بازگشت   تنیس تاکرز > تالار بازيكنان > تالار بازيكنان (تنیس مردان) > نواك جوكوويچ (Novak Djokovic)

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-02-2012, 12:18 AM   #1
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation جوکوویچ: فینال Australian Open سال 2012 بزرگترین لحظه دوران حرفه‌ای‌ام بود

جوکوویچ
: فینال Australian Open سال 2012 بزرگترین لحظه دوران حرفه‌ای‌ام بود

نوواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان پیروزی تاریخی خود مقابل رافائل نادال در فینال رقابت های Australian Open را بزرگترین لحظه حرفه ای خود توصیف کرد. جوکوویچ در این مسابقه توانست پس از پنج ساعت و 53 دقیقه، نادال قهرمان 10‌ «گرند اسلم» را در پنج ست با نتایج 7 - 5، 4 - 6، 2 - 6، 7 - 6 و 5 - 7 شکست دهد. و برای سومین بار جام قهرمانی Australian Open را بالای سر ببرد.

این تنیس‌باز پر آوازه صرب پس از مسابقه گفت: این طولانی‌ترین فینال‌ «گرند اسلم» در تاریخ بود. تنها شنیدن این حقیقت مرا به گریه وا می‌دارد.

مدافع عنوان قهرمانی Australian Open با برتری مقابل نادال در فینال روز یکشنبه توانست برای سومین بار جام قهرمانی در این رقابت ها را بالای سر ببرد و در کنار تنیس‌بازانی چون آندره آغاسی، راجر فدرر و متس ولاندر قرار بگیرد.

وی افزود: از اینکه به تاریخ پیوستم و یکی از معدود تنیس‌بازانی شدم که چندین بار در این مسابقات به قهرمانی رسیده اند، بسیار خوشحالم. ما تنیس‌بازان برای انجام چنین مسابقاتی زندگی می‌کنیم. ما سعی می‌کنم تمام زندگی مان را صرف تنیس کنیم تا اگر در صورت نیاز برای شش ساعت بازی آماده باشیم.

جوکوویچ 24 ساله در حالی به فینال ملبورن رسیده بود که در مرحله یک چهارم نهایی به سختی از سد داوید فرر گذشت . در نیمه نهایی نیز در دیداری که چهار ساعت و 50 دقیقه به طول انجامید برابر اندی ماری به برتری رسید.

نادال حریف شکست خورده جوکوویچ در فینال هم بعد از مسابقه گفت: تمام افرادی که در سالن بودند دیدند که ما از آخرین قطره انرژی خود استفاده کردیم. اما در برخی از دقایق شانس بود که نتیجه را تعیین می‌کرد.

نادال اسپانیایی پیش از این یک بار در سال 2009 با شکست فدرر موفق به قهرمانی در تنیس Australian Open شده بود.

نادال در خصوص این دیدار اظهار داشت: این بازی به لحاظ فیزیکی دشوارترین دیداری بود که من در دوران بازیگری ام انجام دادم. هنوز احساس خستگی می‌کنم. البته دیدار مطلوبی بود. من بازی‌های بسیاری را مقابل بهترین بازیکنان جهان انجام داده‌ام؛ بعضی از آنها را برده‌ام و به بعضی هم باخته‌ام.

وی خاطر نشان کرد این مسابقه را برای همیشه در خاطر خواهم داشت. دلم می‌خواست بازی را می‌بردم، با وجود این، از عملکردی که داشتم راضی هستم.

ماتادور اسپانیایی افزود: فینال ویمبلدون 2008 و این فینال برای من از همه دیدارها خاطره انگیز‌تر هستند. البته فینال 2008 برای من کمی خاص‌تر بود. این فینال هم همیشه در خاطر من باقی می‌ماند نه از آن جهت که بازی را واگذار کردم بلکه به جهت سبکی که بازی انجام شد.

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-03-2012, 01:07 PM   #2
ali novak
Novak's Fan

آواتار ali novak

پستها: 85
سپاس: 2,215
در 81 پست 408 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: MANSOUR BAHRAMI AND NOVAK DJOKOVIC sampras , ashe , jo tsonga ,gael monfils , janko tibsarevic , victor troicki , roger federer , marin cilic , tomas berdic , bernard tomic , juan martin del potro , edberg , john isner , andy roddic philip kolsheraiber , radek stephanek , gulbis , stanislas wa

دمش گرم . ولی خدایی حقش بود نوله
ali novak آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ali novak به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش