نمایش پست تنها
قدیمی 09-05-2016, 10:44 AM   #21
KING OF CLAY
Rafa's Fan

آواتار KING OF CLAY

پستها: 180
سپاس: 490
در 163 پست 991 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: RAFA NADAL-Federer

خیلی حیف شد با اینکه تقریبا غیرممکن بود ولی خیلی امید داشتم به رافا تو این تورنمنت .

انقدر نگران رافا بودم که به بازی پویله توجهی نکردم ولی خب رافا به طور کلی مستحق باخت نبود و حتی میتونست 3-1 تموم کنه بازی رو ‌‌،ولی خب اشتباهاتی که که از رنک 50 هم بعید بود باعث شد که سرویس گیم هایی که خیلی راحت میتونست ببره رو واگذار کنه چه برسه به اینکه بریک کنه.
مخصوصا در ست سوم که از نظر روحی بهترین فرصت برای تموم کردن کار پویله بود. بعد از ستی که 6-2 به نادال باخته بود و اون امید و انگیزه ای که با برد ست اول کسب کرده بود کم کم داشت تبدیل میشدبه استرس. کافی بود در همون زمان یک بریک هم بده که دیگه ست چهارمم از پیش باخته باشه. ولی خب نخواد بشه نمیشه دیگه.

دیگه خودمم خسته شدم از قانع کردم خودم که این پایان عمر ورزشی رافا نیست و فقط یک افت مقطعیه.
ولی خب تنها نکته امیدوارکننده بازی دیشب این بود که رافا نسبتا از نظر جسمی چیزی کم نداشت.
اون جنگندگی که همیشه تو بازی رافا دیدیم داشت، و به جز سرویس بقیه ضرباتش چه در دفاع و چه در حمله قدرت و هوش کافی رو داشت.
و مشکل اصلیش از نظر روحی بود که در بهترین موقعیت برای تموم کردن رالی، رالی رو واگذار میکرد.

به نظر من اگه قرار در بقیه فصل هم همینطور باشه کلا خیلی به خودش فشار نیاره بهتره (مخصوصا در این قسمت فصل که در سال های اوجش هم زیاد توفیقی نداشته)و تو این فرصت 4ماهه ای که تا استرالیا داریم بتونه از نظر روحی خودش رو آماده کنه و به فرم اصلی خودش برگرده تا حداقل اونجا یک خودی نشون بده.

پ. ن:مزخرف تر از قانون تایبریک ست(پنجم/سوم) داریم مگه؟
تمام هیجان ست پنجم رو منتقل میکنه به 3-4 رالی که احتمال دخیل شدن شانس هم توش زیاده.
ولی اگر مثل 3 گرند اسلم دیگه ست پنجم تایبریک نداشته باشه کسی برنده میشه که بعد از حداقل 2-3 ساعت بازی نزدیک و برابر همچنان اون توان و انرژی لازم برای بریک کردن و هوش و مدیریت کافی برای بردن سرویس گیم خودش رو داشته باشه.که این دو گیمی که گفتم شامل حداقل 10 رالی میشه.
نه اینکه اگر امتیاز های بازیکن هارو در 4ست اول و 12 گیم ست پنجم نادیده بگیریم(که عملا تاثیری در جلو افتادن یا عقب افتادن بازیکن نداره) فقط برای دو امتیاز اختلاف برنده بازی معلوم شه
ای کاش این قانون مزخرف هر چه زودتر از usopen هم برداشته بشه.

Sent from my E6633 using Tapatalk
KING OF CLAY آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی KING OF CLAY به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: