نمایش پست تنها
قدیمی 01-13-2017, 02:59 PM   #3
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر
پیش فرض پاسخ : گفتگو ، تبادل نظر و تحلیل پیرامون نخستین گرند اسلم فصل مسابقات تنیس Australian Open 2017

با سلام خدمت دوستان تنیسی شروع فصل 2017 بازگشت رافا و راجر و اولین گرند اسلم.
بعد از مدتی نسبتا طولانی راجر با رنکینگ 17 به استرالیا اپن رسیده و قرعه کشیم که انجام شد بپردازیم به تنیسورا ببینیم در چه شرایطی پا به این گرند میزارن.
از اندی و نواک شروع میکنم بعد سال خیلی خوبی که اندی داشت و بحق تونست نامبر وان بشه در دوحه هم نشون داد ریتم خودشو حفظ کرده و نواکم نشون داد امسال بدنبال پس گرفتن پادشاهیش از اندی،دوحه بطور کل عملکرد دو تنیسور خوب بود بازی فینال دیدم و واقعا لذت بردم بسیار بازی زیبایی بود هرچند یکم زیادی دیگه رالی داشت که انتظارشم داشتم.فینالو نواک برد اما کسایی که بازی دیدن قطعا شاهد بودن فرق قابل ذکری در این دو تنیسور نبود و اندی هم میتونست برنده باشه اونجور که طی سالیان اخیر نواک با قدرت اندی برده الان دیگه اینطور نیست و بنظرم الان هر دو در یک سطحن فقط شاید 1اپسیلون نواک بخاطر دستاورداش و تجربه هوشش در لحظات حساس پیش باشه البته این شرایطی که الان وجود داره چون اندی در اوج خودش از لحاظ فنی و اعتماد بنفس.
رافا هم بازیشو دیدم نمیدونم امسال چی میکنه اما سبک بازی که داشته کارشو سخت میکنه بجز در خاک ک اونجا هم اندی و نواک و چند نفر دیگه سطحشونو بردن بالا و باید ببینیم مویا میتونه کمکی به این ماتادور دوس داشتنی انجام بده یا نه.
راجر خب هر 6بازی تک و دو نفرشو دیدم و برای من بشخصه مهمترین بازیش با زورف بود تا ببینم در چه سطحی قرار داره سبک بازی زورف چون با قدرت به توپ ضربه میزنه و قد خوب و سرو عالی طبیعتا داره ی بازی سطح بالا برای راجر بود و درسته که راجر باخت اما بازی خوبی انجام داد بازی پایاپای 3تا تای بریک نشون میده چقدر نزدیک بوده راجر اشتباه نکنم 50 انفورسد ارور داشت اما بازی راضی کننده ای بود.
بازی با گاسکه هم با توجه به سبک بازی گاسکه اصلا برام نشون دهنده بازی راجر نبود بنظرم ملاک بازی راجر باید یازی با زورف قرار داد نه گاسکه که کلا بکهند و در باقی ضربات خوب نیست هر چند جزو تنیسورای خوب هستش.
ی نکته ای که در این چند بازی دیدم افت سرعت سرو راجر که مشخص بود و البته بازی اول با اونز خیلی خوب سوریس نزد راجر اما دو بازی بعد و حتی دوبل سرو دقیق با سرعت کمتر میزد حالا نمیدونم قرار این روند ادامه داشته باشه یا قرار سرعت و قدرت بیشتری به سرو خودش بده اما با همین سرو هم خیلی خوب بود و راضی کننده.
باقی تنیسورا هم بعضیاشون بد بودن مثل تیم و استن که متخصص گرند و بعضیا مثل رائونیچ و زورف و خصوصا دمیتروف بنظر باید روشون حساب کرد.

و در انتها راجبع قرعه کشی که طبیعتا راجر قرعه خیلی سختی خورد با توجه به رنکینگش و بالای جدول افراد نامدارتری هستن اما در مجموع بنظرم بازی های جذاب و زیبایی خواهیم داشت از احتمالات بگیم بازی اندی با پویی ،راجر از دور سوم به بعد همش جذاب با بردیچ نیشی اندی استن یا چیلیچ تسونگا ،رافا با زورف و رائونیچ،نواک با ورداسکو و دمیتروف.
من کمتر به یاد دارم بیگ فور تا قبل نیمه نهایشون چند تا بازی به این سختی و جالب رو کاغذ داشته باشن و امیدوارم راجر بتونه با پیدا کردن ریتم خودش همونطور که خودش گفت در اپن استرالیا همرو غافل گیر کنه من بشخصه اگر راجر بتونه تا کوارتر هم بیاد بسیار عملکرد خوبی برای ادامه فصل ولی شک ندارم بر خلاف دوستمون (مسعود پرحاشیه) راجر در پایان فصل قطعا جزو تاپ تن خواهد بود و من جزو 8 نفر میبینم راجر در کل این فصل فقط در استرالیا و ویمبلدون 1200 امتیاز گرفت و با توجه به سبک بازی راجر پیش بینی من امسال بین 4000 تا 6000 امتیاز در پایان فصل حداقل اصلا نظر احساسی نبود راجر اگه بقول خودش مشکل فیزیکی پیدا نکن و مصدوم نشه راجر در دو گرند ویمبلدون و امریکا میتونه در مراحل پایانی هم باشه یادمون نره راجر با اون فرم سال پیشش در دو گرند شرکت کرد هر دو هم تا نیمه نهایی رفت در 35 سالگی و الان با نزدیک 36 سال سن بنظرم باز هم شاهد هنرنمایی راجر خواهیم بود حس خوبی دارم و فکر میکنم راجر امسال مسترز هم خواهد برد البته همه اینا در گرو مصدوم نشدن که خدای نکرده بشه دیگه بنظر پروندش بسته میشه.
احتمال اینکه راجر بعد استرالیا رنکینگش بره بالای بیست زیاد و شاید اصن همون دور اول دوم حذف بشه اما در ادامه فصل با بازی کردن های مداوم راجر رقیب سختی برای نواک و خصوصا اندی میشه بنظرم پیشرفت راجر و بودنش بیشتر بنفع نواک چون راجر با اندی بهتر بازی میکنه و مثل چند سال اخیر راجر با بردن اندی میتونه راهو برای نواک و قهرمانیش فراهم میکنه هر چند این اندی بهترین و قابل احترام.
در مجموع انتظار فصل نزدیکی دارم بین اندی و نواک نفراتی مثل رافا راجر استن رائونیچ روزف هم در طول فصل میتونن مدعی باشن و البته امیدوارم دمیتروف به خودش بیاد یکی از بهترین تنیسورا در استایل و نوع بازی ولی نتونست خودشو به سطح بالا برسون و امیدوارم شاهد درخشش جوون ترا باشیم.
با آرزوی بهترین ها برای بهترین ها.موفق باشین و سلامت
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: