نمایش پست تنها
قدیمی 09-22-2023, 07:45 PM   #66
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : رکوردهای Novak Djokovic...نواک جوکوویچ اسطوره صرب

ریک ماچی (بازیکن سابق آمریکایی و مربی سابق اندی رادیک ، سرنا و ونوس ویلیامز ، ماریا شاراپووا) : " نواک جوکوویچ بهترین بازیکن تاریخه ، چون اعداد همه چیز را بیان میکنه. او بیست و چهار گرند اسلم و سی و نه مسترز داره .او رکوردها را در اختیار داره و احتمالا بهترین درصد پیروزی برابر همه بازیکنان مخصوصا بازیکنان بزرگ رو در اختیار داره. برای من کسی که بیست و چهار گرند اسلم برنده شده ، مدرک خیلی خوبیه که بگیم او بهترین بازیکن تاریخه."

بوریس بکر (مربی سابق نواک جوکوویچ و قهرمان شش گرند اسلم ): " هیچ چیزی دیگر در مورد نواک جوکوویچ من را متعجب نمی کند ، اما اینکه در سی و شش سالگی انقدر انگیزه داشته باشه جالبه . منظورم اینکه او هیچ چیزی دیگه برای ثابت کردن نداره. الان با بیست و چهار گرند اسلم به رکورد مارگارت کورت رسیده و پیرترین بازیکنی است که گرند اسلم برده. این واقعا فوق العاده است. چند سال پیش فکر می کردم چنین رکوردهای قابل شکستن نیست ، چون شما به نحوی از نظر فیزیکی و ذهنی برای ورزشها سنتان بالا میره.اما برای نواک جوکوویچ محدودیتی وجود نداره. بنظرم همه ماها که تنیس را دوست داریم و برای او احترام قائل هستیم ، زبانمان بسته شده و حرفی برای گفتن نداریم."

اندی رادیک (تنیسور سابق آمریکایی ، مرد شماره یک سابق دنیا و قهرمان یک گرند اسلم) : " سلطه نواک جوکوویچ و شکلی که می تواند با این استمرار تورنمنتها را ببرد عجیبه. او احتمالا قابل اطمینان ترین بازیکنی است که در تنیس وجود داشته. من روی باخت او در روی هیچ زمینی شرط بندی نمی کنم. غیر ممکنه که از نظر ارقام و آمار بتوانید در مورد بهترین تاریخ بودن او بحث کنید. در این لحظه همه چیز ثابت شده. الان با بیست و چهار گرند اسلم با رکورد مارگارت کورت برابری کرده ، اما او همه رکوردها را می خواهد ، بنابراین بدنبال بیست و پنجمین گرند اسلم خواهد بود. بعد از آن ، او باید در مقابل خودش بازی کنه ، چون چیزی دیگر برای بدست آوردن نیست. اینکه بدنش بهش چی میگه و انگیزه اش چه خواهد بود مهمه. شما هرگز نمی توانید از سلامتی خودتان مطمئن باشید ، مخصوصا که به پایان دوران حرفه ایتان نزدیک می شوید ، اما اگر نواک انگیزه داشته باشه ، بدنش بنظر میرسه که برای چند سال دیگه مشکلی نداشته باشه. این اصلا اغراق نیست که بگیم در حال حاضر جوکوویچ بهترین ورزشکار دنیاست."

‍ گوران ایوانیسویچ (مربی نواک جوکوویچ) : " نواک نابغه است . آدمهای زیادی در دنیا نیستند که هوش ورزشی او را داشته باشند. این یکی از بزرگترین دستاوردهای تاریخ ورزشه. ما درباره تنیس صحبت نمی کنیم. درباره همه ورزشها صحبت می کنیم. او یک برنده است. کسی است که بیشترین انگیزه را به خودش میده. خوش شانس بود که نادال و فدرر قبل از او آمدند ، بنابراین آنها همدیگر را تحت فشار قرار میدادند تا بهتر شوند ، اما نواک یک برنده بدنیا آمده. وقتی بهش بگید که کاری رو نمی تواند انجام بدهه ، اوضاع بدتر میشه. بعدش تصمیم می گیره بهتان نشان بده که میتونه. هیچ بهانه ای وجود نداره. همیشه سعی میکنه راهی برای بردن پیدا کنه و بجنگه ، حتی وقتی که احساس خوبی نداره ، مصدومه یا نیست. ما به سینسیناتی امدیم . درباره ویمبلدون حتی یکبار هم صحبتی نشد. گذشته بود. وقتی شما می بازید ، تمام شده. میدانید که نمی توانید به عقب برگردید. آن روز کارلوس بازیکن بهتر بود و برنده شد ، به همین سادگی. او سینسیناتی را برد. کسی است که فراموش میکنه و به جلو حرکت میکنه. به همین خاطر انقدر خوبه. به همین خاطره که این چهار هفته و نیمی که در آمریکا بودیم خوشحال بود که می تواند بازی کنه و براش لذت بخش بود.متعجب نیستم که بعد از سی سالگی انقدر گرند اسلم برده. از چالشها خوشش می آد. اگر بیست و پنج را ببره ، با خودش فکر میکنه حالا که اینو بردم چرا بیست و شش نه ؟ همیشه بیشتر میخواهد.بخوبی از بدنش مراقبت میکنه. مراقب همه چیز حتی کوچکترین جزئیات هست تا بی نقص باشه. هرگز در زمین بازی راضی نیست ، نمیدانم این خوبه یا بد ، البته که ما خوشحال نیستیم(با خنده). بطور معمول او بیشتر و بیشتر میخواهد. به همین خاطر میخواهد همه چیز در زمین بازی و تمرین بی نقص باشه و به همین خاطر به نتایج باور نکردنی رسیده. نواک در حال برنامه ریزی برای بازی کردن در المپیک لس آنجلسه. فکر نمی کنم اگر برنده بیست و پنج گرند اسلم بشه ، فکر کنه که کافیه. "
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول