نمایش پست تنها
قدیمی 01-18-2013, 08:31 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

با وجود خنك شدن هوا، جوكويچ همچنان گرم ماند

سيد برتر مسابقات آزاد استراليا در رقابت براي به دست آوردن سومين عنوان پياپي در ملبورن باقي ماند. ظهر جمعه در حالي كه دماي هوا نسبت به روز قبل كاهش محسوسي داشت، نواك جوكويچ هفتمين پيروزي متوالي برابر رادك استپانك را با نتيجه 6-4, 6-3, 7-5‌ رقم زد تا براي هفتمين سال متوالي به دور چهارم تورنومنت صعود كند. جوكويچ در سه مسابقه گذشته سرويسش را از دست نداده و در 43 گيم سرويس فقط پنج فرصت بريك به حريفانش داده.
نواك درباره ديدار امروز گفت: “قطعا اين سخت ترين مسابقه تا به اينجا بود. انتظار بازي راحتي در دور سوم و مقابل يكي از سيدها را نداشتم. رادك حضور در بازي بزرگ را دوست دارد. ديديد كه چقدر از مسابقه لذت برد. من هم از بازي لذت زيادي بردم. بازي سرگرم كننده اي بود. سه ست نزديك. حس كردم فرصت هاي بيشتري بر روي سرويس او در مقايسه با فرصت هايش بر روي سرويسم داشتم.”
هنگامي كه درباره راه شكست دادن جوكويچ سوال شد، استپانك اينگونه پاسخ داد: “به نظرم نكته مهم براي شكست دادنش، نگه داشتن سرويس خود و بر هم زدن بازيش از انتهاي زمين است. اگر مانند همه از انتهاي زمين تنيس معمولي بازي كنيد، دير يا زود شما را شكست مي دهد.”

در استاديوم هايسنس، كوين اندرسون بعد از 10 سال آفريقاي جنوبي را در دور چهارم صاحب نماينده كرد. اندرسون در نبرد 3 ساعت و 46 دقيقه اي برابر فرناندو ورداسكو، 55 ضربه وينر زد و پنج بار بريك كرد تا 4-6, 6-3, 4-6, 7-6(4), 6-2 ‌برنده شود. با اين پيروزي، اندرسون بعد از وين فريرا كه موفق شد به نيمه نهايي آزاد استراليا 2003 صعود كند، اولين بازيكن اهل آفريقاي جنوبي شد كه به دور چهارم يك گرند اسلم رسيده. او اعتراف كرد كه در اواخر ست پنجم خيلي احساساتي شده.
اندرسون: “در پايان خيلي احساساتي شدم. تمام تلاشم را به كار بردم تا در نتيجه 5-2 برنده شوم، اينگونه كمي راحت تر از بردن مسابقه با سرويس است. وقتي ديدم ضربه فورهندش به خطا رفت خيلي خوشحال بودم. رسيدن به دور چهارم قطعا در تصورم بود، فكر كنم چهار مرتبه در دور سوم شكست خوردم. فقط سعي كردم بر روي روش بازيم تمركز كنم. واقعا برايم معني زيادي دارد، پيروزي در اين مسابقه، مخصوصا مساقبه اي پنج سته.”
اما صعود به مرحله يك چهارم نهايي براي اندرسون بدون شك سخت تر از امروز خواهد بود، چرا كه توماس برديچ رقيب اوست. سيد پنجم كه براي دهمين فصل پياپي در ملبورن پارك بازي
مي كند، 6-3, 6-2, 6-2 از سد يورگن ملزر گذشت.
برديچ: “حس كردم حركتم در زمين خيلي خوب بود. اين زمين ها را دوست دارم، خاطرات خوبي را برايم يادآوري مي كنند. بازيم در كل مسابقه واقعا محكم بود. اما در مرحله بعد اندرسون حريف متفاوتي خواهد بود، پس بايد بازي متفاوتي را به زمين بياورم. او را به خوبي مي شناسم. چند بار با هم روبرو شده ايم و همه آن ها خيلي نزديك بودند.”

در مسابقه نوبت شب استاديوم ليور، داويد فرر كه هفته گذشته نوزدهمين قهرماني دوران بازيش را در اوكلند جشن گرفت به روند خوبش در آغاز فصل ادامه داد و 6-4, 6-2, 6-3 مقابل ماركوس باقداتيس پيروز شد. بازيكن اسپانيايي 47 درصد امتيازهاي ريترن را به دست آورد. فرر كه به ديدار كي نيشيكوري مي رود، به دنبال تغيير دادن ركورد 1 برد و 2 باخت برابر حريف ژاپني خواهد بود.
او گفت: “امشب بهترين بازيم در طول هفته بود. از پيروزي سه سته مقابل ماركوس بسيار خوشحالم. بازي ممقابل نيشيكوري خيلي دشوار خواهد بود. بايد براي شكست دادنش خيلي سخت تلاش كنم. بايد مانند امشب، باثبات و محكم باشم. ديداري فيزيكي خواهد بود چون او ضربات خيلي خوبي مي زند.”
نيشيكوري كه به عنوان سيد هجدهم پا به مسابقات گذاشته، براي دومين فصل متوالي به دور چهارم صعود كرد. او به سادگي و با نتيجه 7-6(3), 6-2, 6-3 از سد اِوگِني دونسكوي گذشت. نيشيكوري در 2012 موفق شد براي نخستين بار فصل را بين 20 نفر برتر رنكينگ به پايان ببرد و قهرماني در توكيو (با شكست راونيچ) هموطنان خود را شاد كرد.
نيشيكوري: “به نظرم در لحظات حساس خوب بازي كردم. با وزش باد، امروز بازي كردن ساده نبود. در چند گيم پاياني واقعا خوب بودم و اعتماد به نفس زيادي داشتم. پس فكر كنم در فرم خوبي هستم.”

در ديگر مسابقات انجام شده، استانيسلاس واورينكا 84 درصد امتيازهاي سرويس نخست را كسب كرد و در سه ست، 7-6(6), 7-5, 6-4 بر سم كوئري غلبه كرد تا ديدار دور چهارم با نواك جوكويچ را برپا كند. سيد هشتم، يانكو تيپسارويچ دومين مسابقه پنج سته پياپي را هم با پيروزي پشت سر گذاشت و 3-6, 6-4, 2-6, 6-4, 6-3 جولين بنتو را حذف كرد و در مرحله بعد با نيكولاس آلماگرو مصاف مي كند كه به كمك 18 ضربه ايس، يرزي يانويچ را 7-6(3), 7-6(4), 6-1 شكست داد.

همچنين شما مي توانيد گالري عكس منتخب روز پنجم مسابقات را در صفحه فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: