نمایش پست تنها
قدیمی 11-19-2009, 12:50 PM   #103
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

فرید جان من دوست ندارم صحبتهای و چلنج های ما از حد دوستانه خارج بشه، همه تلاشم رو در این راه میکنم من دیدم شما خودتون هم علاقه دارید درباره مسائل تخصصی تر صحبت بشه، (من نمیگم من تخصصی حرف میزنم) اینکه که سعی میکنم بتا حد توان کمی در مورد پستهای شما اظهار نظر کنم، حال اگه شما مایل نیستید من اینکارو دیگه نمیکنم.
اما در مورد پستتون:
من انگلیسی خوب نیست ولی دیگه در حد I'm an umbrella هم نیستم. از خیلی ها هم که میدونم تو این زمینه اطلاعات دارن سوال میپرسم، من تاکید کردم مسلما شرایط جوی تاثیر گذاره ولی به نظر من خیلی واژه بزرگیه برای میزان تفاوت سرعت در روز و شب. (در این مورد سعی میکنم به صورت مستدل در آینده براتون مستند علمی فراهم کنم)
همونطور که قبلا هم بارها گفتم، مسئولیت من در این فروم تنها یه مسئولیت فنیه ، و مدیر بودن من در اینجا هیچ ربطی به دانش تنیس من نداره. چون فعلا کارای فنی فروم رو خودم انجام میدم و این رنگ آی دی هم بچه ها گذاشتن تو کاسه ما.
من وفتی اون جمله رو گفتم درباره اینگه رافا روز رو بیشتر از شب میپسنده اصلا منظروم به تورنمنت پاریس نبود، اگه گفتم "سطح متوسط پاریس رو تند میدونه" فقط به این خاطر که بگم اینقدر رو چگونگی شرایط بازی از لحاظ سرعت حساسه. اصلا کی گفتم در پاریس شرایط روز و شب تاثیر میزاره؟!!

خب اگه طبق استدلال شما در روز هم توپها Bounce بیشتری میکنه هم سریعتره، پس اینطوری این به اون در میشه؟! سودش برای رافا چیه؟

جسارتا: این نسبت غلطه: Spin بیشتر = Bounce بیشتر
اولا چه Spin ی ؟! Top یا Back که کاملا متفاوته؟!! و دوما از لحاظ علم فیزیک TopSpin بیشتر باعث Bounce کمتر میشه ولی ضربه Topspin چون در عمل یا Trajectory عمیق تر همراهه، توپ با زاویه بیشتری به زمین برخورد میکنه و چون Pace هم داره باعث میشه بیشتر Bounce کنه، در واقع عامل که بیشتر تعیین کنندست Angle In هست.

بله در تنیس حرفه ای مطمئنا بی معناست، ولی آیا نسبت دادن احتمال موفقیت رافا در این تورنمنت به ماست ریختن تو آب دریا؟! تمثیل حرفه ای هست؟!

ITF توپها رو دسته بندی کرده، همه المان ها از جمله وزن و خیلی چیزهای دیگه رو. اکثر توپهای تائید شده از جمله Dunlop Roland Garros French Open از دسته دوم (Type2) یا میدیم هستند وزنشون بین 56.0 تا 59.4 گرم هستش، حالا جدا واسه من سواله چطور ممکنه یه توپ سنیگن تر بشه بعد ITF ذکر نکنه؟!
Mohammad آنلاین نیست.  
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: