بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس مردان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-11-2014, 08:25 PM   #1
S.A.IVI.A.N
Former Staff

آواتار S.A.IVI.A.N

پستها: 831
سپاس: 14,528
در 826 پست 5,963 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافااااااااا!(ONLY)
پیش فرض پاسخ : آندره آغاسی: رافائل نادال اسپانیایی بزرگترین تنیس‌باز تاریخ است، نه راجر فدرر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Ahoura نمایش پست ها

نلبندیان و رادیک بدشانسیشون این بود که فدرر روی تور تسلط پیدا کرده بود !
رادیک چند بار در مقابل فدرر در اسلم ها تسلیم شد و شانس قهرمانی رو از دست داد ؟!
اگر هم دوران فدرر اماده نبود خیلی شانسش برای فتح اسلم های بیشتر زیاد بود .
واقعا از ماری به عنوان یکی از کسایی که فیلدو قوی کردن استفاده میکنید ؟ واقعا ؟

دیگه من حال ندارم پست بلند بدم فقط اینو میگم و تمامش میکنم :
سعی نکنید با پایین اوردن و کم ارزش کردن بقیه خودتونو بالا بکشید ، سعی کنید خودتون برید بالا و به اون برسید .
به جایی اینکه بگید فدرر گرنداشو توی فیلد ضعیف برده ، میتونید بگید رافا فعلا 13 اسلم داره و به زودی رکورد فدرر رو میزنه ! این خیلی قشنگ تره تا بخواید عناوین فدرر رو کم ارزش کنید .
هر چند با این حرفا چیزی تغییر نمیکنه و 17 اسلم 17 اسلم هست و خواهد بود
مقایسه عناوین ماری و نلبندیان و رادیک و ... و نوع اون عناوین نشان میده که کدوم موفق تر بودن. نیازی نیس در این مورد حرف زد. یه جور میگی انگار رادیک و نلبندیان فقط به راجر باختن. نه بابا این حرفا نیس. در گرند هر کسی تونست اینارو ببره.
ماری تا همین دو سال پیش سطح تنیس رو بالا برده بود. این یکی دو ساله افت کرده. نتایجش تو گرند اسلم و مسترز هم مشخصه

من حرفم اینه : کسی قصد لوث کردن نداره. این یه علامته سواله. اگه راجر مثل رافا در زمان بزرگترین بازیکن تاریخ ظهور میکرد(سمپراس مثلا) آیا بیشتر عنوان کسب میکرد یا کمتر؟
این فقط سواله و جوابش مشخص نیست. ممکن بود راجر همین عناوین رو کسب میکرد ممکن بود 50% یا 70% .
والسلام
S.A.IVI.A.N آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی S.A.IVI.A.N به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 09:24 PM   #2
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : آندره آغاسی: رافائل نادال اسپانیایی بزرگترین تنیس‌باز تاریخ است، نه راجر فدرر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط S.A.IVI.A.N نمایش پست ها
مقایسه عناوین ماری و نلبندیان و رادیک و ... و نوع اون عناوین نشان میده که کدوم موفق تر بودن. نیازی نیس در این مورد حرف زد. یه جور میگی انگار رادیک و نلبندیان فقط به راجر باختن. نه بابا این حرفا نیس. در گرند هر کسی تونست اینارو ببره.
ماری تا همین دو سال پیش سطح تنیس رو بالا برده بود. این یکی دو ساله افت کرده. نتایجش تو گرند اسلم و مسترز هم مشخصه

من حرفم اینه : کسی قصد لوث کردن نداره. این یه علامته سواله. اگه راجر مثل رافا در زمان بزرگترین بازیکن تاریخ ظهور میکرد(سمپراس مثلا) آیا بیشتر عنوان کسب میکرد یا کمتر؟
این فقط سواله و جوابش مشخص نیست. ممکن بود راجر همین عناوین رو کسب میکرد ممکن بود 50% یا 70% .
والسلام
شما هم یه جور میگی انگار ماری فقط به نادال و جوکر باخته !
بزار یه لیست واست ردیف کنم سامان عزیز و نتایج این ماری که میخواین به عنوان یکی از عناصر فیلد قوی ازش نام ببرید رو برات شرح بدم :
2009 یو اس اپن باخت به مارین سیلیچ ، 2009 ویمبلدون باخت به رادیک ، 2009 رولند گاروس باخت به گونزالس ، 2009 استرالیا باخت به ورداسکو !
یو اس 2010 باخت به واورینکا ، رولند گاروس 2010 باخت به بردیچ

دو سال آخر هم که دیگه خودت داری میگی افت کرده !
ماری به تمام اینایی که برات نوشتم در 2 سال باخته ! تازه این فقط آمار اسلمش هست ، من واقعا نمیدونم با چه استدلالی اینقدر قاطعانه ماری رو از کسی مثل رادیک برتر میدونید

در مورد قسمت بعد هم عرض کنم خدمتت هر سوالی به دنبال هدفی پرسیده میشه !
شما که این سوال رو میپرسی کاملا هدفت واضحه میخوای عناوین فدرر رو به چالش بکشی دیگه !
هدف دیگه ای در این سوال نهفتست آیا ؟ " اگه راجر مثل رافا در زمان بزرگترین بازیکن تاریخ ظهور میکرد(سمپراس مثلا) آیا بیشتر عنوان کسب میکرد یا کمتر؟ "کاملا هدف سوال واضحه
مورد بعد هم اینکه سوالات اینجوری در ورزش هیچ معنایی نداره !
مثل اینه که بگیم اگر پله یا مارادونا در زمان مسی و رونالدو ظهور میکردن اینقدر مشهور نمیشدن ! سوالات از این قبیل هیچ موقع با هیچ استدلالی قابل پاسخ گویی نیستن !

موفق باشی خوشتیپ اهواز
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 05:52 PM   #3
mjrs
Senior Member

آواتار mjrs

پستها: 129
سپاس: 1,721
در 127 پست 1,045 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره راجر

جالبه! اگر رادیک و هیوییت و نالبندیان و سافین ضعیف بودند چرا نادال هیچ گرنداسلمی به جز خاک قبل از به اصطلاح "the golden era" تا سال 2009 نگرفت!
فدرر در سال های 2004-7 نامبر وان بود، همین طور در مقاطعی از 2009-2010 و همینطور 2012!
منطق ایشون خیلی قابل درک نیست، از طرفی رو نادال زوم میکنه که تمام گرنداسلم ها رو غیر از AO دوبار برده، راجر هم همه رو به غیر از FO دو بار برده. میگه نادال تمام دستاوردهاش رو در دوره اوج راجر کسب کرده، خبر نداشتیم که راجر در سال 2013 که نادال دومین USO ش رو برد در اوج آمادگی بود! همچنین یه جوری صحبت میکنه که انگار فدرر در این به اصطلاح دوره طلایی دستاورد خاصی نداشته!
اگر زمانی رو بشه به اون "the golden era" گفت از سال 2011 به بعد هست، زمانی که جوکوویچ هم فوق العاده بازی کرد، نادال هم از اون زمان به بعد فقط 4 اسلم برده، مطمئنا بیشتر از فدرر، اما با توجه به اختلاف سن اونها قابل پیش بینی هم هست!
agassi پارسال هم در مصاحبه ای گفته بود: "اگر نادال پشت یک میز با فدرر بشینه و فدرر بگه، من بهترین هستم، اولین سوال نادال این هست که 'خب، پس چطور تو نمیتونی من رو شکست بدی، من دوبرابر تو شکستت دادم؟ من همه چیز رو بردم از جمله مدال طلای single المپیک و دیویس کاپ."
واضحه که از نظر اون دیویس کاپ و طلای المپیک دستاورد خیلی خیلی بزرگی هستند! و اسلم های بیشتر، نامبروان بودن در آخر سال بیشتر و هفته های نامبر وانی بیشتر ارزش کمتری دارن، چون در دوره "golden era" به دست نیاوردن! همچنین ایشون فکر می کنه H2H مقایسه قابل اعتمادی برای مشخص کردن عنوان GOAT هست!
نظرات ایشون بیشتر به درد طرفداران نادال میخوره که بشنون و ذوف زده شن. اما در کل خیلی توجه نکنید بهش!

ویرایش توسط mjrs : 05-11-2014 در ساعت 06:02 PM
mjrs آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mjrs به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 05:56 PM   #4
S.A.IVI.A.N
Former Staff

آواتار S.A.IVI.A.N

اصلا بحث سر این نیست که راجر بزرگترین هست یا نه
در اینکه در حال حاضر راجر بزرگترین تنیسور تاریخه شکی نیست.

بحث اینه که چرا فقط باید نظری رو موافق نظرمونه به به چه چه کنیم و نظری که مخالفه مشکله روان شناختی داره

در مورد سوالات واقعا خلاقانه ای که دوستمون مطرح کرد باید گفت:
1- دلیلی نداره کسی در زمانی یه نظری داده باشه بعد از گذشت مدتی نظرش عوض نشه. شاید قبلا اشتباه میکرده الان به حقیقت پی برده. یا شاید قبلا درست میگفته الان اشتباه میکنه. شما میخوای براش تصمیم بگیری؟ شما مسئول درستی یا نادرستی نظراتی؟ کسی نظری داده قبلا نباید نظرش تغییر کنه آیا؟

2-دقیقا با اوج گرفتن نواک این عصر طلایی بوجود آمده است. اوج گرفتن نواک هم همان سال 2011 بوده. و الان با ثبات نواک این امر قطعیت یافته. فکر کنم کمتر کسی شک داشته باشه که این عصر عصر طلایی تنیس است هر که دارد به عقلش باید شک کرد.

3-از اول سال 2011 رافا 4 گرند اسلم گرفته است. 9 مسترز 1000 برده و 20 جام را بالای سر برده
ضمن اینکه بخش اعظمی از سال 2012 را هم به دلیل مصدومیت از دست داده
این جام ها در این سال ها با وجود حضور نواک همیشه آماده کم است ؟ نا چیز است؟

این در دست گرفتن راکت هم حرف بسیار مضحکیه به قول شما
دلیل نداره همه در همه چیز عالی باشن. هر کس به مقتضای خلقتش یه چیزیش خوبه یه چیزیش خوب نیس.
رافا هم ذاتا سرویسش خوب نیس. برید خداروشکر کنید که سرویسش خوب نیس که اگه بود ...
مثل این میمونه به مسی ایراد گرفت که مثل رونالدو سرزن خوبی نیست پس کسی که طرفداره مسی هست عکس با شورت ورزشی نداره

بابا بنده خدا نظرش رو داده. چرا باید فقط نظر مطابق نظر شما باشه؟
گفته آقا جان رافا در عصر بهترین بازیکن تاریخ (فدرر) ظهور کرد و بعد هم خورد به زمان نواک و ... پس کارش سخت از کار راجر بوده. دلیلش هم قابل تامل هست.
منظورش هم این نیست که قهرمانی های راجر رو لوث کنه.

حالا من سوال میکنم:
از سال 2011 به اینور که نظر آغاسی عوض شده ایشون دشمنی با راجر پیدا کرده؟ بحثشون شده؟
سال 2011 یو اس اوپن 2005 ی وجود نداشت؟
آدما نباید نظرشون عوض شه؟

ویرایش توسط S.A.IVI.A.N : 05-11-2014 در ساعت 06:06 PM
قدیمی 05-11-2014, 06:12 PM   #5
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

1- استاد شما که هنوز نمی دونی آغاسی چه طور آدمیه و دارای چه شخصیتی هست بهتره بری رو شخصیت ایشون مطالعه کنی ببینی چه نوع رفتارهایی و چه نوع اظهار نظرهایی بعد از بازنشتگیش در مورد افزاد مختلف مطرح کرده...بهتره بری 200 هزار اظهار نظر متناقضی که بعد از بازنشستگیش داشته رو مورد بررسی قرار بدی، اگر قادر به این کار هستی البته...دلیلی نداره توضیح بدم در مورد آغاسی، مفصل گفتم، همه چی ایشون هم واضح و روشن است...بهترین وصف حال هم بدون شک سخنان سمپراس هست در مورد ایشون...

2-ار سال 2011 که عصر سوپر طلایی(!) تنیس شکل گرفته نادال چی کار کرده تو این عصر؟(در سطح اسلم حرف بزن)... یه یو اس اوپن گرفته بقیش هم که رولند بوده...خب این رولند رو که قبلا هم می گرفته و هیچ چیز عجیبی نیست...مهم اینه که در باقی سطوح بخواد حرفی برا گفتن داشته باشه که جز یه بار در یو اس دیگه نتونست حرفی بزنه...حالا بماند حماسه های دو گانه ویمبلدون...اینه عملکرد خیره کننده رافا در عصر طلایی؟!...اینه عملکرد خیره کننده رافا که نظر آغاسی رو عوض کرده؟!...آغاسی مگه احمقه که در این سطح یه همچین اشتباهی رو انجام بده؟!...یعنی آغاسی با همه ی بزرگیش تازه الان فهمید عصر طلایی وجود داره؟!...خنده داره اصن من بخوام جواب بدم به حرف هات...

3- کسی که فیلد ضعیف رو به این شکل نازل و سخیف مطرح می کنه وضعش مشخصه...یه سری دوستان اومدن به خوبی توضیحاتی دادن من دلیلی نمی بینم توضیح اضافه بدم...بحث کردن سر موضوعی کاملا وطنی که فقط در یک نقطه دنیا بهش پرداخته می شه اونم توسط یه سری افراد کاملا متحصر به فرد(!) محلی از اعراب نداره...واقعا هر بار که می نویسم وسعت خنده چند برابر می شه...عجیبا غریبا و دیگر هیچ...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 06:27 PM   #6
roger 4 ever
Senior Member

نقل قول:
دلیل نداره همه در همه چیز عالی باشن. هر کس به مقتضای خلقتش یه چیزیش خوبه یه چیزیش خوب نیس.
رافا هم ذاتا سرویسش خوب نیس. برید خداروشکر کنید که سرویسش خوب نیس که اگه بود ...
مثل این میمونه به مسی ایراد گرفت که مثل رونالدو سرزن خوبی نیست پس کسی که طرفداره مسی هست عکس با شورت ورزشی نداره
یعنی فردی که تنها فرق ابعاد بازی فدرر و نادال رو سرویس بدونه مشخصه در چه سطح از ماجرا قرار داره...یعنی تن راب اسمیت و هالت و دیوید فاستر و ده ها تن از بزرگان عرصه ی ورزشی نویسی و ادبیات لرزید که این همه در مورد ابعاد مختلف و شاعرانه ی بازی راجر فدرر قلم فرسایی کردن و نابغه هایی همچون ایشون کشف کردن تفاوت ها فقط در سرویس هست...من چی بگم الان؟!...
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 06:47 PM   #7
S.A.IVI.A.N
Former Staff

آواتار S.A.IVI.A.N

نقل قول:
نوشته اصلی توسط roger 4 ever نمایش پست ها
یعنی فردی که تنها فرق ابعاد بازی فدرر و نادال رو سرویس بدونه مشخصه در چه سطح از ماجرا قرار داره...یعنی تن راب اسمیت و هالت و دیوید فاستر و ده ها تن از بزرگان عرصه ی ورزشی نویسی و ادبیات لرزید که این همه در مورد ابعاد مختلف و شاعرانه ی بازی راجر فدرر قلم فرسایی کردن و نابغه هایی همچون ایشون کشف کردن تفاوت ها فقط در سرویس هست...من چی بگم الان؟!...
دانشمند کسی نگفت تنها فرقشون سرویسه. اون دوستمون از سرویس اشاره کرد و شما هم تایید کردی حرفش رو ، منم جواب اون حرف رو دادم. پرواضحه که اشخاص با هم تفاوت های زیادی دارن. راجر خیلی چیزا داره و رافا نداره و رافا هم خیلی چیزا داره راجر نداره.
آره ظرافت بازیه راجر بیشتره. قبلا هم گفتم راجر زیباترین بازی رو انجام میده اما آیا همیشه لزوما زیباترین بهترین هست؟
شما اول برو ببین بحث سر چیه و با کجای بحث مشکل داری بعد بیا بحث کن.
قدیمی 05-11-2014, 06:28 PM   #8
S.A.IVI.A.N
Former Staff

آواتار S.A.IVI.A.N

شاگرد شما که میدونی آغاسی چطور آدمیه آفرین . تبریک میگم آقای روان شناس که همه رو خوب میشناسی تا قبل از این گفته که حرفی از این ححرفا نبود . الان شده کسی که تعادل نداره.
اصلا آغاسی دیوونه. نظرش رو داده. بهش احترام بزارید. سخته؟
2-کسی از عملکرد خیره کننده حرف نزد. برات جام هاش رو نوشتم که ببینی. رولند کمه؟ اونم تو زمانی که نوله حتی به جام های خاک هم رحم نمیکنه؟ بابا ایول داری تو. در سطح اسلم: از 13 اسلم برگزار شده رافا 4 تا برده ،4 به فینال رسیده، 3تا رو به دلیل مصدومیت از دست داده. غیر از ویمبلدون در بقیه عالی کار کرده که . خوبی؟
3-کسی هم که بحث فیلد رو قبول نکنه وضعش مشخصه. آخرش نفهمیدم تو کلا با بحث فیلد مشکل داری با فقط واسه تنیس رو راجر قبول نداری؟ اینو روشن کن تا بدونیم از کجا باید بازش کنیم قضیه رو.
خنده هم خوبه، فقط مواظب وسعت خندت باش
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی S.A.IVI.A.N به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 06:41 PM   #9
roger 4 ever
Senior Member

کسی که از 13 تا اسلم 4 تا رو برده باشه، 4 بار به فینال رسیده باشه، 3 تا رو مصدوم بوده باشه، ویمبلدونم که کلا راند 1 و 2 رو آباد کرده، یعنی در عصر سوپر طلایی(!) خیره کننده کار کرده؟!...اون قدر که آغاسی نظرش عوض شه؟!...چی می گی شما آخه؟! یه حرفی بزن بشه بحث کرد در حد 2 کلمه حتی...بحث این نیست که افتخارات رافا چی بوده شما می یایی لیست می کنی خیلیم افتخار می کنی به خودت، بحث اینه که آیا در حدی بوده که بشه ازش به عنوان عملکرد خیره کننده در عصر طلایی نام برد؟!...اون قدری خیره کننده بوده که آغاسی اومده گفته در عصر طلایی فلان و بهمان؟!...الان می خوای بیای دلایل مسخره ی آغاسی رو توجیه کنی؟!....بیا عزیزم شما بیا در مورد همین تفاوت بازی راجر و نادال حرف بزن استفاده کنن ملت...دستت درد نکنه...

دنیا داره چیا می گه، من اومدم اینجا دارم جواب چه حرف هایی رو می دم...عجیبا غریبا...
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2014, 08:03 PM   #10
S.A.IVI.A.N
Former Staff

آواتار S.A.IVI.A.N

نقل قول:
نوشته اصلی توسط roger 4 ever نمایش پست ها
کسی که از 13 تا اسلم 4 تا رو برده باشه، 4 بار به فینال رسیده باشه، 3 تا رو مصدوم بوده باشه، ویمبلدونم که کلا راند 1 و 2 رو آباد کرده، یعنی در عصر سوپر طلایی(!) خیره کننده کار کرده؟!...اون قدر که آغاسی نظرش عوض شه؟!...چی می گی شما آخه؟! یه حرفی بزن بشه بحث کرد در حد 2 کلمه حتی...بحث این نیست که افتخارات رافا چی بوده شما می یایی لیست می کنی خیلیم افتخار می کنی به خودت، بحث اینه که آیا در حدی بوده که بشه ازش به عنوان عملکرد خیره کننده در عصر طلایی نام برد؟!...اون قدری خیره کننده بوده که آغاسی اومده گفته در عصر طلایی فلان و بهمان؟!...الان می خوای بیای دلایل مسخره ی آغاسی رو توجیه کنی؟!....بیا عزیزم شما بیا در مورد همین تفاوت بازی راجر و نادال حرف بزن استفاده کنن ملت...دستت درد نکنه...

دنیا داره چیا می گه، من اومدم اینجا دارم جواب چه حرف هایی رو می دم...عجیبا غریبا...
وقتی نمیتونی درک کنی که رسیدن به 8 فینال از 10 گرند ممکن نتیجه خوبیه مشخصه بقیه چیزا هم درک شدنی نیست واست.
کلا غیر از زدن 2تا کنایه و گفتن هیچ جای دنیا و اونور دنیا و عجیبا غریبا و خنده و این حرفا هیچی پستات نداره که یه نکته فنی داشته باشه که بشه بحث کرد.
بحثی نداشته باشم بهتره با شما
شما برو همون دنیات رو بچسب
کسی قصد نداشت دلایل آغاسی رو توجیه کنه. همه حرف ما اینه که به نظرش به عنوان یه شخصیت بزرگ احترام بزارید
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی S.A.IVI.A.N به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)