نمایش پست تنها
قدیمی 01-22-2013, 09:59 PM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پايان نيافته تا امتياز آخر؛ فرر از شكست بازگشت

مرد شماره 1 تنيس جهان و مدافع دو دوره عنوان قهرماني مسابقات گرند اسلم آزاد استراليا، نواك جوكويچ به مرحله نيمه نهايي صعود كرد. سه شنبه شب در ملبورن، جوكويچ فقط يك امتياز سرويس را از دست داد تا برتري يك سته مقابل توماس برديچ را برپا كند. با اين وجود، بازيكن چك تبار بازگشت قدرتمندي داشت و بلافاصله در گيم نخست ست بعد بريك را به دست آورد و مجبور شد 4 فرصت بريك را در گيم دهم ناكام بگذارد تا نتيجه برابر شود. پاسخ جوكويچ بي رحمانه بود و او برتري 4-0 در ست سوم را به دست آورد در حالي كه حملات برديچ به سمت تور كمتر مي شد. بازيكن صرب بعد از پايان دادن به ست سوم به سرعت بريك را در ابتداي ست بعدي كسب كرد و با استفاده از چهارمين فرصت مچ پوينت، 6-1, 4-6, 6-1, 6-4 به مسابقه خاتمه داد.

برديچ كه سومين حضور پياپي را در يك چهارم نهايي ملبورن تجربه مي كرد، گفت: “بازي هاي خيلي بهتري از او ديده بودم. امروز واقعا خوب بود اما در ديدارهاي گذشته مقابل من خيلي خيلي بهتر بازي كرد. به نحوي برايم يك فرصت بود ولي من بهترين بازيم را به نمايش نگذاشتم و اين موضوع امروز تعيين كننده بود.”
جوكويچ به دنبال تبديل شدن به اولين بازيكن در دوران حرفه اي اي تنيس است كه سه فصل متوالي جام قهرماني را در استراليا بالاي سر برده. او در مرحله قبل از مسابقه پنج ساعت و
2 دقيقه اي برابر استانيسلاس واورينكا نجات يافت اما امروز دقيقا به نصف اين زمان براي پيروزي نياز داشت.
جوكويچ: “به اندازه كافي آماده بودم كه يك بازي پنج سته ديگر داشته باشم. اما قطعا به چنين چيزي فكر نمي كردم. سعي كردم كار را در سريع ترين و موثرترين حالت ممكن به پايان برسانم. از شروعم در مسابقه خيلي راضي بودم. خيلي هجومي بودم و براي زدن ضربات پاياني اقدام مي كردم، موضوعي كه در بازي مقابل واورينكا صادق نبود. پس اين بهبودي خوب و اميدواركننده اي براي ديدار بعدي است.”

در ديگر مسابقه امروز، داويد فرر با استفاده از قدرت ذهنيش موفق شد سه بار از شكست فرار كند و در نهايت 4-6, 4-6, 7-5, 7-6(4), 6-2 از سد هموطنش،‌ نيكولاس آلماگرو بگذرد. سيد چهارم در طول مسابقه 16 ضربه ايس زد و 72 درصد امتيازهاي سرويس را به خود اختصاص داد. آزاد استراليا موفق ترين گرند اسلم فرر در دوران بازيش بوده. او همچنين در سال 2011 با غلبه بر نادال توانست به ديدار نيمه نهايي برسد (شكست از ماري) و ركورد 28 برد و 10 باخت را در ملبورن پارك ثبت كرده.
با پيروزي 3 ساعت و 44 دقيقه اي، فرر به ركورد 500 برد در تور حرفه اي مردان رسيد و براي سيزدهمين بار در بازي رودررو مقابل آلماگرو برنده از زمين خارج شد تا ركورد شكست ناپذيري برابر هموطنش را حفظ كند.

آمار و ارقام پيرامون 500 برد فرر در تور مردان
داويد درباره اين مسابقه به خبرنگاران گفت: “اين يك معجزه بود كه برنده شدم. نيكولاس فرصت هاي زيادي براي شكست دادن من داشت و من سعي كردم براي هر امتياز بجنگم. مي دانم كه همه بازيكنان در لحظات مهم عصبي مي شوند. امروز من نزديك به شكست بودم ولي بالاخره بازگشتم. هميشه سعي مي كنم بهترين بازيم را ارائه دهم، هميشه بجنگم. اگر مي باختم، بعد از جنگيدن و مقاومت بود. هيچ وقت تسليم نمي شوم. با اينكه به شكست خيلي نزديك بودم اما مثبت ماندم و در تايبريك ست چهارم خيلي خوب بودم و در ست پنجم او با پايش مشكل داشت كه بازي برايم ساده تر بود.”

آلماگرو كه به دنبال نخستين نيمه نهايي گرند اسلم دوران بازيش بود، نتوانست از فرصت هاي خود به خوبي استفاده كند. او سه بار در نتايج 5-4 ست سوم، 5-4 و 6-5 ست چهارم فرصت پيروزي را با سرويسش داشت اما موفق نشد حتي يك مچ پوينت خلق كند.
او گفت: “فكر كنم امروز بازي خيلي خوبي را نمايش دادم. نزديك بود. نبرد عالي بود. در پايان واقعا سخت شد چون در گيم 4-3‌ ست سوم مشكلي را در مچ پا و رانم حس كردم. به خاطر تايبريك هم ناراحتم، ولي بايد تلاش كنم تا براي رويارويي با بازيكنان برتر آماده تر شوم. امروز فرصت بزرگي برايم بود. براي فرصت بعدي تلاش خواهم كرد.”

همچنين شما مي توانيد گالري عكس منتخب روز نهم مسابقات را در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: