نمایش پست تنها
قدیمی 01-25-2012, 10:23 PM   #30
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

فینال ویمبلدون در نیمه نهایی استرالیا تکرار می شود

بامداد امروز مرحله کواتر زنان ادامه پیدا کرد. در روز قبل کیم کلایسترز و ویکتوریا آزارنکا با غلبه بر حریفان تونستند راهی نیمه نهایی شوند.در اولین بازی امروز بخش زنان سید شماره دو مسابقات پترا کویتووا به مصاف سارا ارانی از ایتالیا رفت. کویتووا ست اول رو با قدرت آغاز کرد و سه بریک از حریف خود گرفت. اما ارور های بی جای تنیسور چکی موجب شد ارانی بتواند 2 بریک از وی را پس بگیرد اما این برای جبران نتیجه در این ست کافی نبود . کویتووا علی رغم ارور بالا توانست این ست را 6-4 پیروز شود. در ست دوم ارانی کویتووا را دچار مشکل کرد او در این ست 4-1 از کویتووا پیش افتاد. اما تجربه ایتالیایی برای حفظ نتیجه کافی نبود او نتوانست بریک پوینتی را که از حریف خود گرفته بود را حفظ کند و یک بریک را به پترا واگذار کرد. قهرمان ویمبلدون دیگر به حریف خود فرصتی برای درخشش نداد و با یک بازی تمام قدرتی نتیجه ستی رو که 4-1 عقب بود را 4-6 پیروز شد.
بدین ترتیب کویتووا به عنوان سومین زن راه یافته به نیمه نهایی زنان استرالیا معرفی شد.
پترا کویتووا پس از بازی گفت: " من در ابتدای بازی کمی عصبی بودم زیرا همه فکر می کردن که من یک بازی آسان در پیش رو دارم. شاید سارا یک تنیسور تاپ نباشه اما امروز واقعا خوب بازی می کرد. در این بازی تونستم وینر های خوبی را بزنم ولی اشتباهات زیادی هم داشتم."

آمار بازی :

در آخرین بازی مرحله کواتر ماریا شاراپووای روس به مصاف شگفتی ساز تورنمنت کاترینا ماکارووا از روسیه رفت. ماکارووا با نمایش خیره کننده خود در مرحله قبل توانسته بود سرنا ویلیامز قهرمان 5 دوره مسابقات استرالیا را حذف کند و امروز هم امید فراوانی داشت تا با شکست هم کشوریش راهی نیمه نهایی بشود. در ست اول بازی،ماریا شاراپووا خیلی سریع یک بریک پوینت از حریف خود گرفت تا در همان ابتدا از رغیب خود پیش بیوفتد. او در ادمه ست همچون بازی های قبلی بسیار عالی در ریترن سرو حریف کار کرد. همین عامل سبب شد که بتواند یک بار دیگر از حریف خود بریک بگیرد و ست را در نهایت با نتیجه 6-2 به سود خود به پایان ببرد. در ست دوم هم زن شماره چهار جهان برتری واضحی نسبت به هم وطن خود داشت. او در این ست هم دو بار حریف را بریک کرد و ست را 6-3 پیروز شد. بدین ترتیب شاراپووا با پیروزی 2-0 در این بازی آخرین زنی بود که راهی نیمه نهایی شد.
ماریا شاراپووا پس از پایان بازی گفت : " من چند هفته قبل از استرالیا از مصدومیت رهایی پیدا کردم و تونستم دوباره به زمین بازی برگردم به همین دلیل احساس تازگی می کنم و احساس می کنم که پر از انرژی هستم.من احساس می کنم که تا چند سال دیگه می توانم این ورزش را ادمه بدهم همین عامل گاهی اوقات در زندگی لذت بسیاری به من میده. من فکر میکنم که این می تونه به شما کمک بکنه وقتی که شما بدونید در یک چیزی خوب هستید و شما می تونید همیشه در اون کار بهبود پیدا کنید."
ماکارووا پس از بازی گفت : " من بهترین تنیسم رو در مقابل سرنا بازی کردم. هر چند شاید سرنا در اون روز زیاد آماده نبود. اما امروز من توپ های خیلی زیادی رو از دست دادم. البته ماریا هم امروز فوق العاده بود او بسیار هجومی بازی می کرد شاید همین عامل باعث شد که من نتونم بازی خوبی رو به نمایش بگذارم. من در تمام بازی زیر فشار بودم."

آمار بازی :

Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: