بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-22-2016, 12:41 PM   #11
rezapor
Senior Member

پستها: 254
سپاس: 1,870
در 225 پست 1,233 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: روجر فدرر- نواك جوكويچ -رافائل نادال دلپترو -اندي ماري -آندره آغاسي-ماريا شارپوا -كرولاين وزنوياكي-
پیش فرض پاسخ : آغاز پایان فدرر

خودت میگی مقایسه . خوب برادرمن وقتی سن یه بازیکن رسید به 34یا35 مثل فدرر یا آندره آغاسی باید نابغه باشه بتونه تایتل250 بگیره چه برسه به مسترز و گرند. منم میگم اگر جوکوییچ که به حق الان بهترین تنیسور حال حاضر دنیا هست توی سن 34سالگی که از نظر توان جسمیش از تنیسورهای 24و25 ساله صددرصدکمتر میشه تونست گرند ومسترز بگیره حق داری الانم راجب فدرره 35ساله اظهارنظربکنی !!!!!
اسطوره نیاز به تایتل گرفتن نداره دیگه وکلکسیون افتخاراتش پره از این جامها ,اگر الانم بازی میکنه فقط وفقط بخاطر دل هوادارنش هست . خودتون دیدید که فرنچ اوپن امسال بدون اسطوره بعداز سالها واقعا اززیباییش کم شده بود.
rezapor آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezapor به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-22-2016, 12:54 PM   #12
#سامان#
Member

پستها: 63
سپاس: 7
در 24 پست 70 بار سپاسگزاری شده

اگر نوله و فدرر همسن بودن فدرر نوله رو پودرش میکرد
#سامان# آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-22-2016, 02:17 PM   #13
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rezapor نمایش پست ها
خودت میگی مقایسه . خوب برادرمن وقتی سن یه بازیکن رسید به 34یا35 مثل فدرر یا آندره آغاسی باید نابغه باشه بتونه تایتل250 بگیره چه برسه به مسترز و گرند. منم میگم اگر جوکوییچ که به حق الان بهترین تنیسور حال حاضر دنیا هست توی سن 34سالگی که از نظر توان جسمیش از تنیسورهای 24و25 ساله صددرصدکمتر میشه تونست گرند ومسترز بگیره حق داری الانم راجب فدرره 35ساله اظهارنظربکنی !!!!!
اسطوره نیاز به تایتل گرفتن نداره دیگه وکلکسیون افتخاراتش پره از این جامها ,اگر الانم بازی میکنه فقط وفقط بخاطر دل هوادارنش هست . خودتون دیدید که فرنچ اوپن امسال بدون اسطوره بعداز سالها واقعا اززیباییش کم شده بود.

شما خودت می بری و می دوزی برای خودت
چون نواک 6 سال دیگه 35 ساله میشه حق ندارم درباره فدرر 35 ساله اظهارنظر کنم!؟
شما غیبگو نیستی که
شاید نواک تا 33 سالگی به جایی برسه که بخواد در اوج بره کنار
شاید طوری باشه که در 36 سالگی هم گرند بگیره
کی میدونه؟
شرایط فعلی اینطوریه به نظرمن
این حرف هم که واقعا مسخره و شعاره که فدرر بخاطر هوادارانش بازی میکنه
فدرر به خاطر عشق و علاقه خودش بازی میکنه
لذت میبره ازتنیس همچنان دنبال تایتل و رکورد و عنوانه
و مهمتر از همه حرفه و شغلشه
درامد چند ده میلیون دلاری سالانه داره و ابله نیست بکشه کنار
فرنچ اوپن زیبا نبود!؟
پس فدرر نباشه تعطیلش کنن!
حاااالا خوبه فدرر تو فرنچ اصلا پرافتخار نیست

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ali mohsenian نمایش پست ها
با سلام خدمت دوستان
در رابطه با مقایسه فدرر و جوکوویچ
به نظر من دوران اوج فدرر یعنی بین سال های ۲۰۰۳-۲۰۰۷ دوران فقر تنیس بوده که البته ربطی به راجر نداره یعنی فقط فدرر بوده و فدرر نه به اون صورت جوانی ظهور کرده بود که بخواد قد علم کنه و قدرت های نسل قبلی هم پا به سن گذاشته و در آستانه خداحافظی بودند فقط از سال ۲۰۰۵ نادال و فقط در خاک رس ترمز فدرر رو کشید و یعنی قدرت نمایی فدرر در اون سال ها یکی از عواملش فقر تنیسور درجه یک بوده و فدرر آنچان ابر قدرتی که اکنون از او یاد میشه نبوده و من معتقدم اگر اوج فدرر و جوکوویچ در یک زمان بوده جوکوویچ غالب بر فدرر بوده و این کلام هم صحت کارشناسی دارد هم صحت آماری از لحاظ کارشناسی پس از اتمام نیمه نهایی امسال استرالیا اپن امسال فدرر در مصاحبه خودش گفت : مگه می شود این شدت ار آمادگی من در عمرم ندیده بودم که کسی انقدر آماده و مسلط بر تنیس باشه
یعنی خود راجر هم قبول داره که نواک در اوجش تنیسی رو بازی میکنه که تا به حال دیده نشده و غیر قابل باور هست اما از لحاظ آماری اگر به مسیر رسیدن فدرر به فینال های دو گرنداسلم ویمبلدون و یو اس اپن ۲۰۱۵ نگاه بکنیم متوجه میشیم فدرر در این راه از هفت سالی که ویمبلدون و پنج سالی که یو اس اپن رو قهرمان شده مقتدرانه تر و آماده تر پا به فینال گذاشته ولی در هیچکدام از این دو موفق به قهرمانی نشده
یک سوال دارم آیا فدرر در طول پنج سال اوج خودش تونسته چهارتا گرنداسلم پشت سر هم ببره؟ در ابن ۲۰ گرنداسلم چطور ؟در این ۶۵ گرنداسلم حضور پشت سرهم چطور ؟ اگه تونسته بگین من دهنمو ببندم ولی نواک اولین بازیگنیه که تونسته بر روی سه سطح مختلف زمین تنیس و اولین بازیکنی که در تنیس مدرن تونسته چهارتا گرند اسلم پشت سر هم ببره پس میتونه بهترین تنیسور تاریخ تنیس تا اکنون باشه
در مورد اینکه فدرر کلکسیونش پر از جامهاست
اولا کلکسیون هیچ تنیسوری در طول تاریخ پر نیست
دوما کامل ترین کلکسیون هم متعلق فدرر به نیست و تعلق به جوکوویچ داره که از ۱۴ تورنمنت درجه یک تنیس در ۱۳ تای آن ها حداقل یک بار قهرمان شده و اون جام رو در کلکسیون داره و فقط سینسیناتی رو کم داره ولی فدرر مونت کارلو و رم رو در کلکسیونش نداره و از ۱۴ جام ۱۲ تای اون ها رو داره و به نظر من برای بهترین بودن در تاریخ کمیت مهم نیست کیفیت مهم هست این که جوکویچ در همه زمین های تنیس تقریبا قهرمان شده و همه جا درجه یک بوده و تونسته چهارتا گرند اسلم پشت سرهم ببره و تونسته فدرر و نادال رو در همه گرنداسلم ها شکست بده و در هدتوهد هم از هر دو جلو باشه این مهمه نه اینکه فدرر و نادال تونستند که در برخی تورنمنت های خاص قهرمانی های خودشون رو بالا ببرن و دو رقمیش کنند یادمه برای جایره بهترین تنیسور سال ۲۰۱۳ از سوی itf با اینکه نادال اکثر جام ها رو درو کرده ولی این جایزه رو به نواک دادن و دلیلشون هم این بود :ما کسیرو نمی خواهیم که قدرتش و موفقیتش منحصر به چندتا زمین خاص باشه ما کسی رو میخواهیم که تو همه زمین ها خوب و مدعی باشه
در مورد این که فدرریا ۳۴سال فدرر رو به رخ ما می کشند یه جوری وانمود میکنن انگار فدرر در این سن هر سال نصف گرندارو میگیره و نصف سال و رنک یکه و نصف دیگش رو بقیه تنیسورا در حال حاضر فدرر در این سن افتخاری کسب نکرده و اگر نواک هم به این سن برسه افتخاری کسب نکنه پس طبیعتا صفر مساویه با صفر
یه مثال دیگه برای مقایسه کمیت با کیفیت الآن برای مثال علی دایی در عرصه ملی چون تقریبا دو برابر مسی گل زده در رتبه بالاتری از مسی که آرژانتین و نایب قهرمان جهان کرد و یا مارادونایی که آرژانتین و قهرمان جهان کرد داره ؟
آیا ویکتور استرلا که در ۳۵ سالگی قهرمان مسابقات ۲۵۰ امتیازی کوییتو شد نابغه تنیس است ؟
پ.ن. میدونم هر وقت اومدم کری خوندم خدا ضایعم کرده پس امیدوارم فدرر قهرمان ویمبی نشه
یا علی
خیلی خوب بود

ویرایش توسط مسعود 289 : 06-22-2016 در ساعت 02:34 PM
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-22-2016, 02:19 PM   #14
ali mohsenian
Member

پستها: 41
سپاس: 283
در 36 پست 102 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Djokernole_ cilic_dima_delpo

با سلام خدمت دوستان
به نظر من دوران اوج فدرر یعنی بین سال های ۲۰۰۳-۲۰۰۷ دوران فقر تنیس بوده که البته ربطی به راجر نداره یعنی فقط فدرر بوده و فدرر نه به اون صورت جوانی ظهور کرده بود که بخواد قد علم کنه و قدرت های نسل قبلی هم پا به سن گذاشته و در آستانه خداحافظی بودند فقط از سال ۲۰۰۵ نادال و فقط در خاک رس ترمز فدرر رو کشید و یعنی قدرت نمایی فدرر در اون سال ها یکی از عواملش فقر تنیسور درجه یک بوده و فدرر آنچان ابر قدرتی که اکنون از او یاد میشه نبوده و من معتقدم اگر اوج فدرر و جوکوویچ در یک زمان بوده جوکوویچ غالب بر فدرر بوده و این کلام هم صحت کارشناسی دارد هم صحت آماری از لحاظ کارشناسی پس از اتمام نیمه نهایی امسال استرالیا اپن امسال فدرر در مصاحبه خودش گفت : مگه می شود این شدت ار آمادگی من در عمرم ندیده بودم که کسی انقدر آماده و مسلط بر تنیس باشه
یعنی خود راجر هم قبول داره که نواک در اوجش تنیسی رو بازی میکنه که تا به حال دیده نشده و غیر قابل باور هست اما از لحاظ آماری اگر به مسیر رسیدن فدرر به فینال های دو گرنداسلم ویمبلدون و یو اس اپن ۲۰۱۵ نگاه بکنیم متوجه میشیم فدرر در این راه از هفت سالی که ویمبلدون و پنج سالی که یو اس اپن رو قهرمان شده مقتدرانه تر و آماده تر پا به فینال گذاشته ولی در هیچکدام از این دو موفق به قهرمانی نشده
یک سوال دارم آیا فدرر در طول پنج سال اوج خودش تونسته چهارتا گرنداسلم پشت سر هم ببره؟ در ابن ۲۰ گرنداسلم چطور ؟در این ۶۵ گرنداسلم حضور پشت سرهم چطور ؟ اگه تونسته بگین من دهنمو ببندم ولی نواک اولین بازیگنیه که تونسته بر روی سه سطح مختلف زمین تنیس و اولین بازیکنی که در تنیس مدرن تونسته چهارتا گرند اسلم پشت سر هم ببره پس میتونه بهترین تنیسور تاریخ تنیس تا اکنون باشه
دوما کامل ترین کلکسیون هم متعلق فدرر به نیست و تعلق به جوکوویچ داره که از ۱۴ تورنمنت درجه یک تنیس در ۱۳ تای آن ها حداقل یک بار قهرمان شده و اون جام رو در کلکسیون داره و فقط سینسیناتی رو کم داره ولی فدرر مونت کارلو و رم رو در کلکسیونش نداره و از ۱۴ جام ۱۲ تای اون ها رو داره و به نظر من برای بهترین بودن در تاریخ کمیت مهم نیست کیفیت مهم هست این که جوکویچ در همه زمین های تنیس تقریبا قهرمان شده و همه جا درجه یک بوده و تونسته چهارتا گرند اسلم پشت سرهم ببره و تونسته فدرر و نادال رو در همه گرنداسلم ها شکست بده و در هدتوهد هم از هر دو جلو باشه این مهمه نه اینکه فدرر و نادال تونستند که در برخی تورنمنت های خاص قهرمانی های خودشون رو بالا ببرن و دو رقمیش کنند یادمه برای جایره بهترین تنیسور سال ۲۰۱۳ از سوی itf با اینکه نادال اکثر جام ها رو درو کرده ولی این جایزه رو به نواک دادن و دلیلشون هم این بود :ما کسیرو نمی خواهیم که قدرتش و موفقیتش منحصر به چندتا زمین خاص باشه ما کسی رو میخواهیم که تو همه زمین ها خوب و مدعی باشه
در مورد این که فدرریا ۳۴سال فدرر رو به رخ ما می کشند یه جوری وانمود میکنن انگار فدرر در این سن هر سال نصف گرندارو میگیره و نصف سال و رنک یکه و نصف دیگش رو بقیه تنیسورا در حال حاضر فدرر در این سن افتخاری کسب نکرده و اگر نواک هم به این سن برسه افتخاری کسب نکنه پس طبیعتا صفر مساویه با صفر
یه مثال دیگه برای مقایسه کمیت با کیفیت الآن برای مثال علی دایی در عرصه ملی چون تقریبا دو برابر مسی گل زده در رتبه بالاتری از مسی که آرژانتین و نایب قهرمان جهان کرد و یا مارادونایی که آرژانتین و قهرمان جهان کرد داره ؟
آیا ویکتور استرلا که در ۳۵ سالگی قهرمان مسابقات ۲۵۰ امتیازی کوییتو شد نابغه تنیس است ؟
پ.ن. میدونم هر وقت اومدم کری خوندم خدا ضایعم کرده پس امیدوارم فدرر قهرمان ویمبی نشه
یا علی
ali mohsenian آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما ali mohsenian به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-22-2016, 02:54 PM   #15
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rezapor نمایش پست ها
خودت میگی مقایسه . خوب برادرمن وقتی سن یه بازیکن رسید به 34یا35 مثل فدرر یا آندره آغاسی باید نابغه باشه بتونه تایتل250 بگیره چه برسه به مسترز و گرند. .
نقل قول:

این تیکه ویکتور استرلا عالی بود

در تکمیل نوشته جامع و زیبای جناب محسنیان
راجر بعد از گرفتن آخرین گرندش در ویمبلدون 2012
ودر چهارسال اخیر دستاورد عمده اش فقط 4 تا مسترز بوده!
به عبارتی از 31 سالگی تا حالا صفر گرند اسلم و متوسط سالی یک عدد مسترز
اگر افتخار ویژه ایه بگید ما هم بدونیم

ویرایش توسط مسعود 289 : 06-22-2016 در ساعت 03:05 PM
قدیمی 06-22-2016, 03:44 PM   #16
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

نقل قول:
با سلام خدمت دوستان
یا علی
من با اینکه طرفدار راجرم اما همیشه سعی کردم واقعیت ها رو ببینم و اولویتم حق باشه.
مطلبی که شما نوشتین خیلی یک طرفه بودش علی جان مثال خوبی زدی از دایی و مسی اما برعکسش بهتر عزیزم بزرگ بودن اسطوره بودن افسانه بودن همش قهرمانی نیست عزیزم دایی 108.9 گل زده اما بهترین؟خیر نواک عملکرد خوبی داشته اما برای بهترین بودن یک فرد باید یک سری فاکتورها رو داشته باشه تا بشه بهترین در تاریخ من قبول دارم نواک یکی از بهترین های تاریخ اما بهترینشون نیست شما میگی راجر در دوره رکود قهرمان میشد خب الان چه دوره ای؟دوره اوج تنیس؟ عزیزم یکطرفه این قدشم خوب نیست نواک خیلی خوبه کی که شک داشته باشه وقتی راجبع راجر حرف میزنی باید بدونی راجبع کسی حرف میزنی که هرجا صحبتش بشه میگن بهترین تاریخ اخلاق رفتار تکنیک هوش تاکتیک همیشه اول بوده شما عزیزانی که میگین راجر طی 4سال اخیر 4 مسترز برده اخ برادر من نگا کن چند تا بازی در گرندا باخته بجز 2013 که مشکل داشت باخت؟2014 نواک که بهترین بود راجر در ویمبلدون برد سال پیش راجر 34 سال داشت دو فینال گرند رسید حالا بنظرت رسیدن به فینال در گرند و فینال پایان فصل و نفر دوم رنکینگ بودن در حالیکه34 سال سن داری استثنایی نیست؟؟؟راجر حتی امسالم استرالیا به نواک باخت که قهرمان شد اپن امریکا 2014 به چیلیچ باخت که قهرمان شد رولند 2015 به استنی باخت که قهرمان شد عملکرد راجر در 34 سالگی در تاریخ تنیس بی سابقه بود چرا چون راجر بخاطر هوشش که به اینجا رسیده اما کی که ندون بدن در کنار مغز مکمل و در مواقع خیلی نزدیک همین باعث میشه راجر ببازه به نواک.

عملکرد نواک بی نظیر بوده من همیشه نواکو با کریس رونالدو شبیه میدونم نواک استعداد راجر نداشته اما با پشتکار تلاش تونسته به اینجا که حقشه برسه حالا میخواد تنیسورای دیگه ضعیف باشن یا قوی.
سعی کنین دو طرفه نگاه کنین ضمنا اینم بگم نواک هروقت تونست رکورد گرند راجر بزنه که احتمالش کم نیست اون موقع اکثریت میگن نواک بهترین تاریخ اما فعلا زود باید چند سالی صبر کرد.
موفق باشین
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-22-2016, 04:13 PM   #17
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

نقل قول:
نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
من با اینکه طرفدار راجرم اما همیشه سعی کردم واقعیت ها رو ببینم و اولویتم حق باشه.
مطلبی که شما نوشتین خیلی یک طرفه بودش علی جان مثال خوبی زدی از دایی و مسی اما برعکسش بهتر عزیزم بزرگ بودن اسطوره بودن افسانه بودن همش قهرمانی نیست عزیزم دایی 108.9 گل زده اما بهترین؟خیر نواک عملکرد خوبی داشته اما برای بهترین بودن یک فرد باید یک سری فاکتورها رو داشته باشه تا بشه بهترین در تاریخ من قبول دارم نواک یکی از بهترین های تاریخ اما بهترینشون نیست شما میگی راجر در دوره رکود قهرمان میشد خب الان چه دوره ای؟دوره اوج تنیس؟ عزیزم یکطرفه این قدشم خوب نیست نواک خیلی خوبه کی که شک داشته باشه وقتی راجبع راجر حرف میزنی باید بدونی راجبع کسی حرف میزنی که هرجا صحبتش بشه میگن بهترین تاریخ اخلاق رفتار تکنیک هوش تاکتیک همیشه اول بوده شما عزیزانی که میگین راجر طی 4سال اخیر 4 مسترز برده اخ برادر من نگا کن چند تا بازی در گرندا باخته بجز 2013 که مشکل داشت باخت؟2014 نواک که بهترین بود راجر در ویمبلدون برد سال پیش راجر 34 سال داشت دو فینال گرند رسید حالا بنظرت رسیدن به فینال در گرند و فینال پایان فصل و نفر دوم رنکینگ بودن در حالیکه34 سال سن داری استثنایی نیست؟؟؟راجر حتی امسالم استرالیا به نواک باخت که قهرمان شد اپن امریکا 2014 به چیلیچ باخت که قهرمان شد رولند 2015 به استنی باخت که قهرمان شد عملکرد راجر در 34 سالگی در تاریخ تنیس بی سابقه بود چرا چون راجر بخاطر هوشش که به اینجا رسیده اما کی که ندون بدن در کنار مغز مکمل و در مواقع خیلی نزدیک همین باعث میشه راجر ببازه به نواک.

عملکرد نواک بی نظیر بوده من همیشه نواکو با کریس رونالدو شبیه میدونم نواک استعداد راجر نداشته اما با پشتکار تلاش تونسته به اینجا که حقشه برسه حالا میخواد تنیسورای دیگه ضعیف باشن یا قوی.
سعی کنین دو طرفه نگاه کنین ضمنا اینم بگم نواک هروقت تونست رکورد گرند راجر بزنه که احتمالش کم نیست اون موقع اکثریت میگن نواک بهترین تاریخ اما فعلا زود باید چند سالی صبر کرد.
موفق باشین
دراینکه عملکرد راجر استثنایی بوده طی 2 سال اخیر موافقم
اما دوم شدن با اول شدن زمین تا آسمان متفاوته
الان کسی نمیاد بگه سمپراس ادبرگ لندل مکنرو چندبار فینالیست شدن
فقط قهرمانیها را می شمارند
اما شما نگاهی به عنوان تاپیک بندازید
بحث اینه که فدرر در سراشیبی قرار گرفته که دیگه از اون خلاصی نداره
بنظرمن فدرر تقریبا محاله حتی به دستاوردهای پارسالش برسه
و اینه مفهوم آغاز پایان فدرر
قدیمی 06-22-2016, 04:49 PM   #18
ali mohsenian
Member

پستها: 41
سپاس: 283
در 36 پست 102 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Djokernole_ cilic_dima_delpo

سلامی دوباره
در جواب آقا امید عزیز
یه سوال داشتم آیا کسی که مدعی بهترین تنیسور تاریخ هست باید تو زمین ها خوب باشه یا نه ؟ اگر جوابتون نه هست پس من واقعا حرفی براتون ندارم ولی اگر جوابتون بله هست خب اگر فدرر مدعی همیشه اول هست پس چرا تو خاک رس بهترین نبوده قبول دارم که نه به اندازه رافا خوب باشه ولی در سطح یه مدعی طراز اول باشه بحث من در پست اولم بررسی بازیکنا بر روی سطوح مختلف تنیس بود ولی شما کلا از یک لحاظ دیگه بررسی و نتیجه گیری کردین و ملاک هایی مانند اخلاق و رفتار و تاکتیک و تکنیک رو بررسی کردین حالا به بحث شما هم میرسیم ولی فعلا عملکرد فدرر در خاک رس فدرر در خاک رس از چهار تورنمنت درجه یک این زمین فقط در دو تورنمنت آن قهرمان شده و باید همچنان سپاسگزار سودرلینگ باشه شاید اصلا اگه رابین رافا رو شکست نمیداد فدرر هرگز گرنداسلماش رو کامل نمکرد و فدرر در این چهار تورنمنت فقط در یکی از آن ها تونسته رافا رو شکست بده پس عادلانه میشه نتیجه گرفت که فدرر برای بهترین بودن لکه سیاه خاک رس رو در کارنامش داره ولی جوکوویچ که در هارد کورت که حرفی درش نیست و در خاک رس علاوه بر اینکه هر چهار تورنمنت رو فتح کرده و در همه این تورنمنت ها نادال رو به دفعات شکست و در همشون تونسته نادال رو بدون واگذاری ست هم شکست بده و بر روی سطح چمن هم سه بار قهرمانی در ویمبلدون و دوبار شکست دادن سلطان این زمین خودش نمره قبولی رو به نواک میده ودر مسابقات داخل سالن هم که حرفی نمیمونه در مورد نادال هم احساس میکنم که لازم نیست توضیح بدم و توجیه کنم
در مورد نایب قهرمانی هایی که بهش اشاره کردین تو هیچ تورنمنتی هیچ مدعی نمیاد بگه من برای نایب قهرمانی به این مسابقات اومدم اصن خنده داره مثال قهرمانی و نایب قهرمانی مثال طلا و نقره است تو مسابقات المپیک بی نهایت تا نقره ارزش یه صلا رو نداره بعدش در مقایسه ها و کری خونی ها هیچ کس نمیاد نایب قهرمانی هارو به رخ بکشه
بریم سراغ ملاک های شما
اخلاق و رفتار :وقتی فدرر در سال ۲۰۰۳ آمد و تنیس جدیدی رو اراعه کرد دنیای تنیس رو شیفته خود کرد و شروع به جمع کردن طرفدار کرد ولی اوج جوکوویچ از سال ۲۰۱۱ شروغ شد و از اون موقع شروع به جمع کردن طرفدار کرد میدونید هشت سال زودتر اونم تو تنیس که نهایت عمر مفید تنیسور ۱۵ ساله یعنی چی و عامل اینکه فدرر خوش رفتار و خوش اخلاق جلوه کنه و جوکوویچ بد اخلاق و بد رتار همینه فدرر هیچ وقت زیر فشار تماشاگرا نبوده که اخلاق و رفتار واقعیشو نشون بده و همیشه تحت حمایت بوده ولی با این حال با شکستن راکت و برخی اوقات الفاظ نادرست رفتار خودش رو نشون داده و من معتقدم اگر اوج فدرر و جوکووبچ در یک زمان بود و هردو در دو جبهه شروع به جمع کردن طرفدار میکردن هیچ وقت فدرر در معیار اخلاق و رفتار برتر نبود درباره اخلاق و رفتارشان در خارج زمین در بهترین بودن جفتشون شکی نیست
تکنیک : در مورد تکنیک و استعداد من بدون شک فدرر و به عنوان بهترین تاریخ قبول دارم همین که از هشت سالگی تنیس و شروع کرده و به اینجا رسیده فوق العادست
تاکتیک : به نظر من فدرر بهترین نیست چطور بعد از ده سال تقابل با نادال هنوز شیوه ای برای چیرگی بر نادال پیدا نکرده چطور در زمین خاک رس تاکتیکی برای پیروز بر نادال پیدا نکرده ولی جوکوویچ وقتی در ۲۰۱۰ دید همیشه زیر فدرر و نادال هست و در رنک سه در جا میزند با تغیر در رژیم غذایی و کلی تاکتیک نادال و زمین زد وقتی شش بار در رولند گاروس مغلوب نادال بود برنامه ریزی کرد و هر سال نزدیک تر شد تا تونست در ۲۰۱۵ نادالو سه صفر ببره کارهای عجیبی که جوکوویچ انجام میده و یه بازی مرده رو برمیگردونه وقتی در فینال یو اس اپن پارسال در حالی که سه ساعت تحت فشار فدرر و بیست و سه هزار تماشا گر بود بازی رو پی برد و در لحظه های طلایی بازی رو برگردوند
البته برداشت اشتباه نشه همه بازیکنایی که به اینجا رسیدن و حرف ای شدن تاکتیکای خاص خودشون داشتند ولی معتقدم فدرر تاکتیک پذیر ترین آن ها نبوده که بخواد از لحاظ تاکتیک اول باشه
در مورد رقبای فدرر و جوکوویچ در دوران اوجشون در تاپیک شانگهای پارسال توضیح دادم
در مورد عدل در بررسی هم حرف شمارو قبول دارم امیدوارم این پست عادلان تر بوده باشه و امیدوارم در مورد اون موردی که بررسی کردم شما هم بررسی کنید و نظرتون رو بنویسید
یاعلی

ویرایش توسط ali mohsenian : 06-22-2016 در ساعت 05:03 PM
ali mohsenian آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما ali mohsenian به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-22-2016, 07:32 PM   #19
omidd
Senior Member

آواتار omidd

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
دراینکه عملکرد راجر استثنایی بوده طی 2 سال اخیر موافقم
اما دوم شدن با اول شدن زمین تا آسمان متفاوته
الان کسی نمیاد بگه سمپراس ادبرگ لندل مکنرو چندبار فینالیست شدن
فقط قهرمانیها را می شمارند
اما شما نگاهی به عنوان تاپیک بندازید
بحث اینه که فدرر در سراشیبی قرار گرفته که دیگه از اون خلاصی نداره
بنظرمن فدرر تقریبا محاله حتی به دستاوردهای پارسالش برسه
و اینه مفهوم آغاز پایان فدرر

عزیزم من جواب متنو دادم نه تیتر که با هم فرق داشتن کمی دقت فرمایید.

ضمنا موافقم که اصل اول شدن اما وقتی دوم میشی یعنی تو همچنان میتونی اول بشی شانس برای راجر همیشه بوده حتی الان که ضعیف تر.
قدیمی 06-22-2016, 11:52 PM   #20
omidd
Senior Member

آواتار omidd

نقل قول:
سلامی دوباره
در جواب آقا امید عزیز
یه سوال داشتم آیا کسی که مدعی بهترین تنیسور تاریخ هست باید تو زمین ها خوب باشه یا نه ؟ اگر جوابتون نه هست پس من واقعا حرفی براتون ندارم ولی اگر جوابتون بله هست خب اگر فدرر مدعی همیشه اول هست پس چرا تو خاک رس بهترین نبوده قبول دارم که نه به اندازه رافا خوب باشه ولی در سطح یه مدعی طراز اول باشه بحث من در پست اولم بررسی بازیکنا بر روی سطوح مختلف تنیس بود ولی شما کلا از یک لحاظ دیگه بررسی و نتیجه گیری کردین و ملاک هایی مانند اخلاق و رفتار و تاکتیک و تکنیک رو بررسی کردین حالا به بحث شما هم میرسیم ولی فعلا عملکرد فدرر در خاک رس فدرر در خاک رس از چهار تورنمنت درجه یک این زمین فقط در دو تورنمنت آن قهرمان شده و باید همچنان سپاسگزار سودرلینگ باشه شاید اصلا اگه رابین رافا رو شکست نمیداد فدرر هرگز گرنداسلماش رو کامل نمکرد و فدرر در این چهار تورنمنت فقط در یکی از آن ها تونسته رافا رو شکست بده پس عادلانه میشه نتیجه گرفت که فدرر برای بهترین بودن لکه سیاه خاک رس رو در کارنامش داره ولی جوکوویچ که در هارد کورت که حرفی درش نیست و در خاک رس علاوه بر اینکه هر چهار تورنمنت رو فتح کرده و در همه این تورنمنت ها نادال رو به دفعات شکست و در همشون تونسته نادال رو بدون واگذاری ست هم شکست بده و بر روی سطح چمن هم سه بار قهرمانی در ویمبلدون و دوبار شکست دادن سلطان این زمین خودش نمره قبولی رو به نواک میده ودر مسابقات داخل سالن هم که حرفی نمیمونه در مورد نادال هم احساس میکنم که لازم نیست توضیح بدم و توجیه کنم
در مورد نایب قهرمانی هایی که بهش اشاره کردین تو هیچ تورنمنتی هیچ مدعی نمیاد بگه من برای نایب قهرمانی به این مسابقات اومدم اصن خنده داره مثال قهرمانی و نایب قهرمانی مثال طلا و نقره است تو مسابقات المپیک بی نهایت تا نقره ارزش یه صلا رو نداره بعدش در مقایسه ها و کری خونی ها هیچ کس نمیاد نایب قهرمانی هارو به رخ بکشه
بریم سراغ ملاک های شما
اخلاق و رفتار :وقتی فدرر در سال ۲۰۰۳ آمد و تنیس جدیدی رو اراعه کرد دنیای تنیس رو شیفته خود کرد و شروع به جمع کردن طرفدار کرد ولی اوج جوکوویچ از سال ۲۰۱۱ شروغ شد و از اون موقع شروع به جمع کردن طرفدار کرد میدونید هشت سال زودتر اونم تو تنیس که نهایت عمر مفید تنیسور ۱۵ ساله یعنی چی و عامل اینکه فدرر خوش رفتار و خوش اخلاق جلوه کنه و جوکوویچ بد اخلاق و بد رتار همینه فدرر هیچ وقت زیر فشار تماشاگرا نبوده که اخلاق و رفتار واقعیشو نشون بده و همیشه تحت حمایت بوده ولی با این حال با شکستن راکت و برخی اوقات الفاظ نادرست رفتار خودش رو نشون داده و من معتقدم اگر اوج فدرر و جوکووبچ در یک زمان بود و هردو در دو جبهه شروع به جمع کردن طرفدار میکردن هیچ وقت فدرر در معیار اخلاق و رفتار برتر نبود درباره اخلاق و رفتارشان در خارج زمین در بهترین بودن جفتشون شکی نیست
تکنیک : در مورد تکنیک و استعداد من بدون شک فدرر و به عنوان بهترین تاریخ قبول دارم همین که از هشت سالگی تنیس و شروع کرده و به اینجا رسیده فوق العادست
تاکتیک : به نظر من فدرر بهترین نیست چطور بعد از ده سال تقابل با نادال هنوز شیوه ای برای چیرگی بر نادال پیدا نکرده چطور در زمین خاک رس تاکتیکی برای پیروز بر نادال پیدا نکرده ولی جوکوویچ وقتی در ۲۰۱۰ دید همیشه زیر فدرر و نادال هست و در رنک سه در جا میزند با تغیر در رژیم غذایی و کلی تاکتیک نادال و زمین زد وقتی شش بار در رولند گاروس مغلوب نادال بود برنامه ریزی کرد و هر سال نزدیک تر شد تا تونست در ۲۰۱۵ نادالو سه صفر ببره کارهای عجیبی که جوکوویچ انجام میده و یه بازی مرده رو برمیگردونه وقتی در فینال یو اس اپن پارسال در حالی که سه ساعت تحت فشار فدرر و بیست و سه هزار تماشا گر بود بازی رو پی برد و در لحظه های طلایی بازی رو برگردوند
البته برداشت اشتباه نشه همه بازیکنایی که به اینجا رسیدن و حرف ای شدن تاکتیکای خاص خودشون داشتند ولی معتقدم فدرر تاکتیک پذیر ترین آن ها نبوده که بخواد از لحاظ تاکتیک اول باشه
در مورد رقبای فدرر و جوکوویچ در دوران اوجشون در تاپیک شانگهای پارسال توضیح دادم
در مورد عدل در بررسی هم حرف شمارو قبول دارم امیدوارم این پست عادلان تر بوده باشه و امیدوارم در مورد اون موردی که بررسی کردم شما هم بررسی کنید و نظرتون رو بنویسید
یاعلی
درود بر دوست عزیزم علی جان.
صحبتایی که شروع کردی خیلی مفصل و خیلی میشه حرف زد توی این نوشته ها نمیشه ولی بحث خوبی اگه یک طرفه نبینیم.
بخش اول صحبت شما راجبع خاک رس:راجر توی خاک رس ضعیف؟یا بهترین دنیا تاریخ و باقی نیست؟امیدوارم امیدوارم باز هم یکطرفه نبینی دوست عزیز راجر توی خاک رس چمن و هارد باید در هر 3 بهترین تاریخ باشه تا بشه بهترین؟عزیزم ی مثال خوشگل میزنم چون من رشته تخصصیم فوتبال از مسی میگم مسی اکثریت میگن یکی از بهترین تاریخ و البته خیلیا میگن بهترین تاریخ هرچند من معتقدم نباید نسل های متفاوت رو با هم قیاس کرد خب مسی ضعف داره؟ندار؟صددرصد ضعف بزرگش سرزنی ، حالا به هر دلیلی اما اینقدری فاکتور مثبت داره که کسی نمیگه چرا سر زن نیست.
ضمنا بخش اول صحبت شما دوست عزیز همون دید یک طرفست راجر توی خاک به اندازه چمن و هارد خوب نبوده درست اما نگو که جزوه بهترین ها نبوده عزیزم کسی که بیش از 4.5 بار به فینال خاک رسیده ضعیف بوده؟داری راجبع نادال حرف میزنیا علی جان نادال 10 سال پیش نه نادال 2015 که نواک برد عزیز دلم دیدتو وسیع تر کن.نادال بهترین خاک باز تاریخ با فاصله وحشتناک.
نواک سینسیناتی نبرده باید بگیم نواک هاردباز نیست؟نگو این حرفو خواهشا.
حرف خیلی زیاد شما دیدتون نسبت به نواک طی چند سال اخیر در حالی که مبرهن راجر اندی و نواک در چه سطحی هستن بردن راجر در 33 و 34 سالگی با نزدیک ترین نتیجه نواک الان تازه 29 سالشه خیلی شرایط خوبی داره اگه نبره باید تعجب کرد عزیز دلم.
کسی انتظار نداشت و نداره راجر بیاد در گرند نواک ببره نواک از همه بهتر کسیم چند سال به سطح بالا نرسیده بتونه اذیتش کنه نادال بود که افت کرد راجرم که سنش زیاد اندیم که کلا باطل در گرند هرچند اندی هیچوقت تنیسوری در سطح 3 بزرگوار دیگه نبوده.
راجبع اول و دوم بودن فرمودم دید وسیع بین هزاران تنیسور شما میای 2 میشی خب یعنی چی؟شما هم خوبی اما حریفت بهتر حالا یک امتیاز 10 امتیاز و ... نواک الان در هر شرایطی ببازه یک شگفتی بسیار بزرگ ولی نادال راجر الان خیلی بعید نیست تحت هر شرایطی ببازن.
راجبع تاکتیک که بنظر خودم نواک بهترین انصافا من خیلی تحسینش میکنم کاملا برنامه داره برای بازیاش حرفتو قبول دارم.
اما راجبع نادال باز هم همون حرف میشه شما نادال 2015 میبینی من 10 سال پیش.دیدگاه راجر نسبت به نادال همیشه تحسین تحسین و تحسین بوده اینم یکی از مصاحبه های راجر نسبت به نادال:

گاهی من را از بازی خارج می کرد، گاهی به او نزدیک بودم، اما هیچوقت آنقدر خوب نبودم که او را در فرانسه شکست دهم. اما هیچوقت امید و ایمانم را هم از دست ندادم. او یک چپ دست و من باید خیلی چیز ها را تغییر می دادم تا خودم را به او برسانم. برای من او بهترین رقیب بوده است.
چپ دست بودن نادال و سبک بازیش استثنایی بود در خاک حتی نواک که اتفاقا تنیسور قابلی در خاک واز همه مهمتر بکهند دو دست عالی داشت هم همچون راجر همش شکست میخورد.
راجبع اپن امریکا 2015 گفتی این بازی چند بار دیدم اون بازی راجر خودش بخودش باخت سطح بازی راجر خیلی بالا بود اما همون نکته ای که گفتم فیزیک در کنار مغز مکمل قهرمانی و افتخار بازی این دو دقیقا همینطور در لحظات خیلی خیلی حساس نواک پیروز یا با اشتباه راجر یا با توانایی های بالای خود نواک البته در باقی بازیاشون نواک خودش عالی بود و حقش برد بود.

این بگم دنیا اینطور که هر چقدر شما جلو میری پیشرفت علم باعث تغییر و تحولات میشه یدوره ای راجر و نادال با سبک خاصشون فاتح دل ها شدن و ماندگار و حالا نواک به سبک خودش دل ربایی میکنه و قطعا هم یروزی کسی دیگه و و و ... این داستان هرگز تمومی نداره رکورد ها ایجاد میشن تا روزی شکسته بشن و دیر یا زود این اتفاقات خواهد افتاد.
و در اخر راجبع اسطوره بود افسانه بودن این بگم ختم کلام،عرض کردم ورزش همش قهرمانی نیست یکی از مهمترین فاکتورای اصلی با فاصله مقبولیت نزد انسان هاست چون این انسان ها هستن که یک شخص رو اسطوره میکنن و افسانه خب راجر 6سالی بزرگتر از نواک و سالهاست نواک بهترین با فاصله با عناوینی که الحق شایستش بوده اصلنم مهم نیست باقی افراد ضعیف بودن اصل خود شخص.
سال 2015 تا امسال نواک استثنایی بوده و کلی عنوان کسب کرده اما یکی از نکاتی که شخصی میشه راجر فدرر این که راجر یک دهم افتخارات نواک نتونست در این بازه بدست بیاره حالا چی میشه راجر با 60 میلیون دلار 4 ورزشکار دنیا میشه که این مبلغو طی این مدت بدست میارن و نواک با حدود 50 میلیون دلار اشتباه نکنم 6 میشه؟واقعا خیلی توی این متن نکته من راجر نواک رو صفر میبینم همین چند خط دنیا حرف توش عزیزم.
ضمنا باز هم میگم نواک جزوه بهترین هاست اما بهترین تاریخ رو انسان ها اعلام میکنن با محبوبیت که یکی از فاکتورای اصلی هرچند هنوزم چند سالی مونده به پایان این نسل تنیس متاسفانه.
با ارزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)