نمایش پست تنها
قدیمی 01-19-2013, 09:07 PM   #6
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

ساده به سبك فرانسوي؛ دل پوترو نخستين قرباني در ملبورن

فيناليست دو دوره مسابقات آزاد استراليا، اندي ماري اعتراف كرد كه از زمان بندي ضرباتش راضي نبود ولي بدون هيچ مشكلي موفق شد به مرحله چهارم صعود كند. در روز ششم نخستين گرند اسلم فصل تنيس، سيد سوم يك مرتبه در نتيجه 5-4‌ ست سوم در حالي كه براي پيروزي سرويس مي زد بريك شد اما در ادامه دوباره سرويس ريچار برنكينز را بريك كرد تا در سه ساعت و 12 دقيقه با نتيجه 6-3, 6-4, 7-5 حريف اهل ليتواني را از دور بازي ها خارج كند. ماري 25 ساله، 13 ضربه ايس زد و 47 درصد امتيازهاي ريترن را به دست آورد.
اندي: “هر بازيكن مي خواهد در صورت توانايي هر روز ضربات را خوب بزند. ولي واقعيت اينست كه اين اتفاق هميشه رخ نمي دهد. آگاهم كه بايد پيشرفت كنم. اما لزوما نمي خواهيد در دور اول گرند اسلم يا هر تورنومنتي بهترين بازي خود را ارائه دهيد. مي خواهيد سعي كنيد بازي به بازي بهتر شويد. اينجا نشسته ام و خوشحالم كه به دور چهارم رسيدم در حالي كه بهترين تنيسم را نمايش ندادم. اميدوارم براي بازي بعد بهتر شوم.”
ماري براي صعود به مرحله يك چهارم نهايي به مصاف ژيل سيمون خواهد رفت. سيمون در نبردي تمام فرانسوي كه چهار ساعت و 43 دقيقه به طول انجاميد، 6-4, 6-4, 4-6, 1-6, 8-6
گائل مونفيس را شكست داد. هر دو بازيكن با وجود مصدوميت به بازي ادامه مي دادند.

اما بزرگترين شگفتي مسابقات تا به امروز در زمين هايسنس رقم خورد، جايي كه اميد ششم قهرماني، خوان مارتين دل پوتر بازگشت ناموفقي از دو ست عقب افتادگي در نتيجه داشت و
در نهايت 6-3, 6-3, 6-7(3), 3-6, 6-3 برابر جرمي شاردي مغلوب شد. شاردي فرانسوي كه رتبه 36 را در رده بندي تنيس بازان دارد، 20 ضربه ايس و 78 وينر زد و به لطف تنها بريك سرويس در ست پاياني برنده شد. بنابراين او موفق شد يك بار ديگر بهترين عملكردش در مسابقات گرند اسلم را با رسيدن به دور چهارم نشان دهد چرا كه پنج سال پيش هم در رولند گاروس به جمع 16 بازيكن پاياني (شكست از آلماگرو) صعود كرده بود.
شاردي به خبرنگاران گفت: “از اولين تا آخرين امتياز، دقيقا به يك شيوه بازي كردم. آرام و خونسرد و متمركز ماندم و به همين دليل پيروز شدم. برد بزرگي برايم است، شايد بهترين در دوران بازيم. سال گذشته در سينسيناتي اندي ماري را شكست دادم. اما اينجا چيز بيشتري هست چون آزاد استراليا و دور سوم در مقابل يك بازيكن برتر بود. خيلي خوشحالم، از آن لذت بردم.”
شاردي به ديدار آندرياس سپي مي رود كه او هم براي عبور از سد سيد دوازدهم، مارين چيليچ به پنج ست نياز داشت. سپي 28 ساله كه فقط يك بار و آن هم در تورنومنت رولند گاروس سال گذشته به دور چهارم گرند اسلم رسيده، امروز با نتيجه 6-7(2), 6-3, 2-6, 6-4, 6-2 برنده شد.
سپي: “اين اولين بار است كه در استراليا از دور دوم فراتر مي روم، پس حضور در هفته دوم خيلي برايم مهم است. امسال يكي از اهدافم عملكرد بهتر در گرند اسلم ها بود و اين شروع خوبيست.”

در بازي نوبت شب استاديوم راد ليور، راجر فدرر آخرين اميد باقي مانده استراليا در مسابقات را حذف كرد تا همزمان ركورد جديد ديگري را در دنياي تنيس ثبت كنيد. سيد دوم بدون فشار زيادي ست اول را به خود اختصاص داد اما در تايبريك ست دوم و در حالي كه برنارد توميك 4-1 جلو بود، به نظر مي رسيد بازي رو به تساوي پيش مي رود. با اين وجود، فدرر با جنگندگي موفق شد شش تا از هفت امتياز بعدي را كسب كند و به كمك دو بريك سرويس در ست سوم در نهايت 6-4, 7-6(5), 6-1 پيروز شود. ستاره سويسي 46 ضربه وينر و 11 ايس داشت و با اين برد به ركورد 250 پيروزي در مسابقات گرند اسلم رسيد كه در تاريخ تنيس بي سابقه است.

آمار و ارقام درباره 250 پيروزي فدرر در گرند اسلم
راجر: “امروز مجبور شدم همه چيز را به زمين بياورم، دفاع و حمله، كه از آن لذت مي برم. در گذشته نديده بودم روبروي من چنين تنيس هجومي بازي كند. به نظرم هر دو عالي بازي كرديم. او در چند هفته اخير روند خوبي داشته و واقعا باعث شد بهترين بازيم را نمايش دهم،‌ پس اميدوارم به همين صورت تورنومنت را ادامه دهم.”

فدرر 31 ساله به دنبال اضافه كردن جام قهرماني استراليا 2013 به چهار قهرماني پيشين خود است و در مرحله چهارم به مصاف ميلوش راونيچ خواهد رفت. سيد سيزدهم كه اعلام كرد در دو روز گذشته از تب رنج مي برده، 23 ايس زد تا در 1 ساعت و 32 دقيقه، 7-6(4), 6-3, 6-4 فيليپ كولشرايبر را حذف كند. او دو فصل پيش هم به مرحله چهارم رقابت ها صعود كرد و از داويد فرر شكست خورد.
دو ديدار رودرروي آن ها در سال 2012 به تايبريك ست سوم كشيده شد كه فدرر در هر دو آن ها برنده شد. راونيچ درباره آن ها گفت: “به نظرم در آن ها خوب بازي كردم. فكر كنم در مادريد خيلي نزديك بودم. در هاله هم همينطور. مي دانم كه چگونه با آن كنار بيايم. حالا به نظرم در مقابل راجر صبر و اعتماد به نفس بيشتري دارم. فكر كنم در مقابل راجر، يك نكته كه به نحوي برايم خوب كار كرده اين بوده كه تا مي توانم با بازي راجر پيش نروم و كار خودم را انجام دهم.”

در همين قسمت از جدول رقابت ها، جو ويلفرد سونگا و ريشارد گاسكه به ديدار هم مي روند. سونگا بر روي ريترن سرويس موفق عمل كرد و هفت تا از 9 فرصت بريك را به ثمر نشاند تا پس از فقط 79 دقيقه، 6-2, 6-1, 6-4‌ بلاژ كاوچيچ را از پيشرو بردارد. او ركورد خود در مبلورن پارك را به 22 برد و 6 باخت ارتقا داد كه حضور در فينال 2008 آن را برجسته مي كند.
سونگا: “بازي بهتري را ارائه دادم. منظورم اينست كه ساده نبود چون باد مي وزيد و لمس توپ راحت نبود. پس خيلي خوشحالم كه در سه ست برنده شدم.”
ريشارد گاسكه هم بعد از شكست 4-6, 6-3, 7-6(2), 6-0 ايوان دوديگ، براي پنجمين گرند اسلم متوالي به دور چهارم رسيد. سيد نهم به لطف 10 ضربه ايس و به دست آوردن 55 تا از 63 امتياز سرويس در دو ساعت و 25 دقيقه به پيروزي رسيد.
ريشارد گفت: “ست سوم نقطه مهم بازي بود و فكر كنم او در ست چهارم كمي خسته شد. ولي من تا توانستم جنگيدم و خوب بازي كردم. در پايان مسابقه، من بهتر بازي كردم.”

همچنين شما مي توانيد گالري عكس منتخب روز ششم مسابقات را در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
36 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: