شما سحر جادو بکند. این فقط یک ترکیب است که کل بدن شما را شامل می شود.تنیس یک ورزشی هست که شما باید از تمام قسمت های بدن استفاده کنی.نه فقط حرکت پا،نه فقط قدرت. شما باید یه برنامه داشته باشی که با ان بتونی همه چیز را تنظیم بکنی . و به این صورت است که شما می توانید یه تنیسور خوب بشوید."
بدین ترتیب ویکا باید در نیمه نهایی به مصاف آنگنیسزکا رادوانسکا از لهستان برود.
رادوانسکا موفق شد با نمایش خوب خود با نتیجه 6-1 6-1 از سد حریف امریکایی، کریستینا مک هیل عبور کند.

ویرایش توسط Ahoura : 02-17-2012 در ساعت 11:51 PM
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-19-2012, 10:54 PM   #5
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

قهرمانی آزارنکا در دوحه

در بازی نهایی زنان در دوحه،امروز زن شماره یک جهان و قهرمان استرالیا،ویکتوریا آزارنکا در مقابل سید سوم بازیها، سامانتها استوسور از استرالیا قرار گرفت.
ویکا تونست با غلبه بر مصدومیت به هدف بزرگ خود، قهرمانی در تورنمنت قطر دست پیدا کند. او در این مسابقات حتی یک ست را هم به حریفان واگذار نکرد.
او در تورنمنت اول خود در سال 2012 تونست به کار بزرگی دست بزند و با یک قهرمانی شیرین برای اولین بار به رنک 1 تنیس زنان هم دست پیدا کند. ویکا با قهرمانی در قطر توانست به رکورد 17 پیروزی پیاپی در فصل 2012 برسد. او در این فصل هنوز شکست نخورده.
آزارنکا برای قهرمانی در قطر روز چندان سختی نداشت. او در ست اول به راحتی تونست استوسور رو بریک کند و 4-1 پیش بیوفتد. او با بازی هجومی و برتر خود موفق شد ست اول را با نتیجه 6-1 به سود خود به پایان ببرد.

در ست دوم هم استوسور حرفی برای گقتن نداشت. او سه گیم آغازی ست دوم را هم به آزارنکا تقدیم کرد. آزارنکا ست دوم را هم به سادگی با نتیجه 6-2 به سود خود به پایان برد تا در یک بازی باور نکردنی بتواند به مقام قهرمانی برسد.
" این شگفت انگیزه. من نمی تونم باور کنم که امروز تونستم به این شکل تنیس بازی کنم.من می دونستم که امروز از نظر بدنی 100 درصد آماده نیستم بنابر این سعی کردم تغییر کنم و خودم را با بازی تنظیم کنم. من امروز سوپرایز شدم، همه چیز خیلی خوب پیش رفت. " ویکا گفت
او امروز ترس شدیدی داشت، زیرا ممکن بود هر لحظه مصدومیت مچ پایش تشدید شود. او گفت" من سعی می کردم رالی ها را کوتاه کنم و از شرایط باد درست استفاده کنم . تلاش کردم تا می توانم هجومی بازی کنم. نباید اجازه میدادم او بازی را در دست بگیرد، اگر این اتفاق می افتاد او به هر شکلی که دوست داشت بازی می کرد. سامانتها سرویس های خیلی قوی داشت و ضربات محکمی می زد به همین دلیل من سعی می کردم که از بیس لاین و از راه دور با او بازی کنم."
آزارنکا با پیروزی امروز در هد تو هد 6-0 از استوسور پیش افتاد.
استوسور پس از پایان مسابقه گفت: " او به خوبی تونست امروز بازی من رو خنثی کنه. من فکر می کنم که امروز نتوانستم از سرویس های سنگینم زیاد استفاده کنم. من نتونستم پس از عقب افتادن به بازی بر گردم. بازی ویکا پس از قهرمانی در استرالیا در حال رشد است."
تورنمنت بعدی ویکتوریا آزارنکا در دبی است. او سال قبل در مرحله اول این مسابقات شکست خورد و حذف شد. مسابقات دبی در بخش زنان از فردا آغاز می شود.
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش