نمایش پست تنها
قدیمی 01-07-2012, 03:45 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

اندي ماري به فينال رقابت هاي تنيس بريزبين صعود كرد.سيد اول تورنومنت در 69 دقيقه برنارد توميك استراليايي را 6-3, 6-2 از پيش رو برداشت.بعد از تبادل ضربات از بيس لاين در گيم هاي آغازين، ماري در گيم هشتم توانست سرويس توميك را بريك كند و 5 گيم متوالي را كسب كرد تا پس از بردن ست اول، 2-0 در ست دوم هم جلو بيفتد.پس از گيم سوم، توميك مورد مداواي پزشكي بر روي پايش قرار گرفت ولي بازهم نتوانست در برابر سرويس و ضربات قوي ماري مقاومت كند.

ماري كه اولين بازي خود با حضور مربي جديدش را انجام مي داد، گفت:”او خيلي خوب شروع كرد ولي توانستم در پايان ست اول بازي را به رالي هاي طولاني بكشانم و برنده شوم.من خيلي بهتر حركت مي كنم.اين قسمت عظيمي از بازيم است و وقتي اين كار را انجام دادم باقي بازيم هم خوب شد و اين، كار را براي برنارد خيلي سخت كرد.”
حريف ماري در فينال، آلكساندر دولگوپولوف از اوكراين است كه در دو ست 6-3, 6-4 ژيل سيمون را مغلوب كرد.دولگوپولوف كه كه در ¼ نهايي مسابقات آزاد استراليا سال گذشته ماري را به سختي انداخت، امروز بازي را در مقابل سيمون خيلي خوب شروع كرد و با دو بريك، ست اول را به سود خود به پايان برد و در ست دوم با كمي تلاش بيشتر بازهم موفق بود تا بازي را به پايان برساند.بازيكن 23 ساله در ست دوم از ناحيه پاي راست كمي احساس مصدوميت كرد ولي بعد از پايان مسابقه گفت كه”فقط يك گرفتگي بود” و براي بازي نهايي مشكلي نخواهد بود.

او ادامه داد:”به نظرم خيلي خوب بازي كردم، فكر كنم ژيل هنوز به بهترين فرم خود نرسيده بود، كمي بيشتر از هيشه خطا مي داد.بازي خوبي براي من بود، سرعت توپ را تغيير مي دادم و در لحظات مهم خوب ظاهر شدم.من واقعا خوشحالم، بازي به بازي بهتر شدم...به نظرم فينال بسيار جذابي خواهد شد.”

و اما در فينال قسمت زنان اين تورنومنت، كايا كانپي كه جزء سيدهاي اين مسابقات نبود، توانست هفته فوق العاده خود را كامل كند و به عنوان قهرماني دست يابد.نفر 34 ام رده بندي تنيس زنان، براي كسب دومين عنوان قهرمانيش به 74 دقيقه زمان نياز داست تا 6-2, 6-1 دنيلا هانتوكوا را شكست دهد.انتظار مي رود كه كانپي پس از اين پيروزي به رتبه 26 رنكينگ برسد.

در راه رسيدن به ديدار نهايي، كانپي سيد هفتم آناستاسيا پاوليوچنكوا، سيد دوم آندريا پتكويچ و سيد سوم فرانچسكا اسكياوونه را شكست داده بود.در مسابقه امروز، كانپي با وجود شروعي نه چندان استوار در گيم هاي آغازين، سطح بازيش را در گيم پنجم به وضوح بالا برد تا 5-2 جلو بيفتد و با سرويس خود كار را در ست نخست به پايان برد.هانتوكوا كه پس از پايان ست از مربي خود مشاوره گرفت، بازهم نتوانست در برابر ضربات سنگين كانپي كاري از پيش ببرد و اين بازيكن استونيايي بود كه خيلي زود 4-0 جلو افتاد و درنهايت از چهارمين فرصت خود براي پايان مسابقه استفاده كرد تا پيروز شود.
هانتوكوا پس از بازي گفت:”به نظرم عالي بازي كردم ولي او شانسي براي من نگذاشتت.شب سختي براي من بود.او در همه ابعاد بازي بهتر بود.”
از كانپي پرسيده شد كه آيا مي تواند فصل 2011 پترا كويتوا را امسال تكرار كند، و او درجواب گفت:"اگر مانند اين بازي كنم،به نظرم مي توانم ولي بايد باثبات باشم.در پايان فصل خواهيم ديد كه چه پيش خواهد آمد.من واقعا نمي دانم كه چقدر خوب بازي كردم،چه چيزهايي كسب كردم و چه بازيكناني را شكست دادم.خيلي پيش نمي آيد كه با اين نتايج پيروز شوم.اين هفته،هفته من بود."

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: