نمایش پست تنها
قدیمی 07-15-2019, 02:32 AM   #34
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : رکوردهای Novak Djokovic...نواک جوکوویچ اسطوره صرب

خواندن این نوشته بعد از ۴ سال جالبه.نواک از ویمبلدون ۲۰۱۵ موفق به کسب ۷ گرنددیگه شده وفدرر و نادال هر کدام ۳ گرند

بعد از اینکه نواک جوکوویچ در ویمبلدون موفق شد نهمین گرند اسلم دوران حرفه ای خود را بدست آورد ، گمانه پردازیهای زیادی درباره اینکه او چند گرند اسلم دیگر تا پایان دوران حرفه ای خود بدست خواهد اورد شروع شد.اکثرا اعتقاد دارند که این بازیکن صرب در حال حاضر برترین بازیکن دنیاست و البته بزرگترین رقبانش افول کرده اند و نسل بعدی تنیس هم هنوز چیز خاصی از خودشون نشون نداده اند.براد گیلبرت ، مربی آمریکائی و کارشناس شبکه ESPN یکی از کسانی است که بلافاصله بعد از فینال ویمبلدون بین جوکوویچ و فدرر در این رابطه می گوید :
" او در نظر من هنوز بازیکنی است که روند رو به رشدش ادامه خواهد داشت.راجر شرایط خودش را خوب حفظ کرده ، اما در بالاترین سطح دورانش نیست ، رافا شدیدا افول کرده و ماری البته به نوعی هست اما ثباتی نداره.از نظر من جوکوویچ در دو سال آینده ، از ده گرند اسلمی که وجود داره ، فکر میکنم حداقل پنج تاش رو برنده شه."
اما تاریخ می گوید که اینکار کار مشکلی است.فدرر وقتی به 28 سالگی رسید ، 15 گرند برده بود و بعد از ان فقط 2 گرند برده.پیت سمپراس وقتی 28 ساله شد ، 12 گرند برده بود و فقط بعد از ان 2 گرند برد.اما از طرفی فدرر شرایط دشواری در نظر با جوکوویچ بعد از رسیدن به سن 28 سالگی داشت.او با رقبانی مانند نادال و جوکوویچ در چهار پنج سال گذشته روبرو بوده است که از او جوانتر هم بودند.در حال حاضر راجر 34 ساله است و رافا در 29 سالگی بسر میبرد که شاید شرایط را برای نواک آسانتر هم بکند.دارن کاهیل دیگر کارشناس ESPN در اینباره می گوید :
" شما باید به نسلی که پشت سر نواک هستند هم نگاهی بیندازید.نسل پشت سر او ادمهای مانند میلوس رائونیچ ، دیمیتروف و نیشیکوری هستند که دارند خوب هم عمل می کنند و یه نسل دیگر بازیکنانی مثل کوریک ، کریوس و ... هستند که هیچکدوم از اونها واقعا چیز خیلی خاصی از خودشون نشون ندادند که به نظر بیاد میتونند چند تا جام رو از نواک بگیرند.بنابراین شکی در این نیست که به تعداد گرند اسلمهای نواک قطعا اضافه خواهد شد."
نادال وقتی 28 ساله شد ، 13 گرند داشت و بعد از اون فقط یکبار رولند گاروس رو برده است. عملکرد اخیر او بعضیها را به این فکر برده است که رافا گرند دیگری نخواهد برد.اندی ماری هم بعد از فینال ویمبلدون 2013 نشانی از سابق نداشته و در هشت بازی بعد از ان مقابل جوکوویچ شکست خورده است.با اینکه سمپراس و فدرر بعد از 28 سالگی در بردن گرند مشکل پیدا کردند ، اما شرایط این روزهای نواک و قدرتی که از خود نشان داده با هر دوی انها متفاوت است.مخصوصا که رقباهای اصلی او هم دیگر شرایط سابق را ندارند.در ضمن بازیکنانی هم بودند که بعد از 28 سالگی گرندهای زیادی بردند.آندره اغاسی چهار گرند اسلم بعد از 28 سالگی برد و دوتا از انها رو هم تازه بعد از 30 سالگی برنده شد.روی امرسون پنج گرند از 12 گرند اسلمش را بعد از 28 سالگی برنده شد و مهمتر از همه رود لاور در سال 1969 بعد از اینکه 30 ساله شد هر چهار گرند اسلم سال را برد. برای نواک هم مانند همه البته هیچ ضمانتی وجود ندارد ، اما اکثریت از او انتظار دارند که مانند سال 2011 که سه گرند اسلم سال رو برد ، امسال هم اینکار را انجام دهد و البته باید گفت که او با همه تلاشی که از خود نشان میدهد هنوز موفق به بردن رولند گاروس نشده است.این بازیکن صرب بین پنج مردی است که در طول تاریخ تنیس مورد احترام اکثریت است ، اما بواقع فقط زمان نشان خواهد داد که او چند گرند اسلم دیگر میتواند به نه گرند اسلم فعلی خود اضافه کند.

منبع : tennisnow.com

دوباره خوانی این پست خودم بعد از قهرمانی نواک در ویمبلدون ۲۰۱۵ برای خودم کلی خاطره داشت

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مسعود 289 نمایش پست ها
تبریک به خودم تبریک به همه ...
نواک عالی بود...هر چند ست 2 قلبم داشت کنده میشد
این بازی همان 3-0 که گفتم میبایست میشد
پیش به سوی سینسیناتی و یو اس اپن

خوب خوشبختانه با یک بازی عالی و حساب شده تمامی اهداف ممکن شد
هت تریک ویمبی و دومین ویمبلدون پیاپی با برتری دوباره بر اسطوره چمن
شیرینی و حلاوت این دو قهرمانی ویمبلدون جایی صدچندان میشه که
برد در هر دو فینال آخر با غلبه بر اسطوره چمن و دارنده 7 ویمبلدون میسر شده افتخاری مضاعف
نهمین گرند که واقعا زخم رولند گاروس را التیام داد
هر چقدر که ماه پیش در مقابل استن بد بود امشب کم اشتباه بود
نواک با این برد عالی اجازه نداد راجر برای همیشه غیر قابل دسترس بشه
خوب الان 8 گرند با راجر فاصله داریم و کی میتونه شرط ببنده که روزی به این رکورد نمی رسه!؟
همانطور که در هد تو هد برابر شد
همانطور که رکورد مسترز راجر را شکوند و با رکورد مسترز نادال هم فاصله ای نداره

هد تو هد هم که در چهلمین دیدار برابر شد 20-20
دقت کردید فدرر تمام فینالهای مهم را در این یکساله به نواک باخته؟
فدرر واقعا از لحاظ روحی و روانی در مقابل نواک کم آورده و خیلی راحت باخت را پذیرفته بود
راجر ست دوم واقعا با معجزه و هنرنمایی هر چی داشت گذاشت و 7 تا ست پوینت نواک را سیو کرد
و ست را ناباورانه برد و ظاهرا اونجا دیگه کاملا ارضا و تخلیه شد!

و بالاخره اینکه نواک با این برد دلچسب یکجورایی عنوان خودش را هم به عنوان شماره یک 2015 گارانتی کرد

و البته یک عنوان دیگه که به اون هم خیلی نزدیکه
عنوان برترین ورزشکار مرد سال 2015
2014 ویمبلدون را برد رولند به فینال رسید استرالیا به کوارتر رسید و در یو اس اپن به سمی و البته چندتا مسترز و بارکلیز
عملکرد امسالش در فاصله 5 ماه تا آخر سال بسیار پربارتر و پرافتخارتر بوده و پتانسیل خیلی زیادی داره برای جامهای بیشتر
بنظرتون امسال کدوم ورزشکار مرد میتونه تهدیدی براش باشه!؟
http://tennistalkers.com/showthread.php?t=7440&page=13

ویرایش توسط مسعود 289 : 07-15-2019 در ساعت 02:53 AM
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول