نمایش پست تنها
قدیمی 02-27-2012, 11:58 AM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

هفته رويايي كامل شد؛ ملزر، قهرمان ممفيس

يورگن ملزر هفته درخشان خود را با كسب عنوان قهرماني تورنومنت ممفيس كامل كرد.بازيكن اتريشي توانست با غلبه بر سيد چهارم مسابقات، ميلوس راونيچ، اولين قهرماني خود پس از سال 2010 را به دست آورد.هرچند سرويس غول آساي راونيچ تا اواخر ست اول اجازه هيچ حركتي را به ملزر نداد، ولي بازيكن 30 ساله با تجربه و صبر خود موفق شد سرويس راونيچ را در گيم يازدهم بريك كند و با سرويس خود به ست نخست پايان دهد.

ست دوم با برتري زودهنگام بازيكن كانادايي آغاز شد و او 4-1 پيش افتاد، ولي ملزر روند بازي را تغيير داد و خطاي سرويس و فورهند راونيچ به او كمك كرد تا ست دوم را 4-4 برابر كند.با اين وجود، خطاي سرويس ملزر در گيم دهم فرصت ست پوينت را به جوان 21 ساله داد ولي دو خطاي بكهند و يك سرويس خوب از ملزر، جريان مسابقه را ادامه داد تا ست دوم به تايبريك برسد.
دو سرويس 142 مايلي و 148 مايلي راونيچ نتيجه را 3-2 به سودش كرد تا اينكه خطاي فورهند او، شماره 8 پيشين جهان را در فاصله دو امتياز تا پيروزي قرار داد.دو خطاي ديگر از سمت بكهند و فورهند راونيچ پايان بخش مسابقه 94 دقيقه اي بود تا ملزر 7-5, 7-6(4) به برتري برسد.

ملزر گفت:”جمعه گذشته، مخصوصا پس از ملاقات با پزشك، اگر هركسي مي گفت من يكشنبه جام قهرماني را بالاي سر مي برم، من او را يك احمق مي خواندم.ولي گاهي اوقات، مي دانيد، زندگي اينگونه پيش مي رود.قطعا قهرماني در يك تورنومنت آسودگي زيادي به همراه دارد، مخصوصا تورنومنت 500 امتيازي.من تا به حال در آن ها برنده نشده بودم.بعد از فصل سخت گذشته، اتفاق خيلي خوبيست.من امروز عالي بازي كردم و از لحاظ ذهني آنجا بودم.مي دانستم كه ديدار سختيست.او شايد بهترين سرويس زننده حال حاضر تور مردان باشد.بعضي مواقع شما بدون انجام كار خاصي در زمين حركت مي كنيد ولي من حس كردم كه وقتي توپ در جريان بازي بود و فرصت داشتم، خيلي محكم بازي كردم.”

راونيچ پيش از مسابقه فينال 19 ست پياپي را برده بود و در 41 گيم سرويسش فقط يك بار بريك شده بود.او در اين ديدار 22 ضربه ايس زد تا ركورد 88 ايس در طول تورنومنت را ثبت كند.
راونيچ:”او بهتر از هر بازيكن ديگري در دو هفته گذشته سرويس مرا خنثي كرد و قسمت زيادي [از بازي] به كسب كردن يا نكردن امتيازات آسان بستگي دارد.شما به اين فكر مي كنيد كه چرا مانند گذشته اين امتيازات را كسب نمي كنيد و بايد تمام ارزش و اعتبار را به او بدهيم.در اكثر مواقع من كار خاصي نمي توانستم انجام بدهم و او بازي را ديكته مي كرد.او خيلي نزديك و درون بيس لاين بازي مي كرد در حالي كه من خيلي عقب ايستاده بودم و مجبورر بودم دوندگي زيادي داشته باشم.”

بدين ترتيب ملزر چهارمين عنوان قهرماني دوران بازيش و اولين در خاك آمريكا را به دست آورد.او كه پس از ايوان لندل (در سال 1991) اولين بازيكن 30 ساله اي است كه در ممفيس پيروز شده، ادامه داد:”بعد از مسابقه با جان [ايزنر] حس كردم كه اين مي تواند تورنومنت من باشد، چون خيلي خوب بازي مي كردم و همه چيز دست به دست هم داده بود.من ضرباتم را مخصوصا در امتيازات مهم، نزديك به خط مي زدم و در كل تورنومنت خوب بازي كردم.اين اعتماد به نفس است، چيزي كه شما نياز داريد.در پايان، فقط چند امتياز بود و من در آن ها از ديگر بازيكنان بهتر عمل كردم.”

مشابه سال 2011، راونيچ پس از قهرماني در سن خوزه به ممفيس آمد و در فينال شكست خورد.او سال گذشته نتيجه را به اندي راديك واگذار كرد.”به نظر نمي رسد كه خيلي دور از چنگم باشد.مانند اينست كه كسي يك تكه كيك را روبروي من آويزان كند و در آخرين لحظه آن را بردارد.من قطعا باز خواهم گشت.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: