بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2011 > تورنمنتهای مردان > مسترز رم (Internazionali BNL d’Italia)

مسترز رم (Internazionali BNL d’Italia)

19-25 اردیبهشت - رم، ایتالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-09-2011, 07:23 AM   #21
I.man
Former Staff

آواتار I.man

پستها: 751
سپاس: 4,450
در 756 پست 8,139 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر كبير - فرناندو گونزالس - فرناندو ورداسكو - ارغوان

حاتم جان اينجور كه من توي سايت ها خوندم ظاهراً اگر نواك قهرمان رم بشه و نادال نتونه به نيمه نهايي برسه نواك نامبر وان ميشه. آيا درسته؟
I.man آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 07:29 AM   #22
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

نیمه ی بالای جدول بخش انفرادی زنان:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آیا با مصدومیت و کناره گیری Julia Goerges آلمانی، گربه سیاه جدید برای وزنیاکی، که در دو هفته ی اخیر او را شکست داده، در تورنمنت رم هم باید منتظر حذف کرولاین شماره یک فعلی جدول رده بندی زنان باشیم؟ اما با غیبت جولیا، باید ببینیم آیا Wickmeyer یا Cibulkova قادر هستند که چنین شگفتی رو در دور سوم برای خانم دانمارکی رقم بزنند یا خیر! Cibulkova که خیلی تشنه تر برای رویارویی با وزنیاکی ست چرا که امسال موفق به حذف او شده بوده و به دنبال اینه که در رم به دوری بالاتر از یک چهارم نهایی که در مادرید در اون حذف شده، صعود کنه.

آزارنکا از آن سو، بیشترین امید رو برای رسیدن به فینال داره چرا که در چهار تورنمنت گذشته، موفق شده در 3 مسابقه ی فینال حاضر بشه! با بازی و قرعه ی خوبی که ویکا در رم داره، تا یک چهارم نهایی که احتمالاً به شاراپووا یا ماریا خوزه مارتینز سانچز (مدافع عنوان قهرمانی پارسال) برخورد می کنه، قاعدتاً نباید مشکلی در بالا اومدن داشته باشه.

و با وضعیت این روزهای Cibulkova و Azarenka به نظر می رسه در این بخش جدول می توان به صعود این دو امیدوار بود، اگر چه در صورتی که Goerges آلمانی کناره گیری نمی کرد، او نیز می تونست یکی از تنیس بازان محبوب این سمت جدول باشه. اما با عنایت به بازی خوبی که از ویکا آزارنکا در مادرید دیدیم، متعجب نخواهیم شد اگر او یک پای فینال در مسابقات رم باشه!

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 07:31 AM   #23
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

نیمه ی پایین جدول بخش انفرادی زنان:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

با غیبت ویرا زووناروا و کیم کلایسترز، خانم فرانچسکا اسکیاوونه تنیسور ایتالیایی محبوب تماشاچیان کشور میزبان و قهرمان سال گذشته ی گرند اسلم رولند گروس به عنوان Seed شماره 2 پا به مسابقات رم می گذاره. اما امسال اسکیاوونه نه تنها موفق به حضور در هیچ مسابقه ی فینالی نشده بلکه هرگز نتوانسته بازی جادویی پارسال خودش در French Open رو در این فصل تکرار کنه.

به هر حال، در یک چهارم نهایی و در صورت صعود، مسابقه ی فینال French Open پارسال با حضور سَم استوزِر و اسکیاوونه تکرار خواهد شد. استوزر استرالیایی اگر چه نمایش خوبی از خودش در اشتوتگارت نشون داده اما در فصل 2011 اکثراً با نوسان بازی کرده.

از آن طرف، لی نا تنیسور محبوب چینی اگر چه تا نیمه نهایی مادرید صعود کرد اما با توجه به این که سطح خاک مسابقات رم برای وی بدترین سطح ممکن بوده، بعیده که موفق بشه نیمه نهایی هفته گذشته ش در اسپانیا رو تکرار کنه.

در این نیمه ی جدول، تنیسور آن چنان تاپی حضور نداره اما می شه چشم به بازی رادوانسکا، یا بازی مَتِک-سندز که همیشه دیدنی بوده، داشت. اما برای انتخاب یک تنیسور برای صعود در این بخش، باید کسی را مد نظر داشته باشیم که بیشترین اسلحه ها و مهارت ها رو بر روی خاک رس در چنته داشته باشه. اگر اعتماد به نفس رو هم چاشنی مسابقاتش کنه، من سَم استوزر رو در این بخش انتخاب می کنم!

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 08:37 AM   #24
I.man
Former Staff

آواتار I.man

پیش فرض يكشنبه در ايتاليا چه گذشت؟

در يكي از جذابترين ديدارهاي راند اول Internazionali BNL d’Italia شماره 17 جهان Fernando Verdasco روي خاك نتيجه اي بهتر در برابر كانادايي تازه وارد Milos Raonic كسب كرد و او را 64 64 شكست داد.
در چهارمين ديدارشان در اين فصل، Verdasco ده فرصت بريك پوينت داشت و توانست دو بار او را بريك كند تا در يك ساعت و سي و نه دقيقه به پيروزي برسد. Raonic توانسته بود Verdasco را در خلال كسب اولين عنوان ATP خود امسال در San Jose شكست دهد و همچنين چند روز بعد دوباره در راند اول Memphis و Verdasco توانسته بود اولين پيروزي خود برابر او را هشت روز قبل در نيمه نهايي Estoril روي خاك جشن بگيرد.
Verdasco بيست و هفت ساله براي تثبيت خود در فصل 2011 تلاش مي كند، بعد از حضور در فينال Estoril و حذف در راند اول Madrid در اين هفته. اين تنيسور 27 ساله اميدوار خواهد بود اين هفته با يك پيشروي خوب در Foro Italico دوباره با قدرت برخيزد.
شماره 16 جهان Richard Gasquet پس از بازگشت از مادريد كه در راند اول حذف شده بود، مبارزه خود در رم را با پيروزي 62 63 بر Albert Montanes اسپانيايي شروع كرد. مرد فرانسوي ركورد اين فصل خود را به 17-10 بهبود بخشيد با كانورت كردن 4 از 7 فرصت بريك پوينت خود در 72 دقيقه. اين تنيسور 24 ساله امسال به نيمه نهايي Dubai (باخت در برابر Federer)و يك چهارم نهايي Sydney(باخت در برابر Troicki) و Zagreb (باخت در برابر Berrer) و Indian Wells (باخت در برابر Djokovic) راه يافته.

تنيسور روسي سيد 13 مسابقات Mikhail Youzhny به پنجمين شكست در شش ديدار گذشته اش تن در داد با شكست 64 62 در راند اول در برابر تنيسور الماني Philipp Kohlschreiber. شماره 40 رنكينگ هفت بريك پوينت را سيو كرد و هر سه فرصت بريك پوينت خود را پيروز شد تا در يك ساعت و 34 دقيقه به پيروزي برسد.
Filippo Volandri تنيسور ايتاليايي كه با wild card شركت كرده نيز برنده روز اول بود. با پيروزي بر مرد آلماني Thiemo de Bakker با نتيجه 61 62 در 64 دقيقه. شماره 80 جهان Volandri سه سال قبل در اولين حضور خود در ATP World Tour در Belgrade به نيمه نهايي راه يافت (شكست در برابر Lopez) و از موفقيت خود در گذشته همين تورنمنت لذت ميبرد، جايي كه در مسير راه يابي به نيمه نهايي سال 2007 توانست Roger Federer را شكست دهد (شكست در برابر Gonzalez).
ديگر ايتاليايي روز اول Andreas Seppi نتوانست از سد تنيسور آرژانتيني Juan Monaco عبور كند 61 46 62. شماره 43 جهان Monaco توانسته 2 سال به عنوان qualifier به نيمه نهايي Rome برسد. حريف بعدي او Tomas Berdych سيد هفتم مسابقات است.
تنيسور الماني Florian Mayer در راند دوم با سيد هشتم Jurgen Melzer اتريشي ديدار خواهد كرد بعد از اينكه توانست Andrey Golubev را با نتيجه 64 63 در 79 دقيقه شكست دهد. Mayer هفته گذشته در مونيخ توانست به چهارمين فينال ATP World Tour برسد. در حاليكه به Nikolay Davydenko باخت.
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 10:05 AM   #25
I.man
Former Staff

آواتار I.man

پیش فرض فرصتي براي اول شدن

پس از كسب عنوان قهرماني در هر شش تورنمنتي كه امسال شركت كرده است، Novak Djokovic اين فرصت را دارد كه اين هفته براي اولين بار در تورنمنت Internazionali BNL d’ Italia به رتبه اول رنكينگ صعود كند. اگر Djokovic هفتمين قهرماني پياپي اين فصل خود را جشن بگيرد، مي تواند Nadal را به زير بكشد در صورتي كه تنيسور اسپانيايي و مدافع عنوان قهرماني قبل از نيمه نهايي حذف شود. و اگر نادال اين هفته اين عنوان را حفظ كند، Djokovic هنوز شانس بسيار خوبي دارد تا در Roland Garros به رتبه اول صعود كند.
Djokovic گفت: "اگر من پيروزي هايم را حفظ كنم نزديكتر خواهم شد اما من تلاش مي كنم كه به آن فكر نكنم. من تنها فصل خاك را شروع كرده ام. اين شروعي رويايي است با دو تورنمتي كه من قهرمان شدم و من نياز دارم كه روي رويدادهاي بعدي تمركز كنم."
او گفت: "اگر من مي خواهم به شماره يك دست پيدا كنم ، من بايد با ثبات داشته باشم زيرا اين چيزي است كه رافا انجام خواهد داد و همچنين ساير بازيكنان. اين تغيير كرده است، من در حال حاضر طرز فكر ديگري دارم. من ثبات بيشتري دارم و مي دانم چگونه درست فكر كنم."
اگر Novak به رتبه يك دست پيدا كند اولين بازيكني خواهد بود كه بعد از Federer و Nadal از سال 2004 به بعد صاحب اين عنوان خواهد شد. قبل از آن Andy Roddick تنها 13 هفته اين عنوان را در اختيار داشت و بعد از آن Federer توانست 380 هفته اول باشد.
Nadal گفت: "اگر من رتبه يك را از دست بدهم، دنيا به پايان نخواهد رسيد، اگر من آنرا از دست بدهم شماره 2 خواهم بود و من خيلي خوشحال خواهم شد. من قطعاً خوشحال هستم كه روي كورت مي روم و احساس كنم كه من قابل رقابت هستم و من هنوز اين احساس را دارم. اما در اين زمان من قادر نيستم او را شكست دهم اما من تلاش مي كنم تا او را دفعه بعد شكست دهم. چيزهاي خوب خواهند امد و تو بايد صبور باشي."
اما سرنوشت نادال در تورنمت بعدي در دستان خودش است. Djokovic بايد قهرمان شود و اميدوار باشد تا كسي Nadal را از رسيدن به نيمه نهايي محروم كند. كاري كه سه سال پيش Juan Carlos Ferrero در راند دوم انجام داد.
البته Nadal بايد در راند دوم با Thomaz Bellucci ديدار كند. او را كه فراموش نكرده ايد. كسي كه هفته گذشته به نيمه نهايي مادريد رسيد و در نيمه نهايي يك ست از Djokovic گرفت. بالاترين سيد در سمت Nadal هموطنش David Ferrer خواهد بود. اما به نظر جاي نگراني نيست چرا كه Nadal امسال او را در دو فينال خاك رس مغلوب كرده است.
در هر صورت اگر Nadal به نيمه نهايي يا بالاتر صعود كند، هنوز هم محتمل است كه تنيسور صرب در پايان فصل خاك نفر اول بشود. چنانكه Nadal بايد از عنوان قهرماني خود در Roland Garros دفاع كند و Djokovic فقط بايد به يك چهارم نهايي برسد.
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 12:20 PM   #26
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

من بعید میدونم رافا بیاد از خیر رم بگذره و هرطوری هست اینجا تمام سعیش رو می کنه که هم قهرمانیش رو تکرار کنه هم نامبر وانی رو به نواک نده! ضمنا بعید هم میدونم نواک این Run بردهاش ادامه پید کنه و هفتمین قهرمانی پی در پیش هم بگیره ولی با شانسی که نواک میاره و با فرمی که تو بازیهاش نشون میده هیچی قطعی نیست...

بهر حال خیلی دوست دارم ببینم نواک سال بعد چه میکنه؟؟ پارسال رافا بنده خدا سه تا اسلم گرفت دوستان برای امسال خط و نشون میکشیدن، نواک که هر چی جام بوده برده و سال بعد باید بمراتب بهتر از امسال باشه که بتونه تکرارش کنه.
koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 12:42 PM   #27
zhako
Senior Member

آواتار zhako

پستها: 186
سپاس: 388
در 162 پست 1,248 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجرفدرر.گریگوری دیمیتروف.خوان مارتین دلپوترو

عمرا رافابتونه تو رم قهرمان بشه.دیگه به زیرکشیده میشه.بای رافااااااااااااااااااا
zhako آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما zhako به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 05-09-2011, 12:58 PM   #28
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

حرف های رافا رو آدم میخونه یا میشنوه انرژی میگیره چقدر این بشر متواضع و واقع بینانه حرف میزنه

نقل قول:
Novak Djokovic has the chance to snatch the world No. 1 ranking from Rafael Nadal at the Internazionali BNL d' Italia in Rome this week.

Djokovic extended his winning run to 32 matches at the start of 2011 with victory over Nadal in the final of the Madrid Masters on Sunday - Nadal's first defeat on clay in 38 outings.

Now Djokovic has the chance to officially confirm his status as the world's best player, with top rank up for grabs if he wins in Rome and Nadal does not reach the semi-finals.

But Nadal is not concerned by the prospect of surrendering the No. 1 spot ahead of the French Open. "If I lose No. 1 it's not the end of the world. If I lose it I will be No. 2 and I'll be very happy," said Nadal.
"
I'm just happy to go out on court and have the feeling that I'm competitive and I still have this feeling, but at the moment I haven't been able to beat him but I'll try to work ."and beat him [next time]. The good things will come and you've got to be patient

koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 01:05 PM   #29
Hatam
Statistician

آواتار Hatam

پستها: 745
سپاس: 7,731
در 758 پست 11,060 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ----------- The king RAFAEL NADAL

نقل قول:
نوشته اصلی توسط love_u_rf نمایش پست ها
حاتم جان اينجور كه من توي سايت ها خوندم ظاهراً اگر نواك قهرمان رم بشه و نادال نتونه به نيمه نهايي برسه نواك نامبر وان ميشه. آيا درسته؟
آره درسته اگه رافا قبل از نیمه نهایی ببازه مثلا توی یک چهارم ببازه میشه 11650 امتیاز و اگه نوواک قهرمان بشه میشه 11665 امتیاز و نامبر وان میشه ولی شرایط رم و رولند خیلی فرق میکنه توی این نوع خاک مطمئن باش نمیتونه حریف رافا یا راجر بشه سال 2008 که قهرمان رم شد اون موقع هم توی اوجش بود(نه مثل الان) ولی وقتی قهرمان رم شد که رافا و راجر نبودن

خیلی از این شرایط لذت میبرم چون تجربه ثابت کرده رافا وقتی توی منگنه قرار میگیره به خودش میاد و بهتر بازی میکنه ولی وقتی خیالش از بابت رنکینگ راحت باشه اون جور که باید و شاید فاصله رو حفظ نمیکنه کاری که راجر به خوبی بلده و فقط کافیه نامبر وان بشه توی تورنمنتای کمی شرکت میکنه ولی با بیشترین امتیاز میاد بیرون ولی برعکس رافا!!ا نزدیک به 5هزار امتیاز جلو بود حالا ببین به کجا رسیده، بهترین موقعیت یعنی استرالیا رو که معدن امتیاز بود از دست داد و فقط با 360 تا از استرالیا اومد بیرون

یه سوال خیلی مهم خطاب به نواک وجود داره که خودش هم نگران اونه، بعد از اولین باخت نوواک چقدر اعتماد به نفسشو از دست میده؟ و آیا شروع به افت میکنه یا توی اوج میمونه؟ یه تجربه ایی که رافا و راجر دارن و نوواک نداره همینه که باخت در بهترین شرایط براشون قابل تحمل بود و دوباره خودشونو جمع و جور میکردن و آیا اگر نوواک توی رم باخت میتونه از لحاظ روانی خودشو جمع و جور کنه؟ من به این مسئله خوشبینم و مطمئنم نوواک نمیتونه رافا و راجر که میتونن جزء بهترینهای تاریخن ولی این 5 ماه نوواک رو به لیست بهترینها اضافه نمیکنه، دلیل فنی واسه این موضوع ندارم و فقط این رو میدونم که دوران نوواک حتی اگه به نامبر وان برسه مثل اندی رادیک گذار خواهد بود
Hatam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Hatam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 01:23 PM   #30
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ

من از باخت رافا ناراحت میشم
ولی اگه قراره نامبروانی رو از دست بده چه بهتر که نواک بیاد رنک 1
نادال هم با این سرویساش رفته رو اعصاب

ویرایش توسط davidbeckham : 05-09-2011 در ساعت 01:49 PM
davidbeckham آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
تنیس،فدرر،نادال،جوکوویچ،مسترز،خاک رس،آزارنکا

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)