نمایش پست تنها
قدیمی 03-28-2014, 12:31 AM   #116
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون تورنمنت مایمی 2014

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
به نظر من این قانون اصلا ایراد داره٬ حالا در این مورد کاملا واضح بود که راکت رد شده٬ ولی همیشه نمیشه با چشم دقیقا گفت که راکت رد شده یا نشده و این ضعف قانونه که این وظیفه سخت رو به عهده داور گذاشته. مخصوصا در بازی دوبل این اتفاق خیلی ممکنه بیوفته.
الته همونطور که علی گفت تنها در یه حالت بازیکن میتونه راکتش رو ببره اونور نت٬ اونم وقتیکه توپ اینقدر بک اسپین داشته باشه که بعد از برخورد به زمین برگرده تو زمین زننده ضربه که در این حالت بازیکن میتونه دستش رو ببره اونور ضربه بزنه.

این قانون رو نمیشه کاریش کرد مگر اینکه این رو هم حسگر نصب کنن بالای تور و همچنین راکت ها که عملا نشدنی هست.
قانون رو در کل هم نگاه کنید منطقی هستش.توپ وقتی تو زمین من هستش یعنی مالکیتش با منه که تبدیل به امتیازش کنم یا خطا بدم دیگه فرقی نداره کجای زمین باشه یا چند بار بخوام به توپ ضربه بزنم.
من هم با نظر پاور موافقم که بر عهده داور هستش این قضیه و دچار اشتباه فاحشی شده.در بهترین منطقه زمین و با شرایط عالی دید داشته اما نتونسته تشخیص بده.اینکه توپ روی خط رو chair umpire اشتباه کنه زیاد جلب توجه نمیکنه تا اینکه توپ روی تور رو اشتباه کنه که وظیفه اصلیش اونجا تعریف میشه.
نکته جالب اینه که نواک میگه من از این قانون خبر نداشتم و فکر میکردم من اجازه دارم که بدون بدون برخورد به تور به توپ ضربه بزنم !!!!!! یکی از دروغهایی هست که خیلی تابلوئه !!! این قانون جزو ساده ترین قوانین تنیس هست و کسی با این تجربه و تعداد بازی امکان نداره بتونه بگه من نمیدونستم.
moris آنلاین نیست.  
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: