نمایش پست تنها
قدیمی 01-13-2011, 03:49 PM   #101
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط koury نمایش پست ها
بنظر من دلیل عمده ی برتری راجر مقابل رافا در Hard Indoor بیشتر به سرویس های خوب راجر برمیگرده تا بکهندش. مشخصه فدرر خوب سرویس بزنه اغلب با ریترن Short حریف مواجه میشه و بیشتر میتونه داخل باکس زمین بازی کنه تا پشت Baseline.

در واقع این بکهند فدرر نیست که به فورهند رافا میچربه بلکه سرویسشه که متمایزش کرده بخصوص توی کورت های سریع مثل شانگهای یا لندن. با این وجود دیدیم که رافا هم با اختلاف کمتر نسبت به بازیهای قبلی بر روی این زمین به راجر باخت و این نشون میده هر دو Game Plan های خودشون رو داشتن طوری نبوده که رافا فقط بخاطر اسپین فراوان فورهنداش یا روحیه ی ضعیف راجر رو ببره و اون وقت راجر با تاکتیک بکهند و Net Game و ... ببره!

این رو خود راجر هم میدونه که به هر کسی بتونه زیاد والی وینر بزنه به رافا بدلیل قدرت بالاش در Pass کردن نمیتونه ریسکی همش بیاد روی تور و این هم مرهون سرویس خوب راجره...

من نظر شخصیم اینه که آناکون با تمام احترامی که براش قائلم بیشتر به یه شوک یا تلقین میمونه برای راجر تا یه Drastic Change، و راجر از این طریق مقابل رافا روحیش مثل سابق نیست و بهتر بازی خودش رو اجرا می کنه و این تنها تغییریه که من در بازی فدرر دیدم

کوروش با حرفات کاملا مخالفم ، درسته سرویس در زمین های سریع بیشتر به کارش میاد ، ولی لندن که سطح کندی داشت ، بیشتر نوع سرویس هایی که میزد موثر بود.
بکهند فدرر هم قرار نیست به فورهند رافا بچربه ، همین که نقطه ی ضعفش توی بازی نباشه کافیه ، بتونه مسیر رالی رو از فورهند رافا عوض کنه کافیه .
منم نگفتم فقط بخاطر اسپین فورهندش و روحیه ی راجر بازی ها رو برده ، یه نمونش همون اسلایس های راجر بود که مثال زدم و تواناییه دفائیه رافا و مشکلی که راجر با این سبک بازی داره . ولی دارم میگم علت اصلیش همونه ، چون وقتی روی سطوحی که اون سلاح رافا خیلی کارآمد نیست بازی کردند ، خیلی آمار متفاوت بوده .
مقابل رافا و موری و نواک که هر 3 تا پسینگ شات های خوبی میزنن والی کردن سخته ، ولی غیر ممکن نیست ، باید والی به موقع باشه ، هوشمندانه باشه و عالی اجرا بشه .
توی لندن چندین بار دیدی که راجر با ضربه ی عمیق و با Pace کافی به بکهند رافا حمله میکرد و رافر با اسلایس توپ رو بر میگردوند و راجر بلافاصله به روی تور میومد و با والی امتیاز رو میگرفت.یه نمونش همون امتیازی بود که باعث شد گیم 7 امه ست اول رو ببره.
در این که وجود پل از نظر روحی تاثیر زیادی داشته شکی نیست ، ولی از نظر داشتن گیم پلن توی بازیش تاثیر بسزایی داشته ، نمونش بازیش با موری یا رافا بود که توضیحاتش رو هم چنیدن بار گفتم.شما هم اگه تغییر دیگه ای در بازیش ندیدی به احتمال زیاد دقت زیادی به خرج ندادی با دقت ببینی و با بازیهای قبلش مقایشه کنی قطعا متوجه تفاوت گیم پلنش نسبت به گذشته میشی.
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: