نمایش پست تنها
قدیمی 07-31-2012, 12:28 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

صعود فدرر، ايزنر و دل پوترو به دور سوم؛ شكست جوكويچ در دوبل

راجر فدرر نمايش مسلطي را در دور دوم مسابقات تنيس المپيك رقم زد.روز سوم رقابت ها در زمين هاي چمن مجموعه ويمبلدون پيگيري شد و مرد شماره 1 تنيس جهان بدون هيچ مشكلي و در 58 دقيقه، 6-2, 6-2 از سد جولين بنتو گذشت.فدرر كه سه هفته پيش به سختي حريف فرانسويش را در پنج ست شكست داده بود، امروز 24 وينر و 7 ايس زد و حتي يك فرصت بريك را به بنتو نداد.بازيكن سويسي پس از مسابقه گفت كه خاطرات قهرماني هموطنش، مارك روزت در المپيك 1992 به او براي كسب قهرماني نيرو مي دهد و بردن مدال طلا در ويمبلدون “تحقق يك رويا خواهد بود...چون پيروزي مارك روزت در 1992 برايم الهام بخش است.او المپيك را برد.اين خبر بزرگي در سويس بود.”
او درباره مسابقه امروز ادامه داد: “توانستم عملكرد محكمي داشته باشم.كمي باد مي وزيد و فكر كنم او كمي با سرويسش در اين شرايط مشكل داشت، در حاليكه شرايط سرپوشيده ثابت است و مي توانيد ريتم خيلي خوبي پيدا كنيد.”
فدرر در مرحله بعد با دنيس ايستومين رقابت مي كند.بازيكن ازبكستاني در دو ساعت و 37 دقيقه، 6-7(4), 7-6(3), 7-5 بر ژيل مولر غلبه كرد.

سيد دهم، جان ايزنر آمريكايي كه براي اولين بار در زمين شماره 1 ويمبلدون بازي مي كرد، 15 ايس زد و 9 تا از 12 امتياز تور را به خود اختصاص داد تا در 85 دقيقه، مالك جزيري از تونس را
7-6(1), 6-2 از پيشرو بردارد.او در مصاحبه پس از بازي گفت كه نمي دانست از كدام جهت وارد زمين شود: “اين اولين باري بود كه در زمين هاي اصلي اينجا بازي مي كردم.تا به حال در زمين اصلي بازي نكرده ام.در زمين شماره 1 هم بازي نكرده بودم.اين زمين را دوست دارم، جو عالي دارد.استثنايي است.وقتي در ابتدا وارد زمين شدم، نمي دانستم به سمت راست بروم يا چپ.مجبور شدم سوال بپرسم.مشكلي براي بازي كردن مسابقه بعديم در اين زمين ندارم.”
ايزنر شانس خوبي براي حضور در ¼ نهايي دارد.او به ديدار يانكو تيپسارويچ مي رود كه پس از واگذاري ست نخست به فيليپ پتشنر، 2 تا از 10 فرصت بريك را به ثمر نشاند و 3-6, 6-3, 6-4 برنده شد.
تيپسارويچ گفت: “آسان نبود.باد زيادي مي وزيد پس مجبور بوديم پرش توپ را كنترل كنيم و بالا انداختن توپ براي سرويس ساده نبود.يكي از دلايل پيروزي امروزم تماشاگران بودند.من از تماشاگران صربستاني خيلي سپاسگزارم، آن ها مرا نااميد نگذاشتند.”

در ادامه روز، سيد هشتم از آرژانتين، خوان مارتين دل پوترو با حمايت هواداران و ناكام گذاشتن هر هفت فرصت بريك، 6-3, 7-6(2) آندرياس سپي را در زمين اصلي شكست داد تا به دور سوم صعود كند.
دل پوترو: “واقعا خطاهاي زيادي نداشتم، ولي در لحظات مهم كمي خوش شانس بودم.شما سعي مي كنيد بهترين تنيس خود را بازي كنيد ولي حس متفاوتي نسبت به زمين هاي ديگر داريد.وقتي در اينگونه مسابقات بازي مي كنيد فشار را حس مي كنيد، ولي همچنين خيلي لذت مي بريد.من اينجا هستم تا بيشترين تلاشم را انجام دهم و ببينم چقدر پيش خواهم رفت.”
در ديگر بازي هاي دور دوم، ژيل سيمون فرانسوي 6-3, 6-3 گريگور ديميتروف را مغلوب كرد و به ديدار دل پوترو مي رود.سيد يازدهم نيكولاس آلماگرو 80 درصد امتيازات سرويس را كسب كرد و 14 ايس زد تا 6-2, 6-2 آلكس بوگومولوف را از پيشرو بردارد و به مصاف استيو دارسيس مي رود كه در سه ست، 6-7(4), 6-4, 6-4 سانتياگو جيرالدو را حذف كرد.

در مسابقات باقي مانده دور اول از روز گذشته كه به علت بارش باران به تعويق افتاده بودند، موناكو، هيويت و راديك پيروز شدند.خوان موناكو آرژانتيني كه اولين هفته حضورش بين 10 نفر برتر رنكينگ را تجربه مي كند، بازي را مقابل ديويد گوفين خوب شروع كرد و 2-0 جلو افتاد، اما در ادامه دو بازيكن 3 بريك سرويس پياپي را تبادل كردند تا اينكه موناكو در گيم دهم فشار را بر روي سرويس بازيكن بلژيكي زياد كرد تا ست نخست را به خود اختصاص دهد.از آنجا به بعد، مسابقه كاملا يك طرفه بود و دو بريك سرويس در ست دوم موناكو را بعد از 1 ساعت و 18 دقيقه، 6-4, 6-1 برنده كرد.
موناكو: “به نظرم بازي خوبي ارائه دادم.نخستين مسابقه ساده نيست، ولي از نحوه بازي امروزم راضي هستم.شايد در ست نخست كمي فراز و نشيب داشتم ولي در ست دوم خب بودم.”
گوفين كه در مجموع 15 خطا داشت، گفت: “كمي براي شكست در دور اول ناراحتم، ولي تجربه خوبي بود.جو خيلي خوبي اينجا در ويمبلدون است...و تجربه عالي در دهكده المپيك و تيم بلژيك داشتم.”
وقتي از موناكو درباره نمايندگي آرژانتين در المپيك سوال شد، اينگونه پاسخ داد: “من به بازي كردن در جام ديويس و نمايندگي كردن كشورم عادت دارم.هميشه فشار وجود دارد ولي فوق العاده است.با كارهايي كه در تور انجام مي دهيم متفاوت است.من خيلي از آن لذت مي برم و خوشحالم كه در تيم آرژانتين حضور دارم.”

حريف بعدي براي سيد نهم، فلسيانو لوپز است كه در نبردي سخت و طولاني بر ديميتري تورسونوف غلبه كرد.لوپز كه ست نخست را در تايبريك واگذار كرده بود، در ست دوم جريان بازي را در اختيار گرفت و به كمك دو بريك سرويس نتيجه را برابر كرد.بازيكن چپ دست اسپانيايي ست سوم را با سرويس آغاز كرد و هميشه يك قدم از حريفش پيش بود تا اينكه در نتيجه 8-7 بريك حياتي را به دست آورد.او در كل مسابقه سرويسش را از دست نداد و 6-7(5), 6-2, 9-7 بعد از 2 ساعت و 16 دقيقه به پيروزي رسيد.
لوپز: “مسلما پيروزي 9-7‌ در ست سوم نشان مي دهد كه مسابقه سختي بود.بعد از ست اول بازي واقعا پيچيده شد.من راهي براي بهتر بازي كردن در ست دوم پيدا كردم و ست سوم واقعا نزديك بود.هر دو ما فرصت داشتيم ولي من موفق شدم بريك را در گيم آخر كسب كنم.”
مارين چيليچ كروات بعد از شكست پيروزي 7-6(5), 6-2 مقابل يورگن ملزر گفت:“از صعود خوشحال هستم” و ادامه داد: “به اندازه اي كه فكر مي كردم آسان نبود.در تايبريك واقعا خوب بازي كردم، فرصت هاي ست پوينت زيادي داشتم و پس از آن در ست دوم بهتر بازي كردم.”

او به مصاف ليتون هيويت استراليايي مي رود كه براي سومين مرتبه در المپيك بازي مي كند.هيويت به 1 ساعت و 44 دقيقه زمان نياز داشت تا سرگي استاخوفسكي اوكرايني را 6-3, 4-6, 6-3 حذف كند.هيويت: “بازي كردن در اينجا را دوست دارم.اين بهترين محل براي تنيس بازي كردن است و بازگشت به آن فوق العاده است...پوشيدن دوباره سبز و طلايي در اينجا.”
فيناليست سه دوره مسابقات ويمبلدون، اندي راديك هم شروع خوبي داشت و در 1 ساعت و 39 دقيقه، 7-5, 6-4 مارتين كليزان را مغلوب كرد و در مرحله دوم با نواك جوكويچ ديدار مي كند.

در قسمت دو نفره، تيم مدافع عنوان قهرماني متشكل از راجر فدرر و استانيسلاس واورينكا 6-7(5), 6-4, 6-4 بر كي نيشيكوري و گو سوئدا غلبه كردند.تيم ژاپني بعد از ناكام گذاشتن چهار فرصت بريك، ست نخست را در تايبريك به دست آوردند ولي در ابتداي ست دوم و سوم سرويس خود را از دست دادند.آن ها هنگامي كه فدرر سعي در پايان دادن مسابقه با سرويس خود را داشت تهديد كننده ظاهر شدند ولي اين تيم سويس بود كه از فرصت بريك نجات يافت و بعد از دو ساعت و 16 دقيقه از دومين مچ پوينت استفاده كرد.فدرر و واورينكا در مرحله بعد با جاناتان ارليچ و اندي رَم بازي مي كنند.
تيم هندي و سيد هفتم رقابت ها، ماهش بوپاتي و روهان بوپانا براي حضور در مرحله بعد سخت تلاش كردند و در مجموع 4 امتياز بيشتر (120-116) از آلكساندر بوري و مكس ميرني كسب كردند تا 7-6(4), 6-7(4), 8-6 به پيروزي برسند.بوپاتي: “ما نمي خواستيم در اين موقعيت قرار بگيريم.بايد در ست دوم به بازي پايان مي داديم و از پيروزي خوشحاليم.”
يوهان برونستورم و رابرت لينشدت از سوئد هم هر چهار فرصت بريك را ناكام گذاشتند تا سيد هشتم، نواك جوكويچ و ويكتور ترويسكي را در 85 دقيقه و با نتيجه 7-6(8), 6-3 از دور رقابت ها حذف كنند.برونستورم گفت: “قطعا حس باورنكردني است، اين اولين المپيك براي هر دو ماست.از ابتدا فرصت هاي زيادي داشتيم و فشار زيادي وارد كرديم، پس از آن خيلي خوب بود كه براي پايان دادن به مسابقه سرويس بزنيم.”
ديگر تيم صرب، يانكو تيپسارويچ و نناد زيمونيچ نتيجه بهتري را رقم زدند و 6-3, 6-3 مارتين كليزان و لوكاس لكسو را از پيشرو برداشتند.
دنيل نستِر و واسك پاسپيسل از كانادا بر هوريا تكاو و آدرين اونگور رومانيايي 6-3, 7-6(9) غلبه كردند.نستر كه براي اولين بار در المپيك 1996 آتلانتا به ميدان رفت، درباره پنجمين حضورش در مسابقات المپيك چنين گفت: “المپيك خيلي ويژه است.اين پنجمين و آخرين براي من است.اگر رقابت نمي كردم و سعي در نمايندگي كشورم نداشتم اينجا نبودم.دوست دارم خودم را در مقابل بازيكنان برتر به چالش بكشم و فرصت كسب مدال به من نيرو مي دهد.”

لياندر پيس هندي كه براي ششمين مرتبه در المپيك بازي مي كند، با همكاري ويشنو واردان پس از 1 ساعت و 52 دقيقه، 7-6(1), 4-6, 6-2 از سد رابين هاسه و جولين روجر گذشتند تا ديدار دور دوم را با سيد دوم از فرانسه، مايكل لودرا و جو ويلفرد سونگا برپا كنند.
پيس گفت: “من و ويشنو در سه هفته گذشته خيلي سخت تمرين كرده ايم.ويش به طرز باورنكردني خوب بازي كرد، مخصوصا دو ريترن بكهند بر روي فرصت هاي بريك.نقش من اين بود كه خودم باشم.فكر كنم ويش، 94ـُمين هم بازيم در رقابت هاي دوبل مردان است.گاهي اوقات در زمين رهبر هستيد، گاهي اوقات پيروي مي كنيد.ولي بياييد خيلي دور نشويم، بازي سختي پيشرو داريم.”
داويد فرر و فلسيانو لوپز هم به عنوان نخستين تيم حاضر در دور سوم شناخته شدند.آن ها موفق شدند پس از 2 ساعت و 19 دقيقه، 6-3, 3-6, 11-9 از سد يورگن ملزر و آلكساندر پِيا بگذرند.
لوپز: “حس فوق العاده ايست.انتظار نداشتيم به اين اندازه خوب بازي كنيم و حالا در يك چهارم نهايي هستيم، خيلي خوشحاليم.من هفت سال پيش دو قهرماني دوبل به دست آوردم و شايد اين هفته، من بهترين تنيس دوبل خودم را بازي مي كنم.”

آخرين خبرهاي مسابقات و گالري عكس منخب روز را در توييتر و فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

ویرایش توسط Nima93 : 07-31-2012 در ساعت 12:38 PM
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: