نمایش پست تنها
قدیمی 11-06-2012, 11:56 AM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات فينال تور جهاني تنيس مردان

پيروزي شماره 1 براي مرد شماره 1

اندي ماري پنجمين حضور پياپي خود در مسابقات فينال تور جهاني را با پيروزي شروع كرد. بعد از ظهر دوشنبه در لندن، سيد سوم رقابت ها پس از دو ساعت و 17 با نتيجه 3-6, 6-3, 6-4 از سد توماس برديچ گذشت. ماري كه فصل را با رنكينگ 3 به پايان خواهد برد، به كمك 36 ضربه وينر و 7 ايس ركورد بازي هايش را به 55 برد و 14 باخت ارتقا داد.
اندي: “سر و صدا و جوي كه در ابتداي مسابقه وجود داشت عالي بود. فكر كنم بازي را خوب شروع كردم. اما در آغاز از فرصت هايم استفاده نكردم. به نظرم ما هردو خيلي خوب سرويس زديم و امتيازهاي زيادي را بر روي سرويس اول از دست نمي داديم. به يك يا دو امتياز وابسته بود. بريك كردن براي نتيجه 3-1 در ست دوم به من كمك كرد ولي ست سوم هم نزديك بود.”

برديچ براي برتري 4-2 ماري را بريك كرد و از دومين فرصت خود براي به دست آوردن ست استفاده كرد تا اكثريت تماشاگران را در مجموعه O2 لندن ساكت كند. سيد پنجم 21 تا از 24 امتياز سرويس را كسب كرد و 12 وينر زد، در حالي كه ماري در به ثمر نشاندن هر هفت فرصت بريك خود ناكام ماند.
با شروع ست دوم، ماري يك بار ديگر در نتيجه 1-1, 15/40 خود را در مشكل مي ديد ولي از سه فرصت بريك نجات يافت و با به دست آوردن اعتماد به نفس برتري 3-1 را به خود اختصاص داد. برديچ به بازي هجومي و تلاش براي كوتاه نگه داشتن رالي ها ادامه داد، ولي نتوانست از گيم نزديك هفتم با موفقيت خارج شود تا ماري برتري ذهني را حذف كند. برترين بازيكن بريتانيا به كمك خطاي فورهند برديچ در ست پاياني 2-1 جلو افتاد و در چهار گيم بعدي سرويسش فقط سه امتياز را واگذار كرد.

برديچ كه كارش را با 27 ضربه خطا پايان داد، بعد از مسابقه چنين گفت: “به نظرم بازي خيلي خيلي خوب و محكمي از سوي هردوي ما بود. متاسفانه، جزئيات كوچك امروز تعيين كننده بودند. به نظرم مهم ترين لحظه در ست دوم و نتيجه 1-1 بود كه سه فرصت بريك داشتم.”
وقتي درباره رقابت هاي فينال تور جهاني از ماري سوال شد، او پاسخ داد: “به نظرم دليل ويژه بودن آن براي خيلي از بازيكنان اينست كه هر كسي نمي تواند در آن حضور يابد. مطمئن هستم خيلي از بازيكنان دوست داشتند اينجا بازي كنند ولي فقط هشت سهميه وجود دارد. يك سال تلاش نياز دارد تا به اينجا برسيد.”

در ديگر مسابقه گروه A، نواك جوكويچ هفتمين پيروزي متوالي خود برابر سيد هفتم و فيناليست سال گذشته، جو ويلفرد سونگا را با نتيجه 7-6(4), 6-3 رقم زد. مرد شماره 1 تنيس جهان در جريان برد يك ساعت و 40 دقيقه اي، 24 ضربه وينر زد و فقط هشت امتياز سرويس اولش را از دست داد در حالي كه سونگا مرتكب 26 خطا شد كه 13 تا از آن ها بر روي فورهند بود.
جوكويچ در مقابل فشار سونگا در ست نخست مقاومت كرد، جايي كه سه فرصت بريك را ناكام گذاشت و خودش را مدام در حال دويدن و شيرجه زدن در زمين مي ديد. بازيكن صرب برتري 4-1 را در تايبريك برپا كرد و با حمله به سمت تور و دقت بالا موفق شد قدرت ضربات سونگا را خنثي كند تا ست اول در 66 دقيقه به پايان برسد.
جوكويچ: “واضح بود كه ست نخست مي توانست نتيجه ديگري داشته باشد. صادقانه مي گويم، او در ست اول بازيكن بهتر بود. او فرصت هاي بريك زيادي داشت و من هيچ فرصتي نداشتم. موفق شدم خوب سرويس بزنم، خوب بازي كنم، از لحاظ ذهني محكم بمانم و راه خود را با جنگيدن پيدا كنم.”
به لطف ضعف سرويس سونگا، جوكويچ در آغاز ست دوم 2-0 جلو افتاد و از پشت بيس لاين به بازي مسلط بود در حالي كه سونگا به حمله هاي ناموفقش به سمت تور ادامه مي داد. جوكويچ هر هفت صعود خود به سمت تور را با موفقيت پشت سر گذاشت و در نهايت 71ـُمين پيروزي اين فصل را جشن گرفت.

سونگا سومين حضور خود در اين مسابقات را تجربه مي كند. او اكنون ركورد اين فصل خود مقابل 10 بازيكن برتر را 1 برد و 13 شكست مي بيند و روز چهارشنبه به مصاف توماس برديچ خواهد رفت.
سونگا: “فرصت هاي زيادي در ست اول داشتم و باز هم آن ها را از دست دادم. به نظرم تفاوت آن جا بود. او هميشه از فرصت هايش بهتر استفاده مي كند و من امتيازهاي بزرگ را از دست
مي دهم. مسابقه بعدي برايم خيلي مهم خواهد بود. اگر مي خواهم در رقابت باقي بمانم، بايد برنده شوم. تمام تلاشم را خواهم كرد.”

جوكويچ كه در سال 2008 قهرمان اين تورنومنت شده، در بازي بعد با اندي ماري روبرو مي شود. او پس از شكست در فينال آزاد آمريكا ركورد 11 برد و 1 باخت را به جاي گذاشته.
او ادامه داد: “مسابقه بعدي، مقابل اندي، هميشه يك چالش بزرگ است. او در لندن موفقيت هاي زيادي داشته، شهر خودش، مقابل طرفداران خودش. ما همديگر را خوب مي شناسيم. مطمئن هستم كه بازي زيبايي خواهد بود.”

گالري عكس نخستين روز مسابقات را مي توانيد در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: