نمایش پست تنها
قدیمی 01-08-2012, 12:40 AM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

جو ويلفرد سونگا امروز كند شروع كرد ولي درنهايت بازي خود در برابر گائل مونفيس را برد تا به عنوان بيستمين قهرمان مسابقات مسابقات آزاد دوحه قطر معرفي شود.

سونگا در گيم اول بازي بريك شد و پس از آن، بازي به مدت 35 دقيقه به خاطر مه شديد و لغزنده شدن زمين متوقف شد.پس از بازگشت بازيكنان به زمين،مونفيس به روند خوب بازيش ادامه داد تا نتيجه 3-1 شود ولي اينجا بود كه سونگا آهنگ بازيش را پيدا كرد، بيشتر به سمت تور حمله برد و 4 گيم پاياني ست را به خود اختصاص داد تا 7-5 نتيجه نهايي ست اول باشد.نيروي سونگا در ست دوم هم ادامه داشت، جايي كه با فورهندهاي قوي و دراپ والي هاي گاه و بي گاه مونفيس را نامتعال گذاشت و سرويسش را بريك كرد تا 4-2 جلو بيفتد و در ادامه به راحتي بازي را با نتيجه نهايي 7-5, 6-3 به سود خود به پايان برد.
سونگا:”ابتداي مسابقه كمي مشكل بود.او سرويسم را خيلي زود بريك كرد و كار سخت شد.ولي در ذهن من همه چيز خوب پيش مي رفت،فقط يك بريك عقب هستم،همين.به بازي خودم ادامه مي دهم و او را مجبور به دويدن در زمين مي كنم.به نظرم راه حل خوبي بود.بعد از آن او كمي خسته شد و من بهتر از او بودم.”

هشتمين قهرماني سونگا در سومين فينال پياپيش به ارمغان آمد.دو فينال قبلي در مقابل فدرر و در پاريس و لندن بود كه هردو را واگذار كرده بود.او اظهار كرد كه بر روي ادامه موفقيتش در ملبورن حساب مي كند.
مونفيس هم گفت كه نكات مثبت زيادي را از اين هفته با خود مي برد و در مسابقه پاياني انرژيش تمام شده بود:”امروز شايد از كل هفته قدرتم كمتر بود،چون جو هم متفاوت بازي كرد.او كمي نرم بازي مي كرد و سپس ريتم بازي را تغيير داد،كمي محكم تر ضربه مي زد و همزمان از اسلايس هم استفاده مي كرد.من در ست اول چند موقعيت داشتم و شايد براي پايان دادن به ست اول كمي بيش از حد هجومي بازي كردم.”

در پايان مسابقه،به مناسبت بيستمين سال برگزاري مسابقات،مراسمي با حضور قهرمانان گذشته رقابت ها مانند راجر فدرر، استفان كوبِك، يونس العيناوي، فابريس سانتورو، استفان ادبرگ و نيكولاس اسكوده برگزار شد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: