بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-14-2013, 10:16 AM   #1
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation نادال: نیاز به شفاف‌سازی تست‌های دوپینگ؛ در طول مصدومیت 6 آزمایش منفی دوپینگ داده‌ام

رافائل نادال تنیس‌بازاسپانیایی:

در طول مصدومیت 6 آزمایش منفی دوپینگ داده‌ام
در مورد اسامی تست دهندگان شفاف‌سازی کنید

ستاره تنیس جهان از فدراسیون جهانی در خواست کرد تا اسامی تنیسورهایی که تست دوپینگ داده‌اند را اعلام کند. رافائل نادال می‌خواهد ورزشکارانی که به تعداد دفعات زیاد تست دوپینگ داده‌اند نامشان به همراه تعداد دفعات آن اعلام شود تا مردم شک و شبهه ای در این رابطه به خود راه ندهند.

وی گفت: «در جریان آزمایش داروهای نیروزا در ورزش، باید میان کشف دوپینگ و احترام به ورزشکاران توازن برقرار شود.» نادال که در پس از غیبت طولانی مدت بعد از بهبودی از مصدومیت زانوی چپ خود که هفت ماه به طول انجامید در هفته گذشته در تورنمنت تنیس شیلی شرکت کرده بود گفت: «همه نباید هزینه برخی گناهکاران را بپردازند.»

وی چند روز پیش نیز گفته بود که از زمان شکست در ویمبلدون در روز 28 ژوئن شش آزمایش خون و ادرار داده است.

او معتقد است تنیسورهایی که تا به حال چندین مرتبه تست دوپینگ داده اند و مشخص شده است که از مواد نیروزا استفاده نمی‌کنند نامشان باید به طور رسمی اعلام شود تا مشخص شود که آنها به دنبال ورزش پاک هستند و به پای افرادی که در ورزش تقلب می کنند، نسوزند.

نادال که 11 قهرمانی گرند اسلم را در کارنامه خود دارد گفت: «آزمایش شوندگان و میزان آزمایشها باید به صورت علنی اعلام شود.» وی افزود: «اگر آزمایش دوپینگ زیاد یا خیلی کم انجام می شود مردم باید مطلع شوند. من با آنکه هفت ماه رقابت نکردم آزمایشهای زیادی داده ام. نمی خواهم چیزی را توجیه کنم. این اطلاعات باید به همگان اعلام شود.» ماتادور اسپانیایی این طور ادامه داد: «تمام بازیکنان رده بالای تنیس بدون اعلام قبلی تحت آزمایش قرار می گیرند.»

این تنیسور اسپانیایی این هفته اعلام کرد که در طول 7 ماه گذشته از زمانی که مصدوم شده است 6 تست دوپینگ را پشت سرگذاشت است. نادال که به علت مصدومیت زانو از خرداد ماه از شرکت در رقابت‌ها محروم بوده توانست در اوپن شیلی که اولین رقابت پس از مبارزه با مصدومیتش بوده به دور فینال راه یابد. وی که 11 عنوان در گرند اسلم‌های بزرگ را در پرونده خود دارد می‌خواهد فدراسیون جهانی نام کسانی را که تست دوپینگ انجام داده اند به طور رسمی اعلام کنند.

نادال گفت: «مساله مهم این است که متقلبان هزینه تقلب خود را می پردازند. چهره ورزش به ویژه دوچرخه سواری به خاطر آرمسترانگ آسیب دیده است. موضوع مهم برای ورزش پاکسازی چهره و علنی کردن کنترل هاست.»

وی افزود: «آنها باید آزمایشهای مورد نیاز را انجام دهند اما باید رعایت ورزشکار نیز بشود؛ که از نظر من همیشه اتفاق نمی افتد.»

وی در این رابطه گفت: «من در ماههای اخیر چندین مرتبه تست دوپینگ انجام داده ام و هربار منفی بوده است. دوست دارم مردم بدانند که آنها که پاک ورزش می کنند کدامند تا این دسته مورد شک و شبه قرار نگیرند.»

بدنبال اقرار لنس آرمسترانگ به دوپینگ در طول هفت بار قهرمانی خود در رقابتهای دوچرخه سواری تور دو فرانس مسئله دوپینگ در تمام رشته های ورزشی در کانون توجهات قرار داده است.

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-14-2013, 11:23 AM   #2
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

کسی میدونه از نواک تو سال 2012 چندبار آزمایش دوپینگ گرفتند؟ و همچنین در سال 2013 ازش آزمایش گرفتند یا نه هنوز؟

ویرایش توسط Sorou$h : 02-14-2013 در ساعت 09:33 PM
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 02-14-2013, 11:35 AM   #3
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

من یادمه تو استرالیا 2012 در بازی نیمه نهایی نواک و ماری در ست چهارم ایوان لندل یک بطری آب رو اورد و یک چیزی به صورت مایع تو دستش بو 3 یا 4 قطره ریخت تو آب بعد داد به اندی. که من واقعا تعجب کردم گفتم ببین این چی هست که 3 یا 4 قطرش تو یک بطری آب 1.5 لیتری چه تاثیری خواهد داشت.
به هر حال بعضی مربیها کارشون رو خوب بلدند و سالم کار میکنند مثل تونی نادال و ماریان وایدا و اوان لندل و ..........!
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-15-2013, 12:30 AM   #4
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
من یادمه تو استرالیا 2012 در بازی نیمه نهایی نواک و ماری در ست چهارم ایوان لندل یک بطری آب رو اورد و یک چیزی به صورت مایع تو دستش بو 3 یا 4 قطره ریخت تو آب بعد داد به اندی. که من واقعا تعجب کردم گفتم ببین این چی هست که 3 یا 4 قطرش تو یک بطری آب 1.5 لیتری چه تاثیری خواهد داشت.
به هر حال بعضی مربیها کارشون رو خوب بلدند و سالم کار میکنند مثل تونی نادال و ماریان وایدا و اوان لندل و ..........!
این طور چیزها تو ورزش زیاده.
مثل شکلاتها و شربت هایی که انرژی آنی میده. این انرژی هم بر اساس مواد طبیعی هستش مثلا قند و یا میزان مشخصی کالری و پروتئین .معمولا در طول 3-4 ساعت بازی بدن مقدار زیادی مواد معدنی رو میسوزونه که حتما باید جبران بشه.دلیل دیگه مصرف اینگونه مواد در داخل آب هم اینکه آب خالی در هنگامی که عطش ورزشکار زیاد هست و آب زیادی رو هم از دست داده نباید مصرف بشه و حتما باید ترکیبات معدنی همراهش باشه.
اگر بخوان به چنین چیزهایی گیر بدن باید به همون موزی هم که بعضی بازیکنان میخورند گیر بدن !!!
moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-15-2013, 12:58 PM   #5
D3ADMAN
Senior Member

آواتار D3ADMAN

پستها: 578
سپاس: 1,862
در 505 پست 1,987 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: مردها :جکوویچ - ماری - مونفیلس - نیشیکوری - دلپو - سونگا (متنفر از فدرر) زن ها : لی نا - هانتوکووا - شاراپووا - سرنا - بوشارد

مونفلیس بازی با سیمون ، نوشابه کوکاکولا میخورد ))))))) نکنه اینم دوپینگه ) باو درسته از نادال خوشم نمیاد ، اما دیگه دوپینگ که نمیکنند این ورزشکارا ، چون ره به ره ازشون آزمایش میگیرن
D3ADMAN آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 02-15-2013, 01:35 PM   #6
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

من هم میدونم که این چیزها که میخورند جزء مواد نیروزا غیر مجاز نیست. ولی بعضی از دوستان شاکی بودند که چرا 6 صبح رفتند دم خونه ماری ازش آزمایش گرفتند ولی از نواک نمیگیرند. فکر کردند اونجا مثل ایرانه که به فرهاد مجیدی بگن بیا آزمایش بده فرار کنه. به نظر من از نواک خیلی بیشتر آزمایش میگیرند چون قدرت بدنیش خیلی تو چشمه. فقط نواک در مورد آزمایش های دوپینگش مثل نادال و ماری صحبت نمیکنه.
کاربر زیر از شما Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 02-15-2013, 01:37 PM   #7
D3ADMAN
Senior Member

آواتار D3ADMAN

بازیکن (های) مورد علاقه: مردها :جکوویچ - ماری - مونفیلس - نیشیکوری - دلپو - سونگا (متنفر از فدرر) زن ها : لی نا - هانتوکووا - شاراپووا - سرنا - بوشارد

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
من هم میدونم که این چیزها که میخورند جزء مواد نیروزا غیر مجاز نیست. ولی بعضی از دوستان شاکی بودند که چرا 6 صبح رفتند دم خونه ماری ازش آزمایش گرفتند ولی از نواک نمیگیرند. فکر کردند اونجا مثل ایرانه که به فرهاد مجیدی بگن بیا آزمایش بده فرار کنه. به نظر من از نواک خیلی بیشتر آزمایش میگیرند چون قدرت بدنیش خیلی تو چشمه. فقط نواک در مورد آزمایش های دوپینگش مثل نادال و ماری صحبت نمیکنه.
فرهاد مجیدی فرار کرد از دوپینگ !!!! فرهادو سوراخ سوراخ کردن اینقدر ازش دوپینگ گرفتن . فرهاد میگفت هر روز دارن ازم تست میگیرن . یکی بیاد این عکسو بدم برام هم سایز اصلی کنه بدو بدو حراجش کردم . یکی خواهشن بیاد عکسو بگیره برام سایز کنه ، من فوتوشاپ ندارم
قدیمی 02-15-2013, 01:55 PM   #8
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

نقل قول:
نوشته اصلی توسط D3ADMAN نمایش پست ها
فرهاد مجیدی فرار کرد از دوپینگ !!!! فرهادو سوراخ سوراخ کردن اینقدر ازش دوپینگ گرفتن . فرهاد میگفت هر روز دارن ازم تست میگیرن . یکی بیاد این عکسو بدم برام هم سایز اصلی کنه بدو بدو حراجش کردم . یکی خواهشن بیاد عکسو بگیره برام سایز کنه ، من فوتوشاپ ندارم
یکبار برنامه نود نشون داد. دقیقا یادم نیست کدوم بازی بود. راستی خوش اومدی به سایت. نبودی یک مدت.
کاربر زیر از شما Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 02-15-2013, 02:01 PM   #9
D3ADMAN
Senior Member

آواتار D3ADMAN

9کرم سروش جان . آره نبودم سره قضیه دعوا ، دیدم کسی که دعوا کرده خودش اومده ، به من چه . دیگه من نه با کسی دوستم ، نه میام طرف کسی در میام ، به من ربطی نداره . در ضمن عادل فردوسی پور لنگیه ، شر و ور زیاد میگه
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش