نمایش پست تنها
قدیمی 01-23-2012, 06:48 PM   #25
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

ملبورن در شوک،سرنا ویلیامز در راند 4 با استرالیا وداع کرد

مرحله چهارم مسابقات استرالیا بامداد امروز در بخش زنان ادامه پیدا کرد جایی که تنیسور رنک 54 تونست قهرمان 5 دوره مسابقات استرالیا رو شکست بده. 7 دابل فولت،37 انفورسد ارور روز بد ویلیامز را به خوبی نشان می دهد.
کاترینا ماکارووا برای اولین بار تونست به کوارتر یک گرند اسلم برسه. او برای رسیدن به این مرحله از سد تنیسور های بزرگی عبور کرد. در مرحله سوم موفق شد سید هفت مسابقات ورا زوناروا را معلوب کند و امروز هم با خلق شگفتی دیگر راهی مرحله کوارتر شد. سرنا ویلیامز آخرین بار در ویمبلدون 2005 بود که در یک گرند اسلم بازی رو به حریفی با رنک پایین واگذار کرده بود. او تا امروز رکورد 54 پیروزی و 7 شکست رو در ملبورن داشته و از سال 2006 به بعد هرگز در چنین مرحله ای حذف نشده. ماکارووا امروز موفق شد با یک بازی برتر ویلیامز رو در دو ست و با نتایج 6-3 6-2 شکست بدهد. سرنا امروز تونست سه مچ پوینت را با سرو خود سیو کند اما در مچ پوینت چهارم بازی رو به حریف روسی واگذار کرد.

ماکارووا پس از این پیروزی گفت : " این شگفت انگیزه. من هنوز هم نمی توانم باور کنم. من واقعا از او می ترسیدم . زیرا او بازیکن بسیار خوبی هست و مسابقه دادن با او همیشه سخته. اما نمی دانم ایندفعه چه اتفاقی افتاد. این نتیجه برای من ایده ال هست."
سرنا ویلیامز پس از بازی گفت : " من از نظر بدنی صد در صد آماده نبودم. بنابر این نمی توانم عصبی باشم.در هر صورت اصلا خوشحال نیستم. می دونم که میتونستم خیلی بهتر از این بازی کنم. من در این بازی 37 تا ارور داشتم او ضربات سنگینی به اخر زمین من میزد. "
بدین ترتین ماکارووا باید در مرحله بعد به مصاف هم کشوری خود و سید چهارم مسابقات ماریا شاراپووا از روسیه برود.

آمار بازی:

لیسیکی،شاراپووا را به دردسر انداخت اما حذف شد

در دیگر بازی این مرحله ماریا شاراپووای روس به مصاف سابینه لیسیکی از آلمان رفت. شاراپووا بازی رو مقتدرانه آغاز کرد و موفق شد در ست اول 3-0 از حریف خود پیش بیوفتد. اما لیسیکی در ادامه از اشتباهات شاراپووا به بهترین شکل استفاده کرد و با گرفتن 3 بریک از شاراپووا ست را 6-3 پیروز شد. اما در ست دوم شاراپووای روس با ضربات قدرتی خود فرصت هنر نمایی را به لیسیکی نداد. ست دوم را شاراپووا با یک بازی کاملا برتر 6-2 به سود خود به پایان برد تا همه چیز به ست سوم کشیده شود. در ست سوم روسی بسیار هجومی مبارزه کرد و لیسیکی را به دفاع کشاند. شاراپووا در این ست هم مانند ست قبل با ضربات سنگین حریف آلمانی رو در هم کوبید و پس از 2 ساعت 51 دقیقه مبارزه ماریای روس بازی رو با نتیجه 3-6, 6-2, 6-3 به سود خود به پایان برد.

شاراپووا پس از بازی گفت : " سابینه بسیار خوب دفاع می کرد. او وینر های خیلی خوبی به گوشه های زمین میزد. اما من تمام تلاشم رو میکردم تا با یک بازی برتر بتوانم از او ارور بگیرم. "
سابینه پس از بازی گفت : " من فکر میکنم مهم ترین بخش بازی برای من زمانی بود که ماریا سرویس رو بدست می گرفت. به نظرم بازی نزدیکی بود. من فکر میکن خوب بازی کردم. اما متاسفانه او خیلی خوب سرویس میزد و چندین بار تونست من رو بریک کنه. من تا آخرین امتیاز مبارزه کردم اما این کافی نبود."

آمار بازی:

کویتووا برای دومین سال پیاپی به کوارتر استرالیا رسید

زن شماره 2 جهان برای رسیدن به کوارتر نیاز داشت تا از سد آنا ایوانوویچ صرب عبور کند. کویتووا ست اول را خیلی خوب آغاز کرد و با گرفتن دو بریک از ایوانوویچ موفق شد این ست را 6-2 به سود خود به پایان ببرد. در ست دوم بازی نسبتا متعادل ادامه پیدا کرد اما باز هم این کوویتوا بود که با گرفتن یک بریک از ایووانویچ پیش افتاد . تنیسور صرب اینبار موفق شد که کویتووا رو بریک کنه و کار رو به تای بریک بکشونه. در تای بریک ایوانوویچ با چند دابل فولت کار خود را بسیار سخت کرد و دیگر نتوانست به بازی برگردد . بدین ترتیب پترا کویتووا این ست را هم با نتیجه 7-6 به سود خود به پایان برد تا در نهایت با نتیجه 6-2 7-6 از سد حریف خود عبور کند.

کویتووا پس از بازی گفت : " امتیاز های بسیار ساده ای رو در این بازی از دست دادم. نمی دونم چرا.نمی دونم چه اتفاقی افتاد. برگشتن به بازی در اواخر ست دوم برای من سخت شده بود اما تونستم با سرویس های خوب این کار رو انجام بدم. "

بدین ترتیب پتراکویتووا باید در کوارتر به مصاف سارا ارانی از ایتالیا بره.

آمار بازی :

ویرایش توسط Ahoura : 01-24-2012 در ساعت 10:15 AM
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: