نمایش پست تنها
قدیمی 01-23-2013, 11:52 PM   #8
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

صعود به نيمه نهايي براي ماري و فدرر؛ يكي ساده، ديگري دشوار

مرد شماره 3 تنيس جهان، اندي ماري به مرحله نيمه نهايي رقابت هاي آزاد استراليا صعود كرد. روز چهارشنبه در ملبورن پارك، ماري 25 ساله كه در اين فصل تاكنون فقط يك ست را در تورنومنت بريزبين واگذار كرده، برتري 3-0 در ست اول را هدر داد اما در ادامه به كمك يك بريك ديگر موفق شد برنده ست شود. از امتياز 0-1 در ست دوم، بازيكن بريتانيايي 9 گيم پياپي را به دست آورد تا جريان بازي را كاملا در دست بگيرد. جرمي شاردي آخرين تلاش خود را هنگامي كه 5-1 در ست سوم عقب بود به نمايش گذاشت و يكي از بريك هاي سرويس را بازگرداند ولي يك بريك ديگر از سوي ماري كافي بود تا پس از 1 ساعت و 51 دقيقه،6-4, 6-1, 6-2 برنده شود.
اندي در نه گرند اسلم گذشته موفق شده هشت مرتبه به ديدار نيمه نهايي صعود كند و بهترين عملكردش در سال هاي 2010 و 2011 با صعود به فينال بود. اندي: “به نظرم بايد خود را باور داشته باشيد، وقتي آزمايش مي شويد تنيس بهتري بازي مي كنيد. هيچ وقت با اطمينان نمي دانيد. اما در تمرينات پيش از تورنومنت خيلي خوب بازي كردم. هنوز در اينجا ست از دست نداده ام. شايد انتظار دارم خيلي خوب بازي كنم. اما تا به اينجا از تورنومنت خوب كار كرده ام. نمي توانم از بازيم ناراحت باشم. و اميدوارم در دور بعدي بهتر هم باشم.”

شاردي كه رنكينگ 36 را در اختيار دارد براي نخستين بار در يك چهارم نهايي گرند اسلم مسابقه مي داد و توانسته بود در مراحل گذشته سه سيد تورنومنت از جمله خوان مارتين دل پوترو را حذف كند. او گفت: “بازي خوبي ارائه دادم ولي او خيلي بهتر از من بود. فكر كنم چيزهاي زيادي را امتحان كردم اما هيچ شانسي برايم وجود نداشت. او خيلي خوب بود. تورنومنت خوبي داشتم پس هنوز خوشحالم. اما شكست خوردن بدون پيدا كردن راه حل سخت است.”

و ماري بايد همينطور باشد، چرا كه براي صعود به سومين فينال پياپي گرند اسلم بايد از سد قهرمان چهار دوره مسابقات بگذرد. راجر فدرر سويسي اولين امتحان خود در آزاد استراليا امسال را به سختي اما با موفقيت پشت سر گذاشت و در نبردي 3 ساعت و 34 دقيقه اي، جو ويلفرد سونگا را 7-6(4), 4-6, 7-6(4), 3-6, 6-3 مغلوب كرد. پيش ازين مسابقه، فدرر هر 57 گيم سرويس خود را كسب كرده و بدون واگذاري ست چهار پيروزي به دست آورده بود. بازي امروز مقابل سونگا هم با روندي مشابه آغاز شد.
فدرر در شروع دوازدهمين رويارويي با حريف فرانسوي بي رحم ظاهر شد و در گيم نخست بريك كرد و برتري 3-1‌ را رقم زد. سونگا كاري را كه هيچ بازيكني تا به اينجاي تورنومنت موفق به انجامش نشده بود را به حقيقت رساند و بريك بر روي سرويس فدرر را به دست آورد. ولي سويسي در تايبريك بازيش را بهبود داد و به لطف خطاي بكهند سونگا برنده شد. ضربات خطا در لحظات مهم ست دوم وارد بازي فدرر شدند و هزينه سنگين آن بريك شدن در گيم هفتم و از دست دادن ست بود. در ابتداي ست سوم بريك سرويس بين بازيكنان رد و بدل شد اما مجددا اين تايبريك بود كه برنده ست را تعيين مي كرد. فدرر با بكهندي زيبا 6-4 جلو افتاد و فشار بر روي سونگا تاثير گذار شد تا او بكهند والي خود در امتياز بعدي را از دست بدهد.

پس از بازگشت و نگه داشتن سرويس از امتياز 0/40 در گيم سوم ست چهارم، سونگا دوباره به سمت فدرر حمله كرد و با رويكردي مثبت توانست 4-2 پيش بيفتد و هرچند كه سرويسش را در گيم بعدي از دست داد ولي دوباره بريك را به دست آورد تا ست سرنوشت ساز را برپا كند. با اين وجود، فدرر 31 ساله در ست پنجم سطح بازيش را بالا برد و سونگا نتوانست مقاومت كند. فدرر براي برتري 3-1 بريك كرد و چهار مچ پوينت در گيم هشتم داشت ولي موفق نشد در مقابل جنگندگي سونگا از فرصت استفاده كند. اما در گيم بعدي هيچ اشتباهي وجود نداشت و قهرمان 17 دوره مسابقات گرند اسلم به سي و سومين نيمه نهايي پياپي در گرند اسلم ها رسيد.
فدرر براي دهمين فصل متوالي به نيمه نهايي آزاد استراليا صعود كرد كه ركوردي بي سابقه در تاريخ تنيس است. او در جمع خبرنگاران درباره بازي امروز گفت: “از آغاز مسابقه سختي بود. مسلما فراز و نشيب هاي زيادي از هر دوي ما. خيلي خوشحالم. مسابقه خوبي بود. از آن لذت بردم. مي توانست چهار سته باشد. سه سته باشد. مي توانستم شكست بخورم. پس در پايان خوشحالم كه در پنج ست برنده شدم. توانستم راه برد را پيدا كنم. وقتي در چنين مسابقاتي برنده مي شويد همچنين به شما اعتماد به نفس مي دهد. استقامت فيزيكي در آنجا بود، تمركز تا پايان در آنجا بود. پس به شما اعتماد به نفس زيادي براي ادامه كار مي دهد.”

سونگا براي چهارمين بار در يك چهارم نهايي ملبورن بازي مي كرد. او گفت: “سطح تمركزم را در طول بازي خيلي بالا نگه داشتم. او خيلي هجومي بود. در ست پنجم ضربات زيادي را از دست نداد. منظورم اينست كه اين باعث تفاوت مي شود. امروز بهترين بازيم را ارائه دادم، پس به آن افتخار مي كنم. ولي از شكست خوشحال نيستم و از همين حالا به تورنومنت بعدي چشم دوخته ام، گرند اسلم بعدي كه يك بار ديگر سعي كنم. پيام خوبي دادم. من اينجا هستم، خوب بازي مي كنم، پس مي توانيد در بازي بعدي روي من حساب كنيد.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: