نمایش پست تنها
قدیمی 10-01-2013, 02:03 PM   #27
MRF
Senior Member

آواتار MRF

پستها: 258
سپاس: 7,181
در 227 پست 1,381 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER- NADAL-MARIA SHARAPOVA WAWRINKA Juan Martin DEL POTRO Jo-Wilfried TSONGA GRIGOR DIMITROV

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها

یک بازیکن حرفه‌ای سابق اعتقاد دارد که امکان ندارد رافائل نادال بدون دوپینگ بعد از هفت ماه غیبت این قدر موفق باشد. او همچنین مدعی شده که تبانی هم در سطوح پایین‌تر تنیس رایج است.

تنیس 360: دانیل کولرر تنیس‌باز سابق اتریشی رافائل نادال را متهم به استفاده از دوپینگ کرد. این بازیکن 30 ساله که خودش به دلیل تبانی مادام‌العمر محروم است، به هفته‌نامه اتریشی «اشپورت‌ووخه» گفت: «اینکه نادال چیزی استفاده نکند را هیچ کس باور ندارد. او هفت ماه بازی نکرده، بعد فوریه برمی‌گردد و یک‌هو 10 تا از 12 تا جامی را که بازی کرده می‌برد. این غیرممکن است! غیرممکن !»

کولرر مدعی است که نادال به دلیل جایگاهی که در تنیس پیدا کرده، نیازی هم ندارد که از لو رفتن بترسد: «تصور کن که جواب آزمایش دوپینگ‌اش مثبت باشد. می‌دانی برای ورزش تنیس یعنی چی؟»

خود دانیل کولرر اتریشی به خاطر دست داشتن در تغییر نتیجه چند بازی، مادام‌العمر از حضور در تنیس حرفه‌ای محروم شد.

علاوه بر این کولرر ادعا کرد که در تنیس شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه بالاترین مقامات تنیس دوپینگ‌های نادال را لاپوشانی می‌کنند: «در واقع غیبت‌های هر چند وقت یک بار او به خاطر آسیب‌دیدگی، در اصل همان محرومیت‌های دوپینگ‌اند منتها با لباس مبدل! اگر این شایعات درست باشند و این به صورت غیررسمی تحمل می‌شود، به نظر من یک گستاخی بی‌شرمانه است.»

سایر مظنونین

این اتریشی به جز نفر دوم جهان، بازیکنان دیگری را به استفاده از مواد نیروزا متهم می‌کند. یکی از آن نفر چهارم جهان است، که از قضا او هم اسپانیایی‌ست: «داوید فرر هم همین طور. او یک سیگاری است، یا شاید هم بود! یک بار که با او بازی داشتم، 10 دقیقه قبل از بازی یک سیگار کشید. بعد جلوی من در ست سوم مثل چی می‌دوید، اما من دیگر جان نداشتم. حالا مچ مارین چیلیچ را می‌گیرند و ویکتور ترویتسکی هم تست دوپینگ نمی‌دهد. خب چرا؟»

کولرر در عین حال مدعی شد که تبانی هم در تنیس معمول است: «این یک راز در میان بازیکنان است. به عنوان نمون در تورنمنت‌های ای‌تی‌پی تابستان در خیلی از بازی‌ها تبانی می‌شود. خیلی‌ها در تورنمنت‌ها زود می‌بازند چون آخر هفته هم می‌خواهند توی لیگ‌شان بازی کنند. این جوری از دو جا پول درمی‌آورند. آن وقت بعضی‌ها که دور و بر این بازیکنان‌ هستند و از این قضیه باخبرند، چند هزار یورو به جیب می‌زنند.»

اینکه در مسابقات بزرگ گرنداسلم هم تبانی صورت می‌گیرد یا نه را او بعید می‌داند: «در یک نیمه‌نهایی فدرر-نادال یا فینال جوکوویچ-ماری؟ بعید می‌داند و نمی‌خواهم اصلاً تصورش را بکنم. اما خب نادال یک جور دیگر سر همه کلاه می‌گذارد...»

خود کولرر در مارس 2010 توسط دادگاه بین‌المللی ورزش (CAS) به دلیل دست داشتن در چندین مورد تبانی، مادام‌العمر محروم شد. این بازیکن که قبلاً جز صد نفر اول جهان بود، بر اساس این محرومیت نه به عنوان بازیکن و نه به عنوان مربی حق ندارد در تنیس حرفه‌ای مشغول باشد.

خیلی عجیبه من این خبر را دیشب در دو صفحه اخبار بازیکنان تنیس و رافایل نادال با لینک مربوطه گذاشتم دو ساعت بعد هم چک کردم خبرها بود: اما الان میبینم هر دو پاک شده و بجاش این تاپیک راه افتاده
اگه جایزه ای در کاره بگید من اول خبرها رو براتون بفرستم جایزه اش را شما بگیرید
MRF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول